śladami PRL

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

śladami PRL

Post autor: Bosman78 »

Czy znacie jakieś fajne miejsca do zwiedzenia rodem z minionej epoki? Mam na mysli np. Ośrodki wypoczynkowe rodem z prl, zabytki, atrakcie militarne, zabytki techniki, stare budynki budowle, stacje kolejowe bocznice itd. Zbieram info do przewodnika :-)
DL650A
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: śladami PRL

Post autor: Next22 »

O widzisz to jest temat :)
Jest urban , opuszczone , exploratorzy itp. tam szukaj
Ale iak się coś opublikuje w sieci to już dupa się robi :lol: :lol:
dodam od siebie : Konewka , Jeleń u nas trzeci u Podlasiaków w Stępinie
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
rwasyl
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 21.03.2015, 16:41
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sulechów

Re: śladami PRL

Post autor: rwasyl »

Witam,
Może podziemne miasto na wyspie Wolin, byłem tam w sierpniu, ciekawe i fajne miejsce.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: śladami PRL

Post autor: Bosman78 »

Ostatnio odkrylem mega ośrodek wypoczynkowy na Mazurach, głęboki PRL jestli chodzi i zabudowę wyposażenie i personel.... :lol: pyskata kucharka i recepcjonistka, sniadanie na zegarek, cisza nocna i stróż z latarka pilnujący porządku. Ale wrażenie jest.
DL650A
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: śladami PRL

Post autor: LUDOJA »

Ja odkryłem bunkier atomowy w Łodzi który ma 4,5 km długości jest kompletny z wyposażeniem,nawet stare apteczki,woda,generatory,system filtórw powietrza itd......poczułem się jakbym sie przeniósł do bazy atomowej na księżycu.....
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 547
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: śladami PRL

Post autor: marecki999 »

Bosman78 pisze:Ostatnio odkrylem mega ośrodek wypoczynkowy na Mazurach, głęboki PRL jestli chodzi i zabudowę wyposażenie i personel.... :lol: pyskata kucharka i recepcjonistka, sniadanie na zegarek, cisza nocna i stróż z latarka pilnujący porządku. Ale wrażenie jest.
który ?? Przerwanki??
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 547
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: śladami PRL

Post autor: marecki999 »

marecki999 pisze:
Bosman78 pisze:Ostatnio odkrylem mega ośrodek wypoczynkowy na Mazurach, głęboki PRL jestli chodzi i zabudowę wyposażenie i personel.... :lol: pyskata kucharka i recepcjonistka, sniadanie na zegarek, cisza nocna i stróż z latarka pilnujący porządku. Ale wrażenie jest.
który ?? Przerwanki??
Na Mazurach pod każdym sklepikiem, na mniejszej wiosce, chyba można odnaleźć ducha epoki minionej :wink:
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: śladami PRL

Post autor: Bosman78 »

marecki999 pisze:
Bosman78 pisze:Ostatnio odkrylem mega ośrodek wypoczynkowy na Mazurach, głęboki PRL jestli chodzi i zabudowę wyposażenie i personel.... :lol: pyskata kucharka i recepcjonistka, sniadanie na zegarek, cisza nocna i stróż z latarka pilnujący porządku. Ale wrażenie jest.
który ?? Przerwanki??
Krzyże oraz OW. Warmia, ktory należy do PKS Olsztyn full PRL w pokoju radio sniezka i tv Neptun 505
DL650A
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: śladami PRL

Post autor: pete17 »

LUDOJA pisze:Ja odkryłem bunkier atomowy w Łodzi który ma 4,5 km długości jest kompletny z wyposażeniem,nawet stare apteczki,woda,generatory,system filtórw powietrza itd......poczułem się jakbym sie przeniósł do bazy atomowej na księżycu.....
Siemanko! To gdzie ten bunkier p.atomowy w łodzi jest?Ja z okolic pochodzę całe życie w łodzi pracuję i ni huhu nie wiem kaj toto się znajduje... :ysz: :shock2:
Lubię motory...wszystkie.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: śladami PRL

Post autor: pete17 »

w biesach,jak się jedzie od OBCEGO do Soliny po lewej są ośrodki z głęboookiej komuny!Kiedyś wlazłem pod górę do jednego z nich coś się zapytać i taki stróż z epoki mnie przywitał.Wydaje mi się że miejscówki szukaliśmy ale nieczynne toto było...Podjazd ze szczerbatej trelinki,oszklona świetlica,normalnie FWP.. :egh:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: śladami PRL

Post autor: grad74 »

Brakuje tylko śladu po szmince ocieranej szmatą z brzegu szklanki z kawą parząchą, bo "znów się klient na sali będzie czepiał" :haha:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
kewis
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 09.10.2010, 23:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Topolin

Re: śladami PRL

Post autor: kewis »

Dwa lata temu w okolicach Karpacza (Przesieka, Podgórzyn) byłem w ośrodku rodem z PRL. Super lokalizacja ale wyposażenie i obsługa jak dobre lata 70-te.
Ale i tak najlepsza była Pani na stołówce.
Uroda NRD-owskiej lekkoatletki, wzrok nieznoszący sprzeciwu, posuwisty, jednostajny krok....po prostu bajka.
Każdą podróż pokonuje się głową a nie mięśniami
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość