Na Białoruś bez wizy

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

Może coś się zmieniło, ale w zeszłym roku pojawiła się informacja, że ogólny wjazd bezwizowy do BY (nie mówię o Kanale A., to inna kwestia) będzie możliwy, ale tylko dla osób korzystających z... przelotów lotniczych do Mińska, czyli bez transportu na 2 czy 4 kółkach.

Zapewne ten wpis wrzucił wilq.bb, ale... nie chciało mi się zaglądać... :tongue:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Kristobal »

No to kicha. Ale zawsze coś. Na weekend do Mińska zamiast Wrocławia.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: wilq.bb »

wjazd bez wizy na teren Białorusi, przez lotnisko w Mińsku, na okres nie dłuższy niż 5 dni, obywatelom 80 krajów.
Ciężko "moturem" przez lotnisko w Mińsku się dostać - ale jako szansa na zwiedzanie stolicy, czy transfer lotniczy jest bardzo :thumbsup:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Nadol »

Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Kristobal »

Tak jest, bezwizowo 5dni na maleńki obszar państwa mlekiem i miodem płynącego można za darmo wjechać. Czyli kubek mleka i łyżka miodu raptem. Dla nas oznacza to wjazd tylko w Kuźnicy. Trzeba wypełnić deklarację celną, gdy "Jadę samochodem lub innym własnym albo pożyczonym środkiem technicznym (np.motocykl)."

1PLN to pół BYN. Mają godzinę do przodu na zegarze. Niestety 50zl opłata za dokument zamiast wizy.


Czyli dzień dwa wszystko zwiedzone i pić tylko zostaje. Albo kupić wizę i jeździć po całym kraju. Wtedy to koszt 200-360zł , w trybie normalnym trwa ponad tydzień. http://www.wizaserwis.pl , ekspresowo ponad 400zł nawet https://www.aina.pl/wizy/wiza-na-bialorus.html#
Wiza prywatna przysługuje tym, co mają zaproszenie od tambylca. Wiza turystyczna wymaga potwierdzenia rezerwacji noclegu.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość