Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

danielmag2 pisze:Lista jest już ostateczna i zamknięta?
Lista końcowa:
1. Przemo
2. Jasiek+1
3. Majonez + 1 Duża
4. kajttek + 1
5. Pete17 - Forum Trasalp
6. tomek1989 - Forum Transalp
7. Ksander - Forum Transalp
8. Mamut - Forum Transalp
9. mazurrd07 - Forum Africa Twin
10. RobRoj - Forum BMW
11. Dusza - Forum BMW
12. danielmag2 -€“ Forum Transalp
13. Hetman - Forum Africa Twin
Ostatnio zmieniony 06.02.2017, 20:04 przez przemo77390, łącznie zmieniany 2 razy.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

Witam,

Rozmawiałem dziś z kolegom Igorem z Białorusi i sprawa wygląda tak że może pomoże nam w uzyskaniu wizy poprzez przeslanie swoich danych i kopii paszportu. Radzi on aby każda osoba ubiegała się o wze indywidualnie wtedy będzie możliwość przybyć i opuścić oddzielnie Białoruś - chodzi o przypadek gdyby się coś komuś stało i nie mógł wrócić z nami (skrajne przypadki medyczne, awarie, tfuu wypadki). W innym przypadku wjeżdżamy razem i wyjeżdżamy. Dodam jeszcze że nie biorę pod uwagę opcji że ktoś się podłączy pod wspólny wyjazd aby została załatwiona tanim kosztem wiza a potem sam pojedzie i wróci - jeżeli ktoś tak postąpi to te złe zachowanie będzie opisane.

Przepraszam z góry że tak pisze ale musicie mnie zrozumieć że trochę biorę na siebie rekomendacje i nie chcę aby kolega Igor miał jakieś nieprzyjemności jak ktoś coś nawywija.

W związku z tym prośba o to aby każdy indywidualnie wypełnił wniosek wizowy, zrobił zdjęcia i ewentualnie przekazał mi to albo już na spotkaniu 11.02.2017 albo maksymalnie do 01.04.2017 roku. Jeżeli chodzi o rozliczenie kwoty 25 EUR to będę potrzebował przelewu od każdego kwoty o której będzie wiadomo w dniu przelewu (chodzi o kurs waluty i ewentualna prowizję banku. Prowizja będzie rozliczana na wszystkich).
Wtedy mając wszystkich paszporty, wypełnione wnioski, zdjęcia dostarczę to do Konsulatu. Dane kolegi Igora które trzeba będzie wpisać we wniosku będą przesłane na „pw.” tylko i wyłącznie dla osób które są 100 % pewne że jadą – nie ma możliwości ich wykorzystywania na inne terminy.
Mam nadzieje że to wystarczy i uzyskamy wizy pomijając wszelkie inne koszty.

http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_issues/visas/

Jeśli chodzi o odwiedzenie parku radiacyjnego to jest to prawnie niemożliwe. Tylko na własne ryzyko. Wszelkie zgody trzeba załatwiać po jakichś Ministerstwach.

Ps. Ubezpieczenie każdy może wykupić i wykupuje sobie indywidualnie uwzględniając biura ubezpieczeniowe podane na stronie ambasady.

Porozmawiamy o kosztach przelewu bo "- opłatę konsularną za rozpatrzenie wniosku wizowego dokonuje się na podstawie pokwitowania wystawionego przez urząd konsularny. Płatność dokonuje się w oddziale banku w dniu złożenia wniosku wizowego w wysokości, ustawionej zgodnie z aktualną taryfą opłat konsularnych"

Może indywidualnie też wszystko zrobić a potem jedynie się spotkać z nami - tak czy siak uczestnik który załatwia sprawę indywidualnie na bazie danych Igora musi jechać w grupie - pisałem o tym wyżej.

Pozdrawiam,
Przemo
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

Przypominam że w tym tygodniu spotkanie

Może ktoś mógłby wziąć kompa aby połączyć się telekonferencyjnie. Ja na swoim nie mam po instalowanych takich aplikacji.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: pete17 »

Do stu tysięcy dziurawych dętek!!! :swieczki: Będzie drugie spotkanie? Na to 11 nie wyrobię :thumbsdown: okazuje się że zjazd rodzinny se ZAPLANOWAŁA...jak jej powiedziałem że na 7 godzinę dotrę na pewno to myślałem że mnie wzrokiem ubije...w sensie ślubna.I co teraz??? :sad: Najwyżej będę się kontaktował fonem z Przemo w sprawie ustaleń jakie poczynicie pod nieobecność mojej osoby...pozdro pete17.
Lubię motory...wszystkie.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

pete17 pisze:Do stu tysięcy dziurawych dętek!!! :swieczki: Będzie drugie spotkanie? Na to 11 nie wyrobię :thumbsdown: okazuje się że zjazd rodzinny se ZAPLANOWAŁA...jak jej powiedziałem że na 7 godzinę dotrę na pewno to myślałem że mnie wzrokiem ubije...w sensie ślubna.I co teraz??? :sad: Najwyżej będę się kontaktował fonem z Przemo w sprawie ustaleń jakie poczynicie pod nieobecność mojej osoby...pozdro pete17.
Spoko nie masz co się martwić. Być może jeszcze jakieś spotkanie się zorganizuje przed wyjazdem (może będzie to podyktowane kwestiami wizowymi). sobotnie będzie wstępnym poznaniem się i może stworzeniem zarysu trasy (wezmę na spotkanie papierową mapę samochodową). Na pewno nie stracisz na wycieczce bo myślę że większość jest miłośnikami dróg, miejsc ciekawych nieodkrytych niż nudnego oklepanego asfaltu.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

Spotkanie spotkaniem i po spotkaniu.
Niestety frekwencja nie była liczna. Na spotkaniu pojawiły się osoby:
1. Przemo
2. Majonez
3. Mamut - Forum Transalp
4. danielmag2 - Forum Transalp

W każdym bądź razie w tej grupie też miło się gawędziło i ogólnie miło było poznać nieznanych, którzy są już znani.

W zasadzie to rozmawialiśmy o drobnych kwestiach technicznych, trochę o trasie, noclegach oraz dotyczących zabrania gratów dodatkowych, i ustaliliśmy że niepotrzebne jest zabieranie takich samych rzeczy.

Dlatego żeby się nie dublować deklaruję się że wezmę:
Pompkę elektryczną i nożną, kołki do łatania opon (oby się nie przydały), jakiś szuwaks do łatania opon, olej 15W50
Dodatkowo Majonez weźmie pompkę elektryczną, klucze.
W związku z powyższym jak ktoś chce (ktoś się zdeklaruje) to niech weźmie jeszcze olej w razie czego i klucze.

Grupa jadąca na Transalpach i Africach dodatkowo z uwagi na to że mają opony dętkowe to maiłoby było aby ktoś się zdeklarował na wzięcie łyżek do ściągnięcia opon, łatek do opon no i jakiś olej bo mają mokre sprzęgło.

Ustaliliśmy że najlepiej byłoby przekraczać przejście u dołu (Biała Podlaska – Brześć) a wracać górą przez Białystok - Kuźnica.
Z uwagi że pewnie część będzie chciała spotkać się na przejściu ustaliliśmy że pierwszy nocleg wypada zaraz za granicą (do wyboru okolica) a stamtąd po małej integracji ruszamy dalej.

Dostałem też info że będziemy musieli dokonać rejestracji (tak niestety jest na wschodzie) bo na powrocie upierdliwy celnik może nałożyć karę., dlatego na pewno jeden nocleg będzie w hotelu ale nie jakimś wypaśnym tylko budżetowym ale takim który załatwi tą rejestrację.

Wizy – Tak jak Igor powiedział przesłał odpowiednie dane, które roześlę. Z uwagi na liczną grupę wnioski wizowe chce składać 1-2 kwietnia aby mieć w razie czego alternatywę jak nie wydadzą wiz na dane Igora (wtedy atakujemy z wizami na podstawie Voucherów). Jak ktoś chce może przekazać mi wypełnione papiery i paszport a ja dostarczę to do Ambasady i odbiorę.
Dowiem się jeszcze dokładnie jak wygląda opłata konsularna czy można ją zrobić kiedy się chce czy koniecznie w dniu składania wniosku. Jeżeli kiedy się chce to osoby które chcą przekazać mi dokumenty dołączą również potwierdzenie przelewu.
Natomiast jeśli opłata musi być w dniu składania wniosku to trzeba będzie coś pomyśleć.

Trasa – Zakupiłem dziś mapę papierową na której fajnie widać drogi białe te najlepsze. Trasa dziś nie została ustalona, czyli dalej opieramy się na tym co wstawione w linkach. Postaram się tą drogę z linków nanieść na mapę papierową po białych drogach i pstryknąć jakieś zdjęcie.
Niestety ale na dzień dzisiejszy nie mam pomysłu jak modyfikować trasę bez waszej pomocy, konkretnych uwag, zaangażowania tak aby wszyscy byli zadowoleni.

Ubezpieczenie – każdy robi we własnym zakresie uwzględniając ubezpieczycieli honorowanych na Białorusi oraz minimalne kwoty jakie musza być na ubezpieczeniu.

Zielona karta – każdy musi ją mieć.

Wydatki – ciężko powiedzieć ile kto ma wziąć kasy. Dlatego każdy bierze ile chce, nie musi wszystkiego wydawać ale jest tak że jeden je np. zupę a drugi je kanapkę dlatego ciężko tu cokolwiek mówić.

Dodatkowo jeśli potrzebujecie jeszcze jakiegoś spotkania to rzućcie termin ja się dostosuje.
Jeżeli o czymś zapomniałem to prośba osób które były o dopisanie ustaleń a ja je przerzucę na te fora na których ktoś np. piszący nie jest.

Ps. danielmag2 chyba dobrze zapamiętałem piękna fura - ochy i achy. :)

Lista końcowa:
1. Przemo
2. Jasiek+1
3. Majonez + 1 Duża
4. kajttek + 1
5. Pete17 - Forum Trasalp
6. tomek1989 - Forum Transalp
7. Ksander - Forum Transalp
8. Mamut - Forum Transalp
9. mazurrd07 - Forum Africa Twin
10. RobRoj - Forum BMW
11. Dusza - Forum BMW
12. danielmag2 â€- Forum Transalp
13. Hetman - Forum Africa Twin
14. Hiszpan +1 - Forum BMW

Ps. Popracowałem dziś nad Wnioskiem wizowym. Porobiłem Print Scrn - roześlę lada dzień wszystkim aby każdy miał wpisane to samo.
Przed wypełnianiem wniosku trzeba wykupić ubezpieczenie bo pewne dane trzeba przenieść do wniosku wizowego. Wniosek wypełnia się ze strony ambasady w formie elektronicznej i trzeba go od razu drukować.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

Serdeczna prośba o podesłanie adresu e-mail abym mógł stworzyć listę do rozesłania dokumentów. wole to zrobić przez e-maila:


Lista (e-mail):
1. Przemo - mam :)
2. JasiekCT+1 Forum BMW - mam
3. Majonez + 1 Duża - mam
4. kajttek + 1 - mam
5. Pete17 - Forum Trasalp
6. tomek1989 - Forum Transalp
7. Ksander - Forum Transalp
8. Mamut - Forum Transalp
9. mazurrd07 - Forum Africa Twin
10. RobRoj - Forum BMW - mam
11. Dusza - Forum BMW - mam
12. danielmag2 - Forum Transalp - mam
13. Hetman - Forum Africa Twin - mam
14. Hiszpan +1 - Forum BMW - mam
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

Drodzy uczestnicy rozmawiałem dziś z sekretariatem przejścia granicznego w Terespolu aby załatwić szybka odprawę na granicy. Muszę w tej sprawie wysłać e-maila z danymi: numer rejestracyjny pojazdu (aby dwa razy nie robić tego samego), to może wezmę imię i nazwisko przekraczającego granice. Dane oczywiście na priv. aby nie były ogólnie dostępne.
Jeżeli dostaniemy zgodę to pojawiając się na granicy odprawią nas szybko. To samo spróbuje zrobić na powrót oraz od strony Białoruskiej (tylko nie wiem jak przetłumaczyć tekst i jeszcze gdzie kierować o zgodę, może pogadam z ambasadą).

Rozmawiałem z ambasadą - wysłałem do nich e-mail i ponoć na przejściu granicznym w Brześciu jest taka możliwość. Pani ma mi podesłać linka do załatwienia wcześniejszej odprawy i może pomogą na powrocie w Kuźnicy - zobaczymy co odpiszą.


Pozdrawiam,
Przemo
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

No i jest. może ktoś korzystał i ma już obcykany system.


http://gpk.gov.by/en/e-ochered/ (in english)


http://gpk.gov.by/e-ochered/ (in russian)

Pozostały te numery rejestracyjne i imię i nazwisko do Polskiego załatwienia sprawy.

Lista (e-mail):
1. Przemo - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy :)
2. JasiekCT+1 - Forum BMW - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
3. Majonez + 1 Duża - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
4. kajttek + 1 - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
5. Pete17 - Forum Trasalp
6. Ksander - Forum Transalp
7. Mamut - Forum Transalp mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
8. mazurrd07 - Forum Africa Twin mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
9. RobRoj - Forum BMW - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
10. Dusza - Forum BMW - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
11. danielmag2 - Forum Transalp - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
12. Hetman - Forum Africa Twin - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
13. Hiszpan +1 - Forum BMW - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy

Słuchajcie przebrnąłem na próbę przez ten system. Każdy musi to zrobić indywidualnie (nie zauważyłem możliwości grupowej, może przeoczyłem. w każdym bądź razie jak jest i ktoś to ogranie zauważy to niech da znać). System jest intuicyjny i łatwo wypełnić pola. Podaje się datę przejazdu przez granice i określa godzinę. Ja wstępnie zrobiłem to na nasz przejazd czyli 29.04.2017 na godzinę 15-16. Na koniec pokazało mi opłatę w wysokości 23 BYN (nie jest to chyba dużo) - musimy zdecydować czy korzystamy z tego. Nie wiem jak jest jak każdy z nas zaznaczy tą samą godzinę - czy system przepuści kilkanaście osób na tą samą godzinę , trzeba to sprawdzić. Oczywiście jak się zdecydujemy to musimy ustalić którą godzinę przejazdu mnie więcej ustalamy z uwzględnieniem że wcześniej jakiś czas musimy założyć na Polską stronę (tu też zrobimy zgłoszenie, u nas można grupowe i z tego co się orientowałem nie ma opłat).
Jeszcze jedno rejestrację jak się zdecydujemy zróbmy wcześniej aby ktoś nas nie uprzedził z godzinami - pamiętajcie że ludzie podróżują bo majówka.
W tamtym roku na majówkę na przejściu granicznym Polska - Ukraina była niezła kolejka.

Ps. Prośba aby częściej brać udział w temacie - chodzi głównie o np. dane o które proszę. Wiem że czasu sporo ale trochę e-maili trzeba powysyłać np. na granice (może na jednym się nie skończyć). Chciałbym do końca marca to poogarniać a czas leci.

No i niespodzianka.
Dzięki uprzejmości i zgodzie kolegi Igora wstawiam poniższy link wg. którego można opracowywać trasę. Ogromnie podziękowania i wielki szacunek za robotę jaką wykonał należą się Igorowi, który już ofiarował swa pomoc przy wizach. Igor jesteś wielki.


https://www.google.com/maps/d/edit?hl=r ... 061516&z=6
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

przemo77390 pisze:No i jest. może ktoś korzystał i ma już obcykany system.


http://gpk.gov.by/en/e-ochered/ (in english)


http://gpk.gov.by/e-ochered/ (in russian)

Pozostały te numery rejestracyjne i imię i nazwisko do Polskiego załatwienia sprawy.

Lista chętnych i osób, które przekazały dane:
1. Przemo - Forum BMW - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
2. JasiekCT+1 - Forum BMW - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
3. Majonez + 1 Duża - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
4. kajttek + 1 - Forum BMW - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
5. Pete17 - Forum Trasalp - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
6. Ksander - Forum Transalp - Brak kontaktu wiec stawiam ???????????????
7. Mamut - Forum Transalp - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
8. mazurrd07 - Forum Africa Twin - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
9. RobRoj - Forum BMW - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
10. Dusza - Forum BMW - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
11. danielmag2 - Forum Transalp - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
12. Hetman - Forum Africa Twin - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
13. Hiszpan +1 - Forum BMW - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
14. Marcin - mam e-mail i dane do przekroczenia granicy
15. Maruu - Forum BMW mam e-mail i dane do przekroczenia granicy

Słuchajcie przebrnąłem na próbę przez ten system. Każdy musi to zrobić indywidualnie (nie zauważyłem możliwości grupowej, może przeoczyłem. w każdym bądź razie jak jest i ktoś to ogranie zauważy to niech da znać). System jest intuicyjny i łatwo wypełnić pola. Podaje się datę przejazdu przez granice i określa godzinę. Ja wstępnie zrobiłem to na nasz przejazd czyli 29.04.2017 na godzinę 15-16. Na koniec pokazało mi opłatę w wysokości 23 BYN (nie jest to chyba dużo) - musimy zdecydować czy korzystamy z tego. Nie wiem jak jest jak każdy z nas zaznaczy tą samą godzinę - czy system przepuści kilkanaście osób na tą samą godzinę , trzeba to sprawdzić. Oczywiście jak się zdecydujemy to musimy ustalić którą godzinę przejazdu mnie więcej ustalamy z uwzględnieniem że wcześniej jakiś czas musimy założyć na Polską stronę (tu też zrobimy zgłoszenie, u nas można grupowe i z tego co się orientowałem nie ma opłat).
Jeszcze jedno rejestrację jak się zdecydujemy zróbmy wcześniej aby ktoś nas nie uprzedził z godzinami - pamiętajcie że ludzie podróżują bo majówka.
W tamtym roku na majówkę na przejściu granicznym Polska - Ukraina była niezła kolejka.

Ps. Prośba aby częściej brać udział w temacie - chodzi głównie o np. dane o które proszę. Wiem że czasu sporo ale trochę e-maili trzeba powysyłać np. na granice (może na jednym się nie skończyć). Chciałbym do końca marca to poogarniać a czas leci.

No i niespodzianka.
Dzięki uprzejmości i zgodzie kolegi Igora wstawiam poniższy link wg. którego można opracowywać trasę. Ogromnie podziękowania i wielki szacunek za robotę jaką wykonał należą się Igorowi, który już ofiarował swa pomoc przy wizach. Igor jesteś wielki.


https://www.google.com/maps/d/edit?hl=r ... 061516&z=6
PS. Dziś wysłałem e-mail do straży granicznej w celu szybkiego przekroczenia polskiej strony (tak aby nie pchać się między samochodami). Rozesłałem tez e-mail z datami do wniosku wizowego.
Awatar użytkownika
Wojcio
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 264
Rejestracja: 08.06.2016, 19:49
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRYNICE k. Białegostoku

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: Wojcio »

Serwus Przemo i reszta ferajny! Mieszkam blisko Białegostoku i słyszałem, że 7maja wracacie do domów przez Kuźnicę Bialostocką więc proponuję pokazać kolegom trochę uroków ściany wschodniej. Jeżeli nic nie macie przeciwko to chętnie Was oprowadzę chyba, że będziecie bardzo zmęczeni i będzie późno to nie. Serdecznie pozdrawiam :crossy:
Awatar użytkownika
Mamut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 17.10.2016, 15:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: W-wa /Zaborów

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: Mamut »

Wojcio pisze:Serwus Przemo i reszta ferajny! Mieszkam blisko Białegostoku i słyszałem, że 7maja wracacie do domów przez Kuźnicę Bialostocką więc proponuję pokazać kolegom trochę uroków ściany wschodniej. Jeżeli nic nie macie przeciwko to chętnie Was oprowadzę chyba, że będziecie bardzo zmęczeni i będzie późno to nie. Serdecznie pozdrawiam :crossy:
Cześć,
Nie wiem jak pozostali członkowie wyjazdu, ale ja z chęcią skorzystam z twojej propozycji o ile pozwoli na to czas i kondycja ;) Pozostańmy w kontakcie.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

Wojcio pisze:Serwus Przemo i reszta ferajny! Mieszkam blisko Białegostoku i słyszałem, że 7maja wracacie do domów przez Kuźnicę Bialostocką więc proponuję pokazać kolegom trochę uroków ściany wschodniej. Jeżeli nic nie macie przeciwko to chętnie Was oprowadzę chyba, że będziecie bardzo zmęczeni i będzie późno to nie. Serdecznie pozdrawiam :crossy:
Cześć,

Serdeczne dzięki za zaproszenie. Mam nadzieję że część skorzysta z Twojej propozycji - ja na razie nie mogę się zdeklarować bo wszystko w moim przypadku zależy od czasu.

Pozdrawiam,
Przemo
Awatar użytkownika
Wojcio
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 264
Rejestracja: 08.06.2016, 19:49
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRYNICE k. Białegostoku

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: Wojcio »

Serwus! Oczywiście, wszystko rozumiem. Miałem na myśli to, że jadąc z Kuznicy Białostockiej w stronę Białegostoku jest parę ciekawych miejsc do zobaczenia i zajmie to dodatkowo 1-2 godziny. Znam również dobre restauracje, a i sam mile spędzę czas.Ps. Bądźmy w kontakcie, może namówię kolegów z Białegostoku na TA Pozdrawiam
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

Wojcio pisze:Serwus! Oczywiście, wszystko rozumiem. Miałem na myśli to, że jadąc z Kuznicy Białostockiej w stronę Białegostoku jest parę ciekawych miejsc do zobaczenia i zajmie to dodatkowo 1-2 godziny. Znam również dobre restauracje, a i sam mile spędzę czas.Ps. Bądźmy w kontakcie, może namówię kolegów z Białegostoku na TA Pozdrawiam
Wojcio - jeszcze raz dzięki za zaproszenie - myślę żebyś dal jakieś ogólne namiary na siebie w razie jakby się udało grupowo lub ktoś chciał indywidualnie.

Pozdrawiam,
Przemo
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

Witam,

Serdeczna prośba o większa aktywność uczestników.

Jeden z uczestników zamieścił takie informacje jak poniżej. Prośba o wypowiedzi i odniesienie co do wydarzenia na Facbooku.

Cześć.
Parę spraw:


1. Rozmawiałem ze znajomym co był na Białorusi już parę razy i mi podpowiedział pare ciekawostek wartych obejrzenia. Dodaje je więc do mojej mapy:

1.a Muzeum a właściwie Kraina Dizadka Mroza w Puszczy Białowiekiej. Taki Białoruski Disneyland. Bardo polecane w internecie z tego co widzę. W pobliżu jet też muzeum przyrody
1.b Droga P2 - równoległa do drogi M1 od naszej granicy do Mińska. Podobno najdłuższa prosta droga w Europie ok 120km, świetna na motor (tak słyszałem)
1.c Zamek w Nieświeżu - Porównywalny do naszego Łańcuta
1.d Zamek w MIRze - coś jak nasz Malbork

Ja tam nie mam ciśnienia na wszystkie zamki, ale jak znajomy polecał to dodałem do mapy.
Widzę też że ktoś dodał Muzem Kolei w Baranowicze, również fajnie było by zobaczyć.

Na tą chwile mapa wygląda tak: https://drive.google.com/open?id=1fioIv ... sp=sharing
Nadal zachęcam do dodawania własnych miejsc oraz dyskusji, bo myślę że powoli można by planować trasę. Jak ktoś nie za bardzo wie jak dodać własne miejsce, to proszę o wiadomość do mnie co by chciał zobaczyć a ja to dodam.

2. Noclegi.

Myślę ze powoli trzeba ustalić trasę i dobrze by było zarezerwować jakieś noclegi. Zależało by mi (a właściwie to mojej :kiss ) żeby przynajmniej co drugi dzień mieć nocleg z normalną toaletą. Ponieważ grupa jest duża, warto to zrobić z wyprzedzeniem. Ale w tym celu trzeba mieć pierw jakiś zarys trasy.
Co do samych noclegów, można naprawdę znaleźć w sensownych pieniądzach coś. np:
wpisałem wyszukiwanie dla 16os i wyskakują np domki. Ceny to zazwyczaj od 40 do 100zł na os, często ze śniadaniem :biggrin
Jak będziemy mieć zarys trasy to postaram sie dowiedzieć więcej, może znajdziemy też miejsca gdzie zarówno będzie nocleg jak i możliwość rozstawienia namiotów. Zazwyczaj odwołania rezerwacji są bezpłatne, więc lepiej zarezerwować najwyżej się nie pojedzie.
Fajnie było by poznać też preferencje wasze czy wolicie namioty czy noclegi czy szukamy po prostu na zasadzie co drugi dzień nocleg dla wszystkich?
Myślałem też by może robić noclegi 2 dniowe, przecież można tak trasę obrać by na noc zjechać w to samo miejsce na drugi dzień, a na pewno uprości to logistykę, no i nie trzeba codziennie wszystkiego tarabanić ze sobą, co myślicie?

Przykładowy obiekt: http://www.booking.com/hotel/by/baza-ok ... ailability

3. Wymiana informacji
Ponieważ część osób jest z innych forów, to nawet nei wiem czy do nich te informacje dochodzą, proponuje więć, pewnie większość z nas ma Facebooka, utworzyć wydarzenie w którym wszyscy razem będziemy mogli się wypowiadać.
Wrzuć też Przemo proszę linki do wątków na innych forach.


Poniżej tez moja odpowiedź na powyższe i moje propozycje:



Dziś będę się widział prawdopodobnie z Igorem - ma zawitać do Cafe 66.

Jeśli chodzi o Twoje propozycje:

1.a Muzeum a właściwie Kraina Dizadka Mroza w Puszczy Białowiekiej. Taki Białoruski Disneyland. Bardo polecane w internecie z tego co widzę. W pobliżu jet też muzeum przyrody
1.b Droga P2 - równoległa do drogi M1 od naszej granicy do Mińska. Podobno najdłuższa prosta droga w Europie ok 120km, świetna na motor (tak słyszałem)
1.c Zamek w Nieświeżu - Porównywalny do naszego Łańcuta
1.d Zamek w MIRze - coś jak nasz Malbork

Dla mnie ok.



Na tą chwile mapa wygląda tak: https://drive.google.com/open?id=1fioIv ... sp=sharing
Nadal zachęcam do dodawania własnych miejsc oraz dyskusji, bo myślę że powoli można by planować trasę. Jak ktoś nie za bardzo wie jak dodać własne miejsce, to proszę o wiadomość do mnie co by chciał zobaczyć a ja to dodam.

Tak jak wyżej ciekawa propozycja łącznie z tym dodawaniem.



2. Noclegi.

Myślę ze powoli trzeba ustalić trasę i dobrze by było zarezerwować jakieś noclegi - z rezerwacją to bym chyba sobie darował. Będziemy czegoś szukać na miejscu. Tak naprawdę nie wiemy gdzie dojedziemy i w jakim miejscu wypadnie nam nocleg. Jak masz już rezerwację to jesteś bardziej uzależniony. Zależało by mi (a właściwie to mojej :kiss ) żeby przynajmniej co drugi dzień mieć nocleg z normalną toaletą - w tym nie widzę problemu. Myślę ze co drugi dzień to nie problem.


Ceny to zazwyczaj od 40 do 100zł na os, często ze śniadaniem :biggrin - jeśli chodzi o ceny to ograniczmy się do tej kwestii nisko budżetowej, czyli powiedzmy max. 40 pln za głowę. Jeśli chodzi o rezerwację to już napisałem że nie ma sensu - jedynie to jak już będziemy mieli wytyczoną w pełni trasę to możemy sobie zaznaczyć punkty gdzie są jakieś noclegi, ograniczy to czas na ewentualne szukanie jak będziemy chcieli zjechać w to miejsce. Natomiast jak będziemy szukać noclegów to musimy szukać miejsc które zadowolą wszystkich tzn. takich które mają opcję spania w namiocie i pod dachem. Każdy wybierze co woli. Wyjazd miał być niskobudżetowy aby zadowolić wszystkich i aby każdy miał szansę się zintegrować, po to jedziemy razem.



Jak będziemy mieć zarys trasy to postaram się dowiedzieć więcej, może znajdziemy też miejsca gdzie zarówno będzie nocleg jak i możliwość rozstawienia namiotów - i o to chodzi i o to chodzi.


Fajnie było by poznać też preferencje wasze czy wolicie namioty czy noclegi czy szukamy po prostu na zasadzie co drugi dzień nocleg dla wszystkich? - fajnie by było aby każdy zintensyfikował swoje preferencje zarówno co do tego jak i trasy.



Myślałem też by może robić noclegi 2 dniowe - wydaje mi się że nie ma sensu. Czasami nie potrzebnie będziesz się cofał co powoduje niepotrzebne nabijanie kilometrów. spakować się najlepiej lekko - bez nadmiernej ilości konserw itp. bo tam też są sklepy. Wydaje mi się że przemyślane pakowanie nie spowoduje zbyt mocnego objuczenia osiołka.

,
Przykładowy obiekt: http://www.booking.com/hotel/by/baza-ok ... ailability

3. Wymiana informacji
Ponieważ część osób jest z innych forów, to nawet nie wiem czy do nich te informacje dochodzą, proponuje więc, pewnie większość z nas ma Facebooka, utworzyć wydarzenie w którym wszyscy razem będziemy mogli się wypowiadać - dobry pomysł. Ja nie jestem obeznany z tymi tematami Facbookowymi, ale dołączę.



Wrzuć też Przemo proszę linki do wątków na innych forach - zamieszczam informację, która wstawiłeś na innych forach.


Zachęcam do aktywności bo to co ustalimy wspólnie potem będzie nam dane. nie ustalenie niczego spowoduje zamęt i stratę czasu a może też niepotrzebne nerwy.
Awatar użytkownika
Mamut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 17.10.2016, 15:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: W-wa /Zaborów

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: Mamut »

Z facebookiem świetny pomysł
link do wydarzenia : https://www.facebook.com/events/1571571656204330/
Awatar użytkownika
Mamut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 17.10.2016, 15:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: W-wa /Zaborów

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: Mamut »

przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

Dziś rozmawiałem z Igorem w sprawie trasy. Mniej więcej nakreślone mam na takiej mapce trasę, którą powinniśmy wybrać i którą poleca a jednocześnie zmieścimy się czasowo bez napinki - rozszerzanie zakresu może spowodować że będziemy maksymalnie siedzieć w siodle i wszystko na szybko będziemy robić a to chyba nie ma sensu.

Jutro wrzucę skan i prześle każdemu e-mailowo do konsultacji.

Mamut - dzięki za założenie wydarzenia.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam chętnych na Białoruś 29.04.2017_ 07.05.2017

Post autor: przemo77390 »

Witam,

Przesłałem na podane adresy e-mail ważne informację odnośnie wyrobienia wizy - uczestniczących proszę o przeczytanie aby nie było rozczarowań.

Pozdrawiam,
Przemo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość