Komplet narzędzi

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
j3rr
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 08.09.2015, 21:05
Mój motocykl: XL600V

Komplet narzędzi

Post autor: j3rr »

Cześć,

Poszukuje zestawu podstawowych narzędzi, takiego żeby zmieścił się do fabrycznej malutkiej narzędziówki. Oryginalny zestaw kosztuje kosmiczne pieniądze.

Podpowiedzcie proszę gdzie mógłbym kupić coś najbardziej zbliżonego do zestawu fabrycznego.
Awatar użytkownika
Sinxu26
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 05.05.2015, 12:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Komplet narzędzi

Post autor: Sinxu26 »

hmmm, ale poza specyficznem kluczem do świec raczej Ci nie potrzebny oryginalny zestaw : )

Na internecie możesz sobie poszukać spis i kompletować z normalnych narzędzi :)

Obrazek
Awatar użytkownika
ZeRT
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 14.08.2015, 10:14
Mój motocykl: XL600V

Re: Komplet narzędzi

Post autor: ZeRT »

Doświadczenie mówi mi, że zestaw oryginalny jest do niczego. Za każdym razem jak byłem zmuszony go użyć kończyło się to tak, że musiałem i tak dymać po sprzęt bardziej specjalistyczny.
Dobre narzędzia nie są tanie najlepiej po kawałku z ebrać sobie dokładnie to czego potrzebujesz.
Podejrzewam, że jednym z powodów tego, że oryginalny zestaw był do niczego było to że musiał się zmieścić w tym śmiesznym schoweczku stąd też nie wiem czy jest to dobry wzór do naśladowania.
Bądź szalony, ale nie głupi
Awatar użytkownika
Sinxu26
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 05.05.2015, 12:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Komplet narzędzi

Post autor: Sinxu26 »

Obrazek

Kupić zestaw narzędzi Topex za 56 pln , i parę pierdół z garażu i tyle :)
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Komplet narzędzi

Post autor: Slawol74 »

Pewnie koledze chodziło o zestaw naprawczy do wożenia z motkiem . Wiec torksy i niektóre imbusy bez sensu zabierać bo nie potrzebne . Ja posiadam zestaw oryginalny ale i tak usiądę niedługo , wezmę kartkę i spiszę sobie jakich potrzebuje narzędzi .
j3rr
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 08.09.2015, 21:05
Mój motocykl: XL600V

Re: Komplet narzędzi

Post autor: j3rr »

Slawol74 pisze:Pewnie koledze chodziło o zestaw naprawczy do wożenia z motkiem . Wiec torksy i niektóre imbusy bez sensu zabierać bo nie potrzebne . Ja posiadam zestaw oryginalny ale i tak usiądę niedługo , wezmę kartkę i spiszę sobie jakich potrzebuje narzędzi .
Dokładnie tak,

Chodzi mi o narzędzia które zawsze byłyby przy motocyklu. Służy mi on do jazdy na co dzień, dojazdy do pracy itd.. Nie chcę zawsze wozić przy sobie dużej narzędziówki i stąd pomysł żeby wyposażyć fabryczną w najpotrzebniejszy zestaw.
j3rr
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 08.09.2015, 21:05
Mój motocykl: XL600V

Re: Komplet narzędzi

Post autor: j3rr »

Sinxu26 pisze:hmmm, ale poza specyficznem kluczem do świec raczej Ci nie potrzebny oryginalny zestaw : )

Na internecie możesz sobie poszukać spis i kompletować z normalnych narzędzi :)

Obrazek
Tak, tylko tutaj powstaje kwestia rozmiarów samych narzędzi. Chciałbym wszystko zmieścić do tej małej fabrycznej narzędziówki.
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Komplet narzędzi

Post autor: Cambriel »

Poniżej masz zdjęcia pałeła z wątku http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... a&start=40
Wszystkie klucze na zdjęciu, które leżą pomiędzy śrubokrętem proxxon (czarna rączka), a trzema łyżkami do opon, należą do standardowego wyposażenia narzędziówki.
Cyt. za pałełem "...na zdjęciach jest standardowy zestaw kluczy ( 8-12 płaski ; 10-12 płaski; 14-17 płaski ; 17 oczkowa; 24 oczkowa ; 10-12 oczkowy odgięty; ampułowa 5 ; klucz do świec; śrubokręt płaski i krzyżak + pokrętka ; przedłużka do kluczy oczkowych; kombinerki...".

pałeł pisze:oto zestaw którego używam :)
Obrazek

Obrazek


na zdjęciach jest standardowy zestaw kluczy ( 8-12 płaski ; 10-12 płaski; 14-17 płaski ; 17 oczkowa; 24 oczkowa ; 10-12 oczkowy odgięty; ampułowa 5 ; klucz do świec; śrubokręt płaski i krzyżak + pokrętka ; przedłużka do kluczy oczkowych; kombinerki ; śrubokręt proxxon +bity krzyżakowe; szczotka do zębów ; pompka ; łyżki do opon 3 szt ; łatki + klej i papier ścierny (duzy zestaw) ; płyn do mycia naczyń )
do tego dochodzi
dętką 21" + dętka 17", 1,5 m węża 8mm , pas transportowy do zabezpieczania bagażu
Kupuj klucze, składaj zestaw. Możesz się jednak zdziwić cenami niektórych kluczy, bodajże za płaski (10-12) zapłaciłem coś ok. 15,00 PLN.
Klucz do świec
http://www.transalp.riderparts.pl/produ ... gosc-118mm
Powodzenia :smile:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Komplet narzędzi

Post autor: Artek »

Narzędzia to nie wszystko... Zapasowe dętki potrzebujesz. Daj spokój z tym małym schowkiem i załóż tubę od Zenona.
Dominator.
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Komplet narzędzi

Post autor: Slawol74 »

No jeśli kolega chce zmieścić narzędzia do tej małej oryginalnej narzędziówka to będzie problem . Ja z ciekawości wyciągnąłem z niej klucze i kłopot miałem z wsadzeniem z powrotem tak to skonstruowane, dopasowane . Dlatego zakupiłem tube i jak wyżej kolega pisze polecam . Więc albo tuba albo oryginalny zestaw narzędzi .
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Komplet narzędzi

Post autor: Cambriel »

Slawol74 pisze:No jeśli kolega chce zmieścić narzędzia do tej małej oryginalnej narzędziówka to będzie problem . Ja z ciekawości wyciągnąłem z niej klucze i kłopot miałem z wsadzeniem z powrotem tak to skonstruowane, dopasowane .
Zapomniałeś dodać, że robiłeś to z nudów, czytając książkę o pojemności 1000 str., czekając na dalszą opowieść henrego. :tongue: :lol:
Pisząc wcześniej o narzędziach celowo nie poruszyłem sprawy dodatkowego schowka na papierosy, zapałki/zapalniczkę, paczkę kondomów i maść na ból :dupa: :grin:
Jednak w rozmiarze narzędziówki jest jakiś ukryty zamysł, myślę że zamierzeniem było nauczenie użytkowników TA minimalizmu. :wink:
Slawol74 pisze:Więc albo tuba albo oryginalny zestaw narzędzi .

Prawdopodobnie nieprawidłowo skonstruowałeś alternatywę, powinna ona brzmieć:
oryginalna narzędziówka i tyko zestaw oryginalnych kluczy lub tuba/kaseta, zestaw kluczy i miejsce na pozostały szpej.
Artek pisze:Narzędzia to nie wszystko... Zapasowe dętki potrzebujesz.
Dętka to nie wszystko, w 2007 roku Franz zrobił wykaz http://forumold.transalpclub.pl/index.p ... m=2&id=186 :haha:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Komplet narzędzi

Post autor: zaczekaj »

Źle panowie to robicie.
Ja nigdy nie biorę narzędzi. Zabieram kolegów co owe narzędzia posiadają i chętnie je wożą :-D
Musicie sobie znaleźć takie dobre koleżanki. Bądź kolegów.

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Komplet narzędzi

Post autor: Cambriel »

Tu prawdopodobnie masz prawie wszystkie klucze (sprawdź):
http://sklep.motorownia.net/zestawy-nar ... -f999.html
http://sklep.motorownia.net/zestawy-nar ... -g151.html
Ceny moim zdaniem przyzwoite. :smile:

Jak już będziesz miał swój zestaw naprawczy, to
zaczekaj pisze:Zabieram kolegów co owe narzędzia posiadają i chętnie je wożą
:lol:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
j3rr
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 08.09.2015, 21:05
Mój motocykl: XL600V

Re: Komplet narzędzi

Post autor: j3rr »

[quote="Cambriel"]Tu prawdopodobnie masz prawie wszystkie klucze (sprawdź):
http://sklep.motorownia.net/zestawy-nar ... -f999.html
http://sklep.motorownia.net/zestawy-nar ... -g151.html
Ceny moim zdaniem przyzwoite. :smile:

Dzięki! To czego szukałem.
j3rr
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 08.09.2015, 21:05
Mój motocykl: XL600V

Re: Komplet narzędzi

Post autor: j3rr »

Chociaż przyznać muszę że zaczekaj ma najlepsze rozwiązanie z możliwych ;)
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Komplet narzędzi

Post autor: zaczekaj »

Podpowiem jeszcze, że warto wozić ze sobą kawałek deseczki co by pod wahacz podłożyć w razie gumy. Oczywiście jak ktoś nie ma centrali.
Ja woziłam nogę od krzesła. Nic to nie waży a ile może pomóc :-)Obrazek

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
tomek12
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 02.07.2017, 21:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Szczejkowice / SRB

Re: Komplet narzędzi

Post autor: tomek12 »

Artek pisze:Narzędzia to nie wszystko... Zapasowe dętki potrzebujesz. Daj spokój z tym małym schowkiem i załóż tubę od Zenona.
Chciałbym dopytać o jaką tubę chodzi ??
W garażu dodatkowo shadow 750 2004 r. i MZ ES 250 1966 r.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3402
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Komplet narzędzi

Post autor: Qter »

tomek12 pisze:
Artek pisze:Narzędzia to nie wszystko... Zapasowe dętki potrzebujesz. Daj spokój z tym małym schowkiem i załóż tubę od Zenona.
Chciałbym dopytać o jaką tubę chodzi ??

czasem można kupić gotowca na alle.. albo olx albo zrobić samemu np. z rur kanalizacyjnych

http://www.forum.transalpclub.pl/viewto ... ka#p298295

mam zrobioną z rur - nie zakładaną na moto - mogę przemyśleć zamianę na $$ albo inne dobre jak by cię interesowało to PW

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości