Buty

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Kaszol
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 09.01.2014, 19:16
Mój motocykl: XL600V

Re: Buty

Post autor: Kaszol »

Hmm...
No dzięki za informacje.
W najbliższy weekend jest bazar we Wrocławiu, może będzie szansa więcej pooglądać. Bo aktualnie w sklepach moto wybór jest żaden. A jak nie pomacam to się nie zdecyduje :egh:

Już dawno się tak nie pierdzieliłem z zakupem czegoś...
Kaszol
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 09.01.2014, 19:16
Mój motocykl: XL600V

Re: Buty

Post autor: Kaszol »

nadol pisze:Dozbieraj i kup coś z Gore-Tex np TCX Infinity. Pogadaj, że z forum, z polecenia i trochę taniej kupisz tu: http://sklep.borysmotocykle.pl/street3/ ... klowe.html

No i taka też decyzja zapadła, TCXy zakupione. Zrobiłem sobie mały wypad do Jeleniej i one przypasowały.
Jak na razie jeżdżone na jednodniowych wypadach. Deszczu jeszcze nie widziały, ale błotu opierają się dzielnie :tongue:
Myślę że dobry kompromis między turystyką a soft terenem, a w Borys Motocykle cena nie zabija.
Polecam sklep, miła obsługa i atrakcyjne ceny :smile:
Awatar użytkownika
Krystek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 01.11.2010, 12:29
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Odolanów

Re: Buty

Post autor: Krystek »

Ile zaplaciles bo tez stoje przed wyborem obuwia i narazie myślałem nad forma adventure
ZIELONO MI
Kaszol
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 09.01.2014, 19:16
Mój motocykl: XL600V

Re: Buty

Post autor: Kaszol »

849 zł. Więcej niż formy to na pewno. Ale podobno przepaść jakościowa. Sam nie potwierdze, form nawet w łapie nie miałem. Ale z doświadczenia wiem że lepiej zainwestować niż za rok kupować nowe
Awatar użytkownika
Paskud
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 96
Rejestracja: 30.04.2012, 15:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Wrocław

Re: Buty

Post autor: Paskud »

Macie jakieś opinie na temat O'Neal M10, Forma Terrain Off-Road, Diadora Crossbow i tych Torx'ów? http://allegro.pl/wyprzedaz-buty-tor...120657976.html - nie mam pojęcia co to za model.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Buty

Post autor: Reindeer »

Paskud pisze:Macie jakieś opinie na temat O'Neal M10, Forma Terrain Off-Road, Diadora Crossbow i tych Torx'ów? http://allegro.pl/wyprzedaz-buty-tor...120657976.html - nie mam pojęcia co to za model.
:lanie: za lenistwo :) Formy i Diadory na pewno były tu opisywane. Zacznij od szukania, a potem rzuć okiem na forum Afri. Akurat do czytania o butach nie trzeba się logować.
http://africatwin.com.pl/forumdisplay.p ... 90fd&f=129
Awatar użytkownika
Paskud
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 96
Rejestracja: 30.04.2012, 15:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Wrocław

Re: Buty

Post autor: Paskud »

Na FAT przeczytałem wczoraj jeden temat, który miał 13 stron. Próbowałem to zrobić od 3 dni. Z racji tego, że mam małą córkę nie za bardzo mam na to czas. A i tak nic konkretnego nie pamiętam. Wiem tylko tyle, że kilka osób zakupiło Formy. Chciałbym żeby ktoś tak konkretnie napisał, czy któreś z tych butów, które wymieniłem są jakoś bardziej warte polecenia, czy raczej nie ma różnicy między nimi... W sumie 3 dni zajęła mi selekcja, teraz potrzebuję konkretów ;-)

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Buty

Post autor: Trol »

Terrainy mi przemakały, strasznie sztywne (bez zawiasu) do lasu i na poligon OK, do podróżowania ze zwiedzaniem niezbyt wygodne . Niemniej jednak solidne w porównaniu do np. AXO Boxer w których po przemoknięciu złuszczyło mi sie lico skóry, klamry pourywane itp.
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
Paskud
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 96
Rejestracja: 30.04.2012, 15:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Wrocław

Re: Odp: Buty

Post autor: Paskud »

Trol pisze:Terrainy mi przemakały, strasznie sztywne (bez zawiasu) do lasu i na poligon OK, do podróżowania ze zwiedzaniem niezbyt wygodne . Niemniej jednak solidne w porównaniu do np. AXO Boxer w których po przemoknięciu złuszczyło mi sie lico skóry, klamry pourywane itp.
Dzięki. Właśnie o takie konkrety mi chodzi. Potrzebuje butów typowo do "ciorania", nie chcę półśrodków, bo są droższe i byłoby mi ich szkoda. Chciałbym żeby nie przemakały, ale z tego co czytałem, to również nie ta półka cenowa. Więc Formy dalej biorę pod uwagę ;-)

EDIT: Zakupiłem Diadory Crossbow. Pierwsze wrażenia pozytywne. Są wygodniejsze niż myślałem. Chodzić można, nawet po schodach wchodziłem. Z zejściem już gorzej :wink: Najgorzej ze zmianą biegów w górę, do tego będę musiał przywyknąć i zastanawiam się czy dźwigni nie przestawić trochę wyżej, a hamulca niżej...
harins
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 25.11.2014, 21:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Buty

Post autor: harins »

Witam :smile: Czy ktoś z Was użytkuje buty TCX Five i mógłby się podzielić wrażeniami? Szukam butów do turystyki, raczej asfaltowej i te mi wizualnie i cenowo podpadły.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty

Post autor: przemo77390 »

A co sadzicie o zastosowaniu butów poniższego typu na motocykl? Chodzi o komfort jazdy/podróżowania, chodzenia/zwiedzania z uwzględnieniem czasem jazdy off ale nie jakiejś ekstremalnej bo ciągle takiej nie ma.

http://allegro.pl/buty-haix-wojskowe-br ... 63920.html

http://www.sharg.pl/buty-haix-desert-bo ... 8528,10889
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Buty

Post autor: girgi »

Kolego buty wojskowe, policyjne, strażackie, survivalowe itp. ogólnie wśród motocyklistów nie są polecane.
Sa solidne to fakt ale niestety na motocykl potrzeba ochrony tu i ówdzie a w butach innego przeznaczenia niestety tego brak.
Oczywiście są śmiałkowie którzy jeżdżą i pewnie też polecają ale nie wiem jak ty ale ja bym nie założył buta bez PORZĄDNEJ ochrony np pięty, piszczeli i kostki w szczególności (raz miałem kontuzję - nie na moto - i więcej już nie chcę...)
W moim przypadku po długich poszukiwaniach i odżałowaniu premii z pracy kupiłem jednak wyższą półkę - sidi adventure - polecam w całej rozciągłości (mam świadomość że to kupa kasy ale kurcze - warto...).

Druga sprawa - oglądałem tez tańsze buty i w niektórych te "niby-ochraniacze" na kostkę wypadają 5 cm wyżej albo niżej, w niektórych to była tylko naszywka skórzana albo przetłoczenie bez jakiegokolwiek utwardzenia...
Nie wiem jakim cudem to spełniało jakiekolwiek normy bezpieczeństwa.
Szkoda ze to co powinno być standardem jest dla nas (tu w Polsce) tak drogie...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Buty

Post autor: Adampio »

girgi pisze:Nie wiem jakim cudem to spełniało jakiekolwiek normy bezpieczeństwa.
Na razie, i całe szczęście, obowiązkowy na motór jest tylko kask i dla niego sa okreslone normy. Co do butów to jeszcze każdy jeździ w tym co uważa za przydatne.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Buty

Post autor: Nadol »

Styl miejski:
Obrazek

Styl hard off:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27.02.2015, 10:59 przez Nadol, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Buty

Post autor: trud »

Adampio pisze: Na razie, i całe szczęście, obowiązkowy na motór jest tylko kask i dla niego sa okreslone normy
Jakie normy i gdzie?
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Buty

Post autor: Adampio »

trud pisze:Jakie normy i gdzie?
Na ten przykład tu: http://www.unece.org/fileadmin/DAM/tran ... 022r4e.pdf
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Buty

Post autor: girgi »

Co się tak kolego napinasz.

Możesz jeździć nawet i w klapkach jak chcesz albo w szpilkach jak zaproponował nadol :) ale jak już się decydujesz mieć "bezpieczniejszą nogę" to wolałbyś pewnie żeby twój zakup miał sens, nie? Na to chciałem zwrócić uwagę.
Chodzi mi o to że prawie każde z oglądanych prze zemnie butów miały wypisane dumnie jakieś normy (EN- bla bla przykładowo) a na oko widać było że chronić to one mogły jedynie przed kamykami spod kół i to jedynie czubki stopy.

Myślę ze tu dochodzimy do kwestii innej - jakości i adekwatności norm.
Nie od dziś np. wiadomo że producenci przygotowują swoje produkty tak by normy spełniały i owszem, ale ogólnie to produkt nie musi być całkiem OK... Vide np. sprawa spalania w samochodach: Komputery w autach programuje sie tak, aby minimalizowały spalanie do testów w określonych w normie warunkach jazdy - resztę pal licho.
Inna sprawa to taka że przeciętny konsument widząc napis EN-1234 może być dumny bo kupił but spełniający normy a nie wie że EN-1234 to norma dla trwałości butów do joggingu :)
Także lepiej kupić dobrze niż zgodnie z normami.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty

Post autor: przemo77390 »

Te też nie wyglądają na typowo motocyklowe a ponoć są rewelacyjne Altberg Hogg



Tylko kurewsko drogie
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Buty

Post autor: Nadol »

Każdy dojrzewa do wyboru... w tym wypadku odpowiedniego buta. Ja przerobiłem już kilka i wnioski są takie... but skórzany, długi z ochraniaczami, gore, zapinany na klamry. W takie kryteria wpisują się tylko buty motocyklowe. Wybór jest nawet według tych kryteriów. Buty z gore są droższe więc tnąc koszty można z tego punktu zrezygnować. Z drugiej strony dobre buty (sprawdzony model) będą służyć latami. Oczywiście jak zawsze funkcjonuje zasada "jak dbasz, tak masz".
Udanego wyboru, zostanie on zweryfikowany przy wywrotce, w ulewie czy też w gorący letni dzień.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Buty

Post autor: trud »

Adampio pisze:
trud pisze:Jakie normy i gdzie?
Na ten przykład tu: http://www.unece.org/fileadmin/DAM/tran ... 022r4e.pdf
Świetnie, dzięki.

Co do tematu "Buty". Odkąd zacząłem używać Sidi Adventure, nie wyobrażam sobie butów motocyklowych o innej konstrukcji.
Czasami do jazdy na SR500 zakładam swoje stare buty, ale czuję się jak bym jeździł w trampkach.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość