Kaski

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
Insekt
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 245
Rejestracja: 30.01.2014, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Kaski

Post autor: Insekt »

Waga czyni cuda :)
Ja już nigdy nie włożę na łeb 1,5 kg
Awatar użytkownika
Mitek
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 23.02.2016, 17:43
Mój motocykl: XL650V

Re: Kaski

Post autor: Mitek »

Pojeździłem ostatnio w kasku Astone RT1000 . W porównaniu do starej Naxy kask jest super, mam duży łeb łeb i nie odczuwam tych 1,5kg, fajnie obejmuje czache, wygodnie pod szyją, zamykanie szczęki i blendy spoko, choć mechanizm opuszczania blendy jest ultra prosty wygląda na to że nie wyrobi się szybko. Jest chyba jakaś wersja tego kasku z ledami na potylicy, ale to już za duża pokazówka wg mnie :tongue:
Mogę dodać że w starej szczęce Naxa po zdaje się 7 latach "rozwulkanizowała się" wierzchnia warstwa lakieru i całość przypomina niezasychający lep na muchy :egh: ale poza tym kask służył mi długo i b. wygodnie na mniejszych maszynach :thumbsup:
Przymierzając zakładałem jeszcze kask Scorpion EXO 920- najwygodniejszy kask jaki miałem na głowie, ale nie było czarnego koloru, więc zostałem przy ćwierć stopnia mniej wygodniejszym Astonie :wink:
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: trud »

Nowy Shoei Hornet ADV i mój siedmioletni Schuberth s1 pro. Po dzisiejszym wypadzie Transalpem Shoei sromotnie przegrywa. Bardzo głośny, bez daszka lepiej, mniej szumi, ale za to gwiżdże i próbuje urwać mi głowę. Zdecydowanie zły wybór :(

Obrazek
Awatar użytkownika
OBCY
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 13.12.2011, 17:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: BIESZCZADY/WROCŁAW

Re: Kaski

Post autor: OBCY »

Jak to ? od jakiegoś czasu nachodzi mnie chęć na tego Ds-a a tu lipa :sad: :omg: :ohmy:
A jaki masz rozmiar ?
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: trud »

Lipa jak lipa, zależy do czego i dla kogo. Źle mi się jeździło na Trampku z wysoką oryginalną szybą, a na Kawasaki po lesie i bez szyby już lepiej. Rozmiar mój XL.
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kaski

Post autor: Pingwin »

Taki test kasköw zobaczylem

http://m.onet.pl/moto/motocykle,27y3r
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
kubu$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 10.07.2016, 11:50
Mój motocykl: XL700V

Re: Kaski

Post autor: kubu$ »

Chcialem teraz dac upust mojemu rozczarowaniu. Bylem dzisiaj mierzyc kaski Schuberth (na C3 pro sie nastawilem), chcialem wybrac rozmiar jak i sprawdzic jak rozne modele sie odczuwa. I jeszcze zaznacze ze totalnie sie na tym nie znam, jestem nowicjuszem motocyklowym. Z mojego wywiadu wynikalo ze ten kask to jest najwyzsza polka, wiekszosc ludzi go zachwala, czesc narzeka na halas przy wiekszych predkosciach, no ale ze generalnie jeden z najlepszych. Jaki mnie szok ogarnal jak wzialem go do reki i... nic specjalnego. Po prostu taki sobie kask. Jakby gdzies lezal na polce obok innych totalnie nie zwrocilby mojej uwagi. Ludzie tak zachwalaja jakosc wykonczenia, i moze faktycznie - w srodku nie jest zle. Ale z zewnatrz z dotyku jakis taki...no nic specjalnego. Szybka przy otwieraniu sprawia wrazenie takiej jakiejs watlej. I to ma chronic moja glowe? Wszedzie guziki z plastiku, do otwierania blendy, do odwierania szczeki. Wiadomo ze jest plastik i jest plastik. Ale ten taki wrecz cukierkowy, jak zabawka. I to jest warte 3000PLN?! Nie wiem czy to jest normalne? Po prostu z wygladu - zero zaufania. Dodam jeszcze ze to nie byl handlarz Janusz tylko salon HD. Mieliscie kiedys podobne odczucia? No i tutaj bardzo wazne pytanie, czy Schuberth to jest juz topowa polka? Czy taka dobra ale nie najlepsza? Z czego moglbym jeszcze wybierac?

Drugie pytanie odnosnie wybierania rozmiaru. Mierzylem L i XL. No i L niby spoko, ale jakby za mocny nacisk na szczeke z obu stron, nie moglem praktycznie zacisnac zebow bez odczuwania dyskomfortu. Ale reszta wymiarow w porzadku. A, i ciezko sie troche w nim oddychalo z zamknieta szybka. Wentylacja otwarta, wiadomo.

Jak zmierzylem XL i troche potrzepalem glowa to jakby delikatne luzy w paru miejscach, ale oddychalo sie latwiej i brak nacisku na szczeke. I teraz co wg Was jest najwazniejsze? Czy kask sie troche 'rozciagnie' w srodku, w sensie dopasuje do ksztaltu twarzy? Czy raczej nie? Ktory wymiar przede wszystkim brac pod uwage i na co jeszcze zwarac uwage czego tutaj nie wymienilem?

Z gory dzieki.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Kaski

Post autor: Reindeer »

Za mną 7 tys. kilometrów w Nolanie N86. Pora na krótkie podsumowanie:

Kask dobrze leży na głowie, zapięcie nie sprawia problemu, szybka i blenda działają płynnie. W zestawie znajduje się pinlock i osłona podbródka (przewiewna, co bywa problemem w chłodniejsze dni). Pinlock i wentylacja działają bardzo dobrze. Przy okularach z cienkimi drucianymi oprawkami sprawdza się bardzo dobrze. Mam wrażenie, że przy grubszych / bardziej delikatnych, mogłoby dojść do uszkodzenia przy zakładaniu.

Stopnie regulacji szyby pozwalają na zostawienie sobie małej szczelinki do dodatkowej wentylacji w deszczu. W trakcie opadów woda nie zalega w polu widzenia, ani nie przecieka w żaden sposób. W słoneczne dni blenda pozwala nawet na jazdę pod słońce.

Co do hałasu, to można powiedzieć, że to zalezy jak wiatr zawieje. Przy niskiej szybie i wysokim deflektorze było głośno, polepszyło się przy wysokiej givi + niskim deflektorze darkojak. Krótko mówiąc, na dłuższe przeloty, z prędkością powyżej 100 km/h, lepiej zakładać stopery. Do jazdy z mniejszymi prędkościami, nie ma takiej potrzeby.

Dodatkowo, pierwszy raz kupiłem biały kask i nie żałuję. Wprawdzie jest więcej do czysczenia, ale za to w cieplejsze dni słonce aż tak nie daje się we znaki. Zamówiony został w 4bikes.pl. Okazało się bowiem, że brak dostępności produktu na stronie o niczym nie świadczy, bo zawsze można go sprowadzić.
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 389
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Kaski

Post autor: HerkulesWPR »

Śmigam w Nolanie N85, przejechałem już w nim jakieś 15k km.

Kask fajny, z wypinanym wkładem (prałem kilka razy i nie ma z tym problemów, łatwy demontaż i montaż), blenda przeciwsłoneczna, pinlock.
Wykonanie z bardzo dobrych materiałów, praktycznie nie widać zużycia.

Jedyny minus to PINLOCK, być może trafiłem na taki model ale regulacja docisku pinlocka działa średnio, przez co czasami paruje. Nowy pinlock kosztuje ok 110zł, wiec można go okresowo wymieniać.
Szybka już lekko zmatowiała. Nowa szyba kosztuje ok 150zł.

Na moją głowę ciasno wchodzi i schodzi ale po założeniu leży świetnie i nic nie uciska. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś go zdjął przy jakimś wypadku bez urwania mi głowy.
Awatar użytkownika
SRsima
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 10.05.2016, 22:20
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Kaski

Post autor: SRsima »

Z bardzo niedrogich (zwłaszcza poza sezonem - poprzednie roczniki nawet 50% tańsze) sprawdza mi się LS2 MX 456 - bardzo lekki, z racji charakterystyki enduro "oddychający" + daszek i możliwość łatwego montażu akcesoriów (kam, czy latarka na nocne wzmocnienie widoku w lesie). Na dalsze wyprawy bardzo sprawdził mi się zintegrowany Airoh.
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: turek »

Ja obecnie latam w NOLAN N90S black - bardzo fajny i dobrze leżący na głowie kask, szumy jak to w szczękowym, ale do zniesienia.
Zastanawiam się nad czymś w wersji WHITE;) na lato, bo mimo wszystko w upalne dni czarny kask dyńkę grzeje.
Mam dwa kaski do wybotu:
CABERG DUKE (ewentualnie TOURMAX DUAL)
lub
LS2 FF370.1.
No i właśnie... który...?!? :ysz:
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Awatar użytkownika
radebe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 22.02.2016, 13:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Kaski

Post autor: radebe »

Koledzy takie zapytanie:
czy ktoś miał może jednocześnie doczynienia z kaskami
NOLAN N104 w rozm M
X-LITE x1003 w rozm M2?
i teraz pytanie - Czy X-lite w rozm M2 jest trochę większy niż NOLAN N104 w rozm M?? Sprzedawca nie potrafił mi odpowiedzieć,
a mierząc NOLAN N104 rozm M jest trochę przyciasny a L jest trochę za duży, Mam obwód głowy 58cm i zastanawiam się czy M2 z X lite nie będzie złotym środkiem. Może ktoś mierzył oba w jednym czasie??
Awatar użytkownika
iMACC
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 25.08.2016, 14:24
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Giżycko

Re: Kaski

Post autor: iMACC »

Cześć
Słuchajcie szukam kakakasku i trafiłem na Airoh Storm. Ktoś ma i coś może powiedzieć o nim ?
Adamoss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05.01.2014, 19:05
Mój motocykl: XL650V

Re: Kaski

Post autor: Adamoss »

Ja uzywam Shuberta C3 jednak bez dobrej szyby i deflektora jest dość głośny. Kolejny minus to przesuwająca się druga szybka ( ta która odpowiada zeby nie parowało). ALe wygoda i komfort jest zdecydowanie na plus.
Awatar użytkownika
ZeRT
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 14.08.2015, 10:14
Mój motocykl: XL600V

Re: Kaski

Post autor: ZeRT »

Moto-akcesora miają znowu promocję na nishua carbon z 1335 zł na 890 zł. Swój rozbiłem i zastanawiam się czy nie kupić drugiego... Ta lekkość jest po prostu niesamowita ;P
Bądź szalony, ale nie głupi
Awatar użytkownika
pawlus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 18.09.2015, 09:23
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mikołów ( SMI )

Re: Kaski

Post autor: pawlus »

Mazak pisze:Tourmax będzie chyba moim następnym kaskiem, trochę już na niego choruję ale wciąż mało opini :egh:
no i ma nie zamykane wloty na szczęce
Też mi się podobał ale okazało się w przymiarce że dotykam brodą wewnątrz oczywiście. Zaznaczam że wcale nie mam jakiejś wysuniętej szczeny do przodu.Ogólnie z nolanami mam to samo. Padło na Airoha Executive.
Awatar użytkownika
pawlus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 18.09.2015, 09:23
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mikołów ( SMI )

Re: Kaski

Post autor: pawlus »

Skoro już się odzywam to mój następny hałer będzie Airoh S5. Daszek + szyba

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Mazak
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 08.12.2011, 00:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Spalding/Warszawa

Re: Kaski

Post autor: Mazak »

Byłem pewny że mastepny kask to bedzie tourmax ale wpadl mi jeszcze w oko scorpion AT950 i chyba pojdę w tą strone, teraz już sam nie wiem :ysz:
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kaski

Post autor: pete17 »

Witam kierowniczki i kierowników.Takie przemyślenia mnie naszły:jaki kapelusz nabyć? Chciałbym żeby był szczękowy,cichy,z blędą,z pinlock,do montażu kam.i jakiejś szczekaczki.Budżet ok 500-700pln.Co polecacie? ale wymagania! aż sam się dziwię. Z góry :thanks: p.s.tera mam oneal z daszkiem i furczy niemiłosiernie,szyba paruje,nima blendy i ogólnie :dupa:
Lubię motory...wszystkie.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Kaski

Post autor: Solidworks »

pete17 pisze:Witam kierowniczki i kierowników.Takie przemyślenia mnie naszły:jaki kapelusz nabyć? Chciałbym żeby był szczękowy,cichy,z blędą,z pinlock,do montażu kam.i jakiejś szczekaczki.Budżet ok 500-700pln.Co polecacie? ale wymagania! aż sam się dziwię. Z góry :thanks: p.s.tera mam oneal z daszkiem i furczy niemiłosiernie,szyba paruje,nima blendy i ogólnie :dupa:
Są nolana N90. Z możliwością montażu pinlock'a na ealledrogo za 600 zł. Są również Grex G9.1 o stówkę tańsze oraz LS2 więc wybór jest.
Od 3 lat używam N91 i powiem szczerze, że żaden szczękowy nie będzie cichy :smile:
Minusy:
- waga
- hałas
Plusy:
-pinlock
-blenda
-możliwość jazdy z otwartą przyłbicą
-możliwość zastosowania n-com
-nie trzeba zdejmować okularów korekcyjnych
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość