Kamera dla kierownika.

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Kamera dla kierownika.

Post autor: turek »

Witajcie.
Poszukuję kamery, która sprawdzi się na moto.
Oczywiście można kupić GoPro Hero, ale cena...
Poszukuję coś trochę tańszego.
Istotne jest to, żeby dało się ją na ka,ka,kasku zamontować.
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Nadol »

Gitup Git2 - dużo tańsza alternatywa dla GoPro 3/4. Bardzo ładnie rozwija się firmware (producent wprowadza sugerowane przez użytkowników zmiany). Niedługo też ma pojawić się nowa wersja akumulatora o większej pojemności. Pasują wszystkie akcesoria od GoPro 3/4.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
velmafia
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 06.07.2014, 13:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocek

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: velmafia »

Ja mam Xiaomi Yi i sobie chwalę, u chińczyków do dostania za ~80 USD. tutaj można dostać za 71USD z pilotem (kod zniżkowy w opisie): http://www.banggood.com/Original-XiaoMi ... 69301.html dodatkowo darmowa wysyłka :)

A tutaj recenzja tej kamery: http://mdiy.pl/xiaomi-yi-mini-kamera-sportowa/
Paul Theroux pisze:Turyści nie wiedzą, gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą, gdzie będą
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Nadol »

Xiomi nie ma gyro i wyświetlacza (w standardowym zestawie brakuje też pilota). Jak komuś to nie przeszkadza to jak najbardziej jest OK. Generuje bardzo ładny obraz.
Gitup Git2 w standardzie posiada gyro, wyświetlacz i pilota.

https://bestactioncamera.net/gitup-git2-vs-xiaomi-yi/
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: turek »

Przeglądałem interneta i wpadło mnie w oczy takie cudo.
MANTA MM357
Tańsza niż Gitup i z gwarancją na miejscu.
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: tomekpe »

Panowie, nie sztuka kupić tanią kamerę, sztuka potem lubić oglądać z niej filmy.
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: turek »

tomekpe pisze:Panowie, nie sztuka kupić tanią kamerę, sztuka potem lubić oglądać z niej filmy.
oglądałęm parę filmów nagranych tą MANTĄ i jak dla mnie wystarczająca jakość - wiadomo nie jest to 4K.
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Nadol »

Kupuj, testuj i opisuj :)
Dopytaj co Manta ma w środku. Dla porównania (kamera, procesor, przetwornik):

GoPro Hero 4
Ambarella A9, Sony Exmor IMX117

Gitup Git1
Novatek NTK96655. Sony Exmor IMX260

Gitup Git2
Novatek NTK96660, Sony Exmor IMX206

Xiaomi Yi
Ambarella A7LS75, Sony Exmor IMX206
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Neo »

Temat można wałkować na różne sposoby, z racji bogactwa ofert w końcówce zwykle i tak decydują osobiste preferencje co do rozmiaru kamery, ceny, wyposażenia i odczuć względem jakości obrazu.
Dopiero co podjąłem decyzję o zakupie kamery turystyczno-rozrywkowej nie tylko na motocykl, wybrałem SJCam M20 (NOVATEK NTK96660, sensor obrazu SONY IMX206) za 439zł w zestawie z dodatkową baterią, ładowarką, pilotem i kompletem akcesoriów montażowych. Paczka jeszcze nie przyszła więc nic nie opiszę ale materiału jest wystarczająco na YouTube aby podjąć swoją decyzję.

W moim wypadku zadecydowały parametry techniczne, jakość obrazu (to jest według mnie dość subiektywna kwestia wbrew temu co czasem wmawiają nam marketingowcy) oraz ... wygląd. Zwyczajnie spodobał mi się nieco inny kształt niż "opatrzone" pudełko a la GoPro. Do tej pory bazowałem na kamerze Mobius ActionCam z szerokokątnym obiektywem - połączenie jej miniaturowych rozmiarów ze świetną jakością obrazu pozwalało na realizację całkiem zgrabnych filmów dla rodziny ale uznałem, że pora na kamerę z własnym wyświetlaczem i pilotem. Postaram się opisać wrażenia gdy przesyłka dotrze i trochę się nią pobawię.

Dodatkową kwestią często pomijaną przy wyborze jest problem montażu i odtwarzania. Nie zdecydowałem się na kamerę 4K ponieważ nie mam sprzętu który pozwoliłby na wygodną pracę przy montowaniu filmu z takiego materiału. Już 2K w SJCam M20 będzie dla mnie na granicy możliwości pozostałego sprzętu. Wiele osób rzuca się na kamery 4K, a potem okazuje się że nie ma gdzie tego zmontować czy chociażby odtworzyć - nie sądzę aby telewizory czy monitory 4K stanowiły większość w domach w Polsce. A jaki jest sens kupowania kamery skoro potem nie odtworzymy nigdzie zarejestrowanego materiału w jakości oferowanej przez nasze urządzenie? Zmontowanie takich plików również jest wymagające, a film z wakacji bez montowania? Wszyscy usną po pierwszych 10 minutach ;)
Adamoss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05.01.2014, 19:05
Mój motocykl: XL650V

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Adamoss »

Ja polecam Sjcam 4000 wifi - naprawdę daje rade nie straszna woda duzo akcesoriów w zestawie. No i mozliwosc polaczenie z kom. przez WIFI
Awatar użytkownika
markom13
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 198
Rejestracja: 04.10.2015, 00:17
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Mazury -> UK

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: markom13 »

Z wygladu mocowanie jest jak w GoPro .Nie wiecie moze czy pasuje ? Podoba mi sie ta SJCAM ,cena najbardziej . Mam na stanie GoPro 4 i Ghost ,ale chetnie bym sprobowal czegos innego.
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Neo »

markom13 pisze:Z wygladu mocowanie jest jak w GoPro .Nie wiecie moze czy pasuje ? Podoba mi sie ta SJCAM ,cena najbardziej . Mam na stanie GoPro 4 i Ghost ,ale chetnie bym sprobowal czegos innego.
SJCamy "podobne" do GoPro są w istocie kopiami ich fizycznych wymiarów więc akcesoria powinny pasować bez problemu. Moja SJCam M20 po włożeniu w obudowę podwodną pasuje do wszystkich akcesoriów jakie miałem w ręku - sprawdzałem w sklepie różnego rodzaju szelki GoPro do mocowania kamery na rekawie, na dłoni, na piersiach, na ramieniu... Inne gabaryty powodują jedynie brak możliwości wsadzenia mojej kamery w obudowę od typowej GoPro ale to też nie kłopot bo w zestawie z kamerą dostałem na przykład adapter do zwykłego statywu i do tego przejście na standard GoPro. Także kompatybilnością się nie przejmuj. Azjaci skopiowali ideę GoPro, a teraz chodzą słuchy, że mogą ich wręcz wygryźć z rynku. Patrząc na jakość materiału jaki dostaję z modelu M20 specjalnie się nie dziwię - świetne efekty plus niska cena.
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
Ifko
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 20.06.2015, 23:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Ifko »

A jak z montażem SJcam M20 na kasku? Gdzie ją zamontowałeś i jak to wygląda? Może masz jakąś fotkę:)
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Neo »

Ifko pisze:A jak z montażem SJcam M20 na kasku? Gdzie ją zamontowałeś i jak to wygląda? Może masz jakąś fotkę:)
Podeślę coś więcej wieczorem. W zestawie są mocowania klejone do kasku - lekko wyprofilowana płytka z mocowaniem typu GoPro ale nie jestem fanem tego rozwiązania, raczej bazuję na szelkach na pierś, sprawdzę jak będzie wyglądała sprawa mocowania na ramieniu. Mam Nolana N43 Air, wentylacje kolidują z miejscami w których ewentualnie mógłbym coś przykleić.
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Slawol74 »

Troszkę poczytałem i decyzja na SJCAM 4000 WiFi . Chyba że ktoś coś mi podpowie uszykowane 4 setki na kamerę .
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Hawk1985 »

Może komuś pomoże takie porównanie
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Slawol74 »

no widać różnicę szczególnie w ciemnościach . Usiadłem jeszcze raz do tematu znowu ZOONK . Do 4 stówek jest full sprzętu ciężko coś wybrać . A jedna WiFi a druga pilot , a tamta 3 baterie w kpl . Może jeśli ktoś ma większe pojęcie pomoże co :niewiem: ? Ma mieć WiFi , pilot , akcesoria i do 4 setek .
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Nadol »

Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: kanuj »

Slawol74 pisze:no widać różnicę szczególnie w ciemnościach . Usiadłem jeszcze raz do tematu znowu ZOONK . Do 4 stówek jest full sprzętu ciężko coś wybrać . A jedna WiFi a druga pilot , a tamta 3 baterie w kpl . Może jeśli ktoś ma większe pojęcie pomoże co :niewiem: ? Ma mieć WiFi , pilot , akcesoria i do 4 setek .
ja stoję przed tym samym problemem... nie wiem czy nie opłaca się zacisnąć ciut i kupić coś droższego niż później być nie zadowolonym.... zgłupiałem.
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Kamera dla kierownika.

Post autor: Neo »

Trzeba ustalić swoje oczekiwania, priorytety i zawęzić wybór tym sposobem. Nie ma czegoś takiego jak optymalna kamera dla każdego. Mimo wszystko ludzie mają różne wymagania. Jedni muszą mieć 4K, chociaż często nie mają ani monitora, ani telewizora aby to odtworzyć, inni z kolei wolą mieć dłuższe życie baterii, małą obudowę i pilota.
Konto zamknięte na stałe.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość