Na Białoruś bez wizy

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
dzikm
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 03.04.2010, 20:22

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: dzikm »

mad.dog nie odpowiada ? 22 ga niedziela i jeszcze nie przeszli przejścia ? eee nie możliwe, śpią opili udany wyjazd na kwaterce gdzieś u nas,
dryndnij jutro o 11stej co z nimi, jest ryzyko jest zabawa :)
Masz do nich białoruski tel i nie działa ani polski ? e to śpią pewnie...
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Kristobal »

Ja bym jechał teraz nał, jak można jeszcze. Bo za miesiąc dwa może być tam nie można. Ale nie mogię więc obserwuę tępo tego was...
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

W ostatniej chwili złapałem mad.doga, który pewnie więcej Sam napisze, ja tylko przekażę najważniejsze słowa, które usłyszałem:
"jak bym mógł, to znów bym tam pojechał". :ok:

Bilet jest konieczny(!!) na wjazd i wyjazd, nie trzeba żadnego potwierdzenia czy się było na meczu, z Milicją zero problemów, autostrady dla motocykli gratis.
Spadam.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
dzikm
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 03.04.2010, 20:22

Re: Odp: Na Białoruś bez wizy

Post autor: dzikm »

Taaaa jak mawia chwytak jadziemy!!! ( gdzieś pod granicom) [img]http://img.tapatalk.com/d/14/05/05/ytaju8es.jpg[/img]
Twardy
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 126
Rejestracja: 21.10.2009, 19:19
Lokalizacja: Augustow

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Twardy »

http://kresy24.pl/50487/setki-polakow-w ... -bialorus/

25 kwietnia Białoruś otworzyła granice dla kibiców hokeja na lodzie. Według Komitetu Kontroli Granicznej, tylko przez pierwsze dwa dni, bez wizy ( po okazaniu biletu wstępu na mecz) granicę przekroczyło 350 fanów – większość to ….Polacy.

...................
michau
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 03.07.2013, 02:18
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: michau »

Kuzomen pisze:Ja byłbym chętny :grin: ale dopiero 14.05. mogę jak już pisałem. 15.05.rano przekraczam granicę w Kuźnicy.
Kuzomen - może bym do Ciebie dołączył?
O której mogę zadzwonić?
Kuzomen
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 28.10.2010, 16:04
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koszalin/Maszkowo

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Kuzomen »

Nie widzę przeciwskazań :smile: Byłoby nas trzech.
Awatar użytkownika
dzikm
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 03.04.2010, 20:22

Re: Odp: Na Białoruś bez wizy

Post autor: dzikm »

No i polatali, wjazd i wyjazd bezproblemowy, na meczu nie byli, milicji bardzo nie widzieli, drogi 2 razy szersze jak u nas gladkie jak stol nawet szutry wiejskie, benzynka 92 lux po 2,7zeta, żarełko kak u nas może lekko droższe, ze spaniem w krzakach nie ma problemu gdziekolwiek, ludzie bardzo pomocni i gościnni, wszystko zadbane czyste miejsca odpoczynku przy drogach, lasy dzikie ptaki drapieżne latają, orła pierwszy raz w locie widzieli, wszędzie stawy wędkarze do ktoregos tam miesiaca ryby bez pozwolenia sie lapie, wulkanizacja w miastach posiada najnowoczesniekszy sprzet i robi 3 dziury za 6 zeta i czestuje kawkom, za paliwo sie najpierw placi karta a jak nie wejdzie daje karte i robią zwrot, to nie kraj na enduro z calym majtanem tylko na wycieczke w klapkach z plastikowym kartonikiem, drogi mają bardzo dobre, szutrowe opony sie nie przydały zeszły na twardym, amortyzatory odetchnęły zaczeły pracować od Sokółki, nie zastoją się:)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

Niestety piszę już z domu, dzikm pewnie ma jeszcze kilka km do nawinięcia z abarotką dom-Wawa.

Chciałbym baaardzo podziękować wszystkim (zwłaszcza mediom), którzy biadolili, że Białoruś, to dziki, niecywilizowany, zasyfiony i zacofany kraj. :haha: Chciałbym, aby tak "zacofana" i "zasyfiona" była Polska... Jak w dzikim i zacofanym kraju poczułem się, gdy... ponownie przekroczyłem granicę. :thumbsdown:

Pomijając oczywiste sprawy związane z brudną polityką - pod wieloma względami Polska nawet nie umywa się do Białorusi za którą już ogromnie tęsknię...

T.Apacz właśnie został rozjuczony, umyty, zatankowany (co za ból przy kasie) :omg: teraz czas na zimne piwko, okolicznościową hokejową, białoruską czekoladę oraz przeglądanie fotek i do wyra... Ech.

Poważnie chodzi mi po głowie, aby wykorzystać jeszcze raz "hokejową wizę"... :roll:

dzikm - cholernie się cieszę, że pojechałem, fajnie, że się poznaliśmy a najważniejsze, że wspólnie poczuliśmy prawdziwy smak (palce lizać) Białorusi. :thumbsup:

P.S. Jeszcze czuję smak z ostatniego noclegu pod pałatką nad jednym z wielu jezior gdzie... piliśmy... szampańskoje ze... szklanych kieliszków (!!), a mięsiwa, warzyw, owoców i przepysznych słodkości, którymi częstowały nas... przesympatyczne Białorusinki było tyle, że można by nakarmić kilka drużyn hokejowych. :impreza: :zabawa:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
esemes
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 27.03.2014, 19:34
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: esemes »

Malcziki z Białorusi pakażi nam fotki z fotokamery ;)
Kuzomen
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 28.10.2010, 16:04
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koszalin/Maszkowo

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Kuzomen »

A ja powoli zaczynam pakowanie na wyjazd i ochota coraz większa :smile: Tylko pogoda zapowiada się nieciekawa. Ale nic to. Damy radę. :impreza:
michau
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 03.07.2013, 02:18
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: michau »

falco
Brzmi fantastycznie!!

Podpowiedz proszę czy w miarę swobodnie tam można płacić kartą lub wypłacać z bankomat?
Jaką walutę lepiej zabrać dolce, euro czy zł też wymieniają?
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

Za jakiś czas zrobię relację na mojej stronie, starając się wszystko co zapamiętałem dokładnie opisać. Fotki też będą, ale nie liczcie na ujęcia jak od Neno - nie ta liga aparatu i umiejętności... ;)

Na wszystkich stacjach gdzie tankowaliśmy (pomijając, że bardzo często wyglądały super nowocześnie, że o pachnących toaletach nie wspomnę) można płacić w dowolny sposób:
- kartami Visa i Mastercard,
- gotówką rublami, dolcami, euro. Ceny na wszystkich stacjach identyczne, mało tego, wszędzie gdzie byliśmy ceny od razu wyświetlały się w BYR, USD, E (na przemian).
Trzeba tylko pamiętać, że najpierw się płaci a potem tankuje, dodam, że tu obalamy kolejny mit. Żadnych problemów z wydawaniem reszty, kantowaniem przelicznika, przelewaniem paliwa, itp. Wszystko od razu widać (kurs się wyświetla), obsługa niesamowicie pomocna - to był dla mnie pierwszy szok, bo to co zobaczyłem absolutnie nie pokrywało się z "zacofanym" krajem o czym straszyli tu i tam.

Raz dzikm wlał dosłownie menisk wypukły i nie dał rady dolać... uwaga... 0,02 litra (dodam, że litr kosztuje... 2,70zł-92okt. i 2,90zł-95okt.) a gdy chcieliśmy ruszyć... wybiegła za nami Pani i koniecznie nalegała, żeby podejść do okienka aby zrobić... zwrot na kartę, czyli... 0,05zł. :haha:

Co do waluty, to co chcesz w Banku Bielarus (1 na cały kraj, wszędzie ten sam kurs) - mogliśmy kupować/sprzedawać każdą z 3 walut, że o korzystaniu z płatniczego terminala nie wspomnę.

Z bankomatów nie korzystaliśmy (było sporo w każdej miejscowości), nie było potrzeby.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

Wstępna mapka naszej trasy wyglądała tak (szczegółowa z podziałem na dnie/noclegi będzie później):

http://tnij.org/sik4pt2

Korci mnie, żeby pod koniec maja pojechać w 2 stronę (5-7 dni), ale koniecznie z zaliczeniem meczu w hokeja, byłby ktoś chętny...?

Mapka oczywiście mocno poglądowa, chodzi mi o wyznaczenie kierunku, czyli jak najbliżej granicy BY-UA ile się da do przodu a potem do góry w kierunku MIńska i powrót:

http://tnij.org/u7pw3qz
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Twardy
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 126
Rejestracja: 21.10.2009, 19:19
Lokalizacja: Augustow

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Twardy »

Potwierdzam,kraj wspaniały, nie wierzcie politykom którzy tak obsmarowują Białoruś.

Jedynie co to zależy jak z żarciem trafisz chodzi mi dokładnie o restauracje,czekasz długo i dostajesz ledwie ciepłe i bez smaku,ale jak mówię zależy gdzie.

Za to sklepy super zaoopatrzone.

Kasę można wymieńić bez problemu a granicy już po odprawie w terminalu jest oddział banku,przejście Kuźnica.

Na granicy luz i żarty.Turystów np w Mirze i Nieświerzy mnóstwo,tłumy,za to w Grodnie w 5 motocykli robiliśmy furorę,co nas onieśmielało.

Przeżyliśmy i Dzień Pabiedy:)

Mińsk czyściutki,drogi porządne-gdy nie pada a mieliśy okazję pływać 150 km jednego dnia :)

3 dni 1160 km.

odcinki od 350 km poprzez 220 km i strzałką do domciu 560 km:)

Moje zagranie podczas mistrzostw :)

Obrazek
Twardy
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 126
Rejestracja: 21.10.2009, 19:19
Lokalizacja: Augustow

Re: Na Białoruś bez wizy 2014 r.

Post autor: Twardy »

Już jest dostępna galeria zdjęć wraz z krótkim opisem z Białorusi :

http://dorotaiwojciech.blogspot.co.uk/2 ... em-na.html

Zapraszam!

Obrazek
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Kristobal »

Za miesiąc do Białorusi można będzie wjeżdżać bez wizy na czas do pięciu dni. Wymagane będzie 20E/dzień i ubezpieczenie medyczne.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: wilq.bb »

Prawie...txn nas motocyklistów to nie dotyczy https://pl.sputniknews.com/swiat/201701 ... -bialorus/
Wytapatalkowane
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
mapol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 17.11.2014, 22:22
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lublin

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: mapol »

Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Kristobal »

wilq.bb pisze:Prawie...txn nas motocyklistów to nie dotyczy https://pl.sputniknews.com/swiat/201701 ... -bialorus/
Wytapatalkowane
Gdzie to pisze ?
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość