Jakie buty?!

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Jakie buty?!

Post autor: ostry »

Boytek pisze:Czy zna ktoś buty falco avantour ?
Nie znam ale nazwa wyjątkowo jednoznacznie i jakże trafnie się kojarzy z pewną przyblakłą co nieco ostatnio gwiazdą z tego forum :haha: . Sorry za OT, no nie mogłem się powstrzymać :dupa: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie buty?!

Post autor: tadzik »

Za taką cenę to ja bym nie eksperymentował tylko dołożył te dwie stówki i kupił sprawdzone i przez wielu polecane adwenczery. Ja tak zrobiłem i się mocno cieszę :)
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
Boytek
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 08.04.2017, 15:54
Mój motocykl: XL600V

Re: Jakie buty?!

Post autor: Boytek »

A ja zaaksperymentowałem i kupiłem buty Falco Avantour.
Była przyzwoita promocja. Póki co to wiem, że na moją nogę normalnie 42, ich 42 było przyciasne i wziąłem 43.
Gdy zakończy się żywot tych butów opowiem jak się spisywały.
Mam nadzieję, że ten okres do wpisu na temat opisu będzie długi :)
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Jakie buty?!

Post autor: kanuj »

co by nie zaśmiecać :)
Buty SHIMA Strada ktoś coś?
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
Foster
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 17.09.2017, 21:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie buty?!

Post autor: Foster »

Witam forumowiczów.
Po zakupie trampka i zbieraniu odzieży słuchałem wielu mądrych co by mi w stroju podpowiedzieli.
To co mi się nie podobało w butach firmowych, które zwykle znajdujemy na półkach sklepowych to to , że po zejściu z motocykla ciężko się w nich poruszać. A fajnie jest mieć buty do śmigania turystycznego na motorze i do zwykłego chodzenia.
Ale posłuchałem szwagra, który zjeździł już całą Europę w różnych porach roku i w różnej pogodzie. Długo szukał butów chroniących nogi, wygodnych do chodzenia i oczywiście z membraną na Goretexie.
Posłuchałem jego rady i zakupiłem buty wojskowe HAIX. Niemiecka firma, która szyje buty dla armii Francuskiej, Szwedzkiej i Niemieckiej.
Zejebiste, nieprzemakalne i wygodne buty (również w wersji z dodatkową ochroną kostki).
Ja zakupiłem wersję bardziej na lato - GTX (powyżej kostki) ale wybór jest naprawdę duży.
Mam zamiar kupić jeszcze wysokie na porę "deszczową" - no bo najlepsze w tym wszystkim jest to, że w cenie 1 pary ze sklepu motocyklowego masz dwie pary HAIXów.
Naprawdę polecam.
Coby nie było, że robię komuś reklamę to jak kogoś to zainteresuje to mogę podać na priv namiary na sklep internetowy i stacjonarny.
Awatar użytkownika
Foster
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 17.09.2017, 21:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie buty?!

Post autor: Foster »

zapomniałem o cenie , jakże ważnym czynniku - 300 - 400zł za parę.
Awatar użytkownika
JL79
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.06.2015, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: wAw/ sokołów podlaski

Re: Jakie buty?!

Post autor: JL79 »

Wszystko fajnie, ale jak np. motocykl przygniecie kiedyś nogę (odpukać) to czy takie haixy ochronią przed złamaniem :egh: - myślę, że nie.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jakie buty?!

Post autor: Nadol »

Miałem kiedyś średniej długości buty... po powrocie ze zlotu FAT w Białej szybko zakupiłem długie a w międzyczasie leczyłem zbity piszczel i rozbite kolano.
Z drugiej strony długie buty to też był kompromis (jak wcześniej średnie i krótkie). Jeżdżąc moto więcej zwiedzam (chodzę) niż przebywam w terenie kontuzjogennym. Dlatego nie wybrałem twardych "plastików".
W krótkich jeżdżę tylko dookoła komina i tylko gdy wiem, że nie będę zjeżdżał poza czarne.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Jakie buty?!

Post autor: zaczekaj »

Wróciłam właśnie z Gruzji. Glebłam tam niby zwykłą parkingówkę(zatrzymałam się w poprzek rowu nie mogąc już wyjechać upadłam) Metalowy kant gdzieś przy podnóżku wbił mi się w buta. But cały, piszczel cała ale boli od tygodnia, lekko spuchnięta. Nie chce myśleć co by się stało gdyby nie wysokie Sidi Crossfire. Jestem niemalże pewna że złamałabym piszczel.
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Jakie buty?!

Post autor: Qter »

IMHO to buty moto powinno się kupować najlepsze na jakie nas stać. ..

Zdrowia

Pzdr

Qter

piję bro i palę sziszę
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jakie buty?!

Post autor: trud »

Qter pisze:IMHO to buty moto powinno się kupować najlepsze na jakie nas stać.
Święta prawda. Odkąd zacząłem jeździć w plastikach z zawiasami, to innych już nie chcę. Przez pierwszy rok trzeszczą niemiłosiernie, żaden ninja by ich nie założył, potem da się żyć. W przypadku Sidi Adventure, to spokojnie nadają się do chodzenia, Crossfire już mniej, choć z nimi to dopiero mój pierwszy sezon, może się rozchodzą. W międzyczasie, zdarzyło mi się założyć jakieś zwykłe buty motocyklowe do polatania klasykiem, dramat, jakbym w trampkach jeździł, uczucie bardzo nieprzyjemne.
Moim zdaniem, to na butach nie oszczędzać, kupować najlepsze możliwe w naszym finansowym zasięgu, no i najbardziej pancerne, nawet kosztem, że przez najbliższy rok wlejemy do motóra mniej zupy.
Ostatnio, jak niespodziewanie sobie glebłem na kawasaki w poprzek błotnistej aczkolwiek twardej drogi, nawet nie poczułem, że cały motocykl leży mi na stopie.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Jakie buty?!

Post autor: tomekpe »

Moje Sidi Adventure spokojnie nadają się na krótkie dystanse do chodzenia, ba, są dla mnie nawet wygodne, natomiast ochrona jest nieporównywalna z butami-niemotocyklowymi. Użytkuję je głównie w mieście, w tym podczas jazdy w korkach, i jak najbardziej są w tych warunkach potrzebne.

Kwestia decyzji, ale przy wyborze butów na motocykl trudno kierować się wygodą podczas jazdy, podczas chodzenia/zwiedzania, czy nawet komfortem termicznym. To ochrona "w razie w" powinna decydować. Na dalsze trasy warto po prostu zmieniać buty dla celów większego zwiedzania.

Oczywiście - można to zbagatelizować - ale wtedy w ogóle nie ma sensu dyskusja o bezpieczeństwie. Wystarczy kask (i to też bo przepisy każą) i liczenie na szczęście, że nic się nie przydarzy.
Awatar użytkownika
kolec
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 01.10.2011, 23:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: NDM

Re: Jakie buty?!

Post autor: kolec »

Podczepiam się do powyższych co do plastików. Do chodzenia małe trampki zawsze sie gdzieś upchnie. Jedyny problem może być z przechowaniem butów na moto w takim przypadku żeby drugiej pary nóg nie dostały. Co do haixów to jako markę polecam w pełni, używam p6 codziennie w pracy w wszelakich warunkach. Pierwszy raz wydałem tyle na buty i nie żałowałem ani razu. Co do ochrony, to przed zwykłym skręceniem (chodząc, biegając), przy krzywym terenie sobie radzą (kostki nadal mi dziękują), goretex jak to goretex robi robotę, ale czy na moto? Nic niższego niż p6ki bym nie zakładał, bo i przy klasycznym skręceniu już nie pomogą, a po plastikach rzeczywiście jest dość łyse uczucie. Na pewno nie pomogą przy byciu przygniatanym albo mocniej dynamicznych upadkach. Za miękki zwyczajnie. Pochwalam za to obsługę klienta, gdyż ściąłem sobie jedną z przelotek od sznurówki (albo łopatą, albo skrzynią), za darmo mi wymienili na nową i jest jak było. Z plastików jeżdżę w Acerbis x move 2 i póki co jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jakie buty?!

Post autor: Hawk1985 »

Osobiście jeżdżę w http://m.armyworld.pl/product-pol-1131- ... tunek.html but bardzo wygodny, noga się nie poci, poddały się dopiero po 2h jazdy w ulewie - wcześniej nie impregnowałem ich zbytnio.
Jednak w razie wypadku ochronę dają znikomą.
Teraz szukam bezpieczniejszych butów.

W końcu będę chciał spróbować offu i szukam butów 50/50 asfalt teren choć pewnie realistycznie patrząc 70/30.
Wątek przetestowałem wiem że Sidi Crossfire to jednak głównie off.
Sidi Adventure będzie dla mnie dobrym wyborem? Chciałbym normalnie chodzić w butach bo czasem coś zwiedzam na moto.
A i jeszcze Adventure 1 czy 2?

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
prochu
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1049
Rejestracja: 21.06.2011, 22:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kaszebe

Re: Jakie buty?!

Post autor: prochu »

Jeżeli 50/50 to może Forma Adventure. Wygodniejsze od Sidi Adveture, troche mniej pancerne. Membrana Drytex. Cena: 800 zł
Nie łam się
- Wajdek
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jakie buty?!

Post autor: Nadol »

SIDI ADVENTURE GTX
SIDI ADVENTURE 2 GTX

TCX X-DESERT GTX
TCX INFINITY EVO GTX
TCX INFINITY GTX

FORMA CAPE HORN
FORMA ADVENTURE

RST ADVENTURE 2

ALPINESTARS Toucan GTX
ALPINESTARS COROZAL

RAINERS TRAVELER


Na początek sprawdź ofertę SIDI i TCX. Dużo osób w nich jeździ.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jakie buty?!

Post autor: Hawk1985 »

Obejrzałem te recenzje https://youtu.be/aPyVanw6S-4 i widzę że Forma mniej chroni.
Muszę gdzieś przymierzyć ale Sidi Adventure wydają się faktycznie sensowne.

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jakie buty?!

Post autor: Hawk1985 »

No i rozsądek, oraz chłodna kalkulacja wzięła górę i kupiłem jednak Formy Adventure. Teraz wiem co czują kobiety bo jaram się z powodu nowych butów :pob: :lol:
Szybkie pytanie do bardziej doświadczonych kolegów:
- Czym je impregnować? (Drytex)
- Jakie skarpety kupić do takich butów, w sensie czy jakieś specjalistyczne motocyklowe?
Z góry dziękuje za pomoc :thanks:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jakie buty?!

Post autor: Nadol »

Mam kilka par długich moto-skarpet. Tańsze nawet nie pamiętam co to - nic znanego, wyglądają jak narciarskie. Droższe Fox'a. Różnica jest duża zarówno w cenie jak i jakości.
Do "pielęgnacji" elementów skórzanych (buty, rękawice) używam mleczka. Ostatnio kupiłem K2.
Do impregnacji używam S100.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jakie buty?!

Post autor: Hawk1985 »

Dziękuję dobry człowieku za odpowiedź, być może u niektórych to pytanie wywołało śmiech pod nosem, ale wolałem spytać.

W jakimś temacie była rozmowa o butach i chyba Wojtek pisał żeby tłuszczem do skór nie traktować Goretexu bo traci wtedy swoją oddychalność, stąd też moje pytanie.

Skarpetki niby wydziwianie, ale to też może być istotne dla poprawienia komfortu - choć póki co jeżdżę w zwykłych.
Przykładowo najprostsza koszulka termoaktywna z Decathlonu pod kurtką jest dla mnie bardziej komfortowa niż bawełniany tshirt. Niby pierdoła ale jakoś przyjemniej nie czuć mokrych pleców :)

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości