intercomy tańsze

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Rafał Bartos
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 21.05.2018, 17:20
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź

intercomy tańsze

Post autor: Rafał Bartos »

testowaliście takie tańsze intercomy ? jak to wychodzi z jakością w porównaniu do markowych?https://allegro.pl/interkom-motocyklowy ... GAodr4UDeg np. coś takiego
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: intercomy tańsze

Post autor: Dlugi1 »

Nie powiem Ci, jak wyglądają w porównaniu z firmowymi ale parę słów o swoich mogę przekazać. Mam 3szt, tyle że firmy Fodsports, ale myślę, że mogą to klepać te same małe żółte rączki. Wybrałem te, bo mają mocniejszą baterię (i tak wychodzi z pomiarów ładowania ok 800mAh). Podobno daje się poprawić w takich interkomach zasięg dając antenę z normalnego drutu antenowego. Mój model jest nierozbieralny, przynajmniej na razie się do niego nie dobrałem.
Moje da się sparować razem do 6szt, teraz mam 3szt. Ale gadać da się jednocześnie tylko z jedną osobą- duplex. Jeśli trzecia chciała by się włączyć to któraś z tych dwóch musi zakończyć połączenie, nie ma żadnej sygnalizacji, że trzecia osoba chce rozmawiać. Reszta funkcji działa OK - na muzyce przerywa jeśli inny interkom się łączy bądź przychodzi połączenie, również jest sygnalizowane poł. przychodzące podczas rozmowy przez 2 interkomy a po paru sygnałach jest automatycznie odbierane.
Odnośnie zasięgu - IMHO jest nawet mniejszy niż 500m, czasami wystarczy 200m i łączność siada. Wszystko zależy od ukształtowania terenu (te 200 właśnie tak było - zakręt na górce porośniętej drzewami). Ale jak zasięg siada to słychać takie dziwne zakłócenia i wiadomo o tym. Wystarczy chwilę zwolnić, by drugie moto się zbliżyło. Jeżdżę z młodym na 2 moto, jesteśmy cały czas połączeni bo to się przydaje przy wyprzedzaniu czy ostrzeganiu. Tak jest lepiej, bo zestawianie połączenia z innym interkomem trochę trwa.
Bateria spokojnie wytrzymuje 2 pod 10godz wyjazdy cały czas na połączeniu.Obrazek

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Rafał Bartos
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 21.05.2018, 17:20
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź

Re: intercomy tańsze

Post autor: Rafał Bartos »

o dzięki bardzo . właśnie coś takiego kupiłem więc trafiłeś mocno w punkt.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: intercomy tańsze

Post autor: bartekk »

A jak wygląda kwestia obsługi tych małych guziczków rękawicami motocyklowymi?
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: intercomy tańsze

Post autor: KrzysieG »

O interkomach jest już temat, może nawet więcej niż jeden: http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... t=interkom
A odnośnie pokazanego interkomu, to ja sobie nie wyobrażam obsługi tych "guziczków" w rękawicach. Lepiej zainteresuj się takim:

Obrazek

p.s.
Jakiś wysyp leni na forum, czy co ?
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: intercomy tańsze

Post autor: Dlugi1 »

Szukałem, czytałem tu na forum i nie było jasnej odpowiedzi. Obsługuje się je dobrze, nie mam problemów wyczuć przyciski w rękawicach skórzanych, może dlatego że obsługuję raptem 3 przyciski. Wolę to, niż pamiętanie kombinacji kliknięć i przekręceń.
Nie miałem porównania z firmowymi, szczególnie pod kątem zasięgu, ale jak za 140PLN to mi w zupełności wystarcza.


Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Piotrampek
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 16.01.2016, 14:21
Mój motocykl: XL600V

Re: intercomy tańsze

Post autor: Piotrampek »

Mam taki jak na zdjęciu ale pod marką Lexin RX6. Kupiłem na aliexpres zestaw 2szt za małe pieniądze. Jest OK, bateria starcza na około 10h, słychać dobrze. Nie udało mi się zgrać go z telefonem.
Rafał Bartos
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 21.05.2018, 17:20
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź

Re: intercomy tańsze

Post autor: Rafał Bartos »

Ja już też takich używam. Bez problemu łączy się z drugim egzemplarzem i z telefonem. Fajnie działa do prędkości około 110. W sumie nie ma problemów z obsługą w rękawicach.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: intercomy tańsze

Post autor: Janek-2004 »

ja kupiłem na aliexpress taki intercom. Na aledrogo są również dostępne ale w cenie sporo wyższej. Mój kask nie jest co prawda teoretycznie dostosowany do montażu intercomu ale po wypruciu wszystkich bebechów ze środka i po rzeźbieniu w piance nożykiem do tapet wyciąłem miejsce na słuchawkę...
Obrazek

i komplet otworów które wyznaczyłem ubrawszy kask po wyjęciu gąbek aby znalazły się tam centralnie na wprost uszu - i wycięte obydwa

Obrazek

Słuchawki wklejone na taśmach są równo zlicowane z powierzchnią pianek, tak że po włożeniu gąbek nic nie czuć w kasku.
Tak to wygląda z boku, jeden duży przycisk więc nie ma problemu z obsługa w rękawicy motocyklowej. test na sucho po sparowaniu z telefonem i nawigacją OK. Ma jeszcze radio wbudowane FM ale to wg mnie akurat najmniej przydatne. Można to sparować z kilkoma intercomami - w moto jeszcze nie próbowałem bo akurat trochę zimowo się zrobiło ale może za parę dni coś się ociepli
to zrobię test na moto.

tak to wygląda z boku..

Obrazek

i od spodu..

Obrazek

i jeszcze mikrofon od środka żeby nie przeszkadzał w trakcie

Obrazek

Na sucho próba wyszła ok, łatwo się to ogarnia w rękawicy, jest jeden duży centralny przycisk ten na środku , wokół jest pokrętło na zasadzie kliku m.in do regulacji głośności , wyboru stacji, itd. Cena 57 $, więc nie wiem czy Wg Was jest to tańszy czy niekoniecznie ?
Rafał Bartos
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 21.05.2018, 17:20
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź

Re: intercomy tańsze

Post autor: Rafał Bartos »

no i ładnie sobie poradziłeś. ja mam Nolana i LS-a tam już wszystko było przygotowane pod intercom.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: intercomy tańsze

Post autor: Dlugi1 »

Janek-2004 pisze:... Mój kask nie jest co prawda teoretycznie dostosowany do montażu intercomu ale po wypruciu wszystkich bebechów ze środka i po rzeźbieniu w piance nożykiem do tapet wyciąłem miejsce na słuchawkę...
Tak dla potomności - jeśli kask nie ma gniazd pod słuchawki interkomu to szybciutko idzie takie wyrzeźbić lutownicą :-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości