Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: zimny »

Witajcie,

ostatnio odkrywam na nowo radość z jazdy śmigając po piachach i drogach 10-tej kategorii. Na dzień dobry przekonałem się że przewiewny crossowy kask z goglami być musi. Mój integralny Caberg nie dość że ostro się niszczył to okrutnie się w nim dusiłem.

Jako że nie lubię kupować 2 razy - kupiłem taki jaki najbardziej pasował na moją dyńkę i jest porządny o ile wiem. SHIRO Wild Wolf karbonowy bodajże, bardzo lekki - coś około 1050g. W ogóle nie można porównywać z integralem, rewelacja.

Kolejne kupiłem ochraniacze na kolana - z dawnych moich prób wiedziałem że należy kupić dwuzawiasowe. Zatem zainwestowałem z Leatt Dual Axis Guard. Wydaje się że będą dobrze działać.

Poza tym sprawiłem sobie rękawiczki Fly, natomiast buty jakimi na razie dysponuję to Diadory MUD. Nie są złe ale jakiejś szczególnej ochrony nie dają - na razie zostaną.

I dalej jestem nieco w kropce - kurtka to Modeka Discovery, dość gorąco w niej. Spodnie mam modeki turystyczne bez membrany (tzn. wypięta).

Co polecicie - co odradzicie? Przydałaby się jeszcze zbroja, portki crossowe i jakaś koszulka pewnie. Na pewno nic poza spodniami na razie nie kupię bo kask i ochraniacze trooochę kosztowały ale będę się przymierzał na wrzesień / październik.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: LUK76 »

Bluzę możesz spróbować taką
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6367393323
Wojtekk chyba w takiej jeździ. Niedroga i zdaje się, że ma coś w rodzaju ochraniaczy powszywane w rękawy.
Ostatnio zmieniony 29.07.2016, 17:19 przez LUK76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: wilq.bb »

Bluza potwierdzam - robi zajebiscie - też w takiej popylam.
W takim zestawie zeszłoroczny wyjazd obleciałem i mocno polecam - w tej kasie ciężko o coś lepszego. Zakres temperatur od ok 10 do nie wiem ile, ale było ciepło :grin:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: wojtekk »

Bluzę polecam. Kup w armyworld.pl to bedziesz miał pełna rozmiarówkę. Zanim ciuchy to jeszcze.....: zbroja, neck bracer i zaczyna byc dobrze ;)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: zimny »

wojtekk pisze:Bluzę polecam. Kup w armyworld.pl to bedziesz miał pełna rozmiarówkę. Zanim ciuchy to jeszcze.....: zbroja, neck bracer i zaczyna byc dobrze ;)
No właśnie - zbroja, myślę że to bedzie kolejny element. Kurtka modeka na razie daje radę. Ale ochraniacze nie zmieszczą mi się raczej pod aktualne spodnie. Zatem portki i zbroja.

Jakieś spodnie lub zbroję polecicie może? Pamiętam ze zaczekaj chwalila zbroje Fox Thor o ile pamiętam.

Pozdrawiam
Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: Qter »

Zbroje polecam a na to jakąś bluzę off lub z militariów albo np. hokejową. Co do spodni to ostatnio jeżdżę w bojówkach a pod nimi mam ochraniacze z 2-ma zawiasami. Co do butów są dwie szkoły - albo kupujesz najtańsze off albo najdroższe z gore lub wyciągną skarpetą i działającym zawiasem.

Pzdr

Qter

Pzdr

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
Insekt
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 245
Rejestracja: 30.01.2014, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: Insekt »

Zbroja Thor Ipact, kto zna, ten poleci.
Osobiście taką ćmorucham od 3 lat i parę razy uratowała moje gnatki :)
W porównaniu do Koerty Acerbisa dużo lżejsza.
Z innymi nie miałem styczmości, więc się nie wypowiadam :D
Awatar użytkownika
ZeRT
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 14.08.2015, 10:14
Mój motocykl: XL600V

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: ZeRT »

Ja ze swojej strony polecam zbroję leatt 5.5. Zanim kupiłem swoją przymierzyłem większość popularnych modeli. Subiektywnie patrząc leatt daje największą ochronę. Jest trochę upierdliwy przy zakładaniu ale za to nic się nie przemieszcza w czasie jazdy.
No i jest przystosowany do kołnierzy ochronnych.
Bądź szalony, ale nie głupi
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: zimny »

Dziękuję za porady! :thanks:

Dziś co nieco kupiłem w bardzo fajnym sklepie ale o tym później.

Zbroja FOX Titan - były różne ale w kwestii cena-jakość ta była bezkonkurencyjna. Zapłaciłem 440zł.

Spodnie i koszulka SHIFT Assault - zeszłoroczny model, komplet za 360zł.

Mikro-plecak Rebelhorn z bukłakiem na wodę i małą kieszenią - 100zł.

Spodnie i koszulka - wybrałem możliwie najtańsze w moim rozmiarze (36 i L). FOX Titan - jeździ w niej Asia (zaczekaj) i parę innych osób i są zadowoleni, w porównaniu do Adrenaline którą mierzyłem kiedyś to komfort jest bardzo dobry. Zupełnie nie krępuje ruchów - myślę że będę zadowolony. Leatt - suuuper (mam ochraniacze na kolana) ale niestety cenowo trochę poraża, nie można mieć wszystkiego - niemniej jednak będę przymierzał się do ochraniacza szyi 4.5, miałem sugestię że neck brace będzie ważniejsze od zmiany butów. Buzery nie mierzyłem ale na to będzie czas jeśli jakoś bardzo wciągnę się w jazdę bardziej motocrossową.

Kupowałem w sklepie Bikers-Shop w Rykach (30km od mojego miasteczka)

http://www.bikers-shop.pl/pl/

Bardzo polecam - ceny moim zdaniem bardzo dobre (jak wyżej), obsługa bardzo kompetentna i zdecydowanie zorientowana w temacie - oboje jeżdżą. No i normalni ludzie, sympatyczna atmosfera, dostosowują proponowane towary do potrzeb a nie naciągają na najdroższe możliwe.

Ja na pewno będę ich odwiedzał - zapewne w przyszłym miesiącu :D

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: zaczekaj »

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.
A buty upatrzyłeś?

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: zimny »

Myślę że będzie OK!

Co do butów - na razie to fundusze się skończyły i też nie mam sprecyzowanego pomysłu - Obecne Diadory MUD są bardzo wygodne ale niestety ochrona jaką zapewniają jest co najwyżej średnia.

I nie wiem czy kupić najtańsze kalosze crossowe za 350-400zł czy coś z półki 700-900. Mam możliwość kupienia w cenie poniżej 1300 Sidi Crossfire 2 ale...nie dajmy się zwariować, nie jestem i nie będę zawodnikiem. A do offroadowej turystyki to chyba są lepsze wybory.. FOX Comp 5 można czasem trafić za 600-700, może to byłoby dobre? A może coś typu Forma Terrain? Sam nie wiem jeszcze.

A może masz jakieś pomysły? Ja zawsze używałem na szosę zupełnie innych butów, a na jakiekolwiek wypady poza asfalt właśnie tych MUDów. Dają radę choć ta membrana w nich szału nie robi. Z tym że dwa razy strzeliłem w jakiś korzeń i .... wiadomo.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: zaczekaj »

Odpuść sobie buty z niskiej półki.
Mam Forma Terrain i po trzech sezonach się rozlatują. Przemakają w chwilowej mżawce i dość szybko się rozchodziły. Blach już nie mam od zeszłego sezonu. Nogę chronią tak se.
Ja myślę o Sidi crossfire. Wiem, że w Garwolinie któryś sklep miał Crossfire 1 do tysiąca zł. Nie wiem czy dalej mają.
Podobno Gaerne g-react są dobre, wygodne i kosztują 700 zł. U mnie niestety nie ma gdzie przymierzyć więc pozostaje przy Sidi.

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: wojtekk »

zimny pisze: Mam możliwość kupienia w cenie poniżej 1300 Sidi Crossfire 2 ale...nie dajmy się zwariować, nie jestem i nie będę zawodnikiem.
Błąd. Uderzenie w drzewo. Przygniecenie motocyklem. Kamień lecący spod koła moto przed Tobą. Warto drogie i dobre.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: zimny »

Asia - dzięki. A z butami FOX miałaś do czynienia? Mam niedaleko sklep który właśnie ma Fox i Gaerne. Natomiast ten sklep z Sidi w bardzo dobrych cenach prowadzi mój dobry kolega. Mierzyłem u niego właśnie crossfire i co mogę powiedzieć - czuć że poziom ochrony nogi maksymalny a przy tym zaskakująco wygodne. Później zamierzyłem jakieś tanie za 400zł i trochę przepaść w kwestii wygody.

wojtekk - masz rację, mi bardziej chodziło o to że jeśli są buty za połowę ceny chroniące tak samo to nie ma co szaleć z Sidi. Ale wszystko teraz staram się tak kupować aby nie kupować dwa razy.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: zaczekaj »

zimny pisze:Asia - dzięki. A z butami FOX miałaś do czynienia? Mam niedaleko sklep który właśnie ma Fox i Gaerne. Natomiast ten sklep z Sidi w bardzo dobrych cenach prowadzi mój dobry kolega
Z Foxami osobiście nie. Ale mój kumpel bardzo zachwala Fox Instinct. Używa ostro na enduro od kilku sezonów a buty wciąż wyglądają jak nowe.Mi również podobają się te buty ale cena jest kosmos. Z tego co widziałam na zdjęciach to i Leo zaopatrzyła się w takowe.
Fox comp 5 używa Karolina od Insekta. Podpytaj go a pewnie Ci powie jak się jeździ Karolinie. Mierzyłam raz te buty ale nie zdecydowałam się na zakup.

Co do Twojego znajomego prowadzącego sklep odezwę się na pw.

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: Leo »

Fox Indtinct mam od niedawna i powiem tylko tyle.... ja już żadnych innych nie chcę [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: Da_ »

Zbroja i dobrze trzymające się nogi nakolanniki to podstawa, dobrze że ogarnąłeś :thumbsup: \
Buty to właściwie jeszcze bardziej podstawowa podstawa, ale często zaniedbywana. Najczęściej ze zrozumiałych, ekonomicznych powodów - dobre kosztują tyle zbroja, spodnie i nakolanniki (a lepsze to i kask pokryją). Po tym jak przy 40km/h zgarnąłem stopą kamień czy korzeń (nawet nie wiem, był obrośnięty trawą) i tylko stłukłem sobie palca w bucie mogę jedynie ostrzegać i namawiać :) Dobre buty mnie ochroniły i przeżyły kolizję bez najmniejszego szwanku.
Jeżdżę już chyba 3 sezony w Jett1 https://mxlife.pl/?twId=9780 (teraz widzę, że pojawiły się inne modele - ich nie znam). Buty są 100% nieprzemakalne od dołu do trochę powyżej kostki (testowane wczoraj w strumieniu) i cholernie twarde. Do tego dostatecznie wygodne, aby zwiedzić Wieliczkę na zlocie :) Kupiłbym jeszcze raz bo ani razu nie zawiodły.
Foxów nie znam, ale wyglądają konstrukcyjne bardzo podobnie.
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: zaczekaj »

Jetty są świetne słyszałam. Niestety kurcze nie ma gdzie przymierzyć. Chyba tylko 3 sklepy w Polsce mają te buty i do każdego mi niestety nie po drodze.
Da _ jak z Rozmiarówką? Musiałeś brać rozmiar większe niż na codzień?
Kumpel w tych butach musiał wyciąć dziury na haluksy. Dziury potraktował silikonem i lata dalej :-D

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Insekt
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 245
Rejestracja: 30.01.2014, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: Insekt »

zaczekaj pisze: Kumpel w tych butach musiał wyciąć dziury na haluksy. Dziury potraktował silikonem i lata dalej :-D

wytapatalkowano
Nie lepiej wyciąć haluksy?? ; D
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciuchy enduro / cross ? Jakie?

Post autor: Da_ »

zaczekaj pisze:Jetty są świetne słyszałam. Niestety kurcze nie ma gdzie przymierzyć. Chyba tylko 3 sklepy w Polsce mają te buty i do każdego mi niestety nie po drodze.
Da _ jak z Rozmiarówką? Musiałeś brać rozmiar większe niż na codzień?
Kumpel w tych butach musiał wyciąć dziury na haluksy. Dziury potraktował silikonem i lata dalej :-D

wytapatalkowano
Rozmiarówka jest, cytując sprzedawcę, "włoska" :D Formalnie mam rozmiar 44, ale takie to kupiłem tylko łyżwy. Zwykłe buty zazwyczaj robią mniejsze i kupuję 45 (44,5 jeśli producent szaleje). Jetty pasowały w rozmiarze 45 (bardzo dopasowane), więc wziąłem 46. Dzięki temu mogłem założyć grubszą skarpetkę i były bardzo dopasowane, ale nie cisnęły. Dziś są już odrobinę ubite w środku i w normalnej skarpecie mam lekki luz, w grubej jest wciąż OK. Buty są bardzo dobrze dopasowane do stopy, odstępstwa od średniej (np. haluksy) faktycznie mogą być problematyczne - trzeba mierzyć.
A wycinanie dziur w odlanym, jednolitym elemencie zabija cały sens kupowania pancernego buta. Drogie buty zredukowane funkcjonalnie do najtańszych... Modyfikacja osłabia całą konstrukcję i powoduje, że w razie niefortunnej kolizji plastik tam popęka i może wbić się w stopę. :wacko:
Niech będzie odpalony!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość