Dzwignia zmiany biegow - kupie

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
edzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 11.04.2016, 16:41
Mój motocykl: XL650V

Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: edzo »

witam,

szukam dzwigni zmiany biegow (skladanej), czy ktos moze ma na sprzedaz lub wie gdzie moge taka kupic, oczywiscie taka, ktora bedzie idealnie pasowac do Trampka 650?

Pozdr
edzo
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: Artek »

Dominator.
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 389
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: HerkulesWPR »

Tak z ciekawości spytam, dlaczego akurat składana dźwignia zmiany biegów, co daje takie złożenie ?
edzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 11.04.2016, 16:41
Mój motocykl: XL650V

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: edzo »

edzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 11.04.2016, 16:41
Mój motocykl: XL650V

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: edzo »

HerkulesWPR pisze:Tak z ciekawości spytam, dlaczego akurat składana dźwignia zmiany biegów, co daje takie złożenie ?
Skladana dzwignia mysle, ze duzo lepiej wypadnie w starciu z off'em. Rok temu w Rumunii (Maramuresz) orginalna dzwignia odgiela mi sie 90 stopni po tym jak wyladowalem w zlebie i zawadzilem dzwignia o scianke :) Kumpel na Afryce nie mial tego problemu wiec pomyslaelm, ze warto sprobowac.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: HarryLey4x4 »

Mam składaną z Touratechu. Koszmarnie droga ,ale fajna. Składanie się przydaje. Można też próbować coś dobrać w sklepie z częściami do motocykli enduro. Widziałem bardzo podobnie wyglądające. Może akurat ...
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 389
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: HerkulesWPR »

edzo pisze:
HerkulesWPR pisze:Tak z ciekawości spytam, dlaczego akurat składana dźwignia zmiany biegów, co daje takie złożenie ?
Skladana dzwignia mysle, ze duzo lepiej wypadnie w starciu z off'em. Rok temu w Rumunii (Maramuresz) orginalna dzwignia odgiela mi sie 90 stopni po tym jak wyladowalem w zlebie i zawadzilem dzwignia o scianke :) Kumpel na Afryce nie mial tego problemu wiec pomyslaelm, ze warto sprobowac.
Nie taniej wyjdzie kupić drugą normalną dźwignię i mieć w zapasie ?
Może być też tak że ta składana dźwignia też ci się wygnie o 90 stopni :grin:
edzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 11.04.2016, 16:41
Mój motocykl: XL650V

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: edzo »

HerkulesWPR pisze:
edzo pisze:
HerkulesWPR pisze:Tak z ciekawości spytam, dlaczego akurat składana dźwignia zmiany biegów, co daje takie złożenie ?
Skladana dzwignia mysle, ze duzo lepiej wypadnie w starciu z off'em. Rok temu w Rumunii (Maramuresz) orginalna dzwignia odgiela mi sie 90 stopni po tym jak wyladowalem w zlebie i zawadzilem dzwignia o scianke :) Kumpel na Afryce nie mial tego problemu wiec pomyslaelm, ze warto sprobowac.
Nie taniej wyjdzie kupić drugą normalną dźwignię i mieć w zapasie ?
Może być też tak że ta składana dźwignia też ci się wygnie o 90 stopni :grin:
Calkiem mozliwe, ze skladana tez sie wygnie, pomimo to wole kupic cos innego niz mam teraz. W zapasie bede mial nadal orginalna dzwignie, prostowna kamieniem :)
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: jajamam »

podłącze się do pytania z tym, że ja potrzebuje do XL600.
Na Tukanie jak jechałem z 10m ślizgiem na trawie to miałem dźwignie wykręconą o 180 stopni. Z resztą bardzo często zdarza mi się ją wygiąć w dół czy w górę, właśnie z racji tego, że nie jest składana (pytanie ile jeszcze wytrzyma :swieczki: ). Znajomek w TT ma składaną i nic się nie dzieje a lekko a TTka z nim nie ma.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: Artek »

Takie same wymiary frezów są we wszystkich trampkach, więc pasuje p&p z afri składana.
Dominator.
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: jajamam »

Dzięki!
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: Sal »

Podepnę się pod ten stary temat.

Czy oprócz składanej dźwigni z Afryki, które używane są dość drogie, oprócz strasznie drogich dźwigni Touratech, jest jakaś inna alternatywa?
Jakie parametry ma dźwignia od Trampka? Ile fi ma wieloklin wałka? Ile cm długości ma dźwignia? Ile cm jest odchylona?
Pytam, gdyż mój moto parkuje 170 km ode mnie, a chciałbym mu kupić taką dźwigienkę.
Aliekspres ma tego tysiące w cenach zupełnie przystępnych, tylko nie wiem którą dobrać.
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... hift+Lever
Może od innego moto pasuje? https://www.moto-akcesoria.pl/podnozki- ... amaha.html
Nie chcę nic spawać od innych enduro. Może ktoś przerabiał temat i podpowie dobre rozwiązania?
Awatar użytkownika
Bezdomny
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 18.02.2016, 22:49
Mój motocykl: XL650V

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: Bezdomny »

Sal pisze:Podepnę się pod ten stary temat.

Czy oprócz składanej dźwigni z Afryki, które używane są dość drogie, oprócz strasznie drogich dźwigni Touratech, jest jakaś inna alternatywa?
Jakie parametry ma dźwignia od Trampka? Ile fi ma wieloklin wałka? Ile cm długości ma dźwignia? Ile cm jest odchylona?
Pytam, gdyż mój moto parkuje 170 km ode mnie, a chciałbym mu kupić taką dźwigienkę.
Aliekspres ma tego tysiące w cenach zupełnie przystępnych, tylko nie wiem którą dobrać.
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... hift+Lever
Może od innego moto pasuje? https://www.moto-akcesoria.pl/podnozki- ... amaha.html
Nie chcę nic spawać od innych enduro. Może ktoś przerabiał temat i podpowie dobre rozwiązania?
I jak sytuacja wygląda? Dowiedziałeś się może czy pasuje? :)
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Dzwignia zmiany biegow - kupie

Post autor: Sal »

Tak. Nikt nie podpowiedział, więc postanowiłem zainwestować w ciemno kilka zł. Kupiłem chińczyka, takiego za 24 zł
Dźwignia jest stalowa, można sobie podgiąć aby było wygodniej zmieniać biegi. Jest dłuższa niż oryginał. Fi 11, pasuje idealnie.
Jeszcze nie leżałem na tym boku, nie wiem jak się składa i czy to jej nie szkodzi :grin:

Obrazek z Dysku Google
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość