Buty

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Buty

Post autor: MotoMarcin »

A o youtubie nie pomyślałem, podziękował. Chodzi mi jednak o opinie użytkowników, jeśli ktoś tych butów używa lub używał, bo z tego co udało mi się wyczytać są dwie skrajne - albo bardzo dobre i polecane albo bardzo złe i nie polecane. Nie ma co ukrywać że kieruję się dobrą ich ceną, pytanie jak wygląda stosunek jakość-cena w tym przypadku.
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Buty

Post autor: HarryLey4x4 »

Udało mi się kupić buty Rainers Traveler. Niestety dystrybutor z Nowego Sącza , a na zachodniej połówce Polski nie znalazłem sklepu, który miałby to w ofercie , o pełnej rozmiarówce nie wspomnę. Piszę ten post głównie pod kątem osób , które chciałyby te buty zamawiać przez internet. Ja noszę rozmiar 42,5 / 43. Postanowiłem zamówić pocztą do domu numery 43 i 44, bo przy próbach miary innych modeli obuwia zazwyczaj o jeden numer wypadało większe niż te które noszę na co dzień. Wypadł mi jednak wyjazd w kierunku Krakowa i postanowiłem zajrzeć do sklepu w którym mieli pełną rozmiarówkę. Okazało się ,że na moją nogę wygodnie pasował rozmiar 45 !
Takie też buty zakupiłem. Jest to but najwygodniejszy spośród konkurencji - przynajmniej na mojej nodze. Mierzyłem Rebelhorny Journej,RST Adventure, Sidi (m.in. Adventure, ale też i Armadę i Canion), Vanucci, W2 i nie pamiętam już czy czegoś nie pominąłem.
Nawet jak but leżał w miarę ok, to po zapięciu klamer często odkształcał się ugniatając zazwyczaj gdzieś nad kostką. Najwygodniejsze okazały się jeszcze W2 Adventure, ale czekałem na rozegranie się sprawy Rainersów i te wygrały. Główną ich zaletę przypisuję plastikowej podkładce pod klamrą kostkową (tą na kostce). Dzięki tej podkładce klamra nie wygina ściany buta podczas zginania. Na ten moment pochodziłem w nich trochę po domu. Poza tym,że to raczej nie jest but do baletu, ani pieszych wycieczek, myślę ,że będzie spełniać moje oczekiwania. Niestety trafiła mi się para z jednym butem lekko wyblakłym, bo zapewne stał na wystawce, ale nie szukam butków do sukienki, zatem odpuszczę reklamowanie.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty

Post autor: przemo77390 »

Jest jeszcze taka alternatywa:

http://www.stein-dinse.biz/Komplettange ... rettyPhoto

Za nabyłem takie za 570 z przesyłką. Zobaczymy jak się będą sprawowały.
Awatar użytkownika
wajdek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 206
Rejestracja: 15.09.2013, 22:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa/Ochota

Re: Buty

Post autor: wajdek »

Kupiłem Raynersy - wygodne ale sprawiają wrażenie nie do końca solidnych - przynajmniej wykonanie. Na dzień dobry odpadły mi 2 nity od pasków do klamer, ale zastąpiłem je śrubkami z Castoramy :lol: i latam. Kostka dobrze usztywniona.
Wczoraj miałem okazję przymierzyć BUSE http://www.motochallenge.pl/sklep/produ ... ts_id=4987 - cena nawet lepsza niż u Niemca :grin: ale o ile sprawiają wrażenie solidniejszych (i ładniejszych) to nie do końca - stopa wprawdzie chroniona dobrze ale kostka miękka nawet po mocnym dopięciu klamer. Oprócz tego niewygodnie się chodzi - brak zawiasu. Na plus można dodać że nie skrzypią przy chodzeniu, co niestety charakteryzuje Raynersy - a może to zamierzone - coś jak wyjęcie Db-killera :grin:
"NIE ŁAM SIĘ"
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty

Post autor: przemo77390 »

przemo77390 pisze:Jest jeszcze taka alternatywa:

http://www.stein-dinse.biz/Komplettange ... rettyPhoto

Za nabyłem takie za 570 z przesyłką. Zobaczymy jak się będą sprawowały.
Zbyt wcześnie się cieszyłem buty nie doszły. Więc kupiłem Gaernere G-Midland gore tex. Przetestowane w trasie do nieudanej Mołdawii. Na dzień dzisiejszy po 2500 km uważam że są wygodne i nie przemokły a raz padał deszcz. Przejechały też Rumuńskie szutry, które okazały się błociskiem enduro a potem kąpiel w rzece.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Buty

Post autor: wilq.bb »

Coś o butach...z dzisiejszej autopsji.

Jakiś czas temu popierałem jazdę w oficerkach itp. Po dzisiejszym dniu mówię NIE RÓBCIE TEGO!

Niestety matka ziemia mnie dziś do siebie przytuliła, dość gwałtownie i moja noga została między nia a afryką.... cd jest w miarę pozytywny (chodzę powoli, bez żadnych złamań i zwichnięć), bo miałem sztywne buty z zawiasem i nie wykręciło mi kostki. Wolę sobie nie wyobrażać, jakby moja noga wyglądała, gdybym to w oficerkach się położył. Prawdopodobnie leżałbym teraz na wyciągu. W teren tylko sztywne buty i to dla swojego dobra.

Nie piszę marek, modeli - ale polecam cokolwiek z zawiasem w stawie skokowym - tyle ode mnie na wieczór.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Buty

Post autor: Reindeer »

wilq.bb pisze:Coś o butach...z dzisiejszej autopsji.

Jakiś czas temu popierałem jazdę w oficerkach itp. Po dzisiejszym dniu mówię NIE RÓBCIE TEGO!

Niestety matka ziemia mnie dziś do siebie przytuliła, dość gwałtownie i moja noga została między nia a afryką.... cd jest w miarę pozytywny (chodzę powoli, bez żadnych złamań i zwichnięć), bo miałem sztywne buty z zawiasem i nie wykręciło mi kostki. Wolę sobie nie wyobrażać, jakby moja noga wyglądała, gdybym to w oficerkach się położył. Prawdopodobnie leżałbym teraz na wyciągu. W teren tylko sztywne buty i to dla swojego dobra.

Nie piszę marek, modeli - ale polecam cokolwiek z zawiasem w stawie skokowym - tyle ode mnie na wieczór.
No to szybkiego powrotu do pełni formy życzę. Mam nadzieję, że jutro już będzie tylko lepiej :smile: A pod apelem się podpisuję.
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Buty

Post autor: KubaMoto »

Mam dylemat, szukam butow do jazdy raczej w b.lekkim terenie - sporadycznie z przewaga asfaltu i opcja normalnego chodzenia.Wpadly mi w rece takie buty:
http://allegro.pl/buty-forma-cape-horn- ... 32410.html
Czy ktos juz je uzywal ,miał ? ew .czy ide dobrym sladem ? chce but wysoki z zatrzaskami ale nie typowe cross lub w stylu sidi adv. Myslałem jeszcze o juz znanych bardzo Forma Adventure ale nie wiem jak sie sprawuja podczas chodzenia i ciepłych dni ?
Co istotne mam wysokie podbicie i nie kazdy but mi lezy ,moze ktos przerabial taki temat i ma jakies porady ?propozycje.
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Buty

Post autor: MotoMarcin »

KubaMoto pisze: Myslałem jeszcze o juz znanych bardzo Forma Adventure ale nie wiem jak sie sprawuja podczas chodzenia i ciepłych dni ?
Użytkuję sobie te butki ( mówię o formach adv ) i jestem zadowolony, oczywiście na forum (i to nie tylko na tym) jest grono zwolenników i przeciwników tych butów - wg mnie są one fajne i jak dla mnie wystarczające. Lekkie offy zaliczają dzielnie, mają usztywnienia kostki i są wysokie. Litwę i Łotwę przejechałem w nich w tamtejszych największych upałach ( 30-35 stopni ) i noga jakoś bardzo sie nie pociła, na powrocie przeżyły swoje w ulewach i też dały radę. Wylewałem z nich wodę dopiero na offach po przejechaniu ok 10 brodów gdzie po prostu zalałem je od góry ( nosze buty na spodniach ) więc musiały przemoknąć. Tyle mogę powiedzieć o nich, porównania wielkiego do innych nie mam aczkolwiek sidi adv skrzypią a w formach można bez problemu przejść nie udając przy okazji robocopa :P Wg mnie najrozsądniejszy wybór w tym przedziale cenowym.
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Buty

Post autor: Reindeer »

KubaMoto pisze:Mam dylemat, szukam butow do jazdy raczej w b.lekkim terenie - sporadycznie z przewaga asfaltu i opcja normalnego chodzenia.Wpadly mi w rece takie buty:
http://allegro.pl/buty-forma-cape-horn- ... 32410.html
Czy ktos juz je uzywal ,miał ? ew .czy ide dobrym sladem ? chce but wysoki z zatrzaskami ale nie typowe cross lub w stylu sidi adv. Myslałem jeszcze o juz znanych bardzo Forma Adventure ale nie wiem jak sie sprawuja podczas chodzenia i ciepłych dni ?
Co istotne mam wysokie podbicie i nie kazdy but mi lezy ,moze ktos przerabial taki temat i ma jakies porady ?propozycje.
W podobnym budżecie masz TCX (Oxtar) Infinity. http://sklep.borysmotocykle.pl/obuwie/3 ... yczne.html Bardzo fajne buty z GoreTexem, dzięki czemu są nieprzemakalne i pozwalają na jazdę w dużym zakresie temperatur. Poza tym nadają się do spacerów, niekoniecznie po płaskim.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Buty

Post autor: Nadol »

Potwierdzam wszystko co napisał Reindeer o TCX Infinity. Posiadam i jestem zadowolony. Nawet gdy były upały to stopa sucha. Podobnie w przypadku "deszczów niespokojnych". Są też wystarczająco elastyczne aby w nich zwiedzać.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Dłubacz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 08.11.2009, 18:33
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Buty

Post autor: Dłubacz »

KubaMoto pisze:Mam dylemat, szukam butow do jazdy raczej w b.lekkim terenie - sporadycznie z przewaga asfaltu i opcja normalnego chodzenia.Wpadly mi w rece takie buty:
http://allegro.pl/buty-forma-cape-horn- ... 32410.html...
Mam obecnie Cape-Horny i mogę Ci je śmiało polecić. Fenomenalnym, jak dla mnie, rozwiązaniem jest obustronne zapinanie cholewki na rzepa (sprawdza się dla osób z bardzo chudymi, jak i bardzo grubymi łydkami). Dodatkowo (jak dotąd) membrana nie przepuszcza wody (w przeciwieństwie do Adventure-ów, w których często zdarzały się przesiąki na skarpetę). Buty są równie wygodne co Formy Adventure, które miałem poprzednio. Oba typy "leczą nogi" po kilkudniowych wojażach w terenowych skorupach :grin: . Dłuższe spacery również nie stanowią problemu.
Plusem Cape-Hornów jest bieżnik na podeszwie, w miejscu styku z podnóżkami - czuć pewniejsze trzymanie podczas jazdy na stojąco (np. pokonywanie brodów).
Cape-Horny kupiłem bo nie było akurat na stanie Adventure-ów :lol: , ale okazały się dobrym wyborem.
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Buty

Post autor: KubaMoto »

Dzieki za podpowiedz, wydaje mi sie,ze reszte musze sam sprawdzić na 'żywo" .Jednak ma przeczucie ,ze nie istotne które wybiore ,wszystkie te cztery modele sa po prostu dobre i dadza rade, musze bardziej sprecyzowac czego potrzebuje i oczekuję .Reszta to formalność. Puki co skłaniam sie bardziej ku Sidi Adv,troche Wilq.bb mi w tym pomógł ,przypomniało mi sie jak ja leżałem w rowie retencyjnym a trampek spadł na mnie z tym ,ze miałem buty typowo crossowe na nogach,wiec wygrzebałem sie bez szwanku.
Jutro jade oblukac rozmiar :ok:
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
harins
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 25.11.2014, 21:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Buty

Post autor: harins »

Cześć,
jak poprzednicy szukam butów i trafiłem na taką aukcję http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=56 ... ocket_id=9. Czy ktoś z Was użytkował? Byłbym wdzięczny za jakieś opinie, uwagi.
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Buty

Post autor: KubaMoto »

Gdzies juz bylo o tych buciorach w tym temacie.
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Buty

Post autor: Wojtec »

Ja właśnie jest po zakupie sidi advenszczurów . Bolało mnie jak cholera zapłacić te 1000 zł z groszami :sad: ale mi przeszło jak je założyłem na nogę.
Przymierzałem Formy adven- może i super wygodne ale ochrona w nich taka jak w adidasach :thumbsdown: dlatego zdecydowałem się na sidi .
W alpinestarsach tech miałem wrażenie, jakby mi zalali cementem nogi. Błota i kamorów nie preferuję więc te sidi to chyba będzie dobry wybór.
Awatar użytkownika
tombi2
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 182
Rejestracja: 08.01.2011, 18:43
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Buty

Post autor: tombi2 »

Gratki! Jak rozmiarówka? Daj znać co z "nieprzemakalnością" Gore. Od dłuższego czasu czaję się na nie...
Pzdr!
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Buty

Post autor: trud »

Wojtec pisze:Ja właśnie jest po zakupie sidi advenszczurów
Buty świetne, ale pilnuj rachunku. Ja paragon zgubiłem, buty puściły na szwie, a szewce nie potrafią naprawić :sad:

Obrazek
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Buty

Post autor: KubaMoto »

trud pisze:
Wojtec pisze:Ja właśnie jest po zakupie sidi advenszczurów
Buty świetne, ale pilnuj rachunku. Ja paragon zgubiłem, buty puściły na szwie, a szewce nie potrafią naprawić :sad:

Obrazek
Nie wyglada tak źle, ja bym podkleił i zakupił gruba igłę ,toche mocnej nici i zapewne da sie zrobić. Lub poszukaj innego szewca, wiesz jak jest ,jednemu sie nie chce a drugi ma smykałkę i pokombinuje ,w końcu ktoś to już raz zrobił :cool: kwestia chęci
Zobacz ten wątek:
http://forum.knives.pl/index.php?topic=76757.0

p.s. ja Sidacze juz ochrzciłem w wodzie ,błocie ,zimnie i stwierdzam ,ze było warto!!! miałem suche nogi , co istotne na pierwszy raz nie czułem dyskomfortu na nodze tak jak bym je juz miał od zawsze,pasują idealnie. :thumbsup:
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
Awatar użytkownika
Marcin 78
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 113
Rejestracja: 08.06.2014, 23:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Buty

Post autor: Marcin 78 »

dokładnie spróbuj u innego
w moich btach zepsuł się suwak u jednego pana szewca usłyszałem że ciężko będzie i nie ma sensu :sad: a drugi kazał zostawić i odebrac za 2 dni.\
Buty służyły bez problemów kilka sezonów :thumbsup:
zwyczajnie HONDA
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości