RST Adventure II - kołnierz kurtki

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

RST Adventure II - kołnierz kurtki

Post autor: marcopolo »

Pytanie i prośba do osób jeżdżących w kurtce RST Adventure II.
Kupiłem takową na bazarze ale okazało się, że zdekompletowaną. Brakuje tego odpinanego kołnierza. Jeżeli ktoś z Was posiada ten model RST to prosiłbym o przesłanie zdjęć tego kołnierza z dwóch stron wraz z wymiarami (najlepiej dla kurtki w rozmiarze L). Spróbuję poprosić kogoś o uszycie zamiennika.

PS Ponieważ jest to mój pierwszy post tutaj serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: RST Adventure II - kołnierz kurtki

Post autor: Neo »

Będę miał w ręku ten kołnierz ale dopiero jutro wieczorem. Może do tego czasu kto inny poda potrzebne informacje. Jeśli nie to będę się odzywał jutro po 20:00.
Konto zamknięte na stałe.
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: RST Adventure II - kołnierz kurtki

Post autor: marcopolo »

Powolniak pisze:Będę miał w ręku ten kołnierz ale dopiero jutro wieczorem. Może do tego czasu kto inny poda potrzebne informacje. Jeśli nie to będę się odzywał jutro po 20:00.
OK dzięki. Spoko. Nie spieszy się, poczekam.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: RST Adventure II - kołnierz kurtki

Post autor: HarryLey4x4 »

Nie pamiętam, czy moja rst to dwójka, mogę też fotki strzelić, ale pytanie, może można dokupić taki kołnierz? Firma RST to nie jest jakaś fatamorgana.
Proszę fotki
ObrazekObrazek
Myślę,że do szycia najlepiej byłoby od kogoś porzyczyć. Długość zamka zmierzysz na kurtce, a rzepy i napy same wyjdą po wycięciu.

I jeszcze samo podgardle
Obrazek
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: RST Adventure II - kołnierz kurtki

Post autor: marcopolo »

Dzięki za zdjęcia.
Wygląda to na bardziej skąplikowaną operację niż przypuszczałem, te wszystkie napy, rzepy i zamki... Napisałem do Rst ale najpierw odpowiedzieli że nie mają, jak poprosiłem o szablon to stwierdzili, że to tajemnica firmy. U polskiego dealera Rst również nic nie udało mi się załatwić.
Zobaczę czy ktoś się podejmie się uszycia tego.
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: RST Adventure II - kołnierz kurtki

Post autor: Neo »

Nie dziwię się że RST nie rozdaje szablonów na prawo i lewo :)
Zapytaj na przykład pod tym adresem o możliwość uszycia, robią ciuchy motocyklowe na wymiar i naprawy więc może podejmą temat: http://retbike.pl

Mam RST Adventure II, kołnierz dziś specjalnie wziąłem do domu. Zwymiarować Ci go czy na razie będziesz bazował na zdjęciach żeby znaleźć wykonawcę?
Popytaj na przykład na forach survivalowych czy podobnych o dobrego speca z Twojej okolicy szyjącego plecaki z Cordury. Znajdziesz na pewno taką tematykę gdy zaczniesz szukać haseł typu "jak uszyć plecak" czy "zrób swój plecak" albo jeszcze lepiej "krawiectwo taktyczne". Ja tak kiedyś trafiłem na firmę Miltur http://miltur.pl. Tak mi przygotowali akcesoria wyjazdowe do plecaka Wisportu, że do dziś każdy kto je widział mówi że też chce :)

Z kolei tej firmy nie znam ale wyskoczyła mi w powiązanych linkach: http://orkan-tactical.pl/oferta
Konto zamknięte na stałe.
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: RST Adventure II - kołnierz kurtki

Post autor: marcopolo »

Powolniak pisze: ...Mam RST Adventure II, kołnierz dziś specjalnie wziąłem do domu. Zwymiarować Ci go czy na razie będziesz bazował na zdjęciach żeby znaleźć wykonawcę?
Jeżeli to nie problem to byłbym wdzięczny za wymiary (najprościej wprost na jednym ze zdjęć powyżej). Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam kurtkę w rozmiarze L. Na początek popytam lokalnie bo obawiam się,że w jakiejś profesjonalnej szwalni to wyjdzie drogo. Nie chciałbym żeby po doliczeniu kosztów kołnierza kurtka była droższa niż mógłbym kupić taką samą w sklepie.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: RST Adventure II - kołnierz kurtki

Post autor: zaczekaj »

Jest taka pani która różne motocyklowe rzeczy naprawia i szyje. Lidka się zwie. Znajdziesz ją na fb jako LIDKA SZYJE :-)
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
SZCZURS
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 21.03.2016, 18:59
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: RST Adventure II - kołnierz kurtki

Post autor: SZCZURS »

Właśnie chciałem napisać o Lidce...
Mi akurat zrobiła siedzenie do Afry ale pokazywała mi swoje dzieła i śmiem twierdzić, że spokojnie da radę

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: RST Adventure II - kołnierz kurtki

Post autor: marcopolo »

Dzięki wszystkim za podpowiedź. Problem sam się rozwiązał. Okazuje się, że pasuje kołnierz z innych modeli RST. Mam już w domu i jest ok.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości