Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
pirx
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 13.09.2012, 14:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków / Praga

Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: pirx »

Witajcie!

jako żółtodzioba nurtuje mnie powyższe pytanie. Poradzicie?

Chodzi mi o spodnie tekstylne. Jestem dosyć wysoki i chudy i te spodnie, które przymierzałem, na stojąco sięgają mi dokładnie do kostek. W pasie są dobre, szerokość dobra, wszystko gra, tylko moim zdaniem są nieco za krókie. Z drugiej strony, kiedy poprzeglądałem sobie fotki spodni na necie, to okazuje się, że na wielu fotach spodnie sięgają właśnie tam. Intuicja natomaist podpowiada mi, że powinny być dłuższe, to znaczy do końca pięty albo nawet ciut bardziej.

Pozdro,
Maciek
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: evoluzione »

Ekspertem nie jestem, ale nasuwa mi się myśl, że muszą być raczej dłuższe, bo jak siądziesz na moto to od razu kilka cm idą w góre. Mierz w sklepie na siedząco :smile:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: airwolf »

mialem ten sam problem (z tym ze spodnie siegaly do polowy piety jak siedze to do kostek) i kupilem te ale jak zakladam buty to niema to absolutnie znaczenia gdyz buty siegaja zdecydowanie powyzej kostek
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: falco »

Siema,
dużo zależy także od samych ochraniaczy, które w pozycji siedzącej mogą dodatkowo powodować podnoszenie (skracanie) spodni.

Wszystkie spodnie motocyklowe mam na tyle długie, że lekko opuszczone mógłbym spokojnie przydepnąć piętą, ale podczas jazdy układają się idealnie.
Najlepiej podczas mierzenia zrobić kilka przysiadów i właśnie usiąść z lekko podkurczonymi nogami, pamiętaj, że buty, zwłaszcza wysokie też mogą mieć wpływ na układanie nogawek.

Mówiąc w skrócie, jeśli na stojąco sięgają kostek, to w/g mnie będą za krótkie, co latem powoduje fajne chłodzenie, ale podczas chłodnych dni, których jest więcej :( bardzo nieprzyjemne uczucie.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: Rolo »

Jak ja kupowałem gacie to mądry sprzedawca miał stołek na którym się siadało i robiło brum, brum, więc polecam mierzenie na siedząco (mi sie nawet udało na własnym moto) i radze mniej przejmować się długoscia nogawek bo i tak jak załozysz wysokie buty (motocyklowe) to ci wszystko jedno a jak załozysz krótkie (nawet takie za kostke) to i tak bedzie ci podwiewać, choć w sumie to lepiej za długie niż za krótkie (tylko przydeptywanie wkurza). Ważniejsze jest jak ci sie układaja ochraniacze kolanowe, żeby po pierwsze chroniły a dwa nie uwierały.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: mirekm71 »

Spodnie, w ktorych rozpiete nogawki siegaja ziemi podczas jazdy na moto mam powyzej kostki. Nie dosc, ze noga zgieta w kolanie to jeszcze przy zbiorniku sa docisniete do krocza. Szukaj odpowiednich nawet jakby mialy byc szersze. Szelki daja rade, pasek nie wrzyna sie w brzuch a dlugosc nie moze byc za mala.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
pirx
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 13.09.2012, 14:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków / Praga

Re: Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: pirx »

Dzięki za porady!

Teraz wszystko jest już jasne.
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: Wojtec »

Przedłużał ktoś sobie nogawki?
Jestem z tych co mają 180 wzrostu i 61 kg żywej wagi .Portki które pasują w pasie są za krótkie na długość.
Za namiary na jakieś sprawdzone firmy które zajmują się takimi przeróbkami byłbym wdzięczny.
Zastanawiam się jeszcze na pomyśle kupienia stuptutów, zawsze to jakaś opcja.
Szukałem podobnego tematu na forum ,ale nie znalazłem. Jeśli zdublowałem,proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: Sal »

Wojtec pisze: Jestem z tych co mają 180 wzrostu i 61 kg żywej wagi .
He he. Jakbym siebie widział w lustrze :lol: Jak stanę bokiem to nie rzucam cienia :omg:
Moje spodnie sięgają do kostek. Wsadzam w buty i jak mam wysokie skarpetki to przy +5 nie jest zimno i nie podwiewa. Buty dobrze opinają spodnie z podszewką i jest idealnie. To mój pierwszy motocykl i pierwsze ubranko. Pogoda nie rozpieszcza a zrobiłem już ponad 1 tyś km. Czasami tylko ręce marzną.
Nie wiem jakiej marki mam ciuchy bo za 350 w komisie używek w Pabianicach kupiłem komplet.
maeco
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 30.12.2013, 15:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: maeco »

Wojtec,
Ja ćwiczyłem temat przedłużania spodni tekstylnych, bo przy moich prawie 2 m wzrostu miałem poważny problem ze znalezieniem czegoś co by pasowało. W końcu kupiłem portki Modeki w wydaniu long, które mi pasowały (model, pas, położenie ochraniaczy), ale nawet one były za krótkie jak się dosiadło motocykl. Przy długich butach minusem był tylko wygląd - spodnie jak z młodszego brata, ale już przy trampkach wiało po nodze, a jak mokro to i chlapało.
Po rozpoznaniu dostępnych możliwości zdecydowałem się na usługę Lidki z Warszawy. Znajdziesz ją na F - Lidka szyje. Ja jestem bardzo zadowolony.
Jeszcze ciekawostka. Spodnie po przedłużeniu reklamowałem u producenta (wada obszycia gumowanego wzmocnienia tyłka) i mimo przeróbki nie było problemów.
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Jak długie powinny być spodnie motocyklowe?

Post autor: Wojtec »

Dziękuję bardzo.
Mam fajne spodnie tuarega, tylko troszkę kuse.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości