Litwa Łotwa i Estonia

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
HooLigan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 06.09.2014, 23:52
Mój motocykl: XL650V

Litwa Łotwa i Estonia

Post autor: HooLigan »

Witam!
Planuje wypad na północ prawie w linii prostej. Punkt docelowy Tallin - Estonia. Generalnie nawijanie kilometrów z omijaniem autostrad i ekspresówek w miarę możliwości. Czas 4-5 dni szacunkowo trzeci lub czwarty tydzień maja. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zapraszam do rozmowy.
Awatar użytkownika
czarna godzina
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 07.03.2014, 19:50
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Litwa Łotwa i Estonia

Post autor: czarna godzina »

A nie chciałbyś tego zrobić w czasie wielkiej majówki (29.04-7.05)? To taki dogodny urlopowo termin. Coś takiego chodzi mi po głowie. Liczyłbym raczej 6 dni jadąc częściowo szuterkami.
"...Cause tramps like us, baby we were born to run!"
Awatar użytkownika
HooLigan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 06.09.2014, 23:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Litwa Łotwa i Estonia

Post autor: HooLigan »

Majówka już zaplanowana. Termin do dogadania. Szuterki nie wykluczone ale niekoniecznie.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Litwa Łotwa i Estonia

Post autor: Reindeer »

HooLigan pisze:Majówka już zaplanowana. Termin do dogadania. Szuterki nie wykluczone ale niekoniecznie.
Akurat na Łotwie to trzeba dokładnie zaplanować trasę by ominąć szuterki :tongue: Omijanie autostrad i ekspresówek też nie jest trudne w każdym z tych trzech krajów. Ciekawi mnie tylko na jaką pogodę tam trafisz, bo w Estonii jest nieco chłodniej. Powodzenia :)
Awatar użytkownika
HooLigan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 06.09.2014, 23:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Litwa Łotwa i Estonia

Post autor: HooLigan »

Witaj!
Wczoraj odkopałem twoją relacje z wyjazdu na północ i jeszcze bardziej sie podkręciłem. Pogoda też mnie zastanawia (zwłaszcza jak dzis wygladam za okno - biało).
Mój wyjazd nieco krótszy 4-5 dni - kościoły i cerkwie omijam ;) , jakiś ciekawy zamek chętnie. Spanie planuje pod dachem żeby skrócić czas potrzebny żeby się rano zebrać i wieczorem żeby nie rozkładać majdanu. Szutry wolałbym omijać aczkolwiek jak się jakiś trafi damy radę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
xdeadly
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 19.03.2016, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Litwa Łotwa i Estonia

Post autor: xdeadly »

Hej
Byłem ze znajomym rok temu na tygodniowym moto wypadzie do Estonii. Bardzo miło to wspominamy i jeśli Estonia to koniecznie wyspy Hiuumaa i Saaremaa a tam koniecznie też nocleg na którymś cyplu na łonie natury ;) Łotwa wschodnia to bardzo biedne tereny jeśli chodzi i o widoki oraz o drogi, zachód to już inna bajka i Koniecznie nocleg w Rydze. Przepiękne miasto i naprawdę nie ma tam jakichś kosmicznych cen. Nocowaliśmy w Centrum w hotelu z miejscem Parkingowym dla motocykli oraz ze sniadaniem w cenie ok 150zł za cały pokój. W drodze powrotnej polecam też odwiedzić i spędzić nockę w Pałądze- Litweska odmiana Polskiego Władysławowa nad Bałtykiem :) Oczywiscie wszystkie autostrady i drogi bezpłatne a prom po wyspach też fortuny nie kosztował. Ogólnie jeśli chcesz zwiedzić 2 wyspy to czekają się 3 przeprawy :) Ogólnie jeśli ktoś się wybiera do Estonii pozwiedzać i nie odwiedzi wysp to uważam to za zmarnowany potencjał tripowy ;) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Litwa Łotwa i Estonia

Post autor: Reindeer »

xdeadly pisze:Hej
Byłem ze znajomym rok temu na tygodniowym moto wypadzie do Estonii. Bardzo miło to wspominamy i jeśli Estonia to koniecznie wyspy Hiuumaa i Saaremaa a tam koniecznie też nocleg na którymś cyplu na łonie natury ;) Łotwa wschodnia to bardzo biedne tereny jeśli chodzi i o widoki oraz o drogi, zachód to już inna bajka i Koniecznie nocleg w Rydze. Przepiękne miasto i naprawdę nie ma tam jakichś kosmicznych cen. Nocowaliśmy w Centrum w hotelu z miejscem Parkingowym dla motocykli oraz ze sniadaniem w cenie ok 150zł za cały pokój. W drodze powrotnej polecam też odwiedzić i spędzić nockę w Pałądze- Litweska odmiana Polskiego Władysławowa nad Bałtykiem :) Oczywiscie wszystkie autostrady i drogi bezpłatne a prom po wyspach też fortuny nie kosztował. Ogólnie jeśli chcesz zwiedzić 2 wyspy to czekają się 3 przeprawy :) Ogólnie jeśli ktoś się wybiera do Estonii pozwiedzać i nie odwiedzi wysp to uważam to za zmarnowany potencjał tripowy ;) Pozdrawiam
Z Hiuumaa jest tylko jeden problem. Prom z Saaremaa pływa tam dość rzadko, a niestety sama wyspa nie jest na tyle ciekawa by spędzić na niej cały dzień. A tu kilka atrakcji w tej okolicy: http://www.atlasobscura.com/search?utf8 ... arby=false
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości