Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Wszystko to, co nie pasuje do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: evoluzione »

Hmm... u mnie kompresja polega na jak najciaśniejszy zwinięciu :smile: Jedynie co mogę powiedzieć to to, że po kilku próbach nie mam pojęcia jak oni go tam we fabryce upchali do tego worka. Ja jakbym nie zwijał, to średnica mi wychodzi dobra, ale po włożeniu do oryginalnego worka śpiwór wystaje tak z 5-10 cm :egh: Ale mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza :wink:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: Reindeer »

evoluzione pisze:Hmm... u mnie kompresja polega na jak najciaśniejszy zwinięciu :smile: Jedynie co mogę powiedzieć to to, że po kilku próbach nie mam pojęcia jak oni go tam we fabryce upchali do tego worka. Ja jakbym nie zwijał, to średnica mi wychodzi dobra, ale po włożeniu do oryginalnego worka śpiwór wystaje tak z 5-10 cm :egh: Ale mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza :wink:
Zacznijmy od tego, że śpiwora się nie zwija a wciska do luźnego worka kompresyjnego. A dopiero na końcu ściąga się paski i efekcie zmniejsza objętość śpiwora.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: evoluzione »

Reindeer pisze:
evoluzione pisze:Hmm... u mnie kompresja polega na jak najciaśniejszy zwinięciu :smile: Jedynie co mogę powiedzieć to to, że po kilku próbach nie mam pojęcia jak oni go tam we fabryce upchali do tego worka. Ja jakbym nie zwijał, to średnica mi wychodzi dobra, ale po włożeniu do oryginalnego worka śpiwór wystaje tak z 5-10 cm :egh: Ale mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza :wink:
Zacznijmy od tego, że śpiwora się nie zwija a wciska do luźnego worka kompresyjnego. A dopiero na końcu ściąga się paski i efekcie zmniejsza objętość śpiwora.
O to dałem :dupa: :blush: , jak kupiłem to był zwinięty, więc tak samo próbowałem i ja. Jutro zastosuję tą metodę, pomierzę i dam znać wieczorem
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: Reindeer »

evoluzione pisze:
Reindeer pisze:
evoluzione pisze:Hmm... u mnie kompresja polega na jak najciaśniejszy zwinięciu :smile: Jedynie co mogę powiedzieć to to, że po kilku próbach nie mam pojęcia jak oni go tam we fabryce upchali do tego worka. Ja jakbym nie zwijał, to średnica mi wychodzi dobra, ale po włożeniu do oryginalnego worka śpiwór wystaje tak z 5-10 cm :egh: Ale mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza :wink:
Zacznijmy od tego, że śpiwora się nie zwija a wciska do luźnego worka kompresyjnego. A dopiero na końcu ściąga się paski i efekcie zmniejsza objętość śpiwora.
O to dałem :dupa: :blush: , jak kupiłem to był zwinięty, więc tak samo próbowałem i ja. Jutro zastosuję tą metodę, pomierzę i dam znać wieczorem
Skądinąd Volven ma świetne worki kompresyjne. Po tym jak rozpruł mi się oryginalny z Fjorda Nansena, kupiłem Vovena i jest dużo lepiej wykonany niż FJ.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: evoluzione »

Qter pisze:dzięki evoluzione,

Czy mógłbyś jeszcze napisać jak jest z jego wymiarami po kompresji? Zgadzają się z tymi deklarowanymi przez producenta (27/16cm)?

PZDR

Qter
Potrenowałem i potwierdzam dane producenta, a nawet jest ciut lepiej po średnicy, bo u mnie ma on wymiar 27cm/15cm.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: Qter »

evoluzione pisze:
Qter pisze:dzięki evoluzione,

Czy mógłbyś jeszcze napisać jak jest z jego wymiarami po kompresji? Zgadzają się z tymi deklarowanymi przez producenta (27/16cm)?

PZDR

Qter
Potrenowałem i potwierdzam dane producenta, a nawet jest ciut lepiej po średnicy, bo u mnie ma on wymiar 27cm/15cm.

dziękuję pięknie

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: evoluzione »

Jak się nie spieszysz to wstrzymaj się z kupnem do wieczora, ja zapytam znajomej z tego sklepu co kupowałem czy jeszcze je mają w promocji - jak dobrze pamiętam to płaciłem coś koło 140zł.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: wojtekk »

Hej. Czy ktoś z nas ma jeszcze dostęp do Cumulus?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 463
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: marek79 »

Czy ktoś z was używał śpiworów wojskowych ?
Od kilku lat używam takiego zestawu
http://mountainwarfaregear.blogspot.com ... a.html?m=1
śpiwór nieprzemakalny z wkładką puchową Nr25/DWS
śpiwór polskich jednostek specjalnych
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: emek »

Ja mam dwie wojskowe Carinthie. Jedna uniwersalna kupiona w sklepie wojskowym używka w stanie mint za bodaj 100 pln wiele lat temu. Sprawdzona w boju w temperaturach od -5. Druga Defence jest na warunki extremalne. Spałem w -20 w lesie i nie zmarzłem. Puchowe są super ale drogie i jak zamokną to ciężko wysuszyć. Zastanawiałem się nad Cumulusem bo w Lądku na festiwalu filmowym mieli swoje stoisko i dobre ceny ale uznałem że szkoda mi kasy skoro wojskowy do tej pory nie zawodził.
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: whiter »

Gdzie można nabyć taki Nr25/DWS ?
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: emek »

Na olx i allegro wiszą czasem. Cena 500-600 pln.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: herni74 »

Na wyjazd w Himalaje kupiłem na Aliespres taki śpiworek z puchu gęsiego Model G1 L
komfort: + 3 ° C F; Dolna Granica:-2 ° C
kompresji Wielkość Opakowania: 15 cm * 35 cm
gramów wypełnienie: 95% Puch gęsi G1L: 400g
Waga brutto: G1L: 778g.
Muszę napisać ze jestem bardzo zadowolony z wagi , rozmiaru ,jakości ,ciepłoty i z ceny ! gdyby tak jeszcze cła 70zł nie doliczyli . Za odpowiednik od Cumulusa trzeba zapłacić około 1000zł!!! :banghead: :banghead: Mogę zdecydowanie polecić zakup z Chin.

Nie spałem w jakoś w minusowych temperaturach ale było kilka razy blisko 0. Ogólnie jestem miło zaskoczony ciepłem jaki utrzymywał śpiwór.
Trzeba tylko uważać bo mi cło doliczyli może dlatego ,ze brałem szybką przesyłkę DHL bo zależało mi na czasie. Gilu kupił taki sam i cła mu nie doliczyli.

https://pl.aliexpress.com/item/AEGISMAX ... autifyAB=0
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: emek »

Masz może fotę jak to się kompaktuje? Najlepiej z czymś obok porównawczo.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Śpiwór / śpiwory - dlaczego te(n) a nie inny/inne

Post autor: herni74 »

emek pisze:Masz może fotę jak to się kompaktuje? Najlepiej z czymś obok porównawczo.
Wielkość porównywalna do butelki Pepsi 1L zresztą jak zrobię fotę to wkleję.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość