Buty

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Robert Linde
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 27.11.2016, 17:07
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Buty Gaerne Midland

Post autor: Robert Linde »

Chyba jedyne buty w tym przedziale cenowym które mi pasowały. Dwa sezony i jak narazie jestem zadowolony. Producent chyba jeden z nielicznych robi je u siebie(włochy) klamry i podeszwa są wymienne (widziałem na aledrogo) Latem nawet jak było ciepło nogi się nie pociły. Dla mnie mają jeszcze inną cechę: są w męskim kolorze :smile: i nie są lanserskie :cool:
Awatar użytkownika
Krzysztof164
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 174
Rejestracja: 02.10.2016, 16:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Legionowo

Re: Buty Gaerne Midland

Post autor: Krzysztof164 »

Robert Linde pisze:Chyba jedyne buty w tym przedziale cenowym które mi pasowały. Dwa sezony i jak narazie jestem zadowolony. Producent chyba jeden z nielicznych robi je u siebie(włochy) klamry i podeszwa są wymienne (widziałem na aledrogo) Latem nawet jak było ciepło nogi się nie pociły. Dla mnie mają jeszcze inną cechę: są w męskim kolorze :smile: i nie są lanserskie :cool:
Bardzo dziękuję, za Twoją opinię, na fakt produkcji we Włoszech wskazywał mi również sprzedawca, mam nadzieję że to rzeczywiście zaleta, pozdrawiam. :smile:
Awatar użytkownika
abdul25
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 102
Rejestracja: 23.06.2008, 00:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wadowice

Re: Buty Gaerne Midland

Post autor: abdul25 »

Buty Gaerne Midland użytkuję od jakiś czterech , pięciu sezonów . Jak dotąd żadnych problemów technicznych , zero prucia , pęknięć , zużytych rzepów , przesadnie startej podeszwy itp. Teraz w ofercie są chyba z goretexem ja w swoich natomiast mam inną membranę . W każdym bądź razie często jeździły w deszczu , były też podtapiane w głębokich kałużach z naciskiem na podtapiane, a nie topione , w każdym bądź razie pozostawały suche w środku . Mokre są jedynie w upalne dni , przypuszczam że membrana gore robi w takich momentach dużo lepszą robotę . Jeśli chodzi o wyczucie dźwigni biegów , hamulca - zero uwag . W zakresie temperatur od +5 do + 10 st. C to przy jednej cieplejszej parze skarpet w palce już po 20 -stu kilometrach robi mi się zimno , przynajmniej mi . Siłą rzeczy z uwagi na to iż garaż mam oddalony o jakieś 500 metrów od mieszkania to midland-y swoje już przespacerowały - są wygodne i nie skrzypią . Ponadto kilka razy z przyczyn , nazwijmy to organizacyjno - technicznych, kierowałem w nich samochodem na kilku-dziesięciokilometrowych dystansach i nie było żadnego problemu . Moim zdaniem mogłyby mieć mocniejszy ochraniacz na kostkę ale pewnie ucierpiałby na tym komfort , w końcu to nie but off- roadowy . Podsumowując - ja polecam :ok:
Awatar użytkownika
Krzysztof164
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 174
Rejestracja: 02.10.2016, 16:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Legionowo

Re: Buty Gaerne Midland

Post autor: Krzysztof164 »

Dzięki Abdul25 :thumbsup:
Awatar użytkownika
Vanish
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 149
Rejestracja: 09.03.2018, 07:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Buty

Post autor: Vanish »

Pytanie trochę z innej beczki, mam nadzieję że w dobrym wątku. Mam buty Sidi Crossfire SRS w których latałem na exc i nie zakładam ich na trampka bo mam ładny oryginalny lakier a Sidiki robią straszną demolkę - boczne panele są bardzo przyczepne (to akurat dobrze) ale też okropnie drapią ramę i plastiki (to niedobrze :omg: ). Przerabiał ktoś temat poprawiania- obicia? - czymś butów lub zabezpieczania ramy i plastików? Nawet kosztem trzymania buta? Wiem jak to brzmi ale za ładnego trampiszona mam żeby go bez litości ciorać :cool:
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Trampi 600 ;) -> Speed Triple 1050
https://www.bikepics.com/members/rr666
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Buty

Post autor: Hawk1985 »

Zrobię odkop, potrzebuję porady lajfstajlowej :pob:
Lata temu kupiłem buty https://armyworld.pl/product-pol-8841-B ... tunek.html z zamiarem użytkowania jako buty cywilne ew do jazdy wkoło komina.
Niestety buty mają uszkodzona membranę, bo już od deszczu przemakają, a nei reklamowałem ich w porę.
Próbowałem impregnować tłuszczami do skór, pastami do butów, niestety nadal przy wędrówce w deszczu przemakają od góry.
Poleci ktoś sprawdzoną impregnację?
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
kucyk
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 335
Rejestracja: 25.04.2016, 20:38
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Medyka

Re: Buty

Post autor: kucyk »

Ja używam coś takiego https://www.google.com/url?sa=t&source= ... VACRD16fj1 .
W butach skórzanych bez membrany jest o wiele lepiej zapewne 100 procent szczególności już nie uzyskasz :wink: .
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Buty

Post autor: Neo »

Mam od lat skórzane buty górskie, dbam o nie lepiej niż o motocykle ;) Polecono mi kiedyś środek do skór ze sklepu jeździeckiego i nigdy nie miałem potrzeby szukać czegoś innego. Na rynku jest sporo tego typu preparatów, np https://www.decathlon.pl/tuszcz-do-skor ... 29704.html
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Buty

Post autor: emek »

Hawk1985 pisze:Zrobię odkop, potrzebuję porady lajfstajlowej :pob:
Lata temu kupiłem buty https://armyworld.pl/product-pol-8841-B ... tunek.html z zamiarem użytkowania jako buty cywilne ew do jazdy wkoło komina.
Niestety buty mają uszkodzona membranę, bo już od deszczu przemakają, a nei reklamowałem ich w porę.
Próbowałem impregnować tłuszczami do skór, pastami do butów, niestety nadal przy wędrówce w deszczu przemakają od góry.
Poleci ktoś sprawdzoną impregnację?
Impregnacja nic ci nie da jak masz uszkodzoną membranę. Dość częsta przypadłość obuwia z 2 gatunku. Wizualnie miód ale coś jednak nie działa.
Buty fabrycznie nowe, przydzielone przez producenta do grupy obuwia drugiego gatunku. Posiadają wady kosmetyczne. Istnieje prawdopodobieństwo, że obuwie drugiego gatunku nie dorówna jakości i żywotności obuwia pierwszego gatunku. Obuwie pomimo, iż nie jest w pełni wartościowe wyróżnia się znacznie wyższą jakością spośród obuwia o podobnym przeznaczeniu w tej klasie cenowej.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Buty

Post autor: Hawk1985 »

Dzięki za pomoc.

Zadam zatem kolejne pytanie lajfstajlowe.
Szukam jakichś butów, powyżej kostki, z zastosowaniem jako cywilne.
Chciałbym aby sprawdzały się w temperaturach 0-20*C

Miałem kiedyś buty Bundeswhery model 2005, było w nich ciepło przy -10 i nie było dramatu pyzy +30.
Jedynym minusem była ich waga - ok 2kg para.
Szukałbym czegoś równie dobrego, ale lżejszego.

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Buty

Post autor: Dlugi1 »

https://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Klasyczny-024-SK/256
Takich używam do wędrówek terenowych ale z przyjemnością też do miasta.
Taka propozycja tylko...
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 298
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Buty

Post autor: Huzar »

Czy uzywa ktoś do jazdy i wędrówki stare ,poczciwe wojskowe desantówki? Sporo przymierzyłem "koszernych" butów i zawsze coś. Desanty moim zdaniem de best, zwykła pasta i żyją ,czy to woda po piszczel czy to błoto , lub morski słony piach, bez zbędnych "czarów" . Co Wy na to? Zwykłe kupczaki za 3 stówy, moim zdaniem, biją na łeb super adwenczery za blisko2 tyś pln.
miras23
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 19.06.2020, 21:26
Mój motocykl: XL650V

Re: Buty

Post autor: miras23 »

Witam ja jeżdżę od kilku lat tylko w desantach i sobie chwalę i na spacerek też jest elegancko.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Buty

Post autor: Adampio »

Adwenczery mogą się wykazać dopiero przy uczciwej glebie, gdy noga dostanie sie nie tam gdzie trzeba, bo przy samej jeździe są srednio wygodne.
A wracajac do butów niededykowanych to zauważyłem, że w jeździe miejskiej w uczciwych górskich wibramach ten wlasnie wibram najbardziej bruździ.
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 298
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Buty

Post autor: Huzar »

O jest kolega co lata w desantach, to dobrze, nie bedę sam.
Oczywiście Adampio masz rację ze dedykowany laczek lepiej ochroni w razie konkretnej gleby . Jednak jak nie znajde czegoś co nie bedzie wyglądać jak gumofilc za grube setki to zostaje przy desantach, a specjalnie szukać butów już nie będę.
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 298
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Buty

Post autor: Huzar »

Wczoraj w super desantach puściły szwy, tzn w jednym przy pięcie, lukam po necie w grafikach i znalazłem Forma Cape Horn ,wygląd całkiem niezły jak dla mnie, ktoś używa takie buty? Szukam opini ,moze jednak przekonam się do typowo motocyklowych adwenczerów.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Buty

Post autor: grad74 »

Huzar pisze: 29.12.2020, 23:25 Czy uzywa ktoś do jazdy i wędrówki stare ,poczciwe wojskowe desantówki? Sporo przymierzyłem "koszernych" butów i zawsze coś. Desanty moim zdaniem de best, zwykła pasta i żyją ,czy to woda po piszczel czy to błoto , lub morski słony piach, bez zbędnych "czarów" . Co Wy na to? Zwykłe kupczaki za 3 stówy, moim zdaniem, biją na łeb super adwenczery za blisko2 tyś pln.
Ja przez wiele lat używałem i nadal leżą w szafie jako zapasy. No i fakt, i do jazdy i do chodzenia super pod warunkiem że przy glebie nie wciągnie nogi pod moto. Mi ostatnio lekko przemieliło nogę pod moto na asfalcie przy żadnej prędkości i dobrze że miałem normalne buty z ochraniaczami kostek i piszczela, bo prawdopodobnie spodnie były by do czyszczenia nie tylko od zewnątrz... :lol:, tak przy pier... w coś piszczelem.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 298
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Buty

Post autor: Huzar »

grad74 pisze: 16.03.2021, 12:24
Huzar pisze: 29.12.2020, 23:25 Czy uzywa ktoś do jazdy i wędrówki stare ,poczciwe wojskowe desantówki? Sporo przymierzyłem "koszernych" butów i zawsze coś. Desanty moim zdaniem de best, zwykła pasta i żyją ,czy to woda po piszczel czy to błoto , lub morski słony piach, bez zbędnych "czarów" . Co Wy na to? Zwykłe kupczaki za 3 stówy, moim zdaniem, biją na łeb super adwenczery za blisko2 tyś pln.
Ja przez wiele lat używałem i nadal leżą w szafie jako zapasy. No i fakt, i do jazdy i do chodzenia super pod warunkiem że przy glebie nie wciągnie nogi pod moto. Mi ostatnio lekko przemieliło nogę pod moto na asfalcie przy żadnej prędkości i dobrze że miałem normalne buty z ochraniaczami kostek i piszczela, bo prawdopodobnie spodnie były by do czyszczenia nie tylko od zewnątrz... :lol:, tak przy pier... w coś piszczelem.
Cóż to za but Ci nogę uratował?
Edycja. Buty kupione . Formy Cape Horn. W wygodzie i regulacji góry ,(dwa rzepy) biją sidi adv na łeb. Oczywiście nie są tak pancerne jak sidi i zamiast gore texu mają drytexa. Dla mnie wygodniejsze od adv sidi i jeszcze taki bonus że trochę peelenów zostało na inne gadżety
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość