Interkom

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
Geronimo
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 29.04.2016, 05:41
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź

Re: Interkom

Post autor: Geronimo »

Witam, mam pytanie .
Mam interkom EJEAS E6 . Generalnie wszystko jest ok . Ale powyżej prędkości ok. 100 km /h tracę kontakt z drugim sparowanym interkomem ( oczywiście mowa o drugim motocyklu ) Podejrzewam, że może jakieś zakłócenia od silnika . Nie wiem , nie znam się na tym aż tak dobrze . Mam trampka z 99 roku. Czy faktycznie tak może być ? Czy jest na to jakiś sposób ? ( oprócz kupna czegoś z wyższej półki ) .
Ojcem zostać łatwo , znacznie trudniej Nim być
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Interkom

Post autor: Sal »

Tomek70 pisze:Sal - a ten drugi motocyklista używa tego samego interkomu ? Bo trochę mało. Producent mówi o 800m, polski dystrybutor 450m. W chinach widocznie powietrze bardziej nosi :)
Drugi moto miał intercom Nolana. Drogi, ale z fajnymi bajerami. Ciężko mi powiedzieć jaki byłby zasięg tych samych modeli bo nie testowałem. 450 m pewnie jest możliwe w sprzyjających warunkach ale nie znam się na propagacji fal.
Raz jechałem z kolegą po S8. Gadu gadu, aż nagle się zorientowałem, że oprócz hałasu generowanego przeze mnie (powietrze, opona) to do uszu wdziera mi się dźwięk moto kolegi (szum powietrza bo kask otwarty, wydechy przelotowe bo to cruiser). Za dużo tego było dla mnie i wyłączyłem ustrojstwo. Fajnie się to sprawdza jak się jedzie po wsiach i w trakcie jazdy bez zatrzymywania można obgadać trasę. Wyższe prędkości odpadają z powodu dodatkowego hałasu.
jaroxrv
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 17.04.2013, 08:38
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Interkom

Post autor: jaroxrv »

Szukam informacji o interkomie VIMOTO V6 lub V8. Może miał ktoś z forum jakąś styczność z tym użądzeniem wszelkie info mile widziane.
Na stronie sklepu raz piszą ,że zasięg to 10m a w innym miejscu ,że do 500metrów i tu jest problem bo chodzi mi o łączność z drugim motocyklem.
Bardzo proszę o wszelkie informację.https://pl.aliexpress.com/item/Easy-Rid ... 99231.html
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Interkom

Post autor: Dlugi1 »

10m to zasięg sparowanych urządzeń na Bluetooth (GPS, fon), zasięg interkomu to ten większy - różnie go podają - 500, 800, 1200m. Realnie na prostej powinno być pod 600m (gdzieś taki test na youtubie jest).
jaroxrv
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 17.04.2013, 08:38
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Interkom

Post autor: jaroxrv »

Dziękuję za odpowiedź czekam na więcej informacji.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Interkom

Post autor: Dlugi1 »

Tak z czystej ciekawości - dlaczego ten model chcesz kupić - powiedz o jego zaletach/wadach?
Ja przyglądam się takiemu.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Interkom

Post autor: Adam_M »

Dlugi1 pisze:Tak z czystej ciekawości - dlaczego ten model chcesz kupić - powiedz o jego zaletach/wadach?
Ja przyglądam się takiemu.
Tez się przyglądałem takim interkomom, ale czytałem, że ciężko obsługiwać te małe przyciski przez rękawice. Ja zakupiłem takie: http://s.aliexpress.com/qMFFRV3q?fromSns=
Założyłem do kasków, testy jak śnieg zniknie :)

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Interkom

Post autor: Dlugi1 »

"Twój" Freedcon byłby ideałem, jakby obsługiwał więcej niż 3 interkomy. Choć coraz bardziej zastanawiam się, czy rzeczywiście trzeba mi będzie więcej niż 3 (albo inaczej - czy jak już będę potrzebował więcej niż 3 to czy używany sprzęt nie skończy już resurs-u?
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Interkom

Post autor: Hawk1985 »

Feedback interkomu mnie rozwalił :D
Obrazek

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Interkom

Post autor: whiter »

Hawk you make my evening :lol:
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Interkom

Post autor: Adam_M »

Pisałem tą ocenę po polsku, ale widocznie alibaba sam przetłumaczył na angielski z błędami :D

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Interkom

Post autor: tadzik »

Adam_M pisze:
Dlugi1 pisze:Tak z czystej ciekawości - dlaczego ten model chcesz kupić - powiedz o jego zaletach/wadach?
Ja przyglądam się takiemu.
Tez się przyglądałem takim interkomom, ale czytałem, że ciężko obsługiwać te małe przyciski przez rękawice. Ja zakupiłem takie: http://s.aliexpress.com/qMFFRV3q?fromSns=
Założyłem do kasków, testy jak śnieg zniknie :)

Tapnięte
Te kółeczka się zacierają od piasku, pyłu itp. Daj znać czy u Ciebie też tak będzie.
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
jaroxrv
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 17.04.2013, 08:38
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Interkom

Post autor: jaroxrv »

Dlugi1 pisze:Tak z czystej ciekawości - dlaczego ten model chcesz kupić - powiedz o jego zaletach/wadach?
Ja przyglądam się takiemu.
Solidnie wygląda, ma dobrą baterię 600mAh a V8 jeszcze lepszą, w komplecie są dwa mikrofony sztywny i na kablu, nie ma wielu przycisków tylko kilka dobrze rozmieszczonych co za tym idzie łatwość manipulacji w rękawicy. Z testów yutuberów wynika ,że ma dobry dźwięk czysto odbiera rozmowy telefoniczne jak i mikrofon też się sprawdza. Poza tym przy zakupie dodatkowego zestawu słuchawkowego za 12$ można w bardzo prosty sposób korzystać z urządzenia w dwóch różnych kaskach.
A najważniejsze,że mi się podoba :)
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Interkom

Post autor: Adam_M »

tadzik pisze:
Adam_M pisze:
Dlugi1 pisze:Tak z czystej ciekawości - dlaczego ten model chcesz kupić - powiedz o jego zaletach/wadach?
Ja przyglądam się takiemu.
Tez się przyglądałem takim interkomom, ale czytałem, że ciężko obsługiwać te małe przyciski przez rękawice. Ja zakupiłem takie: http://s.aliexpress.com/qMFFRV3q?fromSns=
Założyłem do kasków, testy jak śnieg zniknie :)

Tapnięte
Te kółeczka się zacierają od piasku, pyłu itp. Daj znać czy u Ciebie też tak będzie.
Po piachach będę jeździł raczej bez interkomu:) od pyłu wszytsko może się zepsuć, jestem dobrej mysli:) ale jak coś się będzie działo dam znać :)

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
pszczolkov
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 119
Rejestracja: 12.12.2014, 09:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Interkom

Post autor: pszczolkov »

Cześć wszystkim,

Mam pytanie o interkom firmy FreedConn model T-Rex albo SC. Miał ktoś może styczność albo może ma ktoś w okolicach Poznania? Chętnie bym rzucił okiem przed zakupem albo chociaż zasięgnął rady.
Pozdrawiam, Jakub

TA XL600V PD06 1988 -> TA XL600V PD06 1993
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Interkom

Post autor: Tomek70 »

pszczolkov pisze:Cześć wszystkim,

Mam pytanie o interkom firmy FreedConn model T-Rex albo SC. Miał ktoś może styczność albo może ma ktoś w okolicach Poznania? Chętnie bym rzucił okiem przed zakupem albo chociaż zasięgnął rady.
Bardzo dobry intercom za nie dużą kasę. Ja mam i polecam. Dobrze się rozmawia przy połączeniach telefonicznych. Bardzo dobrze odbiorca w telefonie słyszy nawet przy otwartej szczęce. Nie sprawdzałem tylko z drugim intercomem bo nie miałem okazji.
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Interkom

Post autor: Tomek70 »

Posiadam FreedConn. Pytanie o odbiór połączenia przychodzącego na telefonie.
Interkom sam odbierze połączenie po 5 sygnałach dzwonka lub po naciśnięciu przycisku (kółeczka) na interkomie.
Czy te 5 sygnałów to można skonfigurować na mniej w telefonie ( Samsung ) czy to sa ustawienia intercomu ?
Pozdrawiam
Tomek
RD15
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Interkom

Post autor: whiter »

Tomek, ale masz T-Rexa czy SC?
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Interkom

Post autor: Tomek70 »

whiter pisze:Tomek, ale masz T-Rexa czy SC?
FreedConn T-Com SC - z radiem i wyświetlaczem. Na radio się nie napalaj, bo lipa. Ściąga tylko najsilniejsze stacje, co chwila Radio M :) i nie można zapisać stacji. Popycha się tylko kółko aby odszukać kolejną.
Jeśli nie potrzebne Ci radio, kup ten model bez radia FreedConn T-Com OS - ale ten model tez jest bez wyświetlacza.
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Interkom

Post autor: Adam_M »

Tomek70 pisze:
whiter pisze:Tomek, ale masz T-Rexa czy SC?
FreedConn T-Com SC - z radiem i wyświetlaczem. Na radio się nie napalaj, bo lipa. Ściąga tylko najsilniejsze stacje, co chwila Radio M :) i nie można zapisać stacji. Popycha się tylko kółko aby odszukać kolejną.
Jeśli nie potrzebne Ci radio, kup ten model bez radia FreedConn T-Com OS - ale ten model tez jest bez wyświetlacza.
Też się właśnie zastanawiałem nad tym modelem z wyświetlaczem, ale i tak mając to na kasku na wyświetlacz nie patrzysz ;)
Uznałem to za zbędny gadżet, a na diodach wszystko można wyczytać (parowanie, łączenie itp)
XJ600N 94'->TA600V 96'
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość