Wydech/tłumik trampek

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
ciasteekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 31.10.2018, 15:08
Mój motocykl: XL650V

Wydech/tłumik trampek

Post autor: ciasteekk »

Cześć,
Zastanawiam się nad kupnem wydechu do trampka 650.
Czy jest ktoś z okolic Leszna/Wrocławia, do kogo mógłbym wpaść, posłuchać i ocenić czy warto :D

Jakie tłumiki polecacie ? :D co myślicie na temat huzar’a?
Domyślam się, ze temat już pewnie nie raz poruszany, ale zależy mi na tym, aby usłyszeć na żywo :/ co innego w internecie a co innego jak się samemu usłyszy :~ a nie chce wydawać 500/600 zł i nie słyszeć efektu :< bo na studencka kieszeń to dużo :tongue:

Pozdrawiam wszystkich :D
free
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 75
Rejestracja: 12.06.2016, 11:55
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Wydech/tłumik trampek

Post autor: free »

Ori wydech w trampku pasuje do niego najbardziej ,widzialem różne ,ale ma to coś z dwururką :grin: ale to oczywiscie kwestia gustu wiadomo, chyba ze dźwięk ma być tylko zmieniony...powodzenia w doborze :ok:
ciasteekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 31.10.2018, 15:08
Mój motocykl: XL650V

Re: Wydech/tłumik trampek

Post autor: ciasteekk »

free pisze:Ori wydech w trampku pasuje do niego najbardziej ,widzialem różne ,ale ma to coś z dwururką :grin: ale to oczywiscie kwestia gustu wiadomo, chyba ze dźwięk ma być tylko zmieniony...powodzenia w doborze :ok:
Niestety ale nie tylko dźwięk jest dla mnie zbyt cichy (tak to jest jak się jest młodym :D )
Ale niestety również i ruda bardzo go zżera :/
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Wydech/tłumik trampek

Post autor: zimny »

Miałem kilka Trampków i kombinowałem z wydechami. Każdy przelot skutkował mniejsza lub większa dziurą w mocy, czasem też ciężko się to regulowało. Zdecydowanie najlepiej chodzi na fabrycznym.

Ale jeśli chcesz to sprawdzony i fajny jest wydech Huzar, kup wersje dłuższa 50cm i myślę że będziesz zadowolony. Cena nie zabija a ładnie to chodzi. Mój trampek na nim chodził zupełnie ok, tyle że ja używałem dB killera.

Producent Huzara to znamy człowiek na forum trampa i Afryki.

Pozdrawiam
Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wydech/tłumik trampek

Post autor: kapsun »

Mivv oval - super, no i z homologacją nie ma problemu na przeglądzie
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wydech/tłumik trampek

Post autor: nostrik »

Mam Huzara, już był jak kupiłem Trampka. Chciałem założyć oryginał, ale trochę pojeździłem i mi się spodobał. Na razie go zostawię. Moim zdaniem fajowo buczy, na niskich i średnich obrotach jest dosyć cichy. Widzę to po reakcjach ludzi, są zaskoczeni jak ich wyprzedzam. Jak bardziej odkręcę manetę, to oczywiście budzi się do życia i gromy idą po okolicy. Ale spokojnie, w sąsiedniej gminie nie słychać ;-)))
grzała
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 22.02.2017, 10:41
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wydech/tłumik trampek

Post autor: grzała »

Żeby owca była cała i Wilq syty to doczepie tutaj...

Znalazłem na forum kilka tematów i podejść do wymian seryjnego tłumika w XL700, oglądłem filmy z YT, ale zapytam...
Chciałbym podmienić seryjny wydech u siebie na coś przyjemniej mruczącego, seria brzmi nieźle, ale pogonił bym króliczka ;)
Mam pytanie, w która stronę iść...czy dedykowane Dominator, Huzar, Leo Vinca czy MIVV, a może rzeźbić z czegos innego?
Jakie są Wasze doświadczenia? Czy wymiana samego tłumika wystarczy czy warto dłubnąć też kolektor?
Chciałbym uniknąć chorób wieku dziecięcego, czyli nie stracić mocy lub wygenerować błędy kosztem poszukiwania mruczenia.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Wydech/tłumik trampek

Post autor: Artek »

Kolega ma leovinca. Tylko końcowy bez db-kat-a. Fajnie brzmi, nie za głośny.
Moim zdaniem oryginał jest ok.

Mam silnik 700-ki bez kata i na tłumiku motad venom dedykowanym do afryki 750. Bardzo ładnie brzmi, ale odrobinę męczy przy przelotówkach. Jestem w trakcie dorabiania db-killera.
Dominator.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Wydech/tłumik trampek

Post autor: Sylwek »

Masz środki, zakładaj Leona. Jeśli lubisz pracę w metalu, montuj sobie rurę w miejscu kata. Możesz też nabyć gotowca, choć moim zdaniem, sam tłumik wystarczy.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wydech/tłumik trampek

Post autor: Hawk1985 »

Dominatora miałem i wg mnie zbyt głośny nawet z DB Killerem Hard (tym najbardziej tłumiącym)
Huzara 50cm miałem w Trampku 650 i typ było to! Przy przelotach nie męczył, przy mocnym odkręceniu warczał :)
Na forum albo yt był filmik z Huzarem 50 w 700ce i fajnie to gadało.

Wytapatalkowano

Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Wydech/tłumik trampek

Post autor: długi »

Ja nie polecam Huzara 300mm,pierdzenie w puszkę.
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość