Transalp'y PRZED 1994 co pasuje? (Stopka, kufry etc.)

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
Lucky
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 05.08.2018, 23:12
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Transalp'y PRZED 1994 co pasuje? (Stopka, kufry etc.)

Post autor: Lucky »

Cześć,

Mam Trampa z 87 roku, chciałem dokupić do niego stopkę centralną, niestety DARKOJAK odpowiedział w mailu, że stopka nie będzie pasowała do tego rocznika. Taką samą odpowiedź dostałem od firmy SW-MOTECH. Czy ktoś z Was ma trampka z wczesnych lat produkcji i dopasował do niego stopkę centralną? A może kupił stopkę od DARKOJAK i jakoś ją przerobił? Co tam konstrukcyjnie może nie pasować?

Teraz ten sam problem z mocowaniem bocznych kufrów. Do tego rocznika nie ma mocowań monokey pod kufry Kappa lub Givi. Czy znów coś nie będzie pasować?

https://www.bikestar.pl/images/fullfoto ... /kl131.pdf

Według tej instrukcji wydaję mi się, że wszystko powinno zadziałać. Czy ktoś zakładał to mocowanie do wcześniejszych roczników Trampka?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Lucky
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 05.08.2018, 23:12
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transalp'y PRZED 1994 co pasuje? (Stopka, kufry etc.)

Post autor: Lucky »

Nie wiem jak edytować powyższy post - proszę o instrukcję. Tymczasem napiszę kolejny post i proszę o wybaczenie, bo nie chodzi mi o nabijanie postów.

Znalazłem kufry które mi się podobają i są w moim zasięgu cenowym.
https://akcesoriamotocyklowe.pl/product ... ebrne.html

Rozumiem, że do powyższych kufrów potrzebuje stelaża z systemem monokey. Czy taki będzie odpowiedni do mojego motocykla i do tych kufrów:
http://www.motobagaz.pl/stelaz-pod-kufr ... p-333.html

W temacie stopki centralnej. Znalazłem dedykowaną do mojego rocznika:
https://www.motobagaz.pl/centralka-swmo ... p-946.html
Niestety jest prawie dwa razy droższa niż stopka od DARKOJAK - czy aż tak bardzo się różnią jakością te dwa przedmioty? To dziwne bo jak pisałem do firmy SW Motech w sprawie tej stopki to najpierw odpisali mi, że nie będzie pasować do mojego rocznika, nie przedstawili tej którą teraz sam znalazłem. Gdzie tu sens?
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Transalp'y PRZED 1994 co pasuje? (Stopka, kufry etc.)

Post autor: bartekk »

Szukaj używek.
Kufry za 2200? Do tego stalaże?

https://allegro.pl/listing?string=kufry ... C5%BCywane
Trochę rzeźby i przerobisz mocowanie dl swojego TA. Kolega Ostry pewnie Ci wystruga gmole, stelaże i inne klamoty za odpowiednio mniejszą kasę.
Centralka? Da się żyć bez niej. Jak będziesz miał dobry kufer, to na nim postawisz motka i łańcuch nasmarujesz. A resztę wlej do baku.


ps: http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 69&t=25080
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
Lucky
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 05.08.2018, 23:12
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transalp'y PRZED 1994 co pasuje? (Stopka, kufry etc.)

Post autor: Lucky »

Dzięki za odpowiedź w temacie. Rozglądając się za kuframi widziałem też oferty kufrów aluminiowych robionych pod konkretne zamówienie. Widziałem, że Hiszpan11 robił dobrą robotę, ale ponoć się już tym nie zajmuje. Zależy mi na aluminiowych kufrach, ponieważ dość często zjeżdżam z asfaltowej drogi. Te które podałem są póki co w sferze marzeń, szukam uniwersalnego stelażu pod który w przyszłości będę mógł założyć te Kappy, które wybrałem lub takie które ktoś wykona na zlecenie. Czy ten system Monokey jest na tyle uniwersalny?

Patrzę też na to przyszłościowo, tak jak na ubrania i kask, wolę teraz dołożyć bo kupuję to już praktycznie na zawsze, w przyszłym sezonie może wymienię moto a kufry, kask i ubrania zostaną. Mam teraz takie sakwy materiałowe, ale niestety bez stelażu pod obciążeniem leżą na wydechu, grzeją się mocno a druga potrafi obetrzeć o koło gdy amor dobije. Chce więc zamówić i założyć ten stelaż już teraz, oprzeć na nim sakwy dolatać tak do końca sezonu, a na nowy sezon już założyć kufry alu.

Kolega Ostry ma jakąś ofertę/stronę www czy trzeba do niego uderzać na PW w tych tematach? Gmole mam już założone przez poprzedniego właściciela.

Dodam jeszcze do tematu, że teraz mam już zamontowany kufer centralny prawdopodobnie z taką podstawą centralną, mniej więcej coś takiego bo poznaje po uchwytach:
https://4bikes.pl/p/767/106828/kappa-k2 ... bagaz.html
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Transalp'y PRZED 1994 co pasuje? (Stopka, kufry etc.)

Post autor: wojtekk »

Serio pytasz , czy do ostrego na PW ?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Transalp'y PRZED 1994 co pasuje? (Stopka, kufry etc.)

Post autor: bartekk »

Pisz śmiało.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Transalp'y PRZED 1994 co pasuje? (Stopka, kufry etc.)

Post autor: marcopolo »

bartekk pisze: Centralka? Da się żyć bez niej. Jak będziesz miał dobry kufer, to na nim postawisz motka i łańcuch nasmarujesz.
Też uważam, że centralka to zbędny wydatek niepotrzebnie zwiększający masę, zmniejszający prześwit i zawartość portfela. Nie wiem jak w innych modelach ale w 700 smaruję łańcuch na stopce bocznej. Jak potrzebuję przesunąć łańcuch to przechylam moto na stopce bocznej, a nogą przekręcam koło. Jak potrzebuję ściągnąć koło to podkładam kołek odpowiedniej długości pod wahacz, tak aby koło nie dotykało podłoża.
...jak nie teraz to kiedy?
Awatar użytkownika
Lucky
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 05.08.2018, 23:12
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transalp'y PRZED 1994 co pasuje? (Stopka, kufry etc.)

Post autor: Lucky »

Dodam tylko w temacie, tak dla przyszłych pokoleń, że te mocowania monokey pod boczne kufry pasują bez problemu do roczników starszych niż '94. Ja miałem tylko lekkie odginanie stelaży, ale to przez zamontowany inny niż seryjny wydech. Idąc za waszą radą stopki centralnej ostatecznie nie kupiłem, smaruję łańcuch przechylając moto na bocznej według instrukcji marcopolo :D
Awatar użytkownika
renant
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 03.05.2012, 07:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Transalp'y PRZED 1994 co pasuje? (Stopka, kufry etc.)

Post autor: renant »

Ja mam trampka z 87r i kupiłem centralkę używaną za około 200zł. jest ona przykręcana na zasadzie obejmy, bo ten rocznik nie ma mocowania fabrycznego. Produkcja wygląda na zachodnią, bo widziałem w internecie kilka TA z taką. Podeślij swój mail na priwa to wyślę Ci kilka zdjęć. Centralka robi robotę, smarowanie łańcuch wymiana koła, motocykl zajmuje mniej miejsca w garażu (stoi pionowo). W ciężkim terenie nie jeżdżę chyba, że nie mam wyjścia, także w moim przypadku nie ma minusów. Masz do mnie nie daleko, to możesz podjechać i zobaczyć, zapraszam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość