Jaki kufer na TransAlpa?

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
OzMar72
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 75
Rejestracja: 18.05.2011, 21:18
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: WS

Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: OzMar72 »

Przymierzam się do założenia kufra na moją TA, czy kufer mam zainstalować na tej podstawie (bagażniku) co jest już zamontowana do motocylka, czy trzeba ją zdjąć i kufer przykręcić bezpośrednio do stelaża. NIe chciałbym coby kufer odleciał w czasie jazdy. Jaki kufer najlepiej wybrać, chodzi o markę model. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam!
Nigdy nie jest za późno, zacząć tak jak chce się, żyć.
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: haku »

Przejdź się do sklepu z kuframi i pooglądaj jak to wygląda. Tak może być to ciężko ci wyjaśnić.
Pytanie co tam dokładnie masz przykręcone. Pod kufrem powinna być płyta montażowa dzięki której możesz jednym ruchem zapiąć/wypiąć kufer.
Zobacz co na nim pisze, najpopularniejsze to Givi, teraz tylko pytanie czy monokey czy monolock. Generalnie każdy producent ma swój standard mocowania.
Jak nie rozwiążesz tej zagadki to zrób zdjęcie i wklej, to wszystko wyjaśni
vasyli
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 338
Rejestracja: 22.04.2010, 21:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: vasyli »

Witam, kolegę z miasta. Też miałem taki problem. Mam kufer givi monolock. Do samego stelaża płyta monolock nie pasuję. Więc przykręciłem ją do płyty orginalnej. Wniosek - każdy patent jest dobry. Co do kufrów to niezłe są, givi monokey. Wielkość kufra zależy od tego co chcesz w nim wozić. Osobiście odradzam wielkie kufry, są nieporęczne. Ja mam 33l i praktycznie zawsze z nim jeżdżę.
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: CUinHell »

Do oryginalnej płyty zamocujesz tylko kufer hondy. Pozostałe marki kufrów mają swoje dedykowane mocowania i kupując kufer musisz mieć do niego płytę. Zamienne są tylko Givi i Kappa, ale tak jak koledzy wyżej pisali są dwa systemy mocowania, więc tez uwaga.
Ja znowu polecam kufry ok 45L, spoko zmieścisz się na krótszy wyjazd a w mieście też nie przeszkadzają. Ale sam musisz zdecydować do czego ma ci kufer służyć.
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: zimny »

CUinHell pisze:Ja znowu polecam kufry ok 45L, spoko zmieścisz się na krótszy wyjazd a w mieście też nie przeszkadzają. Ale sam musisz zdecydować do czego ma ci kufer służyć.
Popieram powyższe - myślę że to taki bardzo trafny wymiar, nie za duży, nie za mały. Nie przeszkadza w jeździe w korkach - CU jest tego idealnym przykładem, parę razy wymijał mnie z kufrem i nigdy go na mieście nie dogoniłem :omg: Osobiście jeżdzę z Givi Simply 46l i jest OK, jestem zadowolony.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Jacektul
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.04.2010, 09:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gorlice

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: Jacektul »

zimny pisze:
CUinHell pisze:Ja znowu polecam kufry ok 45L, spoko zmieścisz się na krótszy wyjazd a w mieście też nie przeszkadzają. Ale sam musisz zdecydować do czego ma ci kufer służyć.
Popieram powyższe - myślę że to taki bardzo trafny wymiar, nie za duży, nie za mały. Nie przeszkadza w jeździe w korkach - CU jest tego idealnym przykładem, parę razy wymijał mnie z kufrem i nigdy go na mieście nie dogoniłem :omg: Osobiście jeżdzę z Givi Simply 46l i jest OK, jestem zadowolony.
I ja mam taki u siebie na Trampku - Givi Simply.
Mieści dwa kaski integralne. Zapinany na monolock na płycie. Trochę strachu poojawia się przy jeździe ponad 120 km/h czy nie odpadnie. Na zabezpieczenie kupiłem czarną gumową siatkę z haczykami i wtedy jest ok - bez strachu.

Obrazek

Kupiłem w dobrej cenie jako używany a po wyczyszczeniu i naplakowaniu wygląda bardzo ładnie. Plastik niełamliwy, łatwy do utrzymania w czystości. Polecam. :thumbsup:

Jacek
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: zimny »

Jacektul - hmm, ładny kuferek ale jakiś inny, większy od mojego :smile: . U mnie nie ma opcji włożenia dwóch integrali. Ale potwierdzam że można to niedrogo kupić, plastik jest bdb, elastyczny, mocowanie też jest jak trzeba.

pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: piotreklodz »

Mam Kappe 49l i polecam, dobrze się trzyma, wytrzymuje obciążenie (np zgrzewkę wody i ziemniaki ze sklepu :lol: ) wytrzymuje lekkie gleby i jest szczelny.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Bartass
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 25.11.2009, 07:35

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: Bartass »

Pancerny model givi e45....
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: Rolo »

Bartass pisze:Pancerny model givi e45....
- otototooo....
Zalety:
- cena
- paskudny jak diabli ale za to jedyny wykonany z takiego jakiegoś chropowatego plastiku dzięki czemu można się z nim przeczołgać po krzaczorach i dalej będzie tak samo paskudny jak na początku, w przeciwieństwie do tych wszystkich super duper pięknych błyszczących ze światełkami i odblaskami Givi czy tez Kappy (podobno to ta sama firma)
- cena
- nigdzie się tym Givi nie chwali (chyba po to żeby uzasadnić jakoś sprzedaż tych wielkich błyszczących trumien typu 62 litry) ale sam się zdziwiłem jak spokojnie udało mi się w nim zamknąć 2 kaski (szczękowe Cabergi)
- cena
- cena
- pancerność :)
wygodna rączka która złapiesz z każdej strony ( w innych często jest z jednej strony zabudowana albo jakaś tak chowana)
- cena
- wymiary zewnętrzne są akuratne i nie stanowią problemu przy przeciskaniu się przez korki
- prostota zapięcia - nie ma się co tam zepsuć (jak zobaczyłem zapięcie w którymś Givi Maxia to myślałem, że oglądam wnętrze promu kosmicznego po tuningu typu "pimp my ride")
- no i chyba jeszcze cena

P.S. Jak kupowałem rok temu to moi sąsiedzi z motobagaż.pl mieli ceny nie do przebicia u innych (stronę maja słabo aktualną ale w ofercie mieli wszystkie możliwe kufry Givi czy Kappy)
Ostatnio zmieniony 15.06.2011, 22:57 przez Rolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
math1982
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 11.08.2010, 10:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubin

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: math1982 »

Mam stary odrapany givi maxia, mieści 2 kaski i jeszcze troszkę, jest w sam raz :thumbsup:
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: wojs »

Jakby co to mam do sprzedania plyte GIVI ....niestety co ciekawe ... nie ma oznaczenia
JEzeli ktos bylby zainteresowany to moge pomierzyc odleglosci pomiedzy otworami wzdluz i wszerz ...
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
OzMar72
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 75
Rejestracja: 18.05.2011, 21:18
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: WS

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: OzMar72 »

Widzę, że forum jest .......... extra. Nie spodziewałem się tylu odpowiedzi i porad. Serdeczne dzięki. Wiem, ze można do WAS z każdym tematem uderzać. Pozdrawiam!
Nigdy nie jest za późno, zacząć tak jak chce się, żyć.
Awatar użytkownika
Krzyho
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 563
Rejestracja: 13.11.2008, 18:19
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: Krzyho »

Kupuj Givi i nawet się nie zastanawiaj. U mnie 52L tyle już przeszedł że sam się jeszcze dziwię że trzyma sie na miejscu . Nic a nic go nie żałowałem , a i najważniejsze że bez szemrania da radę przewieźć 1,5 zgrzewki piwa.
Awatar użytkownika
OzMar72
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 75
Rejestracja: 18.05.2011, 21:18
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: WS

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: OzMar72 »

Zamontowałem, Kappa K46.
Zdjąłem płytę fabrycznego bagażnika i przykręciłem płytę kufra. Wszystko jest stabilne, dobrze się trzyma. I całkiem nieźle wygląda.
Nigdy nie jest za późno, zacząć tak jak chce się, żyć.
tdm900
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 12.02.2011, 21:43
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: tdm900 »

ja bym polecał Givi Maxia 55L. W trakcie dalszych wyjazdów dodatkowa przestrzeń się przydaje, zresztą na co dzień też.
xv535->tdm900->dl650A->xl650v->dl650xt->gotwayMSX->gotwayMonster
maciej117
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 275
Rejestracja: 09.01.2011, 11:02
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szamocin

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: maciej117 »

http://allegro.pl/show_item.php?item=1883466746 Się dorobiłem :D nie wiedziałem gdzie, więc tu się chwale. Już czekam na dostawę, na pewno opiszę wrażenia.
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: Remi »

może taki ? :grin:
Obrazek
mam nadzieje że właściciel nie będzie miał mi za złe
też jestem wielbicielem "zrób to sam" i tego typu rozwiązań
maciej117
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 275
Rejestracja: 09.01.2011, 11:02
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szamocin

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: maciej117 »

Niezłe :D spory i przy okazji nie traci się na szerokości.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki kufer na TransAlpa?

Post autor: miroslaw123 »

Ja mam chińczyka za 99 zeta i działa, ale używany jest raczej sporadycznie (kilka razy w roku).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość