Jakie opony? LISTA

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: przemo77390 »

http://www.24opony.pl/opony-motocyklowe.html - Jak ktos nie chce angazowac od razu kupe kasy na opnki to tu jest opcja ratalna. Fajnie wychodzi bo przy komplecie heidenau k60 scout 171,60 - zakupilem. Nie zebym reklamowal sklep a jedynie opcje nieandazujaca od razu sporo dutkow.
PiotraS
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 272
Rejestracja: 28.11.2015, 17:59
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: PiotraS »

przemo77390 pisze:http://www.24opony.pl/opony-motocyklowe.html - Jak ktos nie chce angazowac od razu kupe kasy na opnki to tu jest opcja ratalna. Fajnie wychodzi bo przy komplecie heidenau k60 scout 171,60 - zakupilem. Nie zebym reklamowal sklep a jedynie opcje nieandazujaca od razu sporo dutkow.

potrzebuję porady... szukam opony na tył i właśnie o k60 myślę,
jest jednak kilka wersji o różnych oznaczeniach i nie wiem co wybrać

- K60 110/80-18 58 S TT
- K60 4.10-18 60 S TT

58-60 indeks nośności - brać to pod uwagę ?

jakie Wy wybieracie i dlaczego ?
kufry aluminiowe, akcesoria - zapraszam na priv - PiotraS
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

a do czego Ty szukasz tych opon? do 650? bo te co podałeś to obie 18cali koła ;)
W 600 tylny kapeć powinien mieć oznaczenie 65S. Można dać "szybsze" i "cięższe" ale w druga stronę lepiej nie iść.
W 650 pewnie podobnie, ale oryginalnie w tyłu była r17 obręcz.
XJ600N 94'->TA600V 96'
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: przemo77390 »

PiotraS pisze:
przemo77390 pisze:http://www.24opony.pl/opony-motocyklowe.html - Jak ktos nie chce angazowac od razu kupe kasy na opnki to tu jest opcja ratalna. Fajnie wychodzi bo przy komplecie heidenau k60 scout 171,60 - zakupilem. Nie zebym reklamowal sklep a jedynie opcje nieandazujaca od razu sporo dutkow.

potrzebuję porady... szukam opony na tył i właśnie o k60 myślę,
jest jednak kilka wersji o różnych oznaczeniach i nie wiem co wybrać

- K60 110/80-18 58 S TT
- K60 4.10-18 60 S TT

58-60 indeks nośności - brać to pod uwagę ?

jakie Wy wybieracie i dlaczego ?
W 650 masz tak;

Opona przednia 90/90-21 54S
Opona tylna 120/90-17 64S
PiotraS
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 272
Rejestracja: 28.11.2015, 17:59
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: PiotraS »

przemo77390 pisze:http://www.24opony.pl/opony-motocyklowe.html - Jak ktos nie chce angazowac od razu kupe kasy na opnki to tu jest opcja ratalna. Fajnie wychodzi bo przy komplecie heidenau k60 scout 171,60 - zakupilem. Nie zebym reklamowal sklep a jedynie opcje nieandazujaca od razu sporo dutkow.
Adam_M pisze:a do czego Ty szukasz tych opon? do 650? bo te co podałeś to obie 18cali koła ;)
W 600 tylny kapeć powinien mieć oznaczenie 65S. Można dać "szybsze" i "cięższe" ale w druga stronę lepiej nie iść.
W 650 pewnie podobnie, ale oryginalnie w tyłu była r17 obręcz.
Mam 650-tke koła normalne w oryginale

a opona k60 na tył występuje w różnych wersjach?
w sensie szerokość i inne parametry?
kufry aluminiowe, akcesoria - zapraszam na priv - PiotraS
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: tomekpe »

PiotraS pisze:
przemo77390 pisze:http://www.24opony.pl/opony-motocyklowe.html - Jak ktos nie chce angazowac od razu kupe kasy na opnki to tu jest opcja ratalna. Fajnie wychodzi bo przy komplecie heidenau k60 scout 171,60 - zakupilem. Nie zebym reklamowal sklep a jedynie opcje nieandazujaca od razu sporo dutkow.
Adam_M pisze:a do czego Ty szukasz tych opon? do 650? bo te co podałeś to obie 18cali koła ;)
W 600 tylny kapeć powinien mieć oznaczenie 65S. Można dać "szybsze" i "cięższe" ale w druga stronę lepiej nie iść.
W 650 pewnie podobnie, ale oryginalnie w tyłu była r17 obręcz.
Mam 650-tke koła normalne w oryginale

a opona k60 na tył występuje w różnych wersjach?
w sensie szerokość i inne parametry?
Jak masz 650tkę to masz tylne koło 17 cali. Podałeś 18-calowe w poprzednim poście, to nie ma szans podejść.

Dobierasz tak samo jak do auta, wedle rozmiaru, szerokości, profilu i nośności. Najwygodniej spojrzeć na aktualnie posiadaną oponę - nowa będzie zapewne taka sama.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

PiotraS pisze:

Mam 650-tke koła normalne w oryginale

a opona k60 na tył występuje w różnych wersjach?
w sensie szerokość i inne parametry?
Najlepiej zejdź do garażu i sprawdź sobie sam jakie masz rozmiary opon, bedziesz wiedział gdzie tego szukać potem:)
k60 jak wiekszosc opon wystepuje w roznych rozmiarach i różnych nośnościach. Potrzebujesz taki rozmiar i nośność jak podał Przemek. Tak będzie najlepiej :)

Tapnięte z Huawei P7
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Nadol »

Opona tylna 120/90-17 lub 130/80-17
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

nadol pisze:Opona tylna 120/90-17 lub 130/80-17
- krótko i na temat. U siebie mam 120/90 - 17 ale teraz właśnie zakładam 130/80-17 - k60 scout. pozatym na 120 ciężko ta oponkę wyhaczyć.
muchen
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 01.09.2013, 17:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: muchen »

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6685356568
Mial ktos doczynienie z takimi mitaskami generalnie testowalem juz 3 modele tego producenta a tych jeszcze nie, i jestem ciekaw
Sensem podróży nie jest dotarcie do celu, lecz odwaga , by w nią wyruszyć........

Zwyczajni ludzie żyją z dnia na dzień, wielcy ludzie mają marzenia, bohaterowie wyruszają na podbój tych marzeń. [album]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 6/k27e.jpg[/album]
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

Zajadą do mnie te opony w sobotę. Prze sezon będę testował ;)
Podobno opony z oznaczeniem MC z przodu to nie Mitas tylko Sava i są to inne mieszanki gumy. Jak za niecałe 4paczki za komplet to można spróbować;)
Jak coś to kontaktuj się z Arturem z RiderParts, ja biorę do niego ;)
XJ600N 94'->TA600V 96'
muchen
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 01.09.2013, 17:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: muchen »

Te kupilem dopadlem za 355zl komplet ;)
Sensem podróży nie jest dotarcie do celu, lecz odwaga , by w nią wyruszyć........

Zwyczajni ludzie żyją z dnia na dzień, wielcy ludzie mają marzenia, bohaterowie wyruszają na podbój tych marzeń. [album]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 6/k27e.jpg[/album]
lukskywalker5
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 22.04.2013, 17:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żory

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: lukskywalker5 »

Witam Koledzy,dopomóżcie z wyborem opon bo kupuje pierwszy raz i nie wiem co wybrać a jak sypiecie tymi nazwami to się w tym gubię. Tak więc wale prosto z mostu. Potrzebuję opon do ta 650, głównie jeżdżę po czarnym raz na ruski rok jakiś polniak lub szuter. Ważne dla mnie aby dobrze się trzymały czarnego suchego jak i zlanego wodą , cenowo chciałbym się zmieścić do 800 zł. Zależy mi na waszych sprawdzonych opiniach. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

to sobie nazwy kopiuj do google i odrazu oblukasz sobie oponkę :grin: - ja mogę polecić jeżeli głównie asfalt to michelin anakee3 świetna opona którą można zabrać też w szutry
bart_dr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 13.12.2016, 20:25
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: bart_dr »

Panowie,

czy ktos juz cos potestował w osttanich miesiącach, musze szybko zakupic komplet, wiekszosc asfalt codziennie do roboty ale napewno szutry tez wchodza w gre weekendowo.
opony budzetowe, K60 czy MC 30?
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

ja póki co pojeździłem na mc24 około 200km, jeszcze nie zdarłem tej warstwy wstępnej i trochę na wodzie jest ślisko, ale ogólnie gumy fajne, na szutrach dają radę ;)
XJ600N 94'->TA600V 96'
lukskywalker5
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 22.04.2013, 17:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żory

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: lukskywalker5 »

Zakupiłem Michelin Sirac , cena rozsądna,wygląd w deche ,jak na razie do czarnego się fajnie kleją ,czuje się o wiele pewniejszy niż na poprzednich ,podczas ostrego hamowania (BABCIA NA PASACH) też się sprawdziły. Zobaczymy po dłuższym użytkowaniu jak się sprawują.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

przejechalem okolo 1500km na MC24, wiec dopiero sie dotarly z tej sliskiej warstwy. na mokro jada pewniej niz poprzednie, wiadomo, ze to jednak jest dual wiec szalu nie ma co sie spodziewać. Na suchym lepia sie dobrze, co do Zużycia jeszcze nic nie powiem, bo za krotko jezdzilem:) zakrety raczej pewnie biora. Tez wiadomka, ze pociete ranty nie daja pewnego prowadzsnia przy zamykaniu opony:) jezeli chodzi o jazde poza asfaltem, to polne/lesne drogi daje rade, piach sypki, jezeli sa lachy tylko, to idzie bez problemu w mega sypkim piachu nie probowalem. Nie porywam się z motyka na slonce:) bloto lekkie też idzie. Tak samo szutry, ale przy mocniejszym odkreceniu manetki tyl odjezdza bokiem, ale to chyba standard:) To dual, wiec ma na szosie troche minusów opon terenowych, a w terenie troche minusow opon szosowych. Tez sa troche glosne na asfalcie, szum jest slyszalny. Ale cos za cos. Ogólnie jak za ta kase to polecam. Z założeniem na obrecze tez nie mialem specalnego problemu[SMILING FACE WITH SMILING EYES]czyli takie 8/10:) według mnie:)

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Myszak_krk
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 25.03.2015, 11:13
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: kraków

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Myszak_krk »

lukskywalker5 pisze:Zakupiłem Michelin Sirac , cena rozsądna,wygląd w deche ,jak na razie do czarnego się fajnie kleją ,czuje się o wiele pewniejszy niż na poprzednich ,podczas ostrego hamowania (BABCIA NA PASACH) też się sprawdziły. Zobaczymy po dłuższym użytkowaniu jak się sprawują.
A nie miales na poczatku tego nieprzyjemnego wrazenia w glebszym zakrecie, ze motocykl chce sie polozyc? Przejechalem na tych oponach moze z 300 km, na zakretach kolo Limanowej balem sie, ze sie wyloze gdy przod zaczal mi dziwnie uciekac (predkosc baaardzo niewielka, moze 30 kmph).
Awatar użytkownika
JL79
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.06.2015, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: wAw/ sokołów podlaski

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: JL79 »

Nowe opony na początku są śliskie. Mnie na siracu zawsze pewnie się jeździło. Dobra guma.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość