Kierunek Portugalia

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
cezar
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 147
Rejestracja: 16.06.2009, 23:05
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Białystok

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: cezar »

Jaką pogodę macie w Portugalii ?
V -strom 650 -2005
Awatar użytkownika
Amper
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 02.10.2013, 20:38
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: Amper »

Pogoda jest jaka jest! Nie rozpieszcza ale jak jest nam potrzebna to dopisuje. Dzisiaj dotarliśmy do Lizbony. Z Porto wyjechaliśmy w deszczu ale potem było już tylko lepiej. Jeśli miałbym z Porto do Lizbony jechać jeszcze raz, to tylko autostradą, bo zwykła droga to koszmar. Nieco ponad 300 km jechaliśmy 9 godz. z przerwą na obiad.
Wciąż jednak jesteśmy pod wrażeniem drogi N222. Trudno mi było zdecydować czym bardziej się cieszyć. Widokiem winnic czy jazdą po winklach. Polecam wszystkim to miejsce, to trzeba zobaczyć i doświadczyć.

Obrazek
monpon
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 06.05.2017, 23:37
Mój motocykl: mam inne moto...

Kierunek Portugalia

Post autor: monpon »

Super słuchać, czytać i oglądać Wasze zmagania z trudnymi trasami, wymagającymi warunkami i przeciwnościami meteorologicznymi.
To bardzo zachęca do kolejnych już wspólnych wypraw.
Wpraszam się cichaczem.
Monpon!!!
Awatar użytkownika
Amper
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 02.10.2013, 20:38
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: Amper »

Dzisiaj zaliczyliśmy Lizbonę, w prawdzie mieszkamy pod Lizboną ale znaleźliśmy świetną miejscówkę godną polecenia. Domowa atmosfera, jest miejsce aby bezpiecznie zaparkować motocykle i za całkiem przyzwoite pieniądze jak na tutejsze warunki (35€ za pokój dla dwóch osób). Dla zainteresowanych adres: Oeiras, Rua de Santo Antonio 29. Bardzo blisko tego miejsca znajduje się stacja kolejowa, z której bez trudu można podjechać pociągiem do centrum Lizbony. Pociągi chodzą co pół godziny. Acha! Jakby kogoś interesowało, to pogodę mamy rewelacyjną. Niestety dopiero rano się okaże, czy pyski mamy czerwone od wina czy od słońca.
monpon
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 06.05.2017, 23:37
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: monpon »

I jedno i drugie cieszy. Powodzenia.
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: slawekk »

Opalenizna już nam zeszła.
Pogoda nam dopisuje więc teraz jeden dzień na plażowanie i odpoczynek od zwiedzania.
Awatar użytkownika
Amper
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 02.10.2013, 20:38
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: Amper »

Nikt o nic nie pyta. Więc nie będziemy drażnić rekina, bo wiemy, że w Polsce pogoda typowo garażowa, A my mamy już dosyć palącego słońca, choć o deszcz się nie prosimy. Pozdrawiamy wszystkich z nie mniej gorącej co cudownej plaży w Lagos.

https://naforum.zapodaj.net/de81736febf0.jpg.html
Awatar użytkownika
cezar
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 147
Rejestracja: 16.06.2009, 23:05
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Białystok

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: cezar »

Chętnie posłucham co u wasz słychać. Jestem bardzo zainteresowany chociażby z tego powodu ,że miałem być tam razem z wami ale się nie udało.
V -strom 650 -2005
Awatar użytkownika
Amper
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 02.10.2013, 20:38
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: Amper »

Cezar! Nie możemy ci wszystkiego opisać bo ci serce pęknie :cool: Siedzieliśmy parę dni cicho, bo nie było czasu na pisanie postów. Dzisiaj jesteśmy na polu namiotowym w sercu Pirenejów, jutro Andora, a ostatnie dni to same pokręcone kilometry. Tysiące winkli i setki krajobrazów. Po powrocie może uda nam się opisać trasy które wskazali nam tubylcy. Było bosko! Co raz mocniej myślimy o powrocie. We wtorek pożegnamy Hiszpanię i zostaną nam jeszcze Alpy w drodze powrotnej. A poźniej już tylko wspomnienia :sad:

Pireneje...

https://naforum.zapodaj.net/565178afe154.jpg.html
Awatar użytkownika
cezar
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 147
Rejestracja: 16.06.2009, 23:05
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Białystok

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: cezar »

Kurdę już mi pękło w dniu waszego wyjazdu. Pisz zawsze to lżej na duszy jak się czyta że tam tak fajnie.
V -strom 650 -2005
Awatar użytkownika
Amper
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 02.10.2013, 20:38
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: Amper »

Jutro wracamy już do domu. Jesteśmy zmęczeni ale żaden z nas o tym nie myśli. Było bosko! Pogoda nam sprzyjała, spotkaliśmy wspaniałych ludzi, zobaczyliśmy cudowne miejsca.
Wypadało by teraz to jakoś opisać ale czy znajdzie się na to czas i energia? Zobaczymy... :cool:
Cezar, masz czego żałować ale wszystko przed Tobą! Życzymy Ci abyś szybko znalazł dla siebie konia i zrealizował tego roczne plany.
Banan 20
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 07.12.2016, 18:58
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: Banan 20 »

Cezar ja również miałem jechać ale niestety nie dałem rady więc już jest nas dwóch :) Jeszcze z jedna osoba i wypad gotowy .Czekamy teraz na relację pozdro
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: slawekk »

Krótkie podsumowanie.
Sorry, że tak późno ale lepiej późno niż wcale. Zrobiliśmy trochę ponad 10 tys.km, bez żadnych przykrych niespodzianek czy też awarii. Cały wyjazd trwał 25 dni. Pogoda ( pomijając jeden może dwa dni ) była wymarzona, między 20-30C, tak więc uważam, że maj jest idealnym miesiącem na wyjazd w ten region Europy. Zobaczyliśmy chyba wszystko co zamierzaliśmy, plus kilka bonusów. Bardzo mi się podobał przejazd drogą N222 oraz N267, ta druga była zdecydowanie mniej ruchliwa. Przejazd tą drogą był czystą przyjemnością a kilka kilometrów przed Ribeiro de Baixo jadąc od Alferce znajduje się "punkt widokowy" do którego trzeba dojechać drogą szutrówką, widok z tego miejsca był niesamowity.
Co do ciekawych tras w Hiszpanii, to polecam szutrową drogę Puerto de Sahun, wjazd od miejscowości Chia.
Numerem jeden całego wyjazdu okazała się droga którą polecił przypadkowo spotkany polski motocyklista mieszkający na Gibraltarze, droga w okolicach miasta El Chorro, a dokładnie odcinek między El Chorro a Antequera. Do tej drogi dojechaliśmy bardzo malowniczą trasą MA-5403.
Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze tam wrócę.
Ostatnio zmieniony 31.10.2017, 12:00 przez slawekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: Pingwin »

Slawek dawaj foto ,bo czlek ciekawy :wink:
Dawniej gdziala
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: slawekk »

Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: Pingwin »

Ooooo... bylo co zwiedzac :thumbsup:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: HarryLey4x4 »

Czy jest szansa na dokładniejszy opis trasy jaką przejechaliście, z uwzględnieniem informacji o dojeździe oraz wartych zobaczenia oraz wartych pominięcia odcinków ? może jakiś trak z mapy , albo chociaż zrzut z ekranu
Okres początku maja na przyszły rok stoi pod znakiem zapytania i chciałbym zaplanować coś na bazie Waszej trasy. Będę wdzięczny za wszystkie informacje.
slawekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 05.08.2010, 12:51

Re: Kierunek Portugalia

Post autor: slawekk »

Niestety nie zapisywałem trasy w nawigacji. Pomocny może być plik ze zdjęciami, zdjęcia są ułożone mniej więcej chronologicznie, każde zdjęcie posiada informację kiedy i gdzie zostało zrobione wraz z zaznaczonym miejscem na mapie google ale to już pewnie zauważyłeś. Odnośnie miejsc wartych zobaczenia to musiał bym opisać cały wyjazd a na to na razie brak mi czasu. Przez Francję, Hiszpanię i Portugalię podróżowaliśmy głównie drogami lokalnymi co bardzo miło wspominam poza jednym małym wyjątkiem, zdecydowanie odradzam przejazd drogą krajową między Porto a Lizboną, duży ruch i nieciekawe krajobrazy, polecam autostradę. Bardzo pomocne były informacje kolegi wodnik57, jeszcze raz wielkie dzięki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość