Na Białoruś bez wizy

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Twardy
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 126
Rejestracja: 21.10.2009, 19:19
Lokalizacja: Augustow

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Twardy »

Bez problemu kupiłem wczoraj i dziś bilety na 10 maja w cenie tej najniższej tj ok 28 zł czyli 91.000 rubli białoruskich.

Wybieramy się na majówkę od 9 maja do 12 maja.

Ktoś jedzie lub będzie w podobnym terminie? Może się spotkamy,kto wie-pozdro.Twardy.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

Ok! Znalazłem najtańsze bilety, zamówiłem wersję e-ticket, ale nie mogłem zapłacić, bo dla kart Visa, Mastercard jest opcja tylko dla wydanych na BLRS, chyba, że ja ze zmęczenia (a padam na ryj) czegoś nie kumam... :niewiem:

Wyjaśni ktoś łopatologicznie, którą wersję biletu zaznaczyć i jak zapłacić? Dzięki!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
dzikm
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 03.04.2010, 20:22

Re: Odp: Na Białoruś bez wizy

Post autor: dzikm »

Karta kredytowa musi być
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

dzikm - odczytałem właśnie PW i Ci odpisałem. ;)
Jak możesz to zamów mi bilet, najwyżej jak nie (tfu!) uda mi się pojechać, to przekażesz komuś, żeby się nie zmarnował. Chyba, że bilety są imienne, to trudno, tymczasem razem walczymy, aby razem wyskoczyć, ale ciii... :mouthshut:

mad.dog - dziękuję za pomoc! :thumbsup:

P.S. Jak ktoś zna ciekawe i godne zobaczenia/przejechania/kimania pod namiotem (z wodą!!) miejsca, to proszę się nie krępować... :cool: Dzięki!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
kamilzak
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 485
Rejestracja: 30.08.2010, 20:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Białystok

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: kamilzak »

A w jaki kierunek planujecie jechać?
Jak na północ to kilka ciekawych miejsc mogę podpowiedzieć.
http://www.kaylon.pl/jeziora-braslawskie
Na mapce masz zaznaczone pola biwakowe.
na północy najlepsze miejsce do zwiedzania jeżeli lubisz spokój i naturę.. Dużo miejsc biwakowych z przygotowanym drzewem na ognisko, podobno płatne, ale nam nie udało się niestety zapłacić. Może za wcześnie się pakowaliśmy i wyjeżdżaliśmy. Warto podjechać na miejsce widokowe czyli górę Majak.
Warto zobaczyć też największe jezioro Narocz, ale tam w sezonie było cicho i spokojnie.
Mapka z miejscami biwakowymi
http://www.arcgis.com/apps/SocialMedia/ ... ea62938cd3

Jak masz pytania to w miarę możliwości podpowiem.
Zapraszam do lektury z wakacji.
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=13640
Ale wam zazdroszczę, też chętnie tam wrócę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dzikm
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 03.04.2010, 20:22

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: dzikm »

O dzięki za przypomnienie, kiedyś czytałem Waszą relacje, wynika z niej że ogólnie spokojny kraj, że na komisariacie nawet było miło, nieprzyjemności nie opisujecie, no i te pustki, trzeba je chyba z grubsza w przedłużaną majówkę zobaczyć.
Dzięki za linki.
michau
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 03.07.2013, 02:18
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: michau »

A czy ktoś w drugiej połowie maja chciałby tam pojechać?
Twardy
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 126
Rejestracja: 21.10.2009, 19:19
Lokalizacja: Augustow

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Twardy »

falco pisze:Ok! Znalazłem najtańsze bilety, zamówiłem wersję e-ticket, ale nie mogłem zapłacić, bo dla kart Visa, Mastercard jest opcja tylko dla wydanych na BLRS, chyba, że ja ze zmęczenia (a padam na ryj) czegoś nie kumam... :niewiem:

Wyjaśni ktoś łopatologicznie, którą wersję biletu zaznaczyć i jak zapłacić? Dzięki!
Zaznacza się e-ticket. Ja zapłaciłem zwykłą kartą do bankomatu wydaną przez BZWBK, z resztą zawsze tak płacę mimo że często piszą że tylko kredytowe honorują i zawsze działa, zwykła mastercard. W czasie zakupu biletów pojawiła się dla mnie nowość, widać coś wprowadzili nowego, pytanie o rejestrację w systemie 3D secure, jak ktoś się wcześniej nie zarejestrował a jego bank tego wymaga musi wybrać "tak", z tego co czytałem, bo inaczej nie zapłaci, są jakieś wyjątki dla jakiś kart ale np nie dla mojej. Rejestracja jest jednorazowa potem wpisuje się tylko sms kod i już. Po wszystkim pojawia się strona że płatność się udała, klika się pod spodem przycisk powrót do sklepu, wchodzi na własne konto w tym sklepie - jest tam opcja (w okolicach napisu twój koszyk) pobierz bilet zazwyczaj tłustym drukiem. Pobiera sie bilet na kompa w pdf i drukuje. Pieniądze z konta schodzą po ok dwóch dobach roboczych.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

kamilzak - dobrze, że przypomniałeś Swój wypad, śledziłem go ale... zapomniałem. ;)
Twardy - dzięki, temat chyba już ogarnięty.

Oby tylko pogoda dopisała i na pohybel wszelkim przeciwnościom. :punk:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: luk2asz »

falco pisze:kamilzak - dobrze, że przypomniałeś Swój wypad, śledziłem go ale... zapomniałem. ;)
Twardy - dzięki, temat chyba już ogarnięty.

Oby tylko pogoda dopisała i na pohybel wszelkim przeciwnościom. :punk:
A ja myślałem, że na pohybel ruskim. :tongue:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

luk2asz pisze:A ja myślałem, że na pohybel ruskim. :tongue:
Dobrze myślałeś! :cool:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

kamilzak pisze: Jak masz pytania to w miarę możliwości podpowiem.
Przepraszam, jeśli już o tym mówiłeś/pisałeś, ale przyznaję, że teraz nie bardzo mam czas na przejrzenie Twojej relacji.

Pytanie mam o telefony - korzystałeś z ichnich kart, jeśli tak, to jakich? Chodzi o sporadyczny kontakt z "krajem", bo pamiętam, że za byle roaming liczyli jak za zboże, choć byłem w... Białowieży i okolicach... ;)

Aha i jak z kasiorką? Wymieniałeś w PL czy po przekroczeniu granicy? Jak mieściłeś te wszystkie tysiące a właściwie miliony w kieszeniach...? :lol:


edycja:
Bilet już jest. Dzięki mad.dog! :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Adampio »

Panowie, może ktos przetestuje te bilety i sprawozda. Ja bym sie wybrał nad Narocz po 15 maja ale nie che dokonywac razwiewdki bajom :grin:
Awatar użytkownika
dzikm
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 03.04.2010, 20:22

Re: Odp: Na Białoruś bez wizy

Post autor: dzikm »

No właśnie też licze na to że ktoś pierwszy skoczy pocałować klamke i da cynk, jak to ja będe trudno coś się wymyśli alternatywnie na biegu bez spinki jade odpocząć.
Twardy
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 126
Rejestracja: 21.10.2009, 19:19
Lokalizacja: Augustow

Re: Odp: Na Białoruś bez wizy

Post autor: Twardy »

dzikm pisze:No właśnie też licze na to że ktoś pierwszy skoczy pocałować klamke i da cynk, jak to ja będe trudno coś się wymyśli alternatywnie na biegu bez spinki jade odpocząć.

Dajcie szansę :) wyjechać :) ja mam bilety na 10 maja :) trzeba czekać,odezwę się gdy wrócę.
Awatar użytkownika
dzikm
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 03.04.2010, 20:22

Re: Odp: Na Białoruś bez wizy

Post autor: dzikm »

To już możesz na podstawie tego biletu raz przekroczyć granice od 25kwietnia do końca maja
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Odp: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

dzikm pisze:...też licze na to że ktoś pierwszy skoczy pocałować klamke i da cynk...
Kto wie, może to będziemy... my...? Tfu! Musi się udać! :ok:
dzikm pisze:...jak to ja będe trudno coś się wymyśli alternatywnie na biegu bez spinki jade odpocząć.
O! To, to, to, co Tygryski lubią najbardziej - brykanie, ale bez ciśnienia.
P.S. Sprawdziłem, mam Białoruś w Navi, więc w razie "W" będzie alternatywa do papierówki.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
dzikm
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 03.04.2010, 20:22

Re: Odp: Na Białoruś bez wizy

Post autor: dzikm »

Oby nie padało i te z 10 stopni minimum było to będzie ładnie raz już wracałem z majówki w śnieżyce raz wystarczy:)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Odp: Na Białoruś bez wizy

Post autor: falco »

dzikm pisze:Oby nie padało i te z 10 stopni minimum było to będzie ładnie raz już wracałem z majówki w śnieżyce raz wystarczy:)
Dokładnie.
Hehehe... podejrzewam, że mówisz o pamiętnej Majówce 2011, gdzie nad południową częścią Polski najpierw zaczęło lać jak z cebra, totalnie zjechała temperatura a potem... spadł śnieg. :dupa:

Również miałem (nie)przyjemność wtedy wracać. CUinHell pamiętasz naszą (nie)równą walkę z drogą, wiatrem i hektolitrami wody, które wykazały słabości ludzkiego ciała...? Dostaliśmy wtedy niezły :boks: od aury. Nigdy więcej! :stop:

P.S. Musieliśmy poszukać kwatery, bo nie dało się jechać zrobiło się kur...o zimno a niebo i ziemię połączyła nieprzerwana ściana wody.
A tak się rozgrzewaliśmy (to był dopiero początek)... :cool:

https://picasaweb.google.com/MaciejFalk ... 7771712578
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
kamilzak
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 485
Rejestracja: 30.08.2010, 20:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Białystok

Re: Na Białoruś bez wizy

Post autor: kamilzak »

falco pisze:
kamilzak pisze: Jak masz pytania to w miarę możliwości podpowiem.
Przepraszam, jeśli już o tym mówiłeś/pisałeś, ale przyznaję, że teraz nie bardzo mam czas na przejrzenie Twojej relacji.

Pytanie mam o telefony - korzystałeś z ichnich kart, jeśli tak, to jakich? Chodzi o sporadyczny kontakt z "krajem", bo pamiętam, że za byle roaming liczyli jak za zboże, choć byłem w... Białowieży i okolicach... ;)

Aha i jak z kasiorką? Wymieniałeś w PL czy po przekroczeniu granicy? Jak mieściłeś te wszystkie tysiące a właściwie miliony w kieszeniach...? :lol:

edycja:
Bilet już jest. Dzięki mad.dog! :thumbsup:
Odnośnie telefonów.
Kupiliśmy w sklepie elektronicznym kartę tzw starter (już nie pamiętam operatora) za coś około 10.000 rubli. Następnie wysyłasz sms do operatora aby wysłał ci numer twojego telefonu.Jak już masz ten numer udajesz się na pocztę aby doładować konto musisz mieć paszport bo spisują nazwisko.Cena rozmowy do Polski wychodziło coś około po przeliczeniu 1 zł (normalnie w play było to 5 zł za minutę i 2 zł za sms).

Co do kasy
Po przekroczeniu granicy do tankowania wystarczy mieć dolce lub euro chociaż na jednej stacji nie chcieli przyjąć obcej waluty.
Kasę wymieniasz w bankach po kursie ustalonym przez Bank Biełaruś wszędzie taki sam przelicznik a banki spotkasz w każdym miasteczku. My nie wymienialiśmy całej kasy na początku wystarczało raz na jakiś czas wymienić 50 dolców, aby na kilka dni starczyło, chyba że planujesz większe zakupy.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości