Namiot

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
Basior
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 28.07.2016, 11:42
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Namiot

Post autor: Basior »

Na moto to mnie keczuła urzekła
Ktora konkretnie?
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Namiot

Post autor: wilq.bb »

2-ke mam - kupiona w promocji (jak to ja ma w zwyczaju) za całe 99 plnów. Mam kilka namiotów - od maleńkiego 6 osobowego z 2 sypialnimi, w którym to impreze na 16 osób robiliśmy, po teraz to maleństwo jedno osobowe, ale keczuła po prostu mi się podoba i żeby nie było, nie mam problemów z szybki rozkładaniem namiotu. Na moto idelanie leży (na bagażniku, na to wór i jest super). Wielkość wystarczająco duża, żeby był prawie luksus.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
velmafia
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 06.07.2014, 13:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocek

Re: Namiot

Post autor: velmafia »

wilq.bb pisze:raz, dwa jeb i stoi - a inni jeszcze się męczą z rozkładaniem :grin: kiedy ja mogę browara już osuszać, albo przed deszczem się chować.
A jak ze składaniem? Zawsze mnie bawi, jak ludzie walczą z tymi namiotami przy składaniu ;]
Paul Theroux pisze:Turyści nie wiedzą, gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą, gdzie będą
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Namiot

Post autor: falco »

velmafia pisze:A jak ze składaniem? Zawsze mnie bawi, jak ludzie walczą z tymi namiotami przy składaniu ;]
Zabawa jest (jak ze wszystkim) za 1 razem, potem, to już rutyna i... też jest czas na browara (chyba, że gdzieś ruszamy, to soczek...). :lol:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Basior
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 28.07.2016, 11:42
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Namiot

Post autor: Basior »

Ale masz dwójkę tego Arpenaza, czy tę składaną w krążek, "szybkorozbijalną"?
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Namiot

Post autor: wilq.bb »

falco pisze:
velmafia pisze:A jak ze składaniem? Zawsze mnie bawi, jak ludzie walczą z tymi namiotami przy składaniu ;]
Zabawa jest (jak ze wszystkim) za 1 razem, potem, to już rutyna i... też jest czas na browara (chyba, że gdzieś ruszamy, to soczek...). :lol:
Dokładnie tak - pierwszy to był mały problem, bo jednej klamry nie mogłem zlokalizować (tej w środku) a reszta, z górki.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Namiot

Post autor: falco »

Ja mam 1os. rzucaną, czyli 2s., miałem 2os. ze skrzydełkami (kapitalna sprawa, bo w 1os. jest problem z wentylacją w upały), ale miałem problem aby ją swobodnie przewozić motocyklem o rowerze zapomnij. Sprzedałem i kupiłem 1os.

edycja:
Moja wersja jest starsza bez klamry (składasz na 2 kółka), więc przy składaniu (za 1 razem), była wolna Amerykanka, ku uciesze gawiedzi. :haha:
Obecne modele są z klamrą i daszkiem nad wejściem (bdb rozwiązanie), choć bez promocji są 2x droższe, są jeszcze łatwiejsze do złożenia.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Basior
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 28.07.2016, 11:42
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Namiot

Post autor: Basior »

Hmmm... Zaburzacie mój światopogląd :D Ale faktycznie, jak obejrzałem filmiki rozkąłdania tego cuda to się uśmiałem :) To może być argument nie do zbicia. Ja swojego przy no sporej wprawie, rozbijam jakieś 10 minut i to się uwijam, a tu - jeb i stoi :)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Namiot

Post autor: wilq.bb »

Basior pisze:Hmmm... Zaburzacie mój światopogląd :D Ale faktycznie, jak obejrzałem filmiki rozkąłdania tego cuda to się uśmiałem :) To może być argument nie do zbicia. Ja swojego przy no sporej wprawie, rozbijam jakieś 10 minut i to się uwijam, a tu - jeb i stoi :)
Gdybym na moto jechał na wakacje to przez sekundę (no 2sek) bym się nie zastanawiał. Kupiłem dwójkę bo była tańsza od jedynki, a miejsca w środku - myślę, że trójka się wyśpi. Nam z Młodszym na wyjeździe rok temu po treningu rozkładnie namiotu tradycyjnego z przedsionkiem ok 5 min zajmowało, ale to praktyka i tyle, ale do 2 sekund nie dojdziesz choćby nie wiem co.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Basior
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 28.07.2016, 11:42
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Namiot

Post autor: Basior »

5 minut, po treningu, ale we dwóch, a to robi dużą różnicę, tym bardziej jak obie osoby wiedzą co mają robić. My w ostatni weekend pojechalismy, pod namiot nad jezioro, do znajomych, żona na siłę chciała mi pomóc, skończyło się na cichych trzech godzinach :D
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Namiot

Post autor: wilq.bb »

Basior pisze:....., żona na siłę chciała mi pomóc, skończyło się na cichych trzech godzinach :D
Cisza nad jeziorem rzecz bezcenna - mogłeś spokojnie wypocząć.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Namiot

Post autor: falco »

Basior - czyli już umiesz poskładać (czyt. złożyć, zamknąć, etc.) żonę w 2 sekundy... Brawo Ty! :ok: :haha:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Basior
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 28.07.2016, 11:42
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Namiot

Post autor: Basior »

No a jak! Specjalnie namiotu do piwnicy nie wynosiłem, tylko upchnąłem do szafy. Teraz jak zaczyna coś furczeć, z jakiegokolwiek powodu, to tylko otwieram szafę i wskazuję palcem na namiot... Cisza momentalnie :)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Namiot

Post autor: falco »

Z chinola zrezygnowałem, bo ma bardzo słabe parametry a w razie "W", słabo, to widzę.

Ponieważ do tej pory nie znalazłem namiotu (poniżej tysiąca, którego nie wydam), który spełniałby moje widzimisie przeprosiłem się z Quickhiker II, zwłaszcza, że doczekałem się obniżki w De a dodatkowo doszła promocja za płatność PP. Co prawda nie jest to dużo, ale zawsze 1 zbiornik mam za friko. ;)

Okazało się, że namiot ma krótkie kijki stelaża (aluminiowe!), co sprzyja baaardzo mocnemu skompresowaniu worka a przez to mam (prawie), to co chciałem - mały pakunek. Waga raptem +0.8kg w porównaniu do wysokiej konkurencji, ale za wysoką konkurencję trzeba zabulić... tysiaka (już po obniżce). :thumbsdown:
Do tego owa konkurencja ma 1 wejście a w Q mam 2, co jest kapitalnym rozwiązaniem nie tylko na upały, ale także do rozłożenia bagażu.
Podłoga niestety jest cienka, ale to już jest spotykane niemal we wszystkich namiotach, zresztą i tak zawsze wożę dod. płachtę.
Po przymiarce w sklepie wymiary wewnątrz są dla mnie na granicy styku, więc liczę, że dam radę na szlaku.

Jeden Nicpoń z forum jest zadowolony, więc i ja mam nadzieję takim być. :cool:

Co do jakości, to trzeba poczekać na moje testy przez min. 1-2 soczyste sezony...
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
MartaG
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 12.04.2016, 22:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Namiot

Post autor: MartaG »

Czy ktoś ma sprawdzony i mógłby polecić namiot dla dwóch osób tak żeby jeszcze było miejsce na graty (kurtki,spodnie,kaski itp.)
Oczywiście musi to być namiot po złożeniu max 60cm długi żeby na miejsce pasażera się zmieścił.
Mam fjorda korsyke trzyosobową i byłby to spoko namiot bo ma spory przedsionek ale rozkłada się go dość długo. Lepszy byłby jakiś szybszy w rozkładaniu namiot.

Pozdrawiam
M.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Namiot

Post autor: Adam_M »

Ja myślę nad zakupem namiotu z go sport gobi 3+, nie mogę znaleźć zadnych opinii na jego temat. Ma ktoś? Wiem, ze tani, wiem, że mogę dołożyć drugie tyle i mieć namiot markowy. Co mnie zainteresowalo, ze ma dwie warstwy i plachte podlogowa w przedsionku, czego te tansze z deca nie maja

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
MartaG
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 12.04.2016, 22:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Namiot

Post autor: MartaG »

Adam_M pisze:Ja myślę nad zakupem namiotu z go sport gobi 3+, nie mogę znaleźć zadnych opinii na jego temat. Ma ktoś? Wiem, ze tani, wiem, że mogę dołożyć drugie tyle i mieć namiot markowy. Co mnie zainteresowalo, ze ma dwie warstwy i plachte podlogowa w przedsionku, czego te tansze z deca nie maja

Tapnięte
A wiesz może ile ten namiot ma po spakowaniu?

Pozdr
Marta
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Namiot

Post autor: Adam_M »

Mysle, ze okolo 60cm na szerokosc bedzie mial, nawet mniej. Ten worek jest sciagany poprzecznymi pasami, wiec mozna zawsze z materialu zrobic ciut wezsza ale grubsza rolke. Wagi kolo 4kg.ale zwykly namiot wiec o szybkosci rozkladania nie ma co mowic:)

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Namiot

Post autor: przemo77390 »

Namiot Naturehike-P-series-3 - ja znalazłem takie namioty i się zastanawiam nad zakupem. Jak na 3 osobowy to waga 2200 g i rozmiary bardzo małe 45 x 16. Cena tez chyba nie zwala ok. 350. Mniejsze będą chyba tańsze i lżejsze.
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Namiot

Post autor: tadzik »

Kupiłem taki na aliexpress, tylko że jednoosobowy. Testy będą dopiero w tym sezonie. Rzeczywiście jest lekki i wygląda dość solidnie. Zobaczymy jak się sprawdzi.
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość