Kaski

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kaski

Post autor: nostrik »

Marcinnn6 pisze:kupiłem oneal sierra 2 w malowaniu circuit, polatam to będę wiedział, wizualnie jest bardzo ładny tyle moge narazie powiedzieć :lol:
Cześć, możesz napisać jak oceniasz ten kask? Szukam czegoś w tym typie, a ten ma zapięcie DD, czyli już na dzień dobry duży plus jak za taką cenę, no i fajnie wygląda, ciekawi mnie Twoja opinia o nim. Mam kilka pytań:
-wizjer jest pod dość dużym kątem, czy nie załamywał obrazu i w ogóle jak w nim jest widoczność?
-blęda p.słoneczna wydaje się być dość blisko twarzy, a ja noszę okulary, czy nie będą z nią kolidować?
-jak z wentylacją, wizjer nie zaparowuje?
-czy daszek ma wystarczającą wielkość?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kaski

Post autor: KrzysieG »

Długi ten temat i nie chcę mi się wszystkiego czytać, ale mam taki problem: mam kask HJC is-MAX II i co wycieczka w pogodny dzień, słoneczny, to ryj mam czerwony jak tatar dupe. Nie pomaga blęda bo zachodzi tylko na oczy i troszkę na policzki, a nos nadal odkryty. Po kilku dniach takiej jazdy z trąby schodzi mi skóra.
Co wy robicie w takim przypadku, ciemniejsza szyba ? czy co ?
Słyszałem że są takie szyby które się przyciemniają w słoneczne dni. Jaki kask polecacie ? Kolega ma jakiegoś LS-a z blędą na całą twarz i to jest super rozwiązanie. Ale mnie Ten LS coś uwiera.
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: bialy »

A jesteś pewien że masz oryginalną szybę w kasku? Bo wg. strony, kask ma ochronę przeciwko UV więc jeżeli jeździsz z opuszczoną szybą, nie powinieneś mieć takich reakcji.
Mój LS2 Valiant ma taką szybę. Nie zwróciłem na to uwagi podczas zakupu ale zauważyłem w trakcie używania, że mi okulary fotochromatyczne nie ciemnieją :lol:
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kaski

Post autor: KrzysieG »

Szyba była wymieniana, może tu jest problem.
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: bialy »

Moim zdaniem tak. Problem jest w braku ochrony przeciw promieniem UV. Zresztą najtaniej zweryfikujesz, gdy zakosisz kobiecie filtr do opalania. Nasmaruj twarz przed kolejną podróżą w słoneczny dzień :thumbsup:
Rudy_Kot
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 10.08.2020, 08:51
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Kaski

Post autor: Rudy_Kot »

Ktoś może ma i używa kasku Scorpion ADX-1? Chciałem kupić "szczękowca" który będzie nadawał się do jazdy na trampku. Budżet był do około 1500 zł. Po wielu przymiarkach, wybór padł na ten kask. Wcześniej nie słyszałem o tej firmie. To co udało mi się znaleźć w necie, zachęciło mnie do kupna. Teraz czekam na zamówienie. Wcześniej używałem Caberga Justissimo GT. Tylko wtedy jeździłem ciężkim i szybkim motocyklem.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kaski

Post autor: KrzysieG »

Poczytaj tu: https://www.moto-opinie.info/?action=sh ... uktu=11095
Tylko jedna opinia ale dość wyczerpująca.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Kaski

Post autor: henry »

Jako że, nabrałem ochoty na zakup kolejnego kasku, chciałbym zaciągnąć opinii szanownych kolegów.
Ponieważ jestem okularnikiem, ze względu na wygodę wybór mam lekko ograniczony, dlatego kasków integralnych i offroadowych nie biorę pod uwagę. Pozostają kaski szczękowe. Dotychczas używam wiekowego już Caberga Rhyno i Givi X01 Tourer.
Szukając nowego szczękowca, zwróciłem uwagę na dwa podobne do siebie kaski:
Airoh REV19 i LS2 VALIANT X.
https://www.4ride.pl/kaski-motocyklowe/ ... 19-81.html
https://www.helmexpress.com/pl/ls2-ff90 ... _BwE#80311
Niby szczękowce, ale tutaj szczękę można otworzyć aż za tył kasku i jechać z samą szybą lub blendą.
Ktoś może używa któregoś z nich i mógłby podzielić się opinią ?
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kaski

Post autor: mr bulwa »

henry pisze: 14.02.2022, 22:28 Ponieważ jestem okularnikiem, ze względu na wygodę wybór mam lekko ograniczony, dlatego kasków integralnych i offroadowych nie biorę pod uwagę.
Hej.
Też jestem okularnikiem, a mam dokładnie takie kaski jakie odrzuciłeś (integralny: Shoei Raid i "offroadowy": Shoei Hornet DS).
W obu w wyściółce jest odpowiednie wyprofilowanie/wycięcie na skroniach pod okulary (nic nie dusi, nic nie ciśnie - dobrze jest to zaprojektowane). Jeśli chodzi o zakładanie i zdejmowanie kasku to oczywiście okulary trzeba zdjąć (co nie jest problemem - można się przyzwyczaić i opracować odpowiednią metodę i mieć je cały czas w ręce). Ale w szczękowcach chyba też nie da się zdjąć kasku bez zdejmowania bryli albo ryzyka, że się zsuną? Chyba, że można?
PZDR
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: capri »

mr bulwa pisze: 15.02.2022, 10:16 Ale w szczękowcach chyba też nie da się zdjąć kasku bez zdejmowania bryli albo ryzyka, że się zsuną? Chyba, że można?
Da się zdjąć i założyć kask bez problemu, ale ryzyko zsunięcia okularów przy zdejmowaniu jest zawsze (przynajmniej w moim C3 Pro).
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Kaski

Post autor: henry »

mr bulwa pisze: 15.02.2022, 10:16
henry pisze: 14.02.2022, 22:28 Ponieważ jestem okularnikiem, ze względu na wygodę wybór mam lekko ograniczony, dlatego kasków integralnych i offroadowych nie biorę pod uwagę.
Hej.
Też jestem okularnikiem, a mam dokładnie takie kaski jakie odrzuciłeś (integralny: Shoei Raid i "offroadowy": Shoei Hornet DS).
W obu w wyściółce jest odpowiednie wyprofilowanie/wycięcie na skroniach pod okulary (nic nie dusi, nic nie ciśnie - dobrze jest to zaprojektowane). Jeśli chodzi o zakładanie i zdejmowanie kasku to oczywiście okulary trzeba zdjąć (co nie jest problemem - można się przyzwyczaić i opracować odpowiednią metodę i mieć je cały czas w ręce). Ale w szczękowcach chyba też nie da się zdjąć kasku bez zdejmowania bryli albo ryzyka, że się zsuną? Chyba, że można?
PZDR
Częściowo się zgadzam, tzn. kaski są przygotowane dla okularników i to by było na tyle.
Jeżeli miałbym założyć taki komplet (kask + okulary) i przejechać + - 500 km bez przystanku, to może bym się skusił, ale . . .
Po pierwsze primo - jeżdżę dużo w terenie. Temperatura, pot i łzy. Częste przystanki, odpoczynki, zdejmowanie i zakładanie kasku, dla mnie - bez sensu.
Po drugie primo - wyprawy moje, polegają min. na tym, że staram się mieć jak najwięcej kontaktów z ludnością tubylczą.
Żeby nawiązać kontakt, trzeba zdjąć kask integralny. Mając szczękowca, podnoszę szczękę, uchylam szybę i wszystko jest OK.
Po trzecie primo - kiedy jest cieplutko, lubię jeździć w kasku otwartym (mam wysoką szybę z deflektorem). W zwykłym szczękowcu uniesiona szczęka sterczy nad czołem, dlatego pomyślałem o LS2 lub Airohu gdzie szczęka nie przeszkadza bo jest zawinięta na tył kasku.
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kaski

Post autor: mr bulwa »

I to się nazywa odpowiedź poparta solidnymi argumentami :resp: Powodzenia w poszukiwaniach! I podziel się wrażeniami po zakupie :thumbsup:
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
chemik
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 148
Rejestracja: 28.11.2018, 17:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Kaski

Post autor: chemik »

Osobiście używam nolana n104. Dla mnie ok, jest blenda i podnoszona szczęka.
Jako że sam nosiłem okulary zawsze gdzie tam coś trochę uwierało, trochę parowało. Więc.... naprawiłem oczy. Oko w zasadzie jedno, laserowo. I problem z okularami zniknął.

Ale wracając do tematu kasku, nolana ze swojej strony mogę Ci polecić. Ale wiadomo musiał byś przymierzyć, popróbować. Do zakladania obowiązkowo kominiarka i w kolejności: kominiarka, okulary (gdy jeszcze nosiłem) i pyk kask wkładałem bez problemu. Jedyne co musiałem zrobić w swoim to zmniejszyć ilość gąbki w policzkach bo coś za bardzo uciskały i wyglądałem jakby cos mnie urządliło.
chemik vel Robert1984
Helios
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 20.12.2022, 18:38
Mój motocykl: XL650V

Re: Kaski

Post autor: Helios »

Rudy_Kot pisze: 10.08.2020, 10:33 Ktoś może ma i używa kasku Scorpion ADX-1? Chciałem kupić "szczękowca" który będzie nadawał się do jazdy na trampku. Budżet był do około 1500 zł. Po wielu przymiarkach, wybór padł na ten kask. Wcześniej nie słyszałem o tej firmie. To co udało mi się znaleźć w necie, zachęciło mnie do kupna. Teraz czekam na zamówienie. Wcześniej używałem Caberga Justissimo GT. Tylko wtedy jeździłem ciężkim i szybkim motocyklem.
Mam Scorpiona ADX 2. wcześniej był szczękowiec LS2. ADX jest lepiej wykonany, szczelniejszy i cichszy ale też cięższy. Narazie się przyzwyczajam. W trampku muszę jeździc bez daszka bo szyba motocykla odchyla powietrze na kask i daszek mi wibruje. Na africe z niską szybą mogę latać z daszkien i jest ok.
Helios
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 20.12.2022, 18:38
Mój motocykl: XL650V

Re: Kaski

Post autor: Helios »

Aktualizacja dot. ADX2. Wszystko ok. Po pewnym czasie szczęka zaczęła lżej chodzić natomiast od uderzenia dużego owada typu chrabąszcz lekko zarysowała się szybka w jednym miejscu. Poza tym jest OK.
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Kaski

Post autor: Tomek70 »

Cześć,
czas zmienić kask.
Obecnie jeżdżę w Sharku Evo Seria 3 - już jakieś 6 lat. Szukam kasku dual sport z daszkiem koniecznie. budżet to 2tys zł.

Przymierzałem:
- Airoh Commander - jest fajny, lekki, ma daszek, blenda dość mocna, solidnie wykonany, szczeka dość oddalona od brody - pasuje mi ale w nim nie jeździłem.
- Nolan N70-2 X - kusząca jest zdejmowana szczęka - gdy jazda w upał po mieście. Reszta też spoko. Chociaż wykonanie jakieś takie plastiksowe i trzeszczące. Obawiam się kiedy popsuje się sprężyna chowająca blendę. No i zapięcie... pasek jakoś tak jest cofnięty i krótki, że mocno uwiera w szyje w okolicy jabłka adama. To mi najbardziej w nim wadzi.

Czy ktoś jeździł w powyższych i może podzielić sie opinią?
Dzięki
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Awatar użytkownika
ajzol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 121
Rejestracja: 07.08.2017, 17:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Kaski

Post autor: ajzol »

Gdybyś wybrał Airoha i miał M-kę to sprzedam Ci go za połowę Twojego budżetu. Używany tydzień. Biały.
:wink:
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Kaski

Post autor: Tomek70 »

ajzol pisze: 28.09.2023, 22:38 Gdybyś wybrał Airoha i miał M-kę to sprzedam Ci go za połowę Twojego budżetu. Używany tydzień. Biały.
:wink:
M-ka cisła by mnie okrutnie :) Airoh L mi pasował. Ale dzięki
Pozdrawiam
Tomek
RD15
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Kaski

Post autor: marcopolo »

Tomek70 pisze: 28.09.2023, 09:45 Cześć,
czas zmienić kask.
Obecnie jeżdżę w Sharku Evo Seria 3 - już jakieś 6 lat. Szukam kasku dual sport z daszkiem koniecznie. budżet to 2tys zł.

Przymierzałem:
- Airoh Commander - jest fajny, lekki, ma daszek, blenda dość mocna, solidnie wykonany, szczeka dość oddalona od brody - pasuje mi ale w nim nie jeździłem.
- Nolan N70-2 X - kusząca jest zdejmowana szczęka - gdy jazda w upał po mieście. Reszta też spoko. Chociaż wykonanie jakieś takie plastiksowe i trzeszczące. Obawiam się kiedy popsuje się sprężyna chowająca blendę. No i zapięcie... pasek jakoś tak jest cofnięty i krótki, że mocno uwiera w szyje w okolicy jabłka adama. To mi najbardziej w nim wadzi.

Czy ktoś jeździł w powyższych i może podzielić sie opinią?
Dzięki
Jeżeli pasuje Ci Airoh, to z tym Nolanem może być problem. Mam wrażenie że Airoh robi kaski na inny kształt głowy, a Nolan na inny. Mnie te Nolany uciskają w uszy niezależnie od rozmiaru. Ta sprężyna w Nolanie przestała mi działać bardzo szybko po zakupie ale bez problemu naprawili w ramach gwarancji. W Airohu od miesiąca muszę blendę zamykać popychając za szybkę ale to już jego 4 rok więc ma prawo. Pewnie wystarczy rozebrać i przeczyścić. Podejrzewam, że z tą zdejmowaną szczęką w Nolanie moze być jak z daszkiem w Airohu - można odkręcić do jazdy po autostradzie ale nigdy nie widziałem żeby ktokolwiek to robił. Jedyną wadą jaką zanotowałem w Commanderze to fakt, że strasznie szybko płowieje ta kalkomania, którą jest oklejony. Moja po roku z pomarańczowej zrobiła się żółta. Producent o tym uprzedzał w ulotce więc nie była to jakaś niespodzianka. Sądzę, że w nowszych modelach problem ten został rozwiązany - do sprawdzenia.
...jak nie teraz to kiedy?
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Kaski

Post autor: girgi »

Hej hej !

Poszukuje integralnego szosowego kasku bez blendy ale za to z dobrego materiału (nie plastik).
Cena chętnie do 1000 zł.
Co można kupić sensownego w takich parametrach teraz?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość