Jakie opony? LISTA

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Przepraszam,

... a co to ma za znaczenie, czy głośna czy cicha, jak zajebiście się sprawdza !???

Albo inaczej: dudnienie silnika nie pozwała mi słyszeć szmeru opony ... sorry :haha:


Łukasz

/990R Adv. 2X Akrapy - tylko grzecznościowo /
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
leman57
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 10.04.2016, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: leman57 »

Lukasz /adhd/ pisze:Przepraszam,

... a co to ma za znaczenie, czy głośna czy cicha, jak zajebiście się sprawdza !???
/
Wyobraź sobie, że czasami wsiadam na motocykl i jadę 800km by polatac sobie ulubionymi ścieżkami, i wtedy głośność opony ma ogromne znaczenie.
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Okey,

Nigdy nie brałem tego pod uwagę, lub jeździłem na cichych gumach... Mitas E07 i 07+, E09, E10, TKC-80 a i Dunlop D952* ... to ostatnio...
A może szum gum nie jest dla mnie problemem.

Motoz z przodu nie wydaje nie asfalcie jakiś zauważalnych hałasów, a w każdym razie, w zakresie prędkości, którymi ja jeżdżę...

Pzdr. L.K.

P.S. Jeżdżę w otwartym kasku, który dość świszczy, może dlatego nie słyszę gum ...

(*) - Tą może było trochę słychać
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: tomekpe »

Po nierozwiązywalnym dylemacie pt. opona która sprawdzi się na asfalcie i w terenie, pojawił się jak widzę wyższy poziom abstrakcji "opona, która się sprawdzi 800 km na asfalcie i i nie będzie hałasować, a potem się sprawdzi w terenie" .... :omg: :omg: :lol: :lol: :lol: :ok:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: wilq.bb »

Posprzątałem tutaj troszkę i uprzejmie uprasza się o kulturę - nie obrażamy się nawzajem Panowie.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
leman57
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 10.04.2016, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: leman57 »

tomekpe pisze:Po nierozwiązywalnym dylemacie pt. opona która sprawdzi się na asfalcie i w terenie, pojawił się jak widzę wyższy poziom abstrakcji "opona, która się sprawdzi 800 km na asfalcie i i nie będzie hałasować, a potem się sprawdzi w terenie" .... :omg: :omg: :lol: :lol: :lol: :ok:
Po prostu pytałem czy głośna? Czy gdzieś napisałem że będę latać w terenie? Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie to po co bezsensownie nabijasz posty?
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: tomekpe »

leman57 pisze:
tomekpe pisze:Po nierozwiązywalnym dylemacie pt. opona która sprawdzi się na asfalcie i w terenie, pojawił się jak widzę wyższy poziom abstrakcji "opona, która się sprawdzi 800 km na asfalcie i i nie będzie hałasować, a potem się sprawdzi w terenie" .... :omg: :omg: :lol: :lol: :lol: :ok:
Po prostu pytałem czy głośna? Czy gdzieś napisałem że będę latać w terenie? Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie to po co bezsensownie nabijasz posty?
Kolego, bo opona o którą zapytałeś była przedstawiona w kontekście skuteczności poza asfaltem. Jeśli nie jeździsz poza asfaltem, to po co w ogóle taka opona? To nie jest guma na dłuższe asfaltowe wycieczki, w związku z czym pytanie o jej głośność ( o ile nie wyje jak potępiona) nie ma dużego sensu.

I nie, nie uważam, że mój post był bez sensu - chciałem właśnie podkreślić, że nie da się zrobić opony dobrej i cichej na asfalcie, która będzie miała jakąkolwiek skuteczność poza asfaltem. Próby szukania świętego graala. Będzie lepiej w piasku, będzie ciut głośniej, tego się zwyczajnie nie da uniknąć.

A postów tego typu było wiele, przejrzyj wątek, sam zobaczysz. Każdy pewnie chciałby mieć oponę którą podjedzie autostradą nad morze i potem bezstresowo śmignie po plaży w blasku zachodzącego słońca ... :cool: ale to się tak nie da. :niewiem:
leman57
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 10.04.2016, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: leman57 »

Idąc twoim tokiem myślenia to mitas e09 też nie jest na dłuższe wycieczki a jednak sprawdza się i bez problemu można wyskoczyć w dłuższą trasę by potem polatac lokalnie. Widzę, że nie masz nic do powiedzenia na temat opony o którą pytałem.
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: meny72 »

Artek pisze:Mam na tyle tego motoza.
Przyjaciel mi polecił i zajebista guma moim zdaniem. Głośna.
Na przodzie mam Pirelli scorpion str.

Polecam zapoznać się z tematem czarnuchów: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36879
Artek jak motoz na mokrym się sprawdza? Muszę kupić tył mam k60 silica zrobiła 9000 km i zostało 3mm. Myślałem o motoz adventure.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2510
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Artek »

meny72 pisze:
Artek pisze:Mam na tyle tego motoza.
Przyjaciel mi polecił i zajebista guma moim zdaniem. Głośna.
Na przodzie mam Pirelli scorpion str.

Polecam zapoznać się z tematem czarnuchów: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36879
Artek jak motoz na mokrym się sprawdza? Muszę kupić tył mam k60 silica zrobiła 9000 km i zostało 3mm. Myślałem o motoz adventure.

Mówię tylko o gumie na tył.
Nie jeździłem na k60.
Motoz adwenture dużo lepszy od mitasa07 (ten starszy model mitasa miałem i była naprawdę tragedia). Motoz gorszy od sirac-a. Mowa o mokrej nawierzchni.
Motoz z tyłu jest też dużo głośniejszy od mitasa i siraca.

Następną gumą do testów dla mnie będzie motoz tractional gps.
Dominator.
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Uderz w stół !!!

Mitas E07 to bardzo dobra opona, wiem co piszę, bo jeżdżę na nich od baaardzo, bardzo wielu* lat.
Mitem jest dla mnie ich "śliskość", owszem zaraz po zakupie są śliskie, ale to mija, po zeszlifowaniu warstwy "fabrycznej.
Na piasku, przód ... owszem tragedia, zawsze próbują mnie zrzucić przodem... Tył piasku też nie lubi... Ale jaka "zwykła" opona daje radę na piasku?

Wole Mitas E-07 niż K-60...

Z przodu, na asfalcie K-60, jest dla mnie gorsza niż E-07 .... Np. na E-07 robiłem GS-em stoppie a K-60 mi się uślizgiwała na boki.

K-60 miałem też z tyłu - "z paskiem na środku" - w piasku, masakra, rzuca na maksa.

Motoz Tracionator Adv. - dla mnie jest super.

No i ja "mówię" o przodzie! :smile:
/z tyłu mam teraz E-09/

i Jeezas, Motoz jest: cicha!!!! :haha:

Łukasz

(*) - Od drugiej połowy lat 90-tych ... W KLR-600 ją zakładałem
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Lukasz /adhd/ »

... i już na koniec, choć mało odkrywcze: najważniejsze, na czym się komu, dobrze jeździ ;-)

Łukasz
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Witam

Testowałem Motoz w suchym piasku, dają radę!!!
Na pewno specjalistyczna kostka, lepiej sie sprawdza, ale Motozy nawet w suchym piachu dają rade...
/przód/

Pzdr. L.K.
Ostatnio zmieniony 23.04.2020, 04:32 przez Lukasz /adhd/, łącznie zmieniany 2 razy.
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2510
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Artek »

Już za parę chwil, za chwil parę....
3518
Dominator.
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Lukasz /adhd/ »

No ale Kierownik, na laczkach, na skuterku! Ha!
Klasa!

Pzdr. L.K.
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Artek pisze:Już za parę chwil, za chwil parę....
3518
No to prosimy o wrażenia!

Bo ja ostatnio, jak na mnie, taką większą traskę off-em zrobiłem na Motoz i jest super /nie, nie na budowie S-7/... Miodzio wręcz !
A i na asfalcie trzyma lepiej niz E-09 (przód) i jak widzę, o dziwo, mniej się zużywa!
Tak Dunlop D-952 w terenie był lepszy, ale Motoz Tractionator daje radę i w piasku i na szosie !!!

Pzdr. L.K.

/ Caly czas mowa o Tractionator ADV - przod /

... ale zaszalałem ze zmianą wielkości ... :wink:
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2510
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Artek »

Piszę o przodzie. O Motozie z tego zdjęcia powyżej.
Tak, daje radę ALE ząbkuje (jak każda kostka). Na mokrym to jednak bym jej tak nie ufał... :cool: ( Brutus do tablicy :lanie: )
A co do skuterka to jest film (niestety koronoaświrus nie pozwala pokazywać publicznie), na którym uwieczniono, że nie opony a KIEROWNIK robi robotę :cool:
Dominator.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Piter!!! »

Dobry listonosz, to i w offie pójdzie :tongue:
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Artek pisze:Piszę o przodzie. O Motozie z tego zdjęcia powyżej.
Tak, daje radę ALE ząbkuje (jak każda kostka). Na mokrym to jednak bym jej tak nie ufał... :cool: ( Brutus do tablicy :lanie: )
A co do skuterka to jest film (niestety koronoaświrus nie pozwala pokazywać publicznie), na którym uwieczniono, że nie opony a KIEROWNIK robi robotę :cool:
Ząbkują Motoz !? :lol:

To nie widziałeś ile Dunlop D-952* wytrzymują ... na GS-ie !!!

Wrzesień 2019 --> listopad 2019 .... śmietnik :lol: /fotki nie mogę znaleźć /

Ja teraz mam zrobione (na Motoz) jakieś 1000 z hakiem km i na razie nie widać (no ciut) zużycia...
A łatwo ze mną nie mają ... Mitas E-09 z Tyłu, już wyraźnie "szczuplejszy"

Pzdr. L.K.
(*) - wiem, że to nie guma do GS-a, ale super się w terenie na niej jezdzilo!
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: roberthd79 »

Myślę nad E07 do DL1000 starego, jaką wersję polecacie +? Dakar? Będę zmieniał komplet przód tył niedługo
DL1000k5
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość