PMR - zwykły. NIe na moto.

Wszystko to, co nie pasuje do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PMR - zwykły. NIe na moto.

Post autor: magneto »

Qter pisze:(...) ten Baofeng UV-82

http://www.ebay.com/itm/Baofeng-UV-82-V ... SwiLdV73s5
(...)
Obawiam się, że to radyjko zdecydowanie wykracza poza PMR. O ile UKE przez ostatnie parę lat czegoś nie zmienił - to potrzebne jest zezwolenie - to nie PMR, czy CB.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PMR - zwykły. NIe na moto.

Post autor: plebi »

magneto pisze:
Qter pisze:(...) ten Baofeng UV-82

http://www.ebay.com/itm/Baofeng-UV-82-V ... SwiLdV73s5
(...)
Obawiam się, że to radyjko zdecydowanie wykracza poza PMR. O ile UKE przez ostatnie parę lat czegoś nie zmienił - to potrzebne jest zezwolenie - to nie PMR, czy CB.
Prawda. Wymagane zezwolenie.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: PMR - zwykły. NIe na moto.

Post autor: wojtekk »

Kierując się tą radą:
Qter pisze: Może lepiej kupić np używane ale bardziej markowe?
i zamieszczonym wyżej zestawieniem kupiłem Motorolkę.
Qter pisze:napisz jeszcze co finalnie wybrałeś jak już zdecydujesz się na zakup - zostanie dla "potomnych"
Kilka słów już napisałem do dopiszę kilka nowych mając już sprzęt w ręku:

- polecam szukanie używek. Ale zawsze pytajcie o stan baterii. Udało mi się znaleźć super model, ale od dawna nieużywany i baterie padły. Koszt nowych, dobrych podnosi cene do zwykłych używek
- zestaw na bogato. Polecam na bogato, bo potem mniej się dokupuje. Możliwość przypinania, wypinania klipsów. Zawieszka i smycz. Bardzo dobrze wykonana słuchawka i mikrofon. W zestawie ładowarka na dwie baterie na raz.
- minusem bryzgoszczelnych jest to, że radia nie naładujemy stawiając na bazie. Jedynie wykręcając baterię, albo przez boczne małe wejście (chyba na zwykłą łądowarkę motoroli od telefonu ale nie sprawdziłem) i wtedy podważa się tylko klapkę.
- bardzo dobre wykonanie.
- kupiłem dwa zestawy w idealnym stanie. Średni koszt z przesyłką to 275 PLN. Nówki bywają 0 50% wyżej. Polecam zakupy teraz a nie w sezonie plenerowym ;)

Testy trwają. Napiszę wtedy kilka kolejnych słów.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: PMR - zwykły. NIe na moto.

Post autor: wojtekk »

Testowane podczas kolejnego wyjazdu: Motorola extreme tk 80.

Fantastyczne. na nartach. Rzucane w błoto, śnieg. Dobry kolor, bryzgoszczelne. Doskonałe gdy dzieci idą się kawał dalej bawić. Lepsze niż komórka (również z tego powodu, że szybciej połączenie i nie trzeba ściągać rękawic).

Edyta - da się ładować bez wykręcania baterii :) Moje gapiostwo.

Polecam!
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość