Jak czyścić buty (Sidi Crossfire 2) ??

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Jak czyścić buty (Sidi Crossfire 2) ??

Post autor: Marcinnn6 »

Może pytanie durne ale poszukałem w necie, są tam jakieś oczywiście opowiastki w tym temacie ale jakoś się wykluczają :smile:
Jeżeli chodzi o wnętrze buta , to spoko wiem jak to zrobić. Chodzi mi o to co na zewnątrz. Buty mam Sidi Crossfire 2. No i po grubszej jeździe w błotku etc jak wyschną to wycieram ja z grubsza z syfu, szmatka z wodą, części plastikowe luz - myjki ciśnieniowej nie używam - producent nie zaleca.

Ale co zrobić z elementami ze skóry ? Czy czymś się je powinno popsikać? Bo chciałbym, żeby mi trochę posłużyły. Gdzieś czytałem , że nie psikać bo buty nie będą oddychać i się zrobi gnój. W innym miejscu, że można bo wtedy skóra nie będzie pękać - no to jak to z tym jest?
Ostatnio zmieniony 31.05.2018, 19:47 przez Marcinnn6, łącznie zmieniany 1 raz.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Jak czyścić buty??

Post autor: Solidworks »

Marcinnn6 pisze:Może pytanie durne ale poszukałem w necie, są tam jakieś oczywiście opowiastki w tym temacie ale jakoś się wykluczają :smile:
Jeżeli chodzi o wnętrze buta , to spoko wiem jak to zrobić. Chodzi mi o to co na zewnątrz. Buty mam Sidi Crossfire 2. No i po grubszej jeździe w błotku etc jak wyschną to wycieram ja z grubsza z syfu, szmatka z wodą, części plastikowe luz - myjki ciśnieniowej nie używam - producent nie zaleca.

Ale co zrobić z elementami ze skóry ? Czy czymś się je powinno popsikać? Bo chciałbym, żeby mi trochę posłużyły. Gdzieś czytałem , że nie psikać bo buty nie będą oddychać i się zrobi gnój. W innym miejscu, że można bo wtedy skóra nie będzie pękać - no to jak to z tym jest?
Na pewno nie używać pasty w płynie ! Ale zwykłą pastę do butów jak najbardziej. Od 4 lat używam zwykłej pasty do butów i nic nie pęka. Jak masz jasne buty to można użyć bezbarwnej.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Jak czyścić buty??

Post autor: wojtekk »

Poszukaj - pisaliśmy.

Jeżeli skóra z gore to środki do tego są i stosować. Absolutnie nie zwykłych!
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jak czyścić buty??

Post autor: Marcinnn6 »

Buty nie wiem czy są z gore. Nie mogę znaleźć nigdzie takiej informacji. W opisach jest podane, że są oddychające. Mam czarno białe, elementy skórzane są białe. Na allegro, jest past do butów od groma. Może jakiś link byście zapodali?

Pozatym Solidworks pisze, że poprostu jechać zwykłą pastą a wojtekk, że nie zwykłą :smile:
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Jak czyścić buty??

Post autor: Solidworks »

Marcinnn6 pisze:Buty nie wiem czy są z gore. Nie mogę znaleźć nigdzie takiej informacji. W opisach jest podane, że są oddychające. Mam czarno białe, elementy skórzane są białe. Na allegro, jest past do butów od groma. Może jakiś link byście zapodali?

Pozatym Solidworks pisze, że poprostu jechać zwykłą pastą a wojtekk, że nie zwykłą :smile:
Dla mnie skóra to skóra. Ale jak są jakieś nowinki z gore to się nie odzywam.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
kucyk
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 335
Rejestracja: 25.04.2016, 20:38
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Medyka

Re: Jak czyścić buty (Sidi Crossfire 2) ??

Post autor: kucyk »

Jeżeli są to buty z gore tex to ja używam tylko tej: http://armyworld.pl/product-pol-215--HA ... zarna.html
Awatar użytkownika
coreball
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 374
Rejestracja: 04.03.2012, 10:59
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koziegłowy

Re: Jak czyścić buty (Sidi Crossfire 2) ??

Post autor: coreball »

Tam nie ma gore. Natłuścić czym bądź żeby szwy nie pękały. Cała filozofia.
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Jak czyścić buty??

Post autor: Dalti »

Marcinnn6 pisze:Buty nie wiem czy są z gore. Nie mogę znaleźć nigdzie takiej informacji. W opisach jest podane, że są oddychające. Mam czarno białe, elementy skórzane są białe. Na allegro, jest past do butów od groma. Może jakiś link byście zapodali?

Pozatym Solidworks pisze, że poprostu jechać zwykłą pastą a wojtekk, że nie zwykłą :smile:
Marcin ja ten kołnierz skórzany od czasu do czasu przecieram wazelina :tongue: do skóry(o ile to skóra) na skrzypiące zawiasy jeszcze nie znalazłem patentu.z zewnątrz to i tak wszystko tworzywo/plastik .
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jak czyścić buty (Sidi Crossfire 2) ??

Post autor: Marcinnn6 »

dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości