Gaśnica.

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
galas77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 01.02.2016, 21:41
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gniezno

Gaśnica.

Post autor: galas77 »

Witam,mam takie pytanko.Jak w temacie,czy macie na wyposażeniu Moto gaśnice? Jaką dużą?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Gaśnica.

Post autor: Solidworks »

Pierwszy raz o czymś takim słyszałem. W ogóle nie jest wymagana gaśnica więc po co?
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Gaśnica.

Post autor: Adampio »

Nie macie. Gasnice sie ma w automobilu bo sprawdzaja na przegladzię. Jedna do zgaszenia samochodu i tak nie wystarczy (testowane w praktyce). Nie slyszałem jeszcze o paleniu się Trampków a na przegladzie nie pytają
Awatar użytkownika
galas77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 01.02.2016, 21:41
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gniezno

Re: Gaśnica.

Post autor: galas77 »

Doskonale wiem że gaśnica nie jest obowiązkowa w motocyklu :smile: i na przeglądzie o nią nie pytają :smile: pare razy już byłem na przegladzie :smile: chodziło mi tylko o to czy ktos wozi gasnice w razie "W".Jakie są najmniejsze. Nikomu nie życze spalenia moto,ale niedawno koledze zapaliła sie DR-a i prawie spaliła sie mu na oczach,także różnie to bywa.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Gaśnica.

Post autor: ArturS »

Miałem jeden przypadek zapalenia się moto, eksplodował zacisk i zapalił się niepalny (prawie) płyn hamulcowy :omg: Gaszenie było czym popadnie - piasek, woda, przeciąganie moto po ziemi rozlanego palącego się płynu :egh: I to by było na tyle po kilku latach jazdy. Ale jak dla mnie szkoda dokładać kilogramów. Jak mi się zbiornik rozcieknie i dojdzie do zapłonu, to niema szans na opanowanie tego małą gaśnicą samochodową.
Ale jak Ci to nie ciąży, to jak najbardziej przypinaj gaśnicę do gmola i Bóg zapłać, oby więcej takich :thumbsup:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość