Kamera dla kierownika.

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Slawol74 »

No o to wjechała kamerka sjcam sj4000 WiFi
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: turek »

Slawol74 pisze:No o to wjechała kamerka sjcam sj4000 WiFi
ile środków płatniczych trzeba było wyłożyć?
i gdzie kupiłeś?
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Hawk1985 »

Też się zastanawiam nad kupnem kamerki na wiosnę, myślałem nawet o tej Git2 ale ma słabą baterię :/
Chciałbym Full HD (nie potrzebuje 4K), stabilizacje, dobrą baterię no i w dobrą jakość obrazu.
Wifi bym chyba odpuścił bo pewnie zżera baterię
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Nadol »

Problem baterii - rozwiązaniem jest power bank, polecam.
Cały mój ostatni wyjazd do Włoch mam zrobiony w timelapse (kamera na motocyklu) + ujęcia z drugiej kamery na kasku.
Testowałem rozwiązanie z zasilaniem z 12V ale nie polecam - są problemy (rozłączanie, grzanie, ogólnie słabej jakości ładowarki).
I jeszcze w kwestii wyboru - były 2 kamery (właściwie 3 ale ostatnią pomijam bo nie polecam). Xiaomi YI oraz Gitup Git2. Xaiomi - trochę lepiej przy małej ilości światła (ale :dupa: nie urywa) natomiast na minus obsługa (każda zmiana to użycie smartfona). Dużo bardziej uniwersalną kamerą okazał się Git2 (ekran, menu + pilot).
Finalnie YI zostało na stałe do timelapsa ale Git2 to filmowania ciekawszych ujęć.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Slawol74 »

:mad: :banghead: Duupa otwieram paczkę dzisiaj bo czasu nie miałem i nie ten model miał być z fifi a dali bez . Zadzwoniłem i pani z firmy przypomniała sobie że spakowała nie taką . Wysłała kuriera z dobrą a ten weźmie tę drugą . Przestudiowałem połowę Google :lol: , testy itd . Zadzwoniłem tu i tam i wybór na oryginalną sjcam sj4000 WiFi model z wyświetlaczem 2 cale ( dużo jest 1,5 cala ) . Ważne było dla mnie żeby miała kod zdrapkę oryginalnej podróbki . Dziwnie brzmi ale tak jest bo są na rynku podróbki bez kodu . Ciekawe podróbka podróbki hehehe . A więc za 560 zł ma kamerkę z WiFi , dodatkową baterię , ładowarkę USB na dwie baterię , kartę pamięci 32 GB , opaskę na głowę lub kask , do mocowania kamerki , ładowarka sieciowa , Kupę mocowań i polskie menu . Zakupiona na portalu ale drogo .
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Slawol74 »

Dzisiaj kombinacja z mocowaniem do kasku . Przez czubek kasku przechodzi jakby wystające przetłoczenie i montaż na taśmę dwustronną nie ma szans .A z boku kasku to samo . No to teraz szukanie jakiegoś sposobu .Sama kamerka fajna wszystko chodzi jak należy .
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Hawk1985 »

Ja osobiście chciałbym zamontować na podbródku, tyle że mógłby być problem z otwieraniem szczękowca, no i filmowałbym na wysokości deflektora.

wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: turek »

Slawol74 pisze:Dzisiaj kombinacja z mocowaniem do kasku . Przez czubek kasku przechodzi jakby wystające przetłoczenie i montaż na taśmę dwustronną nie ma szans .A z boku kasku to samo . No to teraz szukanie jakiegoś sposobu .Sama kamerka fajna wszystko chodzi jak należy .
wszedłem w posiadanie metoda nabycia także tej kamery - do zestawu za 399, dobrałem ładowarkę na dwie baterie i dodatkową baterię.
czekam na przesyłkę
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Slawol74 »

Ja mam ładowarkę na USB ( do ładowania w motku ) a dzisiaj zamówiłem sieciówkę.Dzisiaj poczytałem o niebezpieczeństwie kamery na kasku . Podobno w czasie wypadku jest ona dość niebezpieczna dla kasku i później głowy , coś w tym jest ale ...
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Neo »

Slawol74 pisze:Ja mam ładowarkę na USB ( do ładowania w motku ) a dzisiaj zamówiłem sieciówkę.Dzisiaj poczytałem o niebezpieczeństwie kamery na kasku . Podobno w czasie wypadku jest ona dość niebezpieczna dla kasku i później głowy , coś w tym jest ale ...
Ano właśnie, też mam obiekcje przed przyozdabianiem kasku kamerą w dowolnej konfiguracji, szczególnie na klejonej do kasku podstawce. Używam mocowania na pierś, zastanawiam się nad dodatkowym mocowaniem na ramieniu. Kamera wówczas siedzi jak papuga u pirata ;) W obu przypadkach oczywiście nie ma czasem przydatnej sprawy: obraz siłą rzeczy nie podąża za naszym wzrokiem.
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Slawol74 »

Dzisiaj przykleiłem do kasku mimo dziwnego kształtu kasku taśma 3m robi robote . Trzyma na około 80% powierzchni . Próba odklejenia nie powiodła się jest okej . Kod z pudełka wysłany na stronę sjcam i dostałem info o oryginalności sprzęta czyli oryginalna podróbka gopro :smile: . Wszystkie łączenia akcesori liźnięte papierkiem ściernym lepiej trzyma i nie trzeba tak mocno skręcać , polecam ten zabieg . Jak na razie bomba .I to WiFi też fajna sprawa wczoraj ustawiona kamerka w pokoju młodego a w sypialni na telefonie podglądanie . I pytanko : młody co robisz ?odpowiedź : uczę się!!! a widze że siedzi na kompie i ogląda mecz hihihi . A mi pasuje dlatego że mogę sobie ustawić kamerkę na kasku pomagając sobie podglądem na telefonie no i sterowanie też z telefonu .
Ostatnio zmieniony 26.10.2016, 12:16 przez Slawol74, łącznie zmieniany 1 raz.
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: turek »

Slawol74 pisze:Ja mam ładowarkę na USB ( do ładowania w motku ) a dzisiaj zamówiłem sieciówkę.Dzisiaj poczytałem o niebezpieczeństwie kamery na kasku . Podobno w czasie wypadku jest ona dość niebezpieczna dla kasku i później głowy , coś w tym jest ale ...
to chyba wystarczy zwykłe podpięcie kabla usb ładowarki do ładowarki telefonicznej.
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Slawol74 »

no niby tak volty podobne , eee będę miał w zapasie :tongue: .
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: turek »

Slawol74 pisze:no niby tak volty podobne , eee będę miał w zapasie :tongue: .
ja tam kupiłem dwie :)
jedną pojedynczą, drugą podwójną,
pojedyncza będzie zamontowana na trampeczku, a podwójna będzie w domciu :)
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: turek »

teraz jest tylko jedno pytanie, czy głośność w tej kamerce jest taka kiepska czy to mój egzemplarz tak ma
nagrywałem w domu, więc bez hałasów oraz bez obudowy, a dźwięk odtwarzany jest bardzo słabo słyszalny
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Złom
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 90
Rejestracja: 20.04.2009, 20:31

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Złom »

Sony jest mistrzem w stabilizacji obrazu, w najnowszym modelu to już nie stabilizacja to latanie jakby dronem:

http://youtu.be/2fert4BM8ZU

[YOUTUBE]2fert4BM8ZU[/YOUTUBE]
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Nadol »

turek pisze:teraz jest tylko jedno pytanie, czy głośność w tej kamerce jest taka kiepska czy to mój egzemplarz tak ma
nagrywałem w domu, więc bez hałasów oraz bez obudowy, a dźwięk odtwarzany jest bardzo słabo słyszalny
Niestety ta kamera tak właśnie nagrywa dźwięk. Ludzie wymieniają mikrofony, dowiercają dodatkowe otwory... cuda na kiju. Sprawdź czy nie ma opcji podłączenia zewnętrznego mikrofonu, jeżeli tak to może być wyjście z sytuacji.
Tak jak pisałem, GIt2 byłby lepszym wyborem. Lepsza jakość nagrywanego dźwięku nawet w obudowie. Można też podłączyć zewnętrzny mikrofon (mono lub stereo).
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: turek »

ok, czaję
generalnie nie zależy mi na dźwięku, bo to i tak kamera na kask, a tam głównie szumy słychać :)
a jakby co to zawsze mam 14 dni na zwrot :)
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Slawol74 »

No z dźwiękiem słabo jak odtwarza film z kamerki ale na kompie jest okej głośno i wyraźnie .
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: turek »

Slawol74 pisze:No z dźwiękiem słabo jak odtwarza film z kamerki ale na kompie jest okej głośno i wyraźnie .
u mnie na kompie tez cicho :/
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość