Zbroja/buzer na lato

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: modern25 »

trochę chyba za późno odpowiadam bo lato się konczy ale ....
Mam zbrije adrenaline za ( nie pamietam dokładnie ale chyba 250pln)
Moim zdaniem jeden z moich lepszych zakupów. Leży na mnie dobrze nie pije mnie uwiera nie blokuje żadnych ruchów a chyba dośc dobrze chroni mnie. Miałem kikla upadków z większej i mniejszej prędkości co prawda na szutrach ale żadnych obić łokci czy innych bolących rzeczy .
link do foto . Nie jestem specjalistą w doradzaniu ani też nie miłem innych zbroi wcześniej ale ta jest naprawde OK . Siateczka też jest wykonana z materiału nie drażniącego skórę .
http://motograty.pl/p2118,adrenaline-ro ... -zolw.html
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: mirkoslawski »

Odkopuję temat.
Czy ktoś wie/zna albo/i może polecić zbroję, która będzie kompatybilna ze stabilizatorem karku EVS R4?

Wymagania :grin:
- koszt - do 500 zł i ani grosza więcej - ale jak będzie mniej to dobrze
- kompatybilna z EVS R4 - warunek konieczny
- powinna chronić obojczyk - ale nie musi
- szeroki pas nerkowy i dobry żółw
- przód dobrze zabudowany, psłaniający maksymalną powierzchnię klatki piersiowej
- mocna siatka, pętelki na kciuki
- jak najmniej odstające plastiki

Mogę kupić używkę - rozmiar XL ale tylko w stanie B.DB. - ewentualne oferty na PW :wink:
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: piotreklodz »

Przymierzałem tego evs.
Nie dam sobie ręki uciąć, ale jest on tak prosty że z każdą zbroją powinien współpracować.
Żeby mieć pewność musisz przymierzyć zbroję+stabilizator+kask bo efekt może być bardzo różny i tak na "gębę" nie ma większego sensu.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: mirkoslawski »

piotreklodz pisze:Przymierzałem tego evs.
Nie dam sobie ręki uciąć, ale jest on tak prosty że z każdą zbroją powinien współpracować.
Żeby mieć pewność musisz przymierzyć zbroję+stabilizator+kask bo efekt może być bardzo różny i tak na "gębę" nie ma większego sensu.
Tak też zrobię - stabilizator w bagażnik i pojeździ ze mną trochę :wink:

Moja prośba (post wyżej) nadal aktualna - proszę o rady/propozycję co do zbroi i ewentualne propozycje (ewentualnego zakupu) :grin:
Goofy
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 85
Rejestracja: 30.03.2013, 13:00
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: Goofy »

Witam,
proszę o pomoc.
Z racji tego ,że na allegro jest pełno modeli ochraniaczy typu zbroja moje pytanie brzmi czy warto kupić zbroję z przedziału do 200 pln firmy DATEX lub ADRENALINE?
Może ktoś używa to proszę o wypowiedź.
Dzięki.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: Wolo »

Co człowiek, to opinia. Ja napiszę, że nie, a zaraz ktoś inny odpowie, że używa i jest świetna.
IMHO na bezpieczeństwie w sporcie motocyklowym nie powinno się oszczędzać i takie takie zbroje nie są najlepszym pomysłem.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: piotreklodz »

Adrenalina raczej jest bliżej 300 niż poniżej 200 - jak bardzo chcesz oszczędzać to można by się zastanowić, choć ja poszukałbym "markowej" ale używki.
Datexa odpuść - już przy zakładaniu trzeba uważać żeby się nie podarł.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: mirkoslawski »

Datex i Adrenalina są z jednej fabryki - różnią się tylko metkami :wink: i ceną

Mam Datexa 3 sezon - jest cały, siateczka mi się nie porwała (a zakładałem i zakładam często), jedynie co - lekko nitki wyszły przy krawędzi mankietów ale nie wpływa to na użytkowanie a tylko na estetykę. Generalnie zbroja wygodna - na minus cienki pas nerkowy i jak dla mnie średnio dopasowany tzn. podnosi mi się do góry. Żółw nie przeszkadza podczas jazdy i chodzenia.

Następną zbroją będzie...jak Datex podejdzie mi pod stabilizator karku - nie zmieniam :wink: Nie testowałem przy jakiś poważnych kraksach/szlifach więc nie wiem jak sobie poradzi ale przy mniejszych glebach ochraniacze nie zmieniają miejsca położenia, siedzą pewnie.
Goofy
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 85
Rejestracja: 30.03.2013, 13:00
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: Goofy »

Dzięki
w takim razie będzie trzeba pomyśleć nad firmowym zakupem lub konkretną kurtką :)
Dzięki wszystkim
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: piotreklodz »

No może zależy jaka konkretnie ta adrenalina ale generalnie mocno różnią się jakością. Nakolanniki to już zupełnie inna klasa.
Ale fakt - każdy sprzedawca datexa twierdzi że wszystkie są takie same, z jednej fabryki i czy to datex, czy acerbis, ufo, to nie ma różnicy więc po co przepłacać :lol:
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: mirkoslawski »

piotreklodz pisze:No może zależy jaka konkretnie ta adrenalina ale generalnie mocno różnią się jakością. Nakolanniki to już zupełnie inna klasa.
Ale fakt - każdy sprzedawca datexa twierdzi że wszystkie są takie same, z jednej fabryki i czy to datex, czy acerbis, ufo, to nie ma różnicy więc po co przepłacać :lol:

Oczywiście nie jestem sprzedawcą i nie zachwalam tej zbroi - uważam, że jest jak na swoją cenę b.dobra (stosunek ceny do jakości) a akurat Adrenaline ma ten sam model i sprawdzałem organoleptycznie - wizualnie NICZYM się nie różnią (oprócz ceny) a i jedna i druga ma takie same certyfikaty - CE tyle, że nie wiadomo jakie :lol:
Akurat UFO ma dokładnie ten sam model i też (oprócz ceny) - niczym się nie różni od datexa :mouthshut:

Ale każdy i tak zrobi jak zechce - każdy ma swój portfel i swoje "widzi mi się"
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: piotreklodz »

Nie ma sensu się o to przepychać ale sam datex ma 2, albo 3 rózniące się ceną odmiany. Te najtańsze drą się wisząc na wieszaku. A czy one się nie różnią... no cóż mogą się różnić np. pękaniem / łamaniem poszczególnych ochraniaczy przy glebie, różnią się sztywnością żółwia, jakością ściągaczy.... ale niech będzie że to nic :grin:
Ja w cenie adrenaliny kupiłem ufo - przynajmniej wiem że jest to sprawdzone. Datex też wiem że jest sprawdzony - niestety bardzo negatywnie. Wystarczy pogadać z tymi którzy jeżdżą na lekkich wścieklakach i poczytać opinie, których jest w necie pełno.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: mirkoslawski »

piotreklodz pisze:Nie ma sensu się o to przepychać ale sam datex ma 2, albo 3 rózniące się ceną odmiany. Te najtańsze drą się wisząc na wieszaku. A czy one się nie różnią... no cóż mogą się różnić np. pękaniem / łamaniem poszczególnych ochraniaczy przy glebie, różnią się sztywnością żółwia, jakością ściągaczy.... ale niech będzie że to nic :grin:
Ja w cenie adrenaliny kupiłem ufo - przynajmniej wiem że jest to sprawdzone. Datex też wiem że jest sprawdzony - niestety bardzo negatywnie. Wystarczy pogadać z tymi którzy jeżdżą na lekkich wścieklakach i poczytać opinie, których jest w necie pełno.
Piotrek - ja się nie przepycham - opisuję tylko to co mam i swoje 3 letnie doświadczenia z tą zbroją. Niestety - metki czynią cuda - jakość plastików jest ta sama co Adrenaline i siateczki/ściągaczy też - są z jednej fabryki i z tych samych materiałów. Nie odnoszę się do tego, co piszą w necie - bo piszą różne dziwne rzeczy :wink: To się nazywa dyskusja i argumenty (Twoje i moje) a pytający o opinię sam zdecydował/zdecyduje co kupi :wink:

Piszę bo chcę aby w opiniach pojawiała się prawda - ja opinię o datex'ie czerpię z własnych doświadczeń :cool:
Goofy
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 85
Rejestracja: 30.03.2013, 13:00
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: Goofy »

mirkoslawski pisze:
piotreklodz pisze:Nie ma sensu się o to przepychać ale sam datex ma 2, albo 3 rózniące się ceną odmiany. Te najtańsze drą się wisząc na wieszaku. A czy one się nie różnią... no cóż mogą się różnić np. pękaniem / łamaniem poszczególnych ochraniaczy przy glebie, różnią się sztywnością żółwia, jakością ściągaczy.... ale niech będzie że to nic :grin:
Ja w cenie adrenaliny kupiłem ufo - przynajmniej wiem że jest to sprawdzone. Datex też wiem że jest sprawdzony - niestety bardzo negatywnie. Wystarczy pogadać z tymi którzy jeżdżą na lekkich wścieklakach i poczytać opinie, których jest w necie pełno.
Piotrek - ja się nie przepycham - opisuję tylko to co mam i swoje 3 letnie doświadczenia z tą zbroją. Niestety - metki czynią cuda - jakość plastików jest ta sama co Adrenaline i siateczki/ściągaczy też - są z jednej fabryki i z tych samych materiałów. Nie odnoszę się do tego, co piszą w necie - bo piszą różne dziwne rzeczy :wink: To się nazywa dyskusja i argumenty (Twoje i moje) a pytający o opinię sam zdecydował/zdecyduje co kupi :wink:

Piszę bo chcę aby w opiniach pojawiała się prawda - ja opinię o datex'ie czerpię z własnych doświadczeń :cool:

Mirkoslawski możesz podesłać model swojego datexa, i jeszcze takie pytanie czy rozmiary są adekwatne do napisanych np. 3xl to 3xl ?
Jeszcze raz dzięki za wypowiedzi. :)
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: mirkoslawski »

Goofy pisze:
mirkoslawski pisze:
piotreklodz pisze:Nie ma sensu się o to przepychać ale sam datex ma 2, albo 3 rózniące się ceną odmiany. Te najtańsze drą się wisząc na wieszaku. A czy one się nie różnią... no cóż mogą się różnić np. pękaniem / łamaniem poszczególnych ochraniaczy przy glebie, różnią się sztywnością żółwia, jakością ściągaczy.... ale niech będzie że to nic :grin:
Ja w cenie adrenaliny kupiłem ufo - przynajmniej wiem że jest to sprawdzone. Datex też wiem że jest sprawdzony - niestety bardzo negatywnie. Wystarczy pogadać z tymi którzy jeżdżą na lekkich wścieklakach i poczytać opinie, których jest w necie pełno.
Piotrek - ja się nie przepycham - opisuję tylko to co mam i swoje 3 letnie doświadczenia z tą zbroją. Niestety - metki czynią cuda - jakość plastików jest ta sama co Adrenaline i siateczki/ściągaczy też - są z jednej fabryki i z tych samych materiałów. Nie odnoszę się do tego, co piszą w necie - bo piszą różne dziwne rzeczy :wink: To się nazywa dyskusja i argumenty (Twoje i moje) a pytający o opinię sam zdecydował/zdecyduje co kupi :wink:

Piszę bo chcę aby w opiniach pojawiała się prawda - ja opinię o datex'ie czerpię z własnych doświadczeń :cool:

Mirkoslawski możesz podesłać model swojego datexa, i jeszcze takie pytanie czy rozmiary są adekwatne do napisanych np. 3xl to 3xl ?
Jeszcze raz dzięki za wypowiedzi. :)

Witaj,
ja mam ten Obrazek

Mam XL na zwykłych ciuchach i ta zbroja w rozmiarze XL też pasi na mnie.
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: kanuj »

"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: Adam_M »

AMR zalatuje jakimś chińczykiem, ale większość zbroi jest chińska :D
Pierwszy link z allegro nie robi.
Ja sam użytkuje od dwóch sezonów zbroję Adrenaline. Fajna sprawa. Co prawda szlifu nie miałem ale leży dobrze.
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: kanuj »

Adam_M pisze:AMR zalatuje jakimś chińczykiem, ale większość zbroi jest chińska :D
Pierwszy link z allegro nie robi.
Ja sam użytkuje od dwóch sezonów zbroję Adrenaline. Fajna sprawa. Co prawda szlifu nie miałem ale leży dobrze.
aukcja się skończyła i nie robi link :egh:
w sumie Adrenaline nie są drogie... może się rozejrzę.
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: Adam_M »

Kiedyś kupiłem zbroję chińska za 70pare złotych i siateczka na niej darła się od wiszenia na wieszaku- więc ją wyrzuciłem. Tutaj siatka jest mocna, ochraniacze twarde są na piance, więc i komfort spoko
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zbroja/buzer na lato

Post autor: KubaMoto »

Adenaline mam od 2009 roku i cały czas dział....no może rzep juz troche sie kończy i słabo trzyma ale siatka i reszta tip top :thumbsup:
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość