Interkom

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Interkom

Post autor: KrzysieG »

Dzięki za info.
Do mnie przyszła paczuszka w sobote testy
Ciekawe jak z wodoszczelnością tego pokręcadła i jak to się sprawuje w praktyce. Też wolał bym takie z kółkiem niż na przyciski. Przetestuj i napisz.
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Interkom

Post autor: Duber »

Niby pisze ze wodoszczelne...teraz jestem w delegacji więc jak pisałem w sobote testy :)
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Interkom

Post autor: Duber »

Więc tak :smile:
Intercom działa bdb.Nic nie rwie itp.Do prędkości ok 140km/h bez żadnych zastrzeżeń.Dźwięk czyściutki jak z płyty CD
Raz podciągnąłem do 170 tak tak na niemieckiej autostradzie to już kiepsko było,dzwięk na =3 (trzy na szynach)
Radio działa poprawnie choc kilka razy mi delikatnie zaszumiało choć mysle że sygnał był mocny,no ale antena są zapewne słuchawki w kasku
Ja jestem naprawdę bardzo zadowolony,do 140-150 spokojnie czyściutko sobie rozmawiam.
Zasięgu nie sprawdzałem choć raz mój plecaczek odszedł ok 40m i było dalej ok.

Obrazek
Awatar użytkownika
Hoffi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 03.10.2014, 12:15
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Interkom

Post autor: Hoffi »

Duber,

ile dałeś za 2 sztuki i gdzie kupiłeś?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Duber
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19.01.2016, 19:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Interkom

Post autor: Duber »

Kupilem na alliexpres,po pracy podam linka bo teraz z fona...
W sumie koszt ok 80$ ale ja domówilem dodatkowe sluchawki z rożnymi mikrofonami.
Bo zestaw ma np dwa mikrofony na pałąku lub przyklejane.Ja potrzebowalem jeden taki drugi taki.Wiec dokupiłem "zapasowe" ale inny rodzaj słuchawek z mikrofonem.Wiem mam 4 kpl sluchawek z mikrofonami.Wyszło mi 108$
Chińczyk był kumaty i napisał wartość 50$...wiec obylo sie bez innych kosztów
Awatar użytkownika
Barry
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 14.04.2015, 18:50
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Interkom

Post autor: Barry »

A czy ktoś próbował jak i czy współpracują ze sobą interkomy midland i sena? W tym momencie to chyba najciekawsze sprzęty na rynku mówię o Midland BTX2 i Sena 10 lub 20s. Nie wiem czy nie umiem szukać czy nie ma informacji o tym. Producenci podają "możliwość parowania z interkomami innych producentów" ale czy to działa w trybach konferencji czy tylko 1 do 1? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: Interkom

Post autor: qbi2 »

Ja mam Midlanda BT City/Eva i z tego co kiedyś wyczytałem, to nie paruje się z innymi. BT Next jest wyższym modelem i może on tak, ale trzeba dokładnie poczytać.
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Fok3r
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 14.04.2014, 21:36
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Interkom

Post autor: Fok3r »

i ja zakupiłem taki jak duber i jest gicik :ok:
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Interkom

Post autor: kanuj »

"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
Ifko
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 20.06.2015, 23:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gliwice

Re: Interkom

Post autor: Ifko »

Ifko pisze:Interkomu używałem sparowanego tylko z jednym kolegom dlatego nie korzystałem z opcji przełączania się pomiędzy kilkoma interkomami (przyciski A,B,C,D), natomiast w rękawicach przyciski te są dobrze wyczuwalne i ich obsługa nie powinna przysparzać problemów.
Głośność ustawiałem zawsze przed rozpoczęciem jazdy, ew. na światłach czy postoju robiłem korektę, przyciski są małe i tutaj gorzej z wyczuciem ich w rękawicach.
Sama instalacja w kasku zajęła 20min. i nie miałem żadnych problemów.
Producent podaje zasięg 1200m, natomiast w mojej ocenie faktyczny zasięg oscyluje w okolicach 600m w zależności od terenu itd.
Jakość dźwięku po sparowaniu z telefonem oceniam na dobrą, zarówno kiedy słuchałem muzyki jak i przy odbieraniu połączenia telefonicznego (połączenie jest odbierane automatycznie po kilku sygnałach). Interkomu używałem zazwyczaj przy dobrej pogodzie natomiast kilka razy złapał mnie deszcz i nie było problemów.
Chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy interkom więc niestety nie mam porównania:/ Reasumując, jestem zadowolony z interkomu w tej cenie :thumbsup: (dałem ok 120zł).
W moim przypadku taniość jednak nie przełożyła się na jakość :swieczki: wczoraj najprawdopodobniej padła bateria w interkomie co skutkuje wyłączaniem się i brakiem możliwości naładowania (po kilku minutach ładowanie się kończy). Tak, że nie polecam chińszczyzny:] pozostaje mi chyba tylko zbierać na jakiś sprawdzony produkt w przystępnej cenie.
Awatar użytkownika
Biegal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 09.09.2013, 09:25
Mój motocykl: XL600V

Re: Interkom

Post autor: Biegal »

Ja ostatnio z kumplem kupiłem zestaw Sena SMH5. Chyba najtańszy teraz nie 'chiński' interkom i jesteśmy zadowoleni.
Bateria trzyma jakieś 6-8h ciągłego bycia w trybie 'interkomu' + sparowanie z telefonem. Prosta obsługa nawet w rękawicach.
Do 100-120km/h spokojnie można rozmawiać. Powyżej ja zaczynam mieć problemy ze słyszeniem kumpla, ale mam generalnie mega głośno w kasku wtedy, więc to nie do końca wina interkomu.

Z wad:
- z deka mały zasięg w sumie, ale sporadycznie było to problemem (natomiast plus za automatyczne łączenie, jak tylko znajdą się w zasięgu)
- grube słuchawki, nie miałem w kasku wgłębień pod nie i musiałem się trochę naskrobać, żeby je ładnie wpuścić.
Awatar użytkownika
Konjo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 46
Rejestracja: 01.09.2015, 17:19
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Kielce

Re: Interkom

Post autor: Konjo »

Chciałbym kupić dla siebie zestaw na jeden kask. Wstępnie przymierzam się do Midlanda - BTx2. Opcjonalnie myślę jeszcze o Interphone FM4 lub Sena SMH5-FM. Może macie doświadczenia z tymi sprzętami ?
Będe wdzięczny za pomoc.
Konjo
Awatar użytkownika
Daniel
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1222
Rejestracja: 25.03.2012, 01:51
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

AD: Interphone

Post autor: Daniel »

Konjo pisze:Chciałbym kupić dla siebie zestaw na jeden kask. Wstępnie przymierzam się do Midlanda - BTx2. Opcjonalnie myślę jeszcze o Interphone FM4 lub Sena SMH5-FM. Może macie doświadczenia z tymi sprzętami ? Będe wdzięczny za pomoc. Konjo
Tak, ja mam - od tego sezonu jestem szczęśliwym posiadaczem Intefphone F5. Kupiliśmy z kumplem na spółę zestaw podwójny (taniej wychodzi niż dwa pojedyncze).
Z moich wcześniejszych rozeznań wynika, że:
- Scala jest droga i z niczym innym się nie paruje, ponoć nawet miedzy sobą bywają problemy, jak są inne modele..
- Sena jest tańsza, ale do obsługi ma m.in. pokrętło, które lubi się zatrzeć od kurzu, jak jeździ się w offie, poza tym nie paruje się z innymi markami
- Podstawową zaletą Interphone była dla mnie możliwość parowania z innymi interkomami, co już sprawdziłem na wyjeździe i sparowałem się z Seną Wajdka i Scalą Herflika. Nie wiem sam, jak to zadziałało, skoro tamte marki nie parują się z innymi gatunkami, ale może to właśnie Interphone robi tą robotę, bo oni między sobą nie umieli się sparować.
Poza tym, rewelacja - podłączyłem do tego dwa urządzenia na Bluetooth: zwykłą starą Nokię E-52 i smartfona Z1 - z jednej szła muzyka, z drugiej odbierałem rozmowy. Działa bez zarzutu. Bateria trzyma b.długo. Obsługa podczas jazdy w rękawiczkach nie sprawia żadnego problemu. Nie ma menu po polsku, ale jak się zna kilka słów po angielsku, to w zupełności wystarcza. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń do tego interkomu i z czystym sumieniem mogę go polecić.
Zwycięzcy nie rezygnują, zrezygnowani nie zwyciężają ...
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom

Post autor: luk2asz »

Co do Scali i Seny to obie się paruja z innymi, przynajmniej moje :-). Miałem jeszcze Nolana.
Sena jest jeszcze na klawisze. Scala fakt droga ale z tych trzech co miałem to wybrałbym już tylko scale.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Interkom

Post autor: MADRAFi »

scala paruje sie z SRC schuberth (to tez scala na zamowie Schuberha)
scala paruje sie z sena
sena paruje sie z kazdy innym komunikatorem sensownym z BT, chyba ze nie pozwala on na parowanie z innymi markami

Nie testowalem innych wynalazkow bo nie bylo ich w podoredziu.
Awatar użytkownika
Jurand
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 157
Rejestracja: 13.03.2013, 16:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Spychowo/Mazury -> Rzeszów

Re: Interkom

Post autor: Jurand »

Konjo pisze:Chciałbym kupić dla siebie zestaw na jeden kask. Wstępnie przymierzam się do Midlanda - BTx2. Opcjonalnie myślę jeszcze o Interphone FM4 lub Sena SMH5-FM. Może macie doświadczenia z tymi sprzętami ?
Będe wdzięczny za pomoc.
Konjo
Od zeszłego roku używamy z żoną Sena SMH5-FM. Żona namówiła mnie na zakup przed wyjazdem na HR i jestem MEGA zadowolony. Kupiliśmy zestaw Dual na 2 kaski za 1079zł. Żaden z nie Chińskich produktów nie oferował tak przystępnej ceny. Bateria wytrzymuje do 8h w ciągłym trybie interkomu. Natomiast jeżdżąc sam używam do rozmów przez fona i słuchania muzyki. Przy ciągle grającej muzyce z fona wytrzymał trasę Podkarpacie - Mazury, tj. 6 -7h i nie zdążył klęknąć... Te wbudowane radio dość mocno kuleje. Wg. mnie sprawdza się tylko w pobliżu nadajników a są miejsca, gdzie wogóle nie łapie radia. Co do wodoszczelności czy obsługi pokrętłem nie mam najnmiejszych zastrzeżeń. Dodatkowo sena oferuje na stronie program do uaktualnienia oprogramowania. Z innymi interkomami nie parowałem bo nie miałem takiej potrzeby. Natomiast z pasażerką swobodnie rozmawialiśmy nawet w czasie jazdy po autostradzie. W czasie rozmów telefonicznych kilku rozmówców było zaskoczonych jak powiedziałem, że jadę motocyklem bo nie było żadnych zakłóceń ani szumów w tle. Zaznaczam jednak, że to dopiero rok od zakupu i zrobiłem z nim dopiero ok 10 000 km.
Tyle, co mogę powiedzieć od siebie...
Awatar użytkownika
Konjo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 46
Rejestracja: 01.09.2015, 17:19
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Kielce

Re: Interkom

Post autor: Konjo »

Panowie, wielkie dzięki za pomoc w rozeznaniu tematu. Z tego co piszecie, zarówno do Interphone jak i do Sena w zasadzie nie ma się do czego przyczepić.
Muszę jeszcze przemyśleć który wybrać.

Thx :ok:

...a może ktoś w Was montował podobny zestaw do Caberga Duke ? Zastanawiam się czy nie będę miał problemu w połączeniu z tym modelem ponieważ w kasku jest jednak trochę mało miejsca na mikrofon po zamknięciu szczęki.
Awatar użytkownika
Jurand
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 157
Rejestracja: 13.03.2013, 16:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Spychowo/Mazury -> Rzeszów

Re: Interkom

Post autor: Jurand »

Ja mam właśnie przy takim kasku :grin:

Nie mam problemów jako takich... Poprostu po każdym zamknięciu szczęki układam palcami mikrofon i jest ok. Ale tego chyba nie unikniesz w żadnym szczękowcu... Poza tym w Duke-u(w innych pewnie też) w szczęce jest wgłębienie na mikrofon i pałąk i tam właśnie umieszczam je po zamknięciu szczęki... :smile:
Awatar użytkownika
Konjo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 46
Rejestracja: 01.09.2015, 17:19
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Kielce

Re: Interkom

Post autor: Konjo »

Jeszcze raz dzięki za pomoc :-)
Awatar użytkownika
tombi2
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 182
Rejestracja: 08.01.2011, 18:43
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Interkom

Post autor: tombi2 »

Używam Sena SMH-5 w Cabergu Duke i... jest ok przy mniejszych prędkościach (do 80 km/h), później hałas w tym kasku staje się coraz większy i przy 120 mało co już słychać. Sam interkom jest tak napisali ludzie wyżej. Polecam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość