Albania 15-30 lipiec

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
j23
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 07.03.2017, 23:19
Mój motocykl: XL650V

Albania 15-30 lipiec

Post autor: j23 »

Planuję wyjazd do Albanii, jak na mapce.
Przez Słowację, Węgry, Bośnię, Czarnogórę - do Albanii. Tam 2, 3 trasy widokowe i powrót przez Serbię.
W Bośni myślę o odwiedzeniu miasta Mostar ze słynnym mostem, później Czarnogóra: kanion rzeki Piva, następnie Durnitor, kanion rzeki Tara, Park Lovćen i do Albanii trasą do Theth (pętelka asfalt i szutr). Potem jak się uda to jezioro Koman i SH20 w powrótną stronę przez Serbię do domu.
Wyjazd planowany od 15 do 30 lipca. Jak by się ktoś chciał dołączyć to zapraszam. Na razie jedziemy na 2 moto, raczej spokojna jazda szczególnie w miejscach widokowych planowane częste postoje na foty i relaks.

Poza tym, mam pytanie co można by jeszcze zwiedzić po drodze? Może są jeszcze jakieś miejsca, które (będąc tam w okolicy) koniecznie trzeba zobaczyć?

Czy możecie podrzucić miejsca noclegowe w drodze. Może macie jakieś sprawdzone. Myślę głównie o namiotach, ale jakby kwatery były w przystępnych cenach to czemu nie.

Planowana trasa - mapa:
[img]fotofotka.pl/inne_jpg/Honda/Planowana_trasa.jpg[/img]
j23
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 07.03.2017, 23:19
Mój motocykl: XL650V

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: j23 »

Awatar użytkownika
roberto_2809
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 01.02.2013, 17:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: roberto_2809 »

Witam

ja własnie wróciłem z podobnej wyprawy do czarnogór, ale nie traciliśmy czasu na przebijanie się przez Słowacje, Węgry tylko lecieliśmy od razu na Chorwacja przez Czechy, Austrie,Slovenie i ciągaliśmy nad samym adriatykiem aż do Makarska i dalej.
Więc życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: Qter »

Czołem,

Fajna trasa.

Z noclegów mogę polecić

AutoCamp Razvršje u Miszy w Durmitorze niedaleko Zabljaka (w centum zabljaka masz duży market tak btw.) - tu:

https://goo.gl/maps/DCTsDY466z62

Misza może też przygotować kolację/śniadanie - naprawdę dobre i pamiętam że nie było wcale drogo.

Albo nocleg pod mostem na Tarze o tu:

https://goo.gl/maps/z5soyy13wHQ2

właściciel ma dobrą rakije i pyszne pstrągi z Tary (może też zaserwować śfininę ;) )- organizuje też rafting jak byś znalazł czas

na moście na Tarze masz tyrolkę - przejazd chyba 10 Eur

O kempingu nad jeź. Szkoderskim pewnie wiesz

http://www.lakeshkodraresort.com/

ale wrzucę dla porządku

jak byś jechał z bagażem do Theth i chciał tam spędzić noc to proponuję wjechać trochę głębiej w wioskę - spokojniej i inaczej niż blisko szkoły... my ze 2-3h godziny spędziliśmy na odpoczynku i objedzie tu:

http://villagjecaj.com/ - jeden z posiłków wartych zapamiętania (być może to efekt tego że byliśmy zmęczeni nieco podjazdem)

Jezioro Koman możesz obejrzeć z promu a na końcu wjechać w dolinę Valbone - jest śliczna - poszukaj fotek w necie ;)

Jak będziesz wracał przez Serbię to zawsze luźniejsze przejście z Węgrami to Tompa

Niedaleko Tompy - tzn. w Kiskunmajsie masz kemping z basenami termalnymi (mają też pokoje/bungalowy o standardzie schroniska)

o ten:

http://www.jonathermal.hu/index.php?menuId=953

Szerokości!

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
czarna godzina
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 07.03.2014, 19:50
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: czarna godzina »

A termin masz niezmienny?
Coś podobnego od pewnego czasu chodzi mi po głowie z tym, że chcialbym spędzić jak najwiecej czasu w Albanii bo tam mnie jeszcze nie było.
Wstępnie mam zaplanowany urlop na pierwszą połowę sierpnia ale może udałoby mi się wynegocjować w robocie wcześniejszy termin.
Oprócz Albanii większość z tego co ciekawe po drodze i z tego co powyżej opisał Qter zrobiliśmy z forumowym PIOOOTRem dwa lata temu, wspaniała wyprawa (tak jak roberto jechaliśmy częściowo wybrzeżem Chorwacji aż do Stari Bar a na powrocie zahaczyliśmy o Transalpinę i Transfogarską).
"...Cause tramps like us, baby we were born to run!"
Awatar użytkownika
cezar
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 147
Rejestracja: 16.06.2009, 23:05
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Białystok

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: cezar »

Też mnie tam nie było a bardzo mnie ciągnie.
V -strom 650 -2005
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: Qter »

Czołem,

Jeszcze jedna podpowiedź. Jak będziecie jechali z Kotoru/Parku Lovocen w kierunku Albanii to zamiast jechać nad morzem możecie przejechać mało uczęszczaną i dość widokową trasą wzdłuż zachodniego brzegu Jez. Szkoderskiego (edyta: było Ochrydzkiego bo się pomyliłem) - mniej więcej tak:


https://goo.gl/7FmD0Y


PZDR

Qter
Ostatnio zmieniony 24.05.2017, 14:45 przez Qter, łącznie zmieniany 1 raz.
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: colles »

Qter pisze:Czołem,

Jeszcze jedna podpowiedź. Jak będziecie jechali z Kotoru/Parku Lovocen w kierunku Albanii to zamiast jechać nad morzem możecie przejechać mało uczęszczaną i dość widokową trasą wzdłuż zachodniego brzegu Jez. Ochrydzkiego - mniej więcej tak:


https://goo.gl/7FmD0Y


PZDR

Qter
Qterku mały błąd : Jezioro Szkoderskie , nie Ochrydzkie :)
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: Qter »

tak , masz rację - oczywiście chodzi o Szkoderskie.... myślami jestem kawałek dalej ;)

już poprawiłem

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
czarna godzina
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 07.03.2014, 19:50
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: czarna godzina »

cezar pisze:Też mnie tam nie było a bardzo mnie ciągnie.
Czyżby historia miała się powtórzyć?
Dawaj Czarek, jedziemy na Albanię!
"...Cause tramps like us, baby we were born to run!"
Awatar użytkownika
romario
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 142
Rejestracja: 20.07.2014, 02:36
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: romario »

tak jak pisze Qter droga P16 wzdłuż jeziora Szkoderskiego zdecydowanie lepsza, prowadzi przez góry z pięknymi widokami :ok:
https://drive.google.com/file/d/0B9g3px ... sp=sharing
tutaj filmik z tej trasy na zachete :smile:
po drodze w 5.53 można zatankować rakije :drinking:
j23
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 07.03.2017, 23:19
Mój motocykl: XL650V

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: j23 »

SUPER - WIELKIE dzięki za wszystkie podpowiedzi - o to mi właśnie chodziło. Kamping nad jeziorem Szkoderski - słyszałem, ale nie wiedziałem, gdzie on dokładnie jest - teraz już wiem - super wielkie dzięki.
Qter - dzięki za ciekawe miejsca noclegowe. Czytałem też opis Twojej wyprawy (Waszej wyprawy) - bardzo fajnie się czytało i oglądało. Już nie mogę się doczekać swojej.

Mam jeszcze pytanie - pisałeś o dużej bazie noclegowej, którą sobie przygotowałeś - czy jest szansa na otrzymanie takiej listy?

I jeszcze jedno - widziałem, że jechaliście trasą z Parku Locen w dół do Kotor. Ciekawe, że jak próbowałem wyznaczyć trasę na google/maps to ta droga jest jakby na fragmencie zamknięta - tzn. nie udało mi się wyznaczyć tak trasy, żeby zjechać z Parku Locen i pojechać w kierunku Albanii. Czy to możliwe, że tam jest jakiś zakaz, albo droga tymczasowo zamknięta, przebiega przez prywatny teren, czy coś innego co uniemożliwiałoby przejazd?

Droga P16 - super - już wprowadzam zmianę w trasie :)

Co do terminu - niestety mamy już go ustalony i zaklepane w pracy, że nas nie ma, więc nie możemy zmienić :(

Acha, przez Chorwację nie będziemy jechać, ponieważ doszliśmy do wniosku, że będzie to sezon w pełni (lipiec), więc może być ciężko z przejazdem, bo jakbym już miał jechać tamtędy, to na pewno chciałbym nad morzem.
Awatar użytkownika
czarna godzina
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 07.03.2014, 19:50
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: czarna godzina »

W Serbii jest do zobaczenia Uvac (płynęliśmy pontonem z silnikiem ale można też wejść na górkę pstryknąć jakąś panoramę).
Obrazek
j23 pisze: Acha, przez Chorwację nie będziemy jechać, ponieważ doszliśmy do wniosku, że będzie to sezon w pełni (lipiec), więc może być ciężko z przejazdem, bo jakbym już miał jechać tamtędy, to na pewno chciałbym nad morzem.
https://youtu.be/Z_IzV4kmEu0?t=1m54s
od 1.54 jedziemy nad morzem. Ruch turystyczny (jeśli o to Ci chodziło) w ogóle nie przeszkadzał, można powiedzieć, że był niewielki. To był początek lipca.

Negocjowałem urlop i jestem na 93,9% nastawiony na ten wyjazd. Jestem raczej kompromisowy jesli chodzi o trasy, byle była Albania (im więcej tym lepiej).
Jakie macie prędkości przelotowe? Ja nie lubię zapierdalać i nie lubię autostrad. 15 dni to wystarczająco żeby zrobić taki trip na spokojnie.
"...Cause tramps like us, baby we were born to run!"
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: Qter »

Jak nie zapomnę to poszukam za 2 tygodnie bo jestem daleko od kompa. ..

Pzdr

Qter

piję bro i palę sziszę
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
Wiki
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 307
Rejestracja: 27.07.2015, 19:35
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dukla

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: Wiki »

j23 pisze: I jeszcze jedno - widziałem, że jechaliście trasą z Parku Locen w dół do Kotor. Ciekawe, że jak próbowałem wyznaczyć trasę na google/maps to ta droga jest jakby na fragmencie zamknięta - tzn. nie udało mi się wyznaczyć tak trasy, żeby zjechać z Parku Locen i pojechać w kierunku Albanii. Czy to możliwe, że tam jest jakiś zakaz, albo droga tymczasowo zamknięta, przebiega przez prywatny teren, czy coś innego co uniemożliwiałoby przejazd?
Ze szczytu Lovcen można jechać w kier. Kotoru . Na dole stoi strażnik parku i kasuje po 2 Euro od osoby za przejazd. Ale widoki zajefajne na zatokę i morze.
Lub w kierunku Cetynjie za free (chyba że stamtąd przyjechaleś).
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: Biedron »

j23 pisze: I jeszcze jedno - widziałem, że jechaliście trasą z Parku Locen w dół do Kotor. Ciekawe, że jak próbowałem wyznaczyć trasę na google/maps to ta droga jest jakby na fragmencie zamknięta - tzn. nie udało mi się wyznaczyć tak trasy, żeby zjechać z Parku Locen i pojechać w kierunku Albanii. Czy to możliwe, że tam jest jakiś zakaz, albo droga tymczasowo zamknięta, przebiega przez prywatny teren, czy coś innego co uniemożliwiałoby przejazd?
Google Cię nie poprowadził bo być może w chwili sprawdzania droga była jeszcze nie przejezdna ....
Biedron
j23
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 07.03.2017, 23:19
Mój motocykl: XL650V

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: j23 »

czarna godzina pisze:...Negocjowałem urlop i jestem na 93,9% nastawiony na ten wyjazd. Jestem raczej kompromisowy jesli chodzi o trasy, byle była Albania (im więcej tym lepiej). Jakie macie prędkości przelotowe? Ja nie lubię zapierdalać i nie lubię autostrad. 15 dni to wystarczająco żeby zrobić taki trip na spokojnie.
W samej Albanii to tak mocno nie poszalejemy, bo czasu nie ma za dużo. Dojazd i powrót zajmie nam dużo czasu. Poza tym, po drodze kilka atrakcji zaplanowanych. Jak teraz patrzę na punkty to wychodzi, że więcej zwiedzę w Czarnogórze, no ale docelowo jest Albania i 2-3 najważniejsze trasy (jak do Theth i SH20) i kilka ciekawszych miejsc w okolicy Szkodry. Nigdy nie byłem w tamtych okolicach, więc wszystko dla mnie będzie nowe i ciekawe.
Będziemy jechać raczej spokojnie - prędkości na szybszych drogach, typu autostrada ok. 100 - 120, na pozostałych zgodnie z przepisami, więc pewnie w okolicach 60-70. Nie mam ochoty płacić mandatów. No i bez napinania się, żeby koniecznie przejechać jednego dnia jak najwięcej i jak najdłużej. To ma być urlop i odpoczynek z odrobiną ;) szaleństwa. Poza tym, lubię fotografować, lubię coś zobaczyć więcej niż tylko trasę (o np. most w Mostar mam w planach. Ciekawe mogą być też miasteczka), więc pewnie będę dość często się zatrzymywał, co też wydłuży całą podróż, więc też nie możemy planować jakiś mega dużych dystansów. (Oczywiście trzeba się tam dostać - najlepiej jak najszybciej, więc autostrada pewnie się jakaś pojawi).
A jeśli chodzi o samą jazdę autostradami - też nie lubię, bo to straszna nuda, ale czasami trzeba - żeby szybciej dostać się w ciekawsze miejsce.

Z Twojego filmu wnioskuję, że lecieliście przez Dubrownik. Podobno fajna trasa jest też między Split a Makarską i dalej, tuż nad brzegiem, ale wiem od znajomego, który był w zeszłym roku, że trasa jest bardzo widokowa, ale niestety zapchana turystami :( Tyle, że to trochę odbiega od mojego planu, bo raz, że chciałbym zahaczyć o Mostar, a poza tym wjechać do Czarnogóry od strony rzeki Piva.

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem to fajnie byłoby się jakoś spotkać i np. gdzieś przejechać. Tylko z tego co wiedzę to Ty z Pomorza... hmm. Podróżujesz weekendowo?
Awatar użytkownika
czarna godzina
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 07.03.2014, 19:50
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: czarna godzina »

j23 pisze:Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem to fajnie byłoby się jakoś spotkać i np. gdzieś przejechać. Tylko z tego co wiedzę to Ty z Pomorza... hmm. Podróżujesz weekendowo?
No właśnie podróżuję weekendowo i dlatego raczej nie uda mi się do czasu wyjazdu pojawić w Wawie. W czerwcu już mam wszystkie weekendy zaplanowane a w lipcu to już trzeba będzie się ostro przygotowywać.
Spoko, kiedyś już coś takiego zrobiliśmy ze Scyzorykiem i cezarem. Było nas 5 osób i prawie nikt się nie znał poza forum, prawie każdy z innego województwa. Umówiliśmy się na południowej granicy polski. Wycieczka okazała się super. Taka magia tego forum.
"...Cause tramps like us, baby we were born to run!"
Awatar użytkownika
Wiki
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 307
Rejestracja: 27.07.2015, 19:35
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dukla

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: Wiki »

Z mapki widzę trasę podobną do tej, którą kiedyś jechałem.
Jak by co to polecam tanie noclegi:
Na Węgrzech
w Mochaczu, na koniec autostrady M6, kilka km przed granicą z Chorwacją.
45°59'55.3"N 18°40'34.9"E
45.998684, 18.676357
nocowałem tam 2 razy, motki stoją pod dachem, cena ok 45 zł

W Bośni
Przed samą Czarnogórą od strony Pivy, nocleg był ok 6E w tzw. psich budkach ale czysto. Polecam iść wieczorem na kolację, ichniejsze specjały czyli dania wieczoru!
43°22'07.3"N 18°47'45.1"E
43.368691, 18.795869

W Czarnogórze nad morzem Camping Maslina w Buliaricy, namiot
42°11'53.9"N 18°57'56.4"E
42.198318, 18.965652

W Albanii nad J. Skoderskim to już pewnie wiesz cena za 2 osoby pod namiotem i moto była ostatnio 12,5 E
42°08'18.8"N 19°28'04.1"E
42.138558, 19.467807

Gdybyście szukali noclegu w okolicach Belgradu to polecam kilka km od Autostrady/obwodnicy motel Era (10 Euro od odsoby)
44°37'06.0"N 20°21'56.8"E
44.618319, 20.365788
j23
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 35
Rejestracja: 07.03.2017, 23:19
Mój motocykl: XL650V

Re: Albania 15-30 lipiec

Post autor: j23 »

Czy ktoś wie jak kursuje prom na jeziorze Komani (w Albanii)? Chodzi mi o godziny wyjścia z Koman? Czyli o której muszę tam być, żeby popłynąć. No chyba, że promy odchodzą regularnie np. co godzinę i nie ma żadnego problemu.

I jeszcze jedno - z jaką najlepiej jechać walutą? Bo sama karta to raczej za mało. Planuję euro, ale czy warto wymieniać na jakąś lokalną walutę. Na co i ew. gdzie i ile może mi być potrzebne trasie, czyli głównie Bośnia, Albania i Serbia? Jak to wyglądało z Waszego doświadczenia?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość