Kaski

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
Insekt
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 245
Rejestracja: 30.01.2014, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Odp: Kaski

Post autor: Insekt »

http://www.freestylextreme.com/Kask-MX- ... dID=146272 czy ktoś coś wie na temat tego kasku?
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Kaski

Post autor: wojs »

Wyniki mojego subiektywnego testu kasku HJC Sy-Max III w wersji Fluo.
Obrazek
a tutaj jego recenzja na webbikeworld :
http://www.webbikeworld.com/r2/motorcyc ... /sy-max-3/
Po zakupie kasku ..bodajze w sierpniu 2013 i przejechaniu troche ponad 10 000km (w sloncu, deszczu [mniejszym, wiekszym, podczas burzy], przy niskich temperaturach [~5oC])chcialbym sie podzielic z Wami swoimi spostrzezeniami.
W/w Kask jest kaskiem szczekowym, z opuszczana bledna i pinlockiem. Ma rowniez mozliwosc wlozenia oryginalnego zestawu do gadania.
Kask wg mnie nie nalezy do najciezszych... jest calkiem niezle wyciszony ... oraz bardzo latwo wyjmuje sie w nim cala wysciolke, ktora oczywiscie mozna prac.
I tak naprawde to wszystko co mialbym do powiedzenia w temacie tego kasku .. jezeli chodzi o jego zalety ... no moze jeszcze ... dodalbym ladny wyglad... aha dodam jeszcze ze ma niezla wentylacje.

Niestety minusów jest wiecej .. ale nie wiem czy sa one spowodowane wadami samego producenta (niechlujstwem podczas produkcji), czy kiepskim serwisem.
Kask byl 3 razy w reklamacji ..w terminie od sierpnia 2013 do konca lipca 2014.
1. pierwsza reklamacja - zle dolegajaca szyba - obie strony na dole, przez co wyraznie czuc bylo podwiewanie ...zas w deszczowe dni woda pojawiala sie od na wewnetrznej stronie szybki. Dodatkowo reklamowalem tez pinlock, ktorego nie mozna byl uszczelnic.
- po reklamacji dostalem naprawiony pinlock, nowa szybe, podobno wyregulowane mocowania szybki
2. druga reklamacja - podczas jazdy z zamknieta szybka ...zaczynala sie lekko podnosic ..a bylo to na tyle wkurzajace ze znowu pojawily sie nieszczelnosci, dodatkowo ulamal sie jeden z zatrzaskow trzymajacych szczeke w pozycji otwartej
- po reklamacji ulamany zatrzask wymieniony na nowy, szyba ponownie wyregulowana
3. trzecia reklamacja - panowie w serwisie cos spieprzyli .. bo doszla kolejna wada ... blokujaca sie blenda (czasami nie mozna bylo jej opuscic - blenda czasami wypadala poza kolek na ktorym sie obracala), blokujacy sie przycisk zwalniania blendy, kolejna nieszczelnosc oraz ulamana blokada trzymajaca szczeke w otwartej pozycji.
Dodatkowo do wady moge zaliczyc troche za jasna blende (w porownaniu do Suomy D20), jak rowniez problemy z zamknieciem (jedna reka) szczeki ....czesto szczeke musialem zamykac 2ma rekami.

I wlasnie niedawno dostalem odpowiedz, ze sprzedawca zwroci mi kase .... milo ...ale kurcze kask za > 1000PLN .. powinien byc wolny od takich dupereli ... a serwis powinien nie miec problemow z poprawnym wyregulowaniem szyby.
Tak wiec po roku uzywania HJC Sy-Max III, zamieniam ten kask na inny.

Generalnie kask nie jest zly, ale te w/w problemy skutecznie mnie zniechecily do kasku ...przynajmniej tego modelu.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Kaski

Post autor: wojs »

Baran pisze:A ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z kaskami AGV?
Mama jakis starszy, szczekowy kask firmy AGV ... po wielu latach wnetrze sie wyrobilo i jest dla mnie za luzny ..ale mam go jako awaryjny.
Jak ze jest to starszy kask, to patenty mocowania szybki i szczeki sa stare (przykrecane do kasku na sruby) - niestety u mnie te sruby sie co jakis czas luzuja .. chyba skorzystam z locktita do przykrecenia tej sruby.
Generalnie ... nic zlego na jego temat nie moge powiedziec ...
- wentylacja dziala
- z czasem wyrobily mi sie koleczki trzymajace szybe w roznych polozeniach, tak wiec teraz juz przy V > 70km/h szybka sama mi sie opuszcza.


aktualnie szukam kasku szczekowego i wlasnie jednym z kaskow ktore mnie zainteresowal jest AGV Compact (w juesej znany pod nazwa AGV Numo EVO)
Wlasnie ten (w tym malowaniu) :
Obrazek
a tu jego recenzja:
http://www.webbikeworld.com/r2/motorcyc ... review.htm

Niestety nie znalazlem opinii userów :(
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
Lukerson
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 26.11.2013, 09:49
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Stołeczna Praga Pólnocna
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: Lukerson »

Kask BMW System 6 EVO

Przedwczoraj nabyłem w dobrej cenie :)

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś na temat tego orzecha to śmiało odpowiem, w Warszawie nawet dam pomacać ;)

Po 2 dniach jazdy zauważyłem:

- Rewelacyjnie wyciszony!
- Doskonała wentylacja - paszczęki i góry głowy
- Klasyczna dla marki, najwyższa jakość wykonania i spasowania elementów
- ze wszystkich sił próbowałem zaparować szybę - no nie udało się :) genialne.
- bardzo wygodny.

- blenda bardzo jasna, mało przyciemnia
- nie jest tani hehe

ALE WARTO!

Test z Onetu: http://motocykle.onet.pl/testy/bmw-to-n ... -evo/h10xf
www & SEO - http://www.Freelancerka.com
Freelancer - pozycjoner: https://freelancer-warszawa.pl/
Jeep Cherokee XJ - http://www.jeep-cherokee.pl
Był Trampek xl650 -> jest BMW F800GS
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Kaski

Post autor: wojs »

Lukerson pisze:Kask BMW System 6 EVO

Przedwczoraj nabyłem w dobrej cenie :)

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś na temat tego orzecha to śmiało odpowiem, w Warszawie nawet dam pomacać ;)

Po 2 dniach jazdy zauważyłem:

- Rewelacyjnie wyciszony!
- Doskonała wentylacja - paszczęki i góry głowy
- Klasyczna dla marki, najwyższa jakość wykonania i spasowania elementów
- ze wszystkich sił próbowałem zaparować szybę - no nie udało się :) genialne.
- bardzo wygodny.

- blenda bardzo jasna, mało przyciemnia
- nie jest tani hehe

ALE WARTO!

Test z Onetu: http://motocykle.onet.pl/testy/bmw-to-n ... -evo/h10xf

Lukerson, gdzie i za ile go nabyles ? Ile w nim przejechales i do jakiego innego kasku porownujesz ?

Czy ktos moze powiedziec cos na temat Nolana N104 EVO ? ..najlepiej porownujac do innych i po przejechaniu kilkuset a najlepiej kilku tysiecy w deszczu i sloncu.
Interesuje mnie info na temat:
- wentylacji
- jak ciemna jest blenda (podobno sa wogole 4 blendy do tego kasku)
- glosnosci
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
Lukerson
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 26.11.2013, 09:49
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Stołeczna Praga Pólnocna
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: Lukerson »

Kupiłem go za połowę ceny z likwidacji sklepu - więc grzech było nie wziąć.
Jak pisałem, mam go od 2 dni - żadna wielka próba czy pomiar :)
Ale na ~50km jakie zrobiłem już widzę jego zalety. Z resztą widać je od razu jak tylko weźmie się go do ręki czy założy na głowę.

A porównuję do 7 półek niżej ;) NOX N731

Obrazek

generalnie bez porównania.
www & SEO - http://www.Freelancerka.com
Freelancer - pozycjoner: https://freelancer-warszawa.pl/
Jeep Cherokee XJ - http://www.jeep-cherokee.pl
Był Trampek xl650 -> jest BMW F800GS
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Kaski

Post autor: wojs »

Lukerson, a maja jeszcze jakies sztuki do sprzedania ?
Ktory to sklep ..gdzie sie znajduje ?
Jakis kontakt ?

Spojrz na PW/maila.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Soda
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 31.07.2014, 11:39
Mój motocykl: XL650V

Re: Kaski

Post autor: Soda »

Witam czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat tego kasku
http://online4-biker.com/pl/p/HJC-IS-MU ... -black/520
Prosze o opinie.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Kaski

Post autor: Nadol »

W najnowszym Motocyklu (12/2014) jest test 13 garnków "adwenczer". Wygrywa ciekawa konstrukcja, producenta o którym pierwszy raz czytałem: Nishua.
Testowany model to Nishua Enduro Carbon.

Obrazek
Jak widać nie tylko z nazwy podobny do Uvexa Enduro (także wersja carbon ale to już inne pieniądze).

Waga: 1270+/-50 g
Wyposażenie: pinlock
Kolor: jedyny właściwy w/g Forda i nie tylko - czarny
Cena: 1175 zł (Moto Akcesoria), 279.95 € (Louis)
  • lekki
  • łatwo zakładalno-zdejmowalny
  • dobry dla okularników
  • dobrze dopasowany z miękką wyściółką
  • niski poziom hałasu
  • dobra wentylacja
  • suwak wentylacji na górze
  • szerokie pole widzenia
  • seryjny pinlock
  • porządnie wykonany
  • bardzo dobre tłumienie uderzeń
  • przyzwoita cena
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Insekt
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 245
Rejestracja: 30.01.2014, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Kaski

Post autor: Insekt »

Nishua enduro carbon to to samo co Uvex enduro carbon tylko za rozsądne pieniądze.
Mam uvexa carbona od 2 lat i z w/w zalet potwierdzę wszystko poza łatwym zakładaniem i zdejmowaniem-przez pierwszy miesiąc uszy urywa. :)
Druga sprawa to wentylacja. O ile górę da się zamknąć, to wloty na ryjku są niezamykalne, co przy niskich temperaturach wpływa ujjemnie na komfort jazdy.
Kask godny polecenia.

Wysłane z telefonu. Sorry za błędy.
Edit: zapomniałem dodać, że przy pewnych prędkościach daszek wpada w jakieś dzikie wibracje i napier...a jak dzięcioł :D
Ale i tak się lubimy :lol::lol:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Kaski

Post autor: Adampio »

Czy ktoś ma może daszek do Nolana 43? Chciałbym go przypasować do mojej Naxy SX-1 :wink:
Skjak
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 71
Rejestracja: 19.07.2013, 23:24
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Przedmieście Kielc

Re: Kaski

Post autor: Skjak »

Ciekawa stronka z crash testami kasków. Chyba dość wiarygodna.

http://sharp.direct.gov.uk/

Jak widać nie zawsze najdroższe = najlepsze
A ja głÓpi rok temu zrujnowałem się na C3 :banghead: :banghead: :hammer: :hammer:
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kaski

Post autor: mirekm71 »

Skjak pisze: Jak widać nie zawsze najdroższe = najlepsze
A ja głÓpi rok temu zrujnowałem się na C3 :banghead: :banghead: :hammer: :hammer:
C3-ka jest dobrym kaskiem. Mam juz blisko 5lat i przelatalem ok 100tys km. Mam problem z zakupem innego kasku bo nie odpowiada mi jakosc wykonania tych kaskow. Mowie sprzedawcy, ze szyba w kasku nie pasuje i wogole badziewie a on mnie pyta "A co oan chce kupic za 500zl...?". Myslalem, ze szyba kasku z zalozenia przylega do niego ;-). Nastepny kupie shoei hornet ds.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
martes
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 227
Rejestracja: 07.07.2012, 12:49
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Kaski

Post autor: martes »

Luźna myśl na temat kasków motocyklowych:

Kwartał temu szukałem nowego kasku i szczerze mówiąc byłem rozczarowany wygodą oraz wykonaniem większości mierzonych modeli (zwłaszcza patrząc na metkę z ceną). Wniosek jaki mi się wtedy nasunął, to że niezależnie od marki, zakup kasku z przedziału średniego, powiedzmy 800-1400zł (ceny katalogowe), jest zupełnie nieopłacalny. Jakość taka sama lub niewiele lepsza niż w modelach z przedziału 300-800zł. Dopiero powyżej 1600zł, tam gdzie zaczynają się Arai i Shoei, zacząłem czuć różnicę w komforcie i jakości wykonania. Ogólnie to bardzo słaba gradacja jakości w stosunku do ceny. Ostatecznie kupiłem w promocji najniższy model Araia - trochę bez przekonania, ale z drugiej strony nie było alternatywy. Odwiedziłem chyba 5 sklepów i w każdym kaski z założonego początkowo przedziału "średniego" niewiele różniły się od mojego starego, wysłużonego kasku za 600zł...
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Kaski

Post autor: Reindeer »

martes pisze:Luźna myśl na temat kasków motocyklowych:

Kwartał temu szukałem nowego kasku i szczerze mówiąc byłem rozczarowany wygodą oraz wykonaniem większości mierzonych modeli (zwłaszcza patrząc na metkę z ceną). Wniosek jaki mi się wtedy nasunął, to że niezależnie od marki, zakup kasku z przedziału średniego, powiedzmy 800-1400zł (ceny katalogowe), jest zupełnie nieopłacalny. Jakość taka sama lub niewiele lepsza niż w modelach z przedziału 300-800zł. Dopiero powyżej 1600zł, tam gdzie zaczynają się Arai i Shoei, zacząłem czuć różnicę w komforcie i jakości wykonania. Ogólnie to bardzo słaba gradacja jakości w stosunku do ceny. Ostatecznie kupiłem w promocji najniższy model Araia - trochę bez przekonania, ale z drugiej strony nie było alternatywy. Odwiedziłem chyba 5 sklepów i w każdym kaski z założonego początkowo przedziału "średniego" niewiele różniły się od mojego starego, wysłużonego kasku za 600zł...
A z ciekawości, co masz przeciwko Nolanom?
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Kaski

Post autor: Neno »

martes pisze:Luźna myśl na temat kasków motocyklowych:
Kwartał temu szukałem nowego kasku i szczerze mówiąc byłem rozczarowany wygodą oraz wykonaniem większości mierzonych modeli (zwłaszcza patrząc na metkę z ceną). Wniosek jaki mi się wtedy nasunął, to że niezależnie od marki, zakup kasku z przedziału średniego, powiedzmy 800-1400zł (ceny katalogowe), jest zupełnie nieopłacalny. Jakość taka sama lub niewiele lepsza niż w modelach z przedziału 300-800zł. Dopiero powyżej 1600zł, tam gdzie zaczynają się Arai i Shoei, zacząłem czuć różnicę w komforcie i jakości wykonania. Ogólnie to bardzo słaba gradacja jakości w stosunku do ceny. Ostatecznie kupiłem w promocji najniższy model Araia - trochę bez przekonania, ale z drugiej strony nie było alternatywy. Odwiedziłem chyba 5 sklepów i w każdym kaski z założonego początkowo przedziału "średniego" niewiele różniły się od mojego starego, wysłużonego kasku za 600zł...
Mam identyczne odczucia. Identyczne!
Awatar użytkownika
Rumcajs
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 10.05.2015, 01:54
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kraków

Re: Kaski

Post autor: Rumcajs »

Lukerson pisze:A czy ktoś z Gawiedzi miał do czynienia z tym słynnym kaskiem z lusterkiem wstecznym REEVU?
To jest strona producenta, sporo tam testów i opisów: http://www.reevu.pl/
Generalnie się na niego sadzę (z czasem), ale chciałbym się zorientować, czy ktoś może w tym hulał i czy to w ogóle się nadaje? Jak z jakością przede wszystkim?
Interesuje mnie ten z uchylaną szczęką.
Będę wdzięczny za info.
ponawiam pytanie Lukersona
Lukerson, zanabyles? jakies info?
Awatar użytkownika
tombi2
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 182
Rejestracja: 08.01.2011, 18:43
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: tombi2 »

Obrazek
Szukam opinii nt. SCORPION EXO 500 AIR, na przytoczonej wyżej stronie z testami wypadł dobrze, mam też rekomendację motocyklisty, do tego aktualna cena (chyba z uwagi na następcę jest obecnie b. atrakcyjna... W stosunku cena/to co oferuje to chyba dobry wybór?

PS. Może jest mało "off road'owy" ale "daszek" nie bardzo się sprawdza przy większych prędkościach niestety.
Motopodróżnik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 06.08.2013, 12:44
Mój motocykl: XL600V

Re: Kaski - HJC FG-ST używał ktoś ?

Post autor: Motopodróżnik »

ciekawi mnie kask HJC FG-ST, jest to model stosunkowo "świeży" bo na 2015 rok, więc niewiele o nim opinii do tej pory znalazłem. Może ktoś z Was lub Waszych znajomych w tym jeździ i może się podzielić wrażeniami? całkiem dobrze przedstawiony pod linkiem:
http://www.motoemi.pl/kask-motocyklowy- ... -6115.html
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Kaski

Post autor: LUDOJA »

Masz nick który sugeruje ,że podróżujesz albo chcesz podróżować.Dla mnie hjc są kaskami raczej ze średniej półki miałem integrala(już nie pamiętam modelu)i szczękowca is max czy jakoś tak.Po tych dwóch kaskach przesiadłem się na schuberta mam teraz drugiego C3 PRO właśnie dziś(mokro,duża wilgotność ,wszystko paruje,zimno) pokazało mi kolejny raz różnice z HJC;
Ciepło w twarz w schubercie(kilka opcji ustawienia wentylacji,super łatwe do wyczucia)w HJC miałem 2 stopnie na czubku kasku i w szczęce otwarty zamknięty.
Hjc ciągle trzeba było w taka pogodę szybę uchylać na światłach,było głośny,huczało w głowie od 130kmh nie do wytrzymania.
Parowania w środku nie porównuje bo noszę okulary i i tak parują szkła wiec wszystko jedno z szybą,Hjc nie miał nie parującej w serii kolega mnie namówił żebym wziął nie widziałem różnicy.Może bardzie okulary parowały w HJC ale to przez gorszą wentylację.
HJC miał bardzo wygodne wysciółki wyjmowane do prania a po praniu nic mi nie było wiec super.
Schuberta wyściółki sa nie do porównania lepsze,kask ma mniejszą skorupę i ma przez to mniejszy bezwład,leży lepiej wentylacja latem KOSMOS w deszczu super.
Zapinanie szczeki w jednym i drugim bardzo dobre.
I teraz na koniec najważniejsze.próba udarowa,czyli który chroni lepiej przez rozjebaniem głowy?:
co do HJC subiektywnie bo nie miałem w nim wypadku ale jak brałem go w rękę to miałem takie wrażenie ze był jakiś delikatniejszy,skorupa dość sztywna co dla mnie wydaje się bardzie do pęknięcia niż do absorpcji uderzenia po wierzchu,był cięższy.
SCHUBERT miałem w nim poważny wypadek przy sporej prędkości postawiłem motocykl na przednim kole(hamowanie awaryjne)i klasycznie koło poszło w bok a ja całym impetem pionowo głową w dół,szlif na głowie i uderzyłem w oponę ciężarówki(policja mi powiedziała ze na kasku był odcisk opony)
BILANS KASKU:
zryty na 3,5 mm przez asfalt na sporej powierzchni
skorupa w 4 miejscach pęknięta
Szyba cala,szczeka cala.
KASK absolutnie nie nadający się do jakiegokolwiek jeżdżenia.
BILANS CIELESNY;
ABSOLUTNIE BRAK JAKICHKOLWIEK OBRAŻEŃ GŁOWY,KARKU,OCZU
nie straciłem przytomności,okulary nie uszkodzone.
BEZ WĄTPIENIA(LEKARZE,POLICJA) KASK URATOWAŁ MI ŻYCIE!
Ja nigdy nie kupie już taniego kasku i lepiej kupić naprawdę dobry bo i komfort i bezpieczeństwo!
Się rozpisałem.......nie wiem czy ci to pomoże nie jestem przeciwko hjc,sprawdził bym z czego jest skorupa......
SZEROKOŚCI!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości