Chorwacja

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Chorwacja

Post autor: Adam_M »

Panie i Panowie,
mam zamiar wybrać się wrzesień/październik na Trampku z Żoną do Chorwacji i mam parę pytań:
Jakie trasy wybrać?
Drogi są dobre czy szutry?
Lepiej wrzesień czy październik?
10dni wystarczy?
No i najważniejsze, co zobaczyć w Chorwacji i po drodze? Może jakieś fajne polecane miejsca do spania?
Wyruszalibyśmy z Warszawy.
Plan jest taki, żeby nocować pod namiotem, ewentualnie na bieżąco szukać czegoś na nocleg.
XJ600N 94'->TA600V 96'
marasbydgoszcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 14.11.2015, 14:41
Mój motocykl: XL700V

Re: Chorwacja

Post autor: marasbydgoszcz »

Raczej polecam wrzesień dzień jeszcze długi. Nie polecam miasta Zagreb gdyż szału nie robi. Byłem 4 dni w maju polecam miasto Rijeka, wyspa Krk wjazd motocyklem 2 eur no i jeziora Plitwickie parkin dla motocykli bezpłatny bilet 110kun na transport która tam jeździ i statek. Ale można zwiedzić bez kupna biletu ale trochę trzeba później na nóżkach pochodzić. No i omijać w miarę możliwości autostrady gdyż więcej się zobaczy.Co do spania to Campingi pod namiotem wychodzą tak jak np w hostelu do 50zł można już znaleźć spanie.
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Chorwacja

Post autor: Scyzoryk »

viewtopic.php?f=42&t=4600&p=57995&hilit ... cja#p57995

Może skorzystasz.
generalnie kierunek typowy, przekop trochę dział z relacjami z wypraw a znajdziesz dużo informacji

Celuj raczej w wrzesień, pewniejsza pogoda. Szczególnie od Austrii w górę.

drogi 100% asfalt, tzn jak poszukasz to szutry znajdziesz ale na pewno nie będą to drogi którymi poprowadzi cię domyślnie mapa/nawigacja.

Jak coś dopytuj to lub Priv :)
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Chorwacja

Post autor: Adam_M »

Dziękuję serdecznie!
Będę w razie co pytał ;) a szutry właśnie chce ominąć, wiem, że to Trampek, ale asfalt jest bardziej przyczepny ;)
XJ600N 94'->TA600V 96'
piotr1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 20.11.2014, 21:29
Mój motocykl: XL600V

Re: Chorwacja

Post autor: piotr1981 »

Witam, byłem w zeszłoroczne wakacje w Chorwacji. Polecam Sveti Jure. Piękne widoki!! W razie pytań pisz.
ginter06
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 197
Rejestracja: 13.09.2013, 19:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Chorwacja

Post autor: ginter06 »

Polecam Zadar.
Najmilszych ludzi spotkasz na Hondzie :)
Honda szybsza niż wygląda!!!


Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Chorwacja

Post autor: Adam_M »

ginter06 pisze:Polecam Zadar.
Myślałem pojechać przez Czechy (Ostrawa), Słowację (Bratysława), Węgry i w Chorwacji właśnie najpierw na Zadar się kierować, a potem polecieć wzdłuż wybrzeża do Dubrownika. Wiem, że do przejazdu przez Bośnię muszę mieć paszport ;) Potem powrót do Zadaru i poprzez Budapeszt do domu ;)
XJ600N 94'->TA600V 96'
free
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 75
Rejestracja: 12.06.2016, 11:55
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Chorwacja

Post autor: free »

Witaj :smile: w zeszłym roku miałem podobną trasę ... Zadar jest ładny ALE byłem też w Trogirze i na wyspie Brac piękna wyspa polecam naprawdę ...co do Zadaru nudny ale co zobaczysz to twoje . Jak wjedziesz w tunele na końcu przy zjezdzie z gór straszne wiatry mogą być masakra miotało mną i żoną a samochody wyprzedzały tak szybko ze bałem się ze zaliczę skały albo samochód . nocowałem w Mikulov i Zagreb zanim dotarłem do Zadaru. Trampek załadowany ja i żona dał rade ale zrobił się wiotki . Chrwacja jest piękna w tym roku znów ale na 4 :thumbsdown: .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
roberto_2809
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 01.02.2013, 17:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chorwacja

Post autor: roberto_2809 »

Cześć

Ja byłem na majowe w chorwacji. I powiem szczerze że najszybciej dojedziesz autostradą Czechy, Austria, Słowenia i Chorwacja. W chorwacji zaczniesz podziwiać widoki polecam górę św Jerzego Makarska, wyspę hvar Dubrownik jeśli się tam wybierasz. Dodam tylko ze z wyspy hvar miałem do domu 1600 km i zrobiłem to na powrocie na jeden strzał ale nie z obowiązku tylko z sytuacji rodzinnej więc tą trasą można dostać sie najszybciej do Chorwacji, a później wzdłuż Adiatyku to sama przyjemność.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Chorwacja

Post autor: Adam_M »

Właśnie nie zależy mi na szybkości dojazdu, sama jazda też ma być przygodą, więc autostrady będę omijać, szczególnie, że trampek załadowany raczej na autostradzie się nie sprawdzi. A jeżeli chodzi o Zadar to po prostu jest punkt odniesienia żebym wiedział na co się kierować jadąc do Chorwacji ;) Nie ukrywam, że coś też chcielibyśmy zobaczyć. Ale jak to moja Żona mawia, nie ma co oglądać wszystkiego za jednym razem, żeby można było jeszcze w te miejsca wrócić ;)
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Robi72
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 24.03.2016, 20:32
Mój motocykl: XL600V

Re: Chorwacja

Post autor: Robi72 »

Witaj Adam_M. Trochę masz do tej Chorwacji. Proponuje Ci podzielić drogę z jakimś noclegiem, najlepiej w Czechach przy granicy z Austrią. Z mojego doświadczenia, a Chorwację zjeździłem od granicy ze Słowienią aż po Dubrownik najlepiej wyskocz na poczatku września, ceny za noclegi spadają o 30-40 procent, a jak się dobrze zakręcisz to możesz nawet u jakiegoś gospodarza za free albo za skromna opłatą przenocować na jego podwórku rozbijając namiot. Proponuje wjechać do Chorwacji od półwyspu Istria. Jedź Jadralską Magistralą, to jest droga poprowadzona przy samym wybrzeżu, pieknę widoki, jeszcze budowana przez Tito za czasów Jugosławii. Na Istrii warto zobaczyć miejscowość Porec, a potem w dół do miasta Pula. Zobaczysz tam mase zabytków oraz drugie co do wielkości koloseum rzymskie. O pola namiotowe czy kwaterę nawet się nie martw. W każdej miejscowości jak tylko wiedziesz będą cie zaczepiać tubylcy abyś u nich przenocował, sami cie wyłowią jak tylko się zatrzymasz np. w porcie, albo w centrum miasta.Ja jeździłem zawsze w ciemno ( byłem już 8 razy, chyba więcej niż nad Bałtykiem ) i zawsze znalazłem jakiś nocleg. Jeszcze taka moja rada, uważaj jak popada deszcz. Zaraz po opadzie drogi są bardzo śliskie i można zaliczyć glebę. Nie wiem z czego mają ten asfalt zrobiony, ale jest inny niż w Polsce. Robi się taka śliska powłoka. Dopiero po dłuższym opadzie troche jest lepiej ale nie do końca. Lepiej poczekać jak troche droga przeschnie, a przy tym słońcu schnie szybko. Ta Jadralską Magistralą może dojechać aż do Dubrownika mijając takie miejscowości jak Rjeka, Zadar, Biograd, Split, Makarska, itp. Powodzenia i miłego wypoczynku. Ja osobiście już teraz zmieniam kierunek - Rumunia ( Karpaty ) i może Bułgaria do Grecji.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Chorwacja

Post autor: Adam_M »

Droge oczywiscie podzielimy na dwa dni, taki jest plan. Gdzie bedziemy nocować jeszcze nie wiem, cxy to będą Czechy czy Węgry okaże się w trasie. Nie planujemy nic oprocz trasy, ktora jak wiadomo mozna zmienic. Na pelnym spontanie jedziemy. Jak bedziemy zmeczeni to sie zatrzymujemy i idziemy spac w namiocie :) no i codziennie w innym miejscu na wybrzeżu mamy plan nocowac. Dzięki za tyle pomocnych odpowiedzi, na pewno skorzystamy! :)

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
MartaG
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 12.04.2016, 22:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chorwacja

Post autor: MartaG »

Byłam W Chorwacji już chyba z 15 razy samochodem a w tym roku po raz pierwszy na moto planuje :yaho:
Myślę, że wrzesień bezpieczniejszy jeśli chodzi o pogodę poza tym w październiku już część kempingów może być zamknięta.
Zdecydowanie polecam południe i okolice Dubrownika i mój ulubiony kemping "Pod Maslinom" :ok:

Pozdrawiam
Marta
find a way or make one
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Chorwacja

Post autor: zimny »

Tez byłem kiedyś Afryką, zwiedzaliśmy dość nietypowe miejsca jak na Chorwację. Jak chcesz to opiszę.

Ładny kraj, mam super wspomnienia!

Z doświadczenia wiem ze trampek na autostradach da radę tylko sporo oliwy wypije :lol:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
kulfon
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 30.05.2017, 14:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Re: Chorwacja

Post autor: kulfon »

Cześć, polecam drogę wzdłuż wybrzeża. Piękne widoki, fajna droga. Sporo ładnych miast do zobaczenia Trogir, Dubrownik, góry Durmitor (lekko w bok). Jeśli Ci się uda to jeszcze warto do Kotoru w Czarnogórze się wybrać. I jak najbardziej wrzesień- pogoda jeszcze fajna i sporo taniej.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Chorwacja

Post autor: zimny »

Ja to polecam okolice granicy z Bośnią - widać tam mnóstwo śladów wojny. Zupełnie inny kraj niż wybrzeże.

A z innej beczki - w Istrii miasteczka Hum, Motovun, Groznjan. Naprawdę ładne!
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Chorwacja

Post autor: Adam_M »

Byłem w zeszłym roku w Chorwacji, jednak autem i w sierpniu. W tym roku plan jest na druga cześć września i na moto. Miejsce już mamy praktycznie wybrane, teraz jedna sprawa. Jadąc autem nie miałem ciśnienia na częste tankowanie, na baku około 600 km, a moto przynajmniej dwa razy częściej będę musiał tankować. Podpowiedzcie, czy na autostradach na Czechach, Słowacji, Węgrzech i Chorwacji bez problemu jest co około 200km stacja? Ktoś się orientuje? Czy zostaje mi śledzenie Google maps w poszukiwaniu stacji? Jadąc autem Dotankowłem przed granicą z Czechami a potem dopiero na Węgrzech no i na miejscu w Chorwacji. Mam zamiar wziąć jeden kanister 5l z zapasem paliwa ale wolę nie zatrzymać się bez wahy na autostradzie gdzieś ;)
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Chorwacja

Post autor: wojtekk »

Zatankujesz :) na Twoim miejscu zostawilbym baniak.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Chorwacja

Post autor: marcopolo »

Adam_M pisze:. Podpowiedzcie, czy na autostradach na Czechach, Słowacji, Węgrzech i Chorwacji bez problemu jest co około 200km stacja? Ktoś się orientuje?
Przecież to nie australijski interior. Nie ma potrzeby wozić balast w postaci baniaka.
Ostatnio zmieniony 03.02.2018, 08:16 przez marcopolo, łącznie zmieniany 1 raz.
...jak nie teraz to kiedy?
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Chorwacja

Post autor: Adam_M »

wojtekk pisze:Zatankujesz :) na Twoim miejscu zostawilbym baniak.
Jak Wojtek mówisz, że zatankuję to zostawiam w takim razie kanister w domu ;P
XJ600N 94'->TA600V 96'
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość