Kamera SONY Action FDR -X1000V

Wszystko to, co nie pasuje do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Kamera SONY Action FDR -X1000V

Post autor: HarryLey4x4 »

Witajcie. W poprzednim sezonie bawiłem się choć przyznam ,że nie miałem na to zbyt wiele czasu - kamerką Sony Action 4K.
Zabierając na wyjazdy napotkałem niestety na jeden zasadniczy problem. Oczywiście w takich kamerkach zawsze bateria starcza na krótki okres czasu. Niestety projektanci tego modelu nie pomyśłeli ,że zamieszczenie kamerki na kasku motocyklisty wiąże się z problemem,że wyłączenie tego sprzętu (całkowity POWER OFF) wymaga praktycznie zdjęcia kasku lub kamerki z kasku i poprzez poklikanie przyciskami wybranie w menu opcji POWER OFF. Jeśli po nagraniu krótkiego nawet materiału np. 20 s. kamera dalej jest włączona i nie nagrywa , to za ok godzinę do dwóch mam rozładowany akumulator i muszę kamerę od nowa ładować .
Ktoś mi polecił by ustawić opcję automatycznego wyłączenia w zadanym czasie . Tzn,że jak kamerka nie nagrywa i nie ma zadanej żadnej czynnej funkcji to np. po 30 s wyłączy się. O ile dobrze kojarzę to oryginalny PILOT -ZEGAREK też musi być wyłączony bo inaczej cały czas jest czynna funkcja komunikacji kamerki z pilotem przez co kamera się nie wyłącza.
Czy ktoś ma może tę kamerę i pomoże mi dojść do tej opcji, bo jakieś nie mogę tego namierzyć.
Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Kamera SONY Action FDR -X1000V

Post autor: HarryLey4x4 »

EDIT. Znalazłem tę opcję , ale cały czas miałem problem z jej włączeniem. Pomógł dopiero reset ustawień.

Dla zainteresowanych podam,że w instrukcji jest napisane,że musi być wyłączona komunikacja WIFI - czyli wyłączona ikonka połączenia WiFi. Okazuje się ,że tak nie jest. Ikonka może być włączona, tylko nie może być żadnego aktywnego połączenia.

:wacko:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość