XL650V jakie handbary?

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
seaseacker
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 27.09.2011, 10:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

XL650V jakie handbary?

Post autor: seaseacker »

Hej,
jaki handbary pasują do Trampka 650?
Chodzi mi o takie z pełnym stelażem.
Stefan
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: XL650V jakie handbary?

Post autor: maju »

Acerbis Rally Brush
Tramis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 11.09.2019, 23:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XL650V jakie handbary?

Post autor: Tramis »

Witajcie. Szukam samych osłon rąk do XL 600. Zależy mi na zachowaniu oryginalnych osłon ale chciałbym zabezpieczyć je i klamki przed połamaniem w razie gleby. Myślałem o dołożeniu samych aluminiowych pałąków na zewnątrz plastikowych handbarów.
Czy możecie polecić sprawdzony zestaw?
Myślałem nad tymi:

Zobacz ofertę: Handbary osłony rąk dłoni czerwone ENDURO CROSS https://allegro.pl/oferta/handbary-oslo ... 5140259463

Zobacz ofertę: Handbary Osłony rąk z mocowaniem (22+28mm) https://allegro.pl/oferta/handbary-oslo ... 8151703509

Zobacz ofertę: Osłony rąk (handbary) z mocowaniem 22mm czarny https://allegro.pl/oferta/oslony-rak-ha ... 8151520378




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: XL650V jakie handbary?

Post autor: Artek »

Jeszcze nie widziałem, aby ktoś tak zakładał wzmocnienie handbarów :wink: ale jestem jeszcze młody i mało widziałem :blush:
Jeśli boisz się o klamki, to może składane Ci rozwieją obawy. https://pl.aliexpress.com/item/33002384 ... b201603_52
Dominator.
Tramis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 11.09.2019, 23:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XL650V jakie handbary?

Post autor: Tramis »

Przerabiałem takie w poprzednim sprzęcie. Kiepska jakość wykonania, klamki mają luzy na śrubach, trzpieniu mocującym. Kupiłem przymierzyłem i zwróciłem.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: XL650V jakie handbary?

Post autor: ArturS »

Daj se siana z zabezpieczeniem klamek od połamania. Zamontujesz rdzenie np. z ZETA, czy inne grubasy dedykowane do SuperMoto, to przy glebie skrzywisz kierownicę, o ile rdzeń się nie kręci i i tak klamki nie połamiesz. Kiedyś kombinowałem z różnymi handbarami, ale klamki i tak łamałem. W narzędziówce zawsze miałem zapasowe. Aż w końcu ktoś mi podpowiedział żebym sobie klamki po prostu naciął. No i była gleba, odpadała końcówka, ale użyteczność klamki nie spadła. Tym bardziej, że szybko w krew mi weszło używanie dwóch palców, zamiast wszystkich, przy hamowaniu i wysprzęglaniu. Teraz klamki wymieniam wyłącznie z powodu wytarcia jej na zawiasie i od razu odcinam końcówkę.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Tramis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 11.09.2019, 23:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XL650V jakie handbary?

Post autor: Tramis »

Dzięki za podpowiedz. Nie wpadłem na podpiłowane klamek.
Tramis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 11.09.2019, 23:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XL650V jakie handbary?

Post autor: Tramis »

Czy możecie polecić mi jakieś sprawdzone klamki? Szukam w zasadzie wyłącznie lewej. Mam krótkie paluchy i jest męka z wysprzeglaniem.
Już raz kupiłem jakieś łamane/regulowane na Alle i zwróciłem bo jakościowo to był śmietnik. Może oryginalna można jakoś podgrzać i delikatnie wygiąć ?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: XL650V jakie handbary?

Post autor: Artek »

Też ostatnio kupiłem klamki niełamki z regulacją długości. Tak jak kolega wspomniał jest problem z luzami na tej klamce, niewiele większy niż na oryginale, ale jednak zauważalny. Rozwiązaniem na luzy są cienkie podkładki teflonowe.
Jest jeden minus tych klamek. Mianowicie: klamka ma od wew. części ostre elementy i w czasie używania tylko dwóch palcy, dwa następne są po prostu gilotynowane :thumbsdown: Bardzo nieprzyjemne uczucie. Nie polecam tego typu regulacji długości klamki.
3394
Należy sobie też zdać sprawę przy tego typu klamkach, że niewiele można tam zmienić. Przy różnych ustawieniach sprzęgło albo źle wysprzęgla na postoju albo klamka jest za daleko. Duże znaczenie ma także stan sprzęgła.
3393
W moim przypadku jest dobrze ALE mogłoby być jeszcze lepiej. Zobaczymy, może się przyzwyczaję.

Manewr z klamką regulowaną hamulca u mnie się sprawdził (mam klamkę dużo bliżej),ALE ja mam pompę brembo od ktm.


Gięcia nie polecam, (choć zapas mam podgięty i działa), bo aluminium łatwo pęka :egh:
Dominator.
Tramis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 11.09.2019, 23:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XL650V jakie handbary?

Post autor: Tramis »

Dzięki Artek za info i fotki. Ja mam w głowie krótką bez regulacji długości. Możesz podpowiedzieć czy w maksymalnym zbliżeniu do manetki jest dużo bliżej niż seryjna? Jeśli to nie kłopot to podaj na PW która dokładnie kupiłeś?
Przy hamulcu zostaje w oryginale. Regulacja jaka jest dostępna w zupełności mi wystarcza.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości