Napęd do TA650

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Napęd do TA650

Post autor: Janek-2004 »

witajcie w Nowym Roku 2020.

Stoję przed zakupem na nowy sezon napędu do mojego trampiszona.
Przeglądając oferty na alledrogo rozstrzał ofert cenowych jest od 450 łańcuch DID + zębatki Sunstar do 920 zł za megałańcuch + zębatki SPX (zębatka tylna nitowana z 2 części)

ma ktoś jakieś doświadczenia z takim drogimi zestawami.? Patrząc na mój zestaw, to po zębatkach nie widzę zbytniego zużycia więc sceptycznie trochę patrzę na takie kosmiczne technologie, natomiast najwięcej ucierpiał łańcuch - naciągnięty jak babcine majty i zapieczone co niektóre ogniwka, choć smarowałem w miarę regularnie co ok 2 tankowania lub po deszczu..
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Napęd do TA650

Post autor: bartekk »

Nie szalej. Szkoda kasy. Ja mam "zwykłego" Did-a, zębatki sunstar. Ostatnio zmieniłem tylko zdawczą i ZZZ. Łańcuch ma naciąg chyba na drugiej kresce. Nalot na zestawie przeszło 20kkm.
Jeżeli nie pałujesz motka to masz odpowiedź.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Napęd do TA650

Post autor: Janek-2004 »

nie mam zamiaru nawet szaleć, ale nie chciałbym też wtopić i kupić jakieś podróby z nazwą "Gold" w tytule o parędziesiąt zeta taniej :smile:
Znalazłem w Riderparts Zabrze zestaw poniżej 400 zł łańcuch DiD + 2 zębatki JT 15/48 i chyba je wezmę. dumam jeszcze nad takim zestawem który też mają ale z zębatkami 16/47 gdyż w 100% jeżdżę bez plecaka a na trasy to może być lepsza opcja
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Napęd do TA650

Post autor: tomekpe »

Janek-2004 pisze:nie mam zamiaru nawet szaleć, ale nie chciałbym też wtopić i kupić jakieś podróby z nazwą "Gold" w tytule o parędziesiąt zeta taniej :smile:
Znalazłem w Riderparts Zabrze zestaw poniżej 400 zł łańcuch DiD + 2 zębatki JT 15/48 i chyba je wezmę. dumam jeszcze nad takim zestawem który też mają ale z zębatkami 16/47 gdyż w 100% jeżdżę bez plecaka a na trasy to może być lepsza opcja
1. Kup w sklepie, riderparts jest OK, a allegro nie preferuję do takich zakupów.
2. Ten zestaw jest OK i wystarczy do Trampka. Nie masz 100 koni... :) Jak masz wątpliwości, poczytaj jak DID pozycjonuje swoje produkty.
3. Nie przesadzaj ze zmianą przełożenia - nominalnie w 650 jest 15/48. Rozważ 16/48 ew. 15/47.
Ja mam 16z z przodu i lepiej jest na ekspresówce - gdzie szkoda Trampkiem jeździć. Do normalnej jazdy nieco stracił na elastyczności, gorzej też jest w korkach gdzie trudno wybrać 1/2. To bardzo subtelne różnice ale jednak.

4. Podczas eksploatacji zestawu napędowego zmieniaj zębatkę zdawczą przynajmniej raz (co jakieś 10k) bez zmiany reszty. Oszczędzisz wałek i resztę napędu.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Napęd do TA650

Post autor: Janek-2004 »

dzięki za cenne uwagi.

Po przeczytaniu ich a w szczególności Twojej relacji z wyjazdu do Rumunii 2011 - zostaję przy fabrycznych przełożeniach - po co komu szybszy trampek :smile:

BTW- parę namiarów wykorzystam - planuję wyjazd w te strony w II połowie czerwca 2020
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Napęd do TA650

Post autor: KrzysieG »

Kup dida ale z zębatką zdawczą oryginalną hondy i masz zestaw bez zmieniania przedniej co 10 tyś. http://sklep.riderparts.pl/produkt/komp ... unstar-48z
szyna650
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 04.06.2017, 10:37
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kańczuga

Re: Napęd do TA650

Post autor: szyna650 »

Zmiana zębatki zdawczej +1 ząb daje całkiem duża spadek na dynamice jazdy. Ale za to na 5 biegu 80km/h jest przy 3,5krpm a nie przy 4. Na długie trasy po dobrych drogach jeździ się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Napęd do TA650

Post autor: Sal »

Najważniejsze, aby napęd zmieniać cały. Pedro Mota na swoim Trampku zmieniał po kawałku, z pełną świadomością konsekwencji, i oto co go w Brazylii spotkało:

Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Napęd do TA650

Post autor: mr bulwa »

Ale czy w powyższym przykładzie głównym problemem nie było zbyt mocne naciągnięcie łańcucha (co widać w 2'44'' minucie filmu)?
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość