Namiot

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Namiot

Post autor: plebi »

KrzysieG pisze:
Najważniejsze w namiotach jest to aby posiadły dwa wejścia
Dziwne rozumowanie. Ale może o czymś nie wiem :omg:
Jak dziwne - jak wpada do namiotu niedzwiedz - to masz wyjscie awaryjne :smile:
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Namiot

Post autor: andy237 »

herni74 pisze:
andy237 pisze:Ja sobie nabyłem namiot fjord nansen andy IV.

http://allegro.pl/namiot-fjord-nansen-a ... 98039.html
Obrazek

Są dość podobne z wyglądu i w montażu, mój jest oczywiście jest większy, mimo to nie ma problemów z rozłożeniem, trwa to około 20 minut.
I ten kolorek, dość dobrze wtapia się w otoczenie :smile:
KrzysieG pisze:Się podepnę jeśli można. Czy ktoś posiada namiot: Coleman Darwin 2 Plus ? Jak jest z rozkładaniem tego (trudność, czas) I jakością wykonania ?
http://www.obelink.pl/namioty/namioty-k ... -plus.html

Obrazek

Tylko nie wiem po co Ci namiot 4-osobowy na motocykl i ważący 5 kg ?
tomekpe pisze:Do wygodnej jazdy we dwójkę? :) Ja używam Korsyka 3 od FJ, również ma 5kg i to niewiele przeszkadza. Bardzo sobie chwalę ten namiot(poza brakiem alu stelaża).
Otóż to, jest luz i nie muszę się martwić że nie pomieszczę w nim wszystkich gratów.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Namiot

Post autor: herni74 »

aha... czyli motorek tez jest w namiocie :lol:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Namiot

Post autor: falco »

Dla wszystkich, którzy często "kuszą się" na tanie namioty z marketów - żałujcie, że nie byliście na "Mazurskiej Integracji 5", gdzie Karola z chłopakiem... popłynęli i to dosłownie ze wszystkim wewnątrz jakby byli na zewnątrz, raptem po 1 deszczu... A potem trzęśli się z zimna, mimo koców i innych ocieplaczy...

Ku przestrodze, "byle tanio, byle jak" = byle gówno!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Namiot

Post autor: andy237 »

herni74 pisze:aha... czyli motorek tez jest w namiocie :lol:
Żałuję, ale otwór wejściowy jest za mały :grin:
Michal_bike
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 12.07.2016, 12:18
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Namiot

Post autor: Michal_bike »

Fjord Nansen produkuje w porządku namioty - dobry stosunek jakości do ceny. Jak ktoś by chciał coś bardziej w góry (zimą albo wysokie), to jednak polecałbym doinwestować w Marabuta :)
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Namiot

Post autor: magneto »

No to ja po dłuższym używaniu zapodam ocenę posiadanego namiotu z Decathlon-u:
http://www.decathlon.pl/namiot-turystyc ... 06032.html
Niedawno wróciłem z dłuższego wyjazdu (Olsztyn - Rogacz - Bieszczady - Olsztyn, razem 2650 km) - 9 nocy pod namiotem, raz było... 3-4 st C, ale to kwestia psiwora i dod. ciuchów, trochę deszczu, jedna (lub dwie - dobrze spałem :smile: ) nocna ulewa - tu Kolega z Czech opisał:
viewtopic.php?f=3&t=21414&start=80#p336556
- w kuflu było z 70 - 80 mm wody, a w namiocie suchutko :thumbsup:
Namiot używany od wiosny zeszłego roku - w sumie ok. 20 - 25 noclegów i grubo ponad 6 tyś km na moto. Dla jednego - sporo miejsca do spania i na bagaż (pod tropikiem, obok sypialni), jestem b. zadowolony, choć doświadczeń z innymi namiotami nie mam. Mam ok. 171 cm wzrostu, dla znacznie wyższych może być "za krótki", w zależności od poukładania gratów, ciuchów i innego szpeju.

Edyta : oczywiście podłoga powinna być grubsza / solidniejsza - w standardzie prosi się o jakąś podkładkę pod spód, jest cieniutka i na gorszych podłożach może długo nie przetrwać :sad:
Ostatnio zmieniony 17.07.2016, 20:32 przez magneto, łącznie zmieniany 1 raz.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Moli
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 12.01.2012, 21:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków

Re: Namiot

Post autor: Moli »

Fjord Nansen polecam, znajomi używają i sobie chwalą, Ja osobiście mam dwójkę iglo 2 seconds z Decathlonu mieści się fajnie na klapie kappy 44, a marketowe badziewia mogą jedynie służyć jako kabina natryskowa podczas deszczu. Gdzie w Krakowie można zakupić namiot Fjorda w lepszej cenie?
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Namiot

Post autor: kanuj »

czacha dymi bez kitu... jak by na rynku były dwa rodzaje było by prościej :)
krótkie pytanie Fjord Nansen SIERRA II czy Coleman Darwin 2 cena podobna.
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Namiot

Post autor: ArturS »

kanuj pisze:czacha dymi bez kitu... jak by na rynku były dwa rodzaje było by prościej :)
krótkie pytanie Fjord Nansen SIERRA II czy Coleman Darwin 2 cena podobna.
Sierra ma dwa przedsionki, dwa wejścia i jest mega przewiewna. Ta przewiewność to spory minus gdy nocą przypizga, bo w połowie siatkowe wewnętrzne wrota nie są zasłanialne jak w colemanie. Coleman znowu w gorące noce będzie za ciepły. Sierra jest całkowicie samonośna, wyjmujesz z torby, wsuwasz stelaż i stoi nawet bez bicia kołków. Darwin to grubsza zabawa, za każdym razem trzeba zarzucać na wierzch tropik.
Ja bym brał Sierrę (miałem)
magneto pisze: Edyta : oczywiście podłoga powinna być grubsza / solidniejsza - w standardzie prosi się o jakąś podkładkę pod spód, jest cieniutka i na gorszych podłożach może długo nie przetrwać :sad:
Ratuje Cie tylko wożenie dodatkowego brezentu. Sam tak robię. Wiele/większość nawet drogich namiotów ma podłogę, która w dotyku wydaje się mega słaba.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Namiot

Post autor: kanuj »

ArturS pisze:
kanuj pisze:czacha dymi bez kitu... jak by na rynku były dwa rodzaje było by prościej :)
krótkie pytanie Fjord Nansen SIERRA II czy Coleman Darwin 2 cena podobna.
Sierra ma dwa przedsionki, dwa wejścia i jest mega przewiewna. Ta przewiewność to spory minus gdy nocą przypizga, bo w połowie siatkowe wewnętrzne wrota nie są zasłanialne jak w colemanie. Coleman znowu w gorące noce będzie za ciepły. Sierra jest całkowicie samonośna, wyjmujesz z torby, wsuwasz stelaż i stoi nawet bez bicia kołków. Darwin to grubsza zabawa, za każdym razem trzeba zarzucać na wierzch tropik.
Ja bym brał Sierrę (miałem)
magneto pisze: Edyta : oczywiście podłoga powinna być grubsza / solidniejsza - w standardzie prosi się o jakąś podkładkę pod spód, jest cieniutka i na gorszych podłożach może długo nie przetrwać :sad:
Ratuje Cie tylko wożenie dodatkowego brezentu. Sam tak robię. Wiele/większość nawet drogich namiotów ma podłogę, która w dotyku wydaje się mega słaba.
chyba i ja kupię Sierre :)
dzięki za pomoc:)
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Namiot

Post autor: herni74 »

a samo nośność to mega zaleta .....szczególnie na kamienistym podłożu
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Namiot

Post autor: Reindeer »

ArturS pisze:
kanuj pisze:czacha dymi bez kitu... jak by na rynku były dwa rodzaje było by prościej :)
krótkie pytanie Fjord Nansen SIERRA II czy Coleman Darwin 2 cena podobna.
Sierra ma dwa przedsionki, dwa wejścia i jest mega przewiewna. Ta przewiewność to spory minus gdy nocą przypizga, bo w połowie siatkowe wewnętrzne wrota nie są zasłanialne jak w colemanie. Coleman znowu w gorące noce będzie za ciepły. Sierra jest całkowicie samonośna, wyjmujesz z torby, wsuwasz stelaż i stoi nawet bez bicia kołków. Darwin to grubsza zabawa, za każdym razem trzeba zarzucać na wierzch tropik.
Ja bym brał Sierrę (miałem)
magneto pisze: Edyta : oczywiście podłoga powinna być grubsza / solidniejsza - w standardzie prosi się o jakąś podkładkę pod spód, jest cieniutka i na gorszych podłożach może długo nie przetrwać :sad:
Ratuje Cie tylko wożenie dodatkowego brezentu. Sam tak robię. Wiele/większość nawet drogich namiotów ma podłogę, która w dotyku wydaje się mega słaba.
Popieram pomysł z kupnem dodatkowego brezentu. Sam kupiłem dodatkową podłogę, z uwagi na to, że łatwiej się ją czyści z błota niż cały namiot. A nawet nie zajmuje dużo miejsca, bo jak się dobrze zwinie namiot z tropikiem, to i ta płachta wejdzie do pokrowca.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Namiot

Post autor: magneto »

herni74 pisze:a samo nośność to mega zaleta .....szczególnie na kamienistym podłożu
Dokładnie - nawet nie wiesz, ilu było chętnych na Rogaczu do skorzystania z mojego... młotka, do wbijania śledzi. Tak sobie zabrałem i nie żałuję :tongue:
Ale wczeniej miałem doświadczenie z wyschniętą gliną gdzieś na Mazurach i pomyślałem sobie, że w Górach może być jeszcze gorzej :wacko:
ArturS pisze: Ratuje Cie tylko wożenie dodatkowego brezentu. Sam tak robię. Wiele/większość nawet drogich namiotów ma podłogę, która w dotyku wydaje się mega słaba.
I tak mam zamiar zrobić :thumbsup:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Namiot

Post autor: falco »

magneto pisze:I tak mam zamiar zrobić :thumbsup:
Od lat pod wszystkie namioty bez względu na grubość podłogi zawsze wkładam folię, to niezastąpiona rzecz!

Nie mogę znaleźć opisu czy w Twoim namiocie są kieszenie (oprócz podwieszanej)? Jeśli tak, to ile/gdzie umieszczone/jakiej wielkości?
Czy sypialnia jest pełna czy ma wstawki z siatki, jeśli tak czy jest możliwość zasłonienia jak ma Sierra?

Cienkie podłogi, to niestety bolączka większości współczesnych namiotów.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 837
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Namiot

Post autor: magneto »

falco pisze:(...) czy w Twoim namiocie są kieszenie (oprócz podwieszanej)? Jeśli tak, to ile/gdzie umieszczone/jakiej wielkości?
Czy sypialnia jest pełna czy ma wstawki z siatki, jeśli tak czy jest możliwość zasłonienia jak ma Sierra?

Cienkie podłogi, to niestety bolączka większości współczesnych namiotów.
Niestety, poza siatką pod "sufitem" - brak kieszeni.
Mało tego - jak tam się naładuje dozwolone 5 kg, to przy szybkim wstawaniu można sobie nieźle łeb obić.
Sypialnia jest częściowo siatkowa (w górnej części "wejść", bez możliwości zasłonięcia)... :thumbsdown:
Enduro nie pęka - twardym cza być, nie miętkim :tongue: . Czapki zimowej nie masz ? :pob:
Poważnie - to dzięki za sugestie - przydadzą się przy zakupie następnego :thumbsup:
A byłem taki zadowolony... :banghead:
Falco, :thanks: :wink:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Namiot

Post autor: falco »

magneto pisze: Poważnie - to dzięki za sugestie - przydadzą się przy zakupie następnego :thumbsup:
A byłem taki zadowolony... :banghead:
Falco, :thanks: :wink:
Sam rozglądam się za kolejnym namiotem i właśnie ten model wpadł mi w oko a potem znalazłem Twój wpis, szkoda, bo byłem niemal zdecydowany na zakup, ale przy std. cenie (co innego jak by był w zimowej promocji -50%), trochę ostudziłem swój zapał.

Nie mówię nie, ale rozglądam się dalej.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Namiot

Post autor: herni74 »

Moje typy to : Fjord Nansen Tolima II ( cena 699zł ) i MARABUT Poligon 2 Alu ( cena 700 zł ) , ewentualnie ze względu na cenę Fjord Nansen Sierra 2 ( 380zł)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Namiot

Post autor: falco »

Tego typu mam Sierrę III, ale obecnie poszukuję max. 1+ lub małą 2 a priorytet, to wielkość po spakowaniu (nie tyle waga, co objętość/długość, max 40cm), kształt iglo lub podobny.
Oczywiście warunkiem równie ważnym jest jakość/wodoszczelność.

Jak na razie mam poniższe typy:
Quickhiker II
Bizam II
Extreme Lite Bret II
Ultralight Sawaj II
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Namiot

Post autor: tomekpe »

Falco, jeśli chodzi o zgrabny rozmiar po spakowaniu, to takowy miał namiot Ultralight (pewnie II cośtam) z Decathlonu - czyli taki o tradycyjnej konstrukcji. Alu, fajny, widziałem go u kolegi na wyprawie, nie znam szczegółów technicznych i cenowych.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość