Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: wojs »

Witam.

W ubieglym roku pozwolilem sobie na zakup kasku Suomy D20 ... i wraz z nim dostalem Fogcity.
Jest to cos w rodzaju pinlock, tyle ze po zamontowaniu, nie mozna go juz wyjac (tak mi sie przynajmniej wydaje, nie probowalem odklejac i przyklejac ponownie).

Jest to przezroczysta folia z cieniutka pianka z zabezieczonym klejem.

Przy montazu nalezy wyjac szybke, _dokladnie_ wyczyscic od pylkow, sladow palcow ..gdyz innaczej pozostanie to juz na zawsze (przynajmniej do czasu demontazu).

ZALETA : obejmuje caly wizjer (cale pole widzenia jest wolne od pary) oraz jest dostepny dla kaskow nie posiadajacych oryginalnego pinlocka.
WADA : raczej nie jest do wielokrotnego uzywania.

Po roku uzytkowania, nie odkleilo mi sie, nie naderwalo sie ... dziala.

Ogolnie - POLECAM !

Gdzie kupic ?
Ja to widzialem w http://www.motochallenge.pl/sklep/produ ... ts_id=1783

Wiecej tutaj:
http://www.fogcitysolutions.com/
wraz z filmikiem oraz info do jakich kaskow pasuje.

PS .. ja mam troszke inny model tego fogcity, na bokach szybki u mnie wypelnia caly wizjer, nie jest zaokraglony.
Ostatnio zmieniony 16.01.2013, 11:13 przez wojs, łącznie zmieniany 1 raz.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: Biedron »

Używałem coś takiego.
Szybka faktycznie nie parowała, natomiast w warunkach polowych strasznie szybko porysowało się (a w zasadzie ja porysowałem czyszcząc kurz papierem toaletowym). Po jakiś 8kkm już w nocy nie dawało się jeździć ponieważ były refleksy od świateł samochodów. W zeszłym roku oderwałem to. Kleju nic nie zostało a tego najbardziej się bałem. Kupiłem sobie anti-fog`a w płynie.
W tym roku znów zakupię Fogcity i będę bardziej o nią dbał :ok:
Biedron
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: falco »

Siema,
do czyszczenia szybek w kasku, blendy, okularów, itp. używajcie tylko i wyłącznie ściereczek z mirofibry. Nie niszczą, nie rysują, idealnie usuwają zabrudzenia.

P.S. Wszelkie wkładki antyparujące są niezwykle wrażliwe na zarysowanie, zwłaszcza gdy są zakurzone czy przecierane zbyt szorstkimi materiałami.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: JanuszCh. »

Po ostatnie jeździe w temperaturze ok6-8 stopni stwierdziłem, że warto by pewno zainwestować w jakąś folię przeciw parowaniu szybki. Czy ktoś próbował wklejać takową do kasku Airoh s 56 ?? Jeśli tak to jaką, jakiej firmy??
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: pałeł »

a masz mydło ? zrób pasek na suchej szybie nie będzie parować
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: JanuszCh. »

pałeł pisze:a masz mydło ? zrób pasek na suchej szybie nie będzie parować
możesz dokładniej..
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: pałeł »

No pasek zrób tak jak się materiały znaczy dopóki nie będziesz miał wody z deszczu na szybie w środku nie zapanuje
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: pałeł »

sorki że zawracam głowę... w której części szybki tym mydłem pomazać ???
metoda prób i błędów jak będzie woda w środku będzie brudna szyba działo w maskach pgaz działo w paintballu, będzie działać i na motocyklu mam w kasku pinlok schoei to szyby w kasku nie mazałem
przewaga nad pinlokiem to taniość :)
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: JanuszCh. »

:grin: dzięki
krzysiu
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 06.03.2012, 19:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Radomsko

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: krzysiu »

pałeł, ja do gogli w "paincie" stosowałem szampon dla dzieci bambino. Niestety w kasku ten patent nie zadziałał. Myślę, że powodem jest to, że szyba w kasku musi jeszcze przyjąć masę ciepłego powietrza z płuc. :dupa: ale z mydłem na pewno też sprawdzę
••••/---/-•/-••/•-//-/•-•/•-/-•/•••/•-/•-••/•--•//-••-/•-••//-••••/-----/-----/•••-//
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: mr bulwa »

Podepnę się pod temat. Czy szanowni koledzy mają jakiś patent na parujące okulary (korekcyjne) w kasku. Mam fogcity w integralu, szybka nie paruje ale w zimniejsze dni okulary robią się po 10 sek. "matowe". Próbowałem różnych antypar, nanotechnologii/srologii i nic się nie sprawdza. Naplucie na szkła (jak w okularach do nurkowania) też przerabiałem ale ta metoda trochę zamazuje sytuację na drodze ;) Dodam, że szkła w okularach mam z antyrefleksem i teoretycznie z powloką przeciw parowaniu ale niestety nic to nie pomaga. Macie jakiś fajny sposób?
PZDR
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: Trol »

No mam ten sam problem , na szczęście bardzo małą wadę wzroku więc albo nie zakładam albo dojeżdżając
do skrzyżowania np. uchylam lekko szybę .
Ale oczywiście wygodniejszy sposób również chętnie bym poznał .
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: Reindeer »

mr bulwa pisze:Podepnę się pod temat. Czy szanowni koledzy mają jakiś patent na parujące okulary (korekcyjne) w kasku. Mam fogcity w integralu, szybka nie paruje ale w zimniejsze dni okulary robią się po 10 sek. "matowe". Próbowałem różnych antypar, nanotechnologii/srologii i nic się nie sprawdza. Naplucie na szkła (jak w okularach do nurkowania) też przerabiałem ale ta metoda trochę zamazuje sytuację na drodze ;) Dodam, że szkła w okularach mam z antyrefleksem i teoretycznie z powloką przeciw parowaniu ale niestety nic to nie pomaga. Macie jakiś fajny sposób?
PZDR
Nie chcę Cię martwić, ale jak zadałem to pytanie w salonie optycznym, dowiedziałem się, że szkoda pieniędzy bo i tak nic nie działa.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: Janek-2004 »

Podepnę się pod temat, choć nie do końca chodzi mi o alternatywę co o możliwość poprawy działania samego pinlocka. Zakupiłem pinlocka wraz z kaskiem w 2018 roku. zakres temperatur od +1 do +30 - zero problemów. Jazda w lekkim deszczu jak i podczas totalnej nawałnicy - bez parowania ... aż do teraz. W niedzielę zrobiłem przewietrzenie motorka ok 2 h i zauważyłem że zaczyna się parowanie w strefie wizjera gdzie jest pinlock zamontowany - idące os skrajnych krawędzi. Da się jechać ale pole widzenia nieco się zawęża.
Z tego co czytałem to podobno pinlock wytrzymuje średnio 2 lata potem się zaczyna rozszczelniać.
Macie jakieś sposoby na "doszczelnienie" czy od razu założyć w budżecie na wiosnę zakup nówki sztuki?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: Artek »

Nie wiem skąd termin dwóch lat.
Ja swojego pinlocka (shoei) ściągam co jakiś czas i myję wodą z mydłem. Potem mikrofibra i zakładam. Żadnej filozofii tu nie ma, a jedynie odrobina wprawy potrzebna. Rok temu zmieniłem szybę i pinlocka bo już mnie irytowały lekkie rysy.
Dominator.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: Janek-2004 »

Termin 2 lat to jak pisałem znalazłem na forach- a z tego co chłopaki pisali to ma na to wpływ uszczelka silikonowa, która rozszczelniajac się powoduje zjawisko parowania. To tyle co podaja “źródła”.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: Artek »

Pinlocka mogę przesuwać wzdłuż szyby. Góra, dół. Spróbuj zdemontować pinlocka ( jaki masz kakask?), umyć i założyć z powrotem. Może nieszczelność u Ciebie wystąpiła po niezamierzonym wzajemnym przesunięciu tych dwóch elementów.
Dominator.
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: nostrik »

U mnie pinlock poddał się po trzech sezonach (Shoei Qwest). Jak jeździłem na te ichnie Dnia Shoei, na serwis gwarancyjny, to mi za którym razem powiedzieli, że po sezonie pinlocka trzeba wyjąć żeby "odpoczął". Żeby uszczelka i sam pinlock wróciły do fabrycznych kształtów. Coś jak z oponami, trzeba odciążyć, żeby się w zimie nie odkształcały.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Fogcity- alternatywa dla pinlocka

Post autor: Janek-2004 »

Artek pisze:Pinlocka mogę przesuwać wzdłuż szyby. Góra, dół. Spróbuj zdemontować pinlocka ( jaki masz kakask?), umyć i założyć z powrotem. Może nieszczelność u Ciebie wystąpiła po niezamierzonym wzajemnym przesunięciu tych dwóch elementów.

A propos kakakasku to HJC TR-1. Zdemontowałem pinlocka , uszczelka wyglada na oko OK. Może jak poleży w stanie spoczynku w ciepłym miejscu to jeszcze trochę porobi. Zobaczymy, czy będzie okazja to sprawdzić bo póki co to pogoda jest super ale na spacer z psem do lasu, 2 st na plusie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość