Rajd Polski - 26-29.06.2014

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: evoluzione »

Chodzi mi po głowie pojechać na Rajd Polski, tym bardziej, że w tym roku będzie to również runda Mistrzostw Świata.
W planach mam pojechać na dzień lub dwa z noclegiem w namiocie w pobliżu jakiegoś oesu.
W związku z powyższym mam dwa pytania:

- czy ktoś od nas mieszka gdzieś w pobliżu planowanych odcinków, co by się ewentualnie u niego zakwaterować bezpiecznie w podwórku z namiotem?
- może ktoś chce się przyłączyć w drodze na rajd? (raczej więcej będę stacjonował niż się kręcił po okolicy)

Wszelkie inne sugestie mile widziane :wink:

Info: http://www.rajdpolski.pl/
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: luk2asz »

Ja jade na caly ale bede latal z miejsca na miejsce. A nawet na Litwe. W Mikolajkach jest kamping z atmosfera rajdowa ale jak nie lubisz przeciskac sie w sznurach samochodow (na ostatnim wrc korek do mikolajek od glizycka mial 15 km) to sobie odpusc. Lepiej bardziej na polnoc sie ulokowac.

Wyslane z komórki, sorki za błędy.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: wilczek »

Kuzi4,jeszcze kilka Osób i ja będziemy , stacjonujemy w Rynie- dojazdy na oesy są ok:), jeździmy na większość, bo na wszystkie się nie da:)
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: piotreklodz »

Tez sie wybieram jesli okolicznosci pozwola...
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: evoluzione »

O, to będę się rozglądał za wami. Ja już zakupiłem wejściówkę, co by pózniej nie wymyślać powodów żeby nie jechać :wink:

Tak wstępnie to planuję wyjazd w czwartek i chcę przeznaczyć cały dzień na dojazd i znalezienie miejscówki na biwak :grin: , cały piątek na oeasch lub oesie i powrót w sobotę, a jak będą warunki ku temu to zostanę jeszcze na sobotę i powrót w niedzielę.

Pytanie do tubylców: jak myślicie da się gdzieś w pobliżu odcinka zainstalować z moto i namiotem?, a może odcinek idzie u jakiegoś klubowicza pod domem? :grin:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: piotreklodz »

Robię wszystko żeby dojechać... szczególnie po ostatnim sukcesie Robcia :)

Wydaje mi się że rozbić się blisko odcinka będzie ciężko, ale prawdopodobnie będę mógł załatwić miejscówki pod namiot niedaleko.

Ilu by was/nas było, zadzwonię i zapytam, może uda się rozbić razem z moim dawnym automobliklubem - towarzystwo bardzo wesołe :)
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: evoluzione »

piotreklodz pisze:Robię wszystko żeby dojechać... szczególnie po ostatnim sukcesie Robcia :)
:ok:
piotreklodz pisze:Wydaje mi się że rozbić się blisko odcinka będzie ciężko, ale prawdopodobnie będę mógł załatwić miejscówki pod namiot niedaleko.

Ilu by was/nas było, zadzwonię i zapytam, może uda się rozbić razem z moim dawnym automobliklubem - towarzystwo bardzo wesołe :)
O to było by wybornie :smile: , czekam zatem na wieści.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: Qter »

Hej,

Co prawda się nie wybieram ale kiedyś nocowałem tu: http://nowymost.pl/wp/

domki, namioty itp.

Od Mikołajek jakieś 13km.

A jak ktoś nie chce rajdu oglądać to może iść na ryby albo kajakiem po Krutyni popływać ;)

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: piotreklodz »

O to było by wybornie :smile: , czekam zatem na wieści.
Wybornie nie jest - ta miejscówka, którą miałem na myśli była "z przypadku" i już tam chyba nawet odcinek nie idzie. Tam gdzie zatrzymują się obecnie jest bardzo ciasno i ciężko będzie rozbijać namiot.
Dopóki nie pojawi się mapka z odcinkami (może już się pojawiła, nie szukałem) ciężko ocenić gdzie jechać.
Wydaje mi się że motocyklami to spontan wyjdzie najlepiej. I chyba każda noc w innym miejscu na zasadzie - wieczorem rozbić się jak najbliżej jutrzejszego odcinka. Podejrzewam że ze znalezieniem miejsca pod namiot problemu nie będzie nawet u miejscowych.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: evoluzione »

Mapek jeszcze nie ma, jak będą to wtedy coś dopiero będę planował bardziej konkretnie.

Myślę, że jakaś miejscówka niedaleko oesu się znajdzie :smile:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Toma2
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 522
Rejestracja: 12.10.2012, 16:59
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Łazy k/Magdalenki

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: Toma2 »

Panowie,

może nie w w zeszłym roku, bo spaliśmy w "akademiku" PAN w Popielnie, ale na poprzednim WRC (2010?) na luzach spaliśmy w namiotach "rzut" beretem od OES'u.
Oprócz nas, wzdłuż odcinka stało też mnóstwo kamperów z międzynarodową obsadą.
Że też nie pamiętam nazwy tego odcinka...

Polecam nocny objazd odcinka wg mapy, wybranie najciekawszego miejsca i rozbicie obozu nieopodal.
Latania z odcinka na odcinek nie polecam, nie ma to sensu, imho oczywiście.

Pzdr
Tomek.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: evoluzione »

Toma2 pisze:
Polecam nocny objazd odcinka wg mapy, wybranie najciekawszego miejsca i rozbicie obozu nieopodal.
Latania z odcinka na odcinek nie polecam, nie ma to sensu, imho oczywiście.

Pzdr
Tomek.
Tak właśnie zamierzam zrobić.

Ciekawe w jakim stopniu będą to odcinki stare, a w jakim nowe.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: wilczek »

www.rajdpolski.pl

tam są trasy OSów.

Na marginesie- warto przemieszczać się między oesami, bo można zobaczyć o wiele więcej.
To tylko kwestia taktyki przejazdów pomiędzy odcinkami, tak aby zdążyć przed zamknięciem dróg. To jest do obcykania- kwestia zdolności logistycznych :grin: wzorowo planuje te sprawy Kuzi4 :grin: . Stawiacie faszkę Jemu, mnie dwie :wink: i dostajecie rozpiskę kiedy gdzie i którędy :grin: ...
A moto typu trampek, tym bardziej umożliwi podróżowanie między oesami ( ja pomykam jeepem i spoko daję radę) :smile:
Awatar użytkownika
kuzi4
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 367
Rejestracja: 17.03.2010, 20:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: kuzi4 »

Gdyby ktoś chciał noclegi od czwartku do niedzieli to mam kilka sztuk (jak zwykle deklaracji było wiele ale jak trzeba było wpłacić zaliczkę to na deklaracjach się skończyło) Cena za nocleg to 70 PLN ze śniadaniem i obiadokolacją od osoby. Pkoje 2/3 osobowe. http://winiarz.jimdo.com/pokoje-oliwia/
był XL 650V 2000 :( - został zabity...
ZIELONO MI
Awatar użytkownika
kuzi4
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 367
Rejestracja: 17.03.2010, 20:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: kuzi4 »

Niestety nie ma możliwości skrócenia pobytu oraz opcji "bez wyżywienia" - i tak, biorąc pod uwagę ceny noclegów na Mazurach w trakcie WRC to jest za półdarmo.
był XL 650V 2000 :( - został zabity...
ZIELONO MI
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: evoluzione »

Byłem i wróciłem szczęśliwy :smile:
Ostatecznie pojechałem w piątek rano (bo w czwartek u nas cały dzień lało z nieba jak z wiadra), a powrót w sobotę na noc.
Zakwaterowałem się u Sołtysa pod domem w miejscowości Nowa Wieś jakieś 14km na wschód od Mikołajek. Do odcinka specjalnego miałem 50m :grin: i to akurat w miejscu w którym była dość fajna hopa.
W drodze powrotnej podczas przerwy na kawę w okolicach Łukowa mijało mnie 3 motocykle, których kierownicy na mój widok byli bardzo poruszeni, wnioskuję, że to ktoś z forum ( na pewno jakieś enduro, trampek PD10 limited edyszyn i chyba jeszcze inny trampek).
PS. muszę tutaj jeszcze pochwalić chłopaków z serwisu moto ( specjalizacja Harleja) w Sokołowie Podlaskim :thumbsup: . Podczas ostatniego czyszczenia styków we włączniku kierunków naderwałem kabel od lewego migacza i akurat po wyjezdzie z domu odpadł całkiem. Zajechałem do nich, użyczyli mi niezbędnych narzędzi (śrubokręta, lutownicy itp,), i juz po kilku minutach migacz wrócił :smile: potem się u nich umyłem i nie wzięli ani złotówki, choć grzecznie zapytałem. Powiedzieli że przez tyle lat mieli tylko jednego TA (650) na warsztacie, ale po tym co zobaczyli stwierdzili, że pewnie każdy jego posiadacz sam wszystko naprawia :grin:

Kilka fotek z wyjazdu:

Jezioro Śniardwy:

796

Mój obóz:

793

Hopa:

799

Kubica:

794

Trampek:

797
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: wilczek »

Właśnie wróciliśmy z rajdu :smile: trampków widziałem wiele a byłem jeepkiem, więc ciężko na drodze było "łapać" kontakt z kierownikami ww. Ale... Szczególne Thx dla pewnego forumowego Kierownika niebieskiej Teresy z Krk :grin: , który to podprowadzał nas na ciekawe punkty Oesów przez pola i lasy :ok: KoJotowi podobały się te przeloty bardzo :wink: :thumbsup:
Awatar użytkownika
Marcin 78
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 113
Rejestracja: 08.06.2014, 23:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: Marcin 78 »

[quote="evoluzione"]Byłem i wróciłem szczęśliwy :smile:
Ostatecznie pojechałem w piątek rano (bo w czwartek u nas cały dzień lało z nieba jak z wiadra), a powrót w sobotę na noc.
Zakwaterowałem się u Sołtysa pod domem w miejscowości Nowa Wieś jakieś 14km na wschód od Mikołajek. Do odcinka specjalnego miałem 50m :grin: i to akurat w miejscu w którym była dość fajna hopa.
Będąc na tym odcinku niestety autem (z racji korków za rok jadę tylko Trampim) mój kolega wypatrzył Trampka być może Twojego .
Ogólnie Rajd Polski z roku na rok robi się bardzo komercyjną imprezą i co raz więcej ludzi przyjeżdza oglądać .
Zobaczymy jak będzie za rok?
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: luk2asz »

wilczek pisze:Właśnie wróciliśmy z rajdu :smile: trampków widziałem wiele a byłem jeepkiem, więc ciężko na drodze było "łapać" kontakt z kierownikami ww. Ale... Szczególne Thx dla pewnego forumowego Kierownika niebieskiej Teresy z Krk :grin: , który to podprowadzał nas na ciekawe punkty Oesów przez pola i lasy :ok: KoJotowi podobały się te przeloty bardzo :wink: :thumbsup:

Ja tez w domu i również dziękuję za, za, za tak naprawdę zajefajne towarzystwo. Gdyby nie Wy, to rajd ten do :dupa: bym uznał ( a widziałem już sporo tego WRC) :lol: . Dzięki wielkie, a teraz dalej idę leżeć na brzuchu bo od Ostrołęki nie schodziłem z moto i teraz ciężko siedzieć :lol:
Marcin 78 pisze:
evoluzione pisze:Byłem i wróciłem szczęśliwy :smile:
Ostatecznie pojechałem w piątek rano (bo w czwartek u nas cały dzień lało z nieba jak z wiadra), a powrót w sobotę na noc.
Zakwaterowałem się u Sołtysa pod domem w miejscowości Nowa Wieś jakieś 14km na wschód od Mikołajek. Do odcinka specjalnego miałem 50m :grin: i to akurat w miejscu w którym była dość fajna hopa.
Będąc na tym odcinku niestety autem (z racji korków za rok jadę tylko Trampim) mój kolega wypatrzył Trampka być może Twojego .
Ogólnie Rajd Polski z roku na rok robi się bardzo komercyjną imprezą i co raz więcej ludzi przyjeżdza oglądać .
Zobaczymy jak będzie za rok?
Marcin, a czego ty oczekujesz od rajdu rangi WRC ? Darmowych biletów, małych grupek kibiców, i Seicenta na osach. To nie ta liga. U nas i tak jest tanio, mało kibiców, a organizacja przy tym daleka od ideału. Niestety lokalizacja Mikołajek jest feralna ze względu na dojazd i niestety korki są zawsze.
Trzeba było jechać na moto :smile:

Evoluzione - miejscówka bardzo dobra - lepiej i dalej tam latali niż na "reklamowanym" przez organizatora os Gołdap. A tam podobno była najdłuższa hopa. :lol:
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Rajd Polski - 26-29.06.2014

Post autor: evoluzione »

luk2asz pisze:Evoluzione - miejscówka bardzo dobra - lepiej i dalej tam latali niż na "reklamowanym" przez organizatora os Gołdap. A tam podobno była najdłuższa hopa. :lol:
Dokładnie, skakali zacnie. Rekord na pewno został pobity, ale ciężko powiedzieć przez kogo - na oko najdalej fruneli Ogier, Kubica i Boufier.
Marcin 78 pisze: Będąc na tym odcinku niestety autem (z racji korków za rok jadę tylko Trampim) mój kolega wypatrzył Trampka być może Twojego .
Jeśli TA był czerwony, a kask biały - to ja :grin:
Aha, jeśli słyszeliście przyśpiewkę "Jari Matti Latvala, lalala lalala!" to na pewno byliście blisko. A swoją droga to Finowie śpiewali to całą noc :wacko:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości