Siatka na siedzonko

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Siatka na siedzonko

Post autor: pete17 »

Hejka koledzy!! Do tych z nas którzy używają takie siatki pod tyłek,widziałem u kogoś na zlocie w Ełku,i nie zdążyłem zapytać gdzie toto nabyć.Więc zapytowywuję szanowne koleżanki i koledzy-gdzie mogę zakupić to cudo(oprócz aliex coś tam) :niewiem: Będę wdzięczny za jakiś namiar,a jak już kupię to moja tylna część będzie mi wdzięczna... :haha:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Hawk1985 »

pete17 pisze:Hejka koledzy!! Do tych z nas którzy używają takie siatki pod tyłek,widziałem u kogoś na zlocie w Ełku,i nie zdążyłem zapytać gdzie toto nabyć.Więc zapytowywuję szanowne koleżanki i koledzy-gdzie mogę zakupić to cudo(oprócz aliex coś tam) :niewiem: Będę wdzięczny za jakiś namiar,a jak już kupię to moja tylna część będzie mi wdzięczna... :haha:
A to chodzi? http://pl.aliexpress.com/wholesale?catI ... motorcycle
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: whiter »

peter68
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 15.03.2018, 19:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: peter68 »

pete 17 u mnie to widziales mam i polecam na cieple dni sie nadaje z aliexpresu za 15 zyla
Matey
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 19.06.2019, 11:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Matey »

peter68 pisze:pete 17 u mnie to widziales mam i polecam na cieple dni sie nadaje z aliexpresu za 15 zyla
Podasz linka do aukcji?
Jaki rozmiar kupić pod siedzenie do trampka PD06?
Ostatnio zmieniony 03.03.2020, 16:45 przez Matey, łącznie zmieniany 1 raz.
jajco
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 68
Rejestracja: 26.01.2013, 17:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: jajco »

witajcie mam taką siatkę na siedzeniu robi dobrą robotę w upały, kupiłem w Lublinie w firmie Brothers lub Braders nie pamietam szukać w internecie, powodzenia
jeszcze raz , to chyba będą ci BBrothers ul. Boh. Monte Cassino 53 B tel. 510 - 328-328, koszt takiej siatki w zeszłym roku to 50,00 zł
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Dlugi1 »

Zakupiłem ostatnio siatkę na siedzenie u skośnookich przyjaciół, pasuje IMO dobrze.
Poniżej link do aukcji (nie podejrzewajcie mnie, że mam coś z tego polecenia :-) ) :
https://pl.aliexpress.com/item/10050015 ... 2c659no43s
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Dlugi1 »

Tak wygląda w realu (modów przepraszam, myślałem, że jeśli utworzę posta na kompie to będę mógł go edytować w Tapatalku i dorzucić zdjęcie):Obrazek

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: whiter »

Hej, czy ma ktoś u siebie taką siatkę 3D na całą kanapę w TA 650 i mógłby wskazać coś w necie co będzie pasować?
Z góry dziękuję.
Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Szymdi »

Zrobiłem sam w swoim TA600 dodatkowe poszycie siedzenia. Jako materiał kupiłem tzw. "siatkę dystansową 3D" czyli mesh o grubości 10mm. Zszywacz tapicerski i pół godziny roboty. Materiał nabyłem od polskiego producenta/dystrybutora, firmy Berotex z Łodzi. O, ten: https://www.berotex.net/pl/siatki-dysta ... 31744.html

Punktem wyjścia był plan zakupu tego poszycia: https://www.motea.com/pl/915376-0-pokro ... y-915376-0
Jednak zrobienie tego własnoręcznie daje moim zdaniem lepszy efekt, większą trwałość. No i ta satysfakcja! :)

P.S. Potrzebny jest zszywacz tapicerski z dość silną sprężyną.
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: luk2asz »

Szymdi pisze:Zrobiłem sam w swoim TA600 dodatkowe poszycie siedzenia. Jako materiał kupiłem tzw. "siatkę dystansową 3D" czyli mesh o grubości 10mm. Zszywacz tapicerski i pół godziny roboty. Materiał nabyłem od polskiego producenta/dystrybutora, firmy Berotex z Łodzi. O, ten: https://www.berotex.net/pl/siatki-dysta ... 31744.html

Punktem wyjścia był plan zakupu tego poszycia: https://www.motea.com/pl/915376-0-pokro ... y-915376-0
Jednak zrobienie tego własnoręcznie daje moim zdaniem lepszy efekt, większą trwałość. No i ta satysfakcja! :)

P.S. Potrzebny jest zszywacz tapicerski z dość silną sprężyną.
Dużo kilometrów zrobiłeś na tej siatce. Pytam dlatego, że ja używałem dwóch takich siatek i po każdym wyjeździe (4 tysie) siatki szły do kosza. Wygniataly się i mam wrażenie nie działały tak samo. W trakcie wyjazdu zmieniałem przód z tyłem. Pytam dlatego, że jeżeli to ma taką trwałość, to szkoda siedzenia niszczyć.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Szymdi »

Póki co zrobiłem 1000 - 1200 km. Śladów użytkowania do tej pory nie widać.
Materiał nie jest drogi, wygląda na dobrej jakości, a jego założenie nie oznacza uszkadzania siedzenia, na którym cały czas pozostaje pod "siatką" oryginalne poszycie.

Do końca sierpnia pęknie pewnie dodatkowe 5 tys. km, więc będę w stanie powiedzieć jak wypadła trwałość w dłuższej perspektywie oraz jak to się np. zachowuje podczas deszczu.
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: luk2asz »

Podczas deszczu tylko na plus. Nie robi się jezioro między jajami.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Szymdi »

luk2asz pisze: 05.07.2022, 16:14 Podczas deszczu tylko na plus. Nie robi się jezioro między jajami.
Taki był m.in. plan. :)
Plus lepsza przyczepność zadu do siedzenia.
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: whiter »

Szymdi, dzięki za info i linki. Idę w to :)
Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Szymdi »

Nie ma za co.

Drobna sugestia: tapicerując, wytnij materiał ze sporym zapasem i najpierw skup się na przymocowaniu go z przodu i tyłu kanapy, później na bokach, a na koniec zostaw sobie usunięcie nadmiaru i ładne wymodelowanie rogów.
Z materiału usuń wcześniej brzeg znajdujący się poza kolorowym paskiem, bo to jest technologiczna część, która nie ma właściwej grubości i struktury.

Powodzenia. :)
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: whiter »

Ok dzięki za sugestie. Czyli to ma 160cm szerokości to 1mb styknie?
Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Szymdi »

Kupiłem 1 metr bieżący i mam spokojnie zapas na jeszcze jedną, a może nawet dwie wymiany.
Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Szymdi »

Mogę coś więcej napisać o wykonanej przeze mnie "siateczce", po przejechaniu około 5 kkm w najróżniejszych warunkach.

Trwałość jest bez zarzutu, nie widać najmniejszych śladów zużycia.
Wygoda jest znacznie na plus, zarówno pod względem elastyczności jak i "przyczepności" tyłka.
Jest także jedna wada. Okazuje się, że ten rodzaj meshu jest do zastosowania na siedzenie "za gęsty" i niestety zatrzymuje w swojej strukturze wodę, np. z nocnego deszczu czy nawet porannej rosy. Co prawda schnie w moment, ale jednak może to być w pewnych okolicznościach uciążliwe.

Będę szukał bardziej "przestrzennego" materiału, który powinien być pozbawiony tej wady. Jeśli ktoś namierzyłby gdzieś jego źródło, będę wdzięczny za informację.
Awatar użytkownika
Fotom
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 02.11.2014, 18:36
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków / Krzeszowice

Re: Siatka na siedzonko

Post autor: Fotom »

Wydaje mi się, że wyważasz otwarte drzwi. Znane i lubiane chińskie siatki można kupić za dwadzieścia parę zeta.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość