Płyta pod kufer centralny honda xl600v PD10 jaki kufer ?

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
mariot
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 07.06.2017, 11:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: białystok

Płyta pod kufer centralny honda xl600v PD10 jaki kufer ?

Post autor: mariot »

Jak w temacie na motocyklu który właśnie kupiłem znjaduje się chyba oryginalna płyta Hondy.

I tu moje pytanie: Jakiej marki kuferek będzie pasował do tej płyty , bo na Givi to mi nie wygląda.

Obrazek
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Płyta pod kufer centralny honda xl600v PD10 jaki kufer ?

Post autor: ostry »

Płyta Honda - kufer Honda. Jaki model, nie wiem. Pewnie jakiś stary kanciak z początku lat 90-tych.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
mariot
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 07.06.2017, 11:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: białystok

Re: Płyta pod kufer centralny honda xl600v PD10 jaki kufer ?

Post autor: mariot »

Nie pozostaje mi nic innego tylko szukać oryginalnego kufra hondy , mam nadzieje że system mocowania hondy pozostał niezmieniany przez lata tak jak to jest w givi i H&B.
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Płyta pod kufer centralny honda xl600v PD10 jaki kufer ?

Post autor: Fizolof »

mariot pisze:Nie pozostaje mi nic innego tylko szukać oryginalnego kufra hondy , mam nadzieje że system mocowania hondy pozostał niezmieniany przez lata tak jak to jest w givi i H&B.
Na org. płytę możesz śmiało zamontować każdą inną płytę do kufra który Ci się podoba. Nie musisz wcale szukać kufra pod tą konkretną płytę. Tak to wygląda
Obrazek
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Płyta pod kufer centralny honda xl600v PD10 jaki kufer ?

Post autor: zaczekaj »

Tak jak Fizolof mówi. Do tej płyty przykręcisz każdą inną płytę.
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Płyta pod kufer centralny honda xl600v PD10 jaki kufer ?

Post autor: zimny »

A najlepiej ją wywalić i przykręcić Givi płytę. To zapewnia święty spokój o ile nie dzidujesz z kufrem w terenie..
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Motopodróżnik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 68
Rejestracja: 06.08.2013, 12:44
Mój motocykl: XL600V

Re: Płyta pod kufer centralny honda xl600v PD10 jaki kufer ?

Post autor: Motopodróżnik »

Na tę płytę którą masz nie założysz żadnego kufra, bo to tylko maskownica jest. Płyta pod kufer HONDY jest podobna i wygląda tak jak na poniższym zdjęciu. Miałem taką i nie polecam bo jest nietrwała, bo pęka od strony siedzenia w miejscach mocowania kufra. Tak jak poprzednicy piszą - możesz na tę maskownicę swoją przykręcić inną płytę w systemie monokey pod kufer w takim właśnie systemie. Takie rozwiązanie może okazać się dobre gdy masz i chcesz przewozić na motocyklu U-LOCKA Hondy, na którego miejsce jest w Twojej maskownicy. Jeśli zaś nie masz U-Locka to raczej lepszym rozwiązaniem będzie wykręcić maskownicę i wkręcić właściwą płytę. Gdybyś jednak zdecydował się na kufer i płytę Hondy to w niej też miejsce na U-Locka jest.
Obrazek
mariot
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 07.06.2017, 11:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: białystok

Re: Płyta pod kufer centralny honda xl600v PD10 jaki kufer ?

Post autor: mariot »

U-locka to mam ale wielkiego firmy oxford sprawdzę czy będzie pasował.

A co do mojej płyty to dzięki za info wywalam ją w takim razie i kupie kufer oraz płytę GIVI.

Pytanie tylko czy jest sens płacić 100zł więcej, za system Monokey, czy zaoszczędzić 100zł i kupic Monolock (podobno jest gorszy)?
Motopodróżnik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 68
Rejestracja: 06.08.2013, 12:44
Mój motocykl: XL600V

Re: Płyta pod kufer centralny honda xl600v PD10 jaki kufer ?

Post autor: Motopodróżnik »

to zależy jaki kufer Ciebie interesuje, jeśli mały to monolock powinien być wystarczający, jeśli duży to monokey byłby lepszy. Monolock zwykle stosowany jest pod mniejsze kufry, na mniejsze obciążenie - choć to nie reguła. O ile pamiętam, do tego modelu motocykla są zalecane przez producenta mniejsze kufry na centralny bagażnik. Zaletą małego kufra centralnego są mniejsze zawirowania pędu powietrza podczas jazdy, co przekłada się na nieco lepsze prowadzenie motocykla. Jeśli jeździsz np. turystycznie i lubisz zabierać sporo bagażu to większy kufer monokey będzie na pewno praktyczniejszy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość