kanistry Rotopax

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
Jakub
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 02.03.2012, 15:06
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Józefosław/Piaseczno
Kontakt:

kanistry Rotopax

Post autor: Jakub »

Stałem się szczęśliwym posiadaczem kanistrów Rotopax wraz z mocowaniem.
Kanistry te charakteryzują się mega wytrzymałością, są zrobione ze wzmocnionego poliuretanu. Można po nich jeździć, skakać, zrzucać z samolotu, używać jako podstawki pod lewarek samochodowy (dosłownie).
Dzięki temu przy ewentualnej wywrotce zawartość kanistra nie znajdzie się na nas i wszystkim dookoła :). Zainteresowanych odsyłam do filmików na youtube i po zakupy na allegro :)

Ja kupiłem kanister o pojemności 1 gal = 3,8 litra
Obrazek

oraz 2 galony=7,6 litra

Obrazek

i mocowanie - wersja standard.
Obrazek

Dostępna jest jeszcze wersja z ekstra dociskiem oraz z ekstra dociskiem i z zamkiem.

Kanistry najlepiej mocuje się bezpośrednio do motocykla lub do kufrów. Ja nie używam kufrów bocznych a centralny mam kappa K48N i kanister na górze tego kufra jakoś głupio wyglądał, bezpośrednio do motocykla też nie chciałem mocować.

Wygrzebałem w piwnicy, stary stelaż do kufrów bocznych, chyba GIVI. Odkręciłem uchwyty do zaczepiania kufra i dospawałem do niego specjalną płytę ROTOPAX - dostępna na allegro. Płyta w żaden sposób nie ogranicza używania kufrów, więc gdy kiedyś zdecyduję się na zakup takowych (w co wątpię) to w dalszym ciągu mogę korzystać ze stelaża.

Kanistry mają w środu specjalny otwór, po bokach niego znajdują się 2 wypustki. Ten system pozwala na bardzo szybkie i mocne zamocowanie lub zdjęcie kanistra.
Nawet mój uchwyt w wersji standard doskonale przyciska kanister, aż strach pomyśleć jak działa ten z ekstra dociskiem :)


Po pomalowaniu i zamocowaniu uchwytu całość prezentuje się tak:
Obrazek

I z zamocowanym kanistrem o pojemności 1 glaon
Obrazek

Obrazek

Jak tylko zamontuje całość do Hondzi to wrzucę fotki z obydwoma knistrami :)))
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Artek »

1.Ile zapłaciłeś za całość tzn. mocowanie + kanister?
2. Czy te kanistry mają datę produkcji i przydatności?
Dominator.
Awatar użytkownika
Jakub
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 02.03.2012, 15:06
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Józefosław/Piaseczno
Kontakt:

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Jakub »

mocowanie 165, kanister 253
kurcze z tą datą to mnie zaskoczyłeś, takie rzeczy to ja sprawdzam tylko przy zakupie jogurtów i serków wiejskich,
do głowy mi nie przyszło szukać daty produkcji i przydatności na kanistrze....
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Artek »

Jakub pisze:mocowanie 165, kanister 253
kurcze z tą datą to mnie zaskoczyłeś, takie rzeczy to ja sprawdzam tylko przy zakupie jogurtów i serków wiejskich,
do głowy mi nie przyszło szukać daty produkcji i przydatności na kanistrze....
Błąd. Większość takich kanistrów ma taką datę nie bez powodów i szczegółowa kontrola np. niemieckiego lub duńskiego policjanta skończy się mandatem . Benzyna jest materiałem niebezpiecznym i podlega szczególnym warunkom przewozu.
Dominator.
Awatar użytkownika
Jakub
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 02.03.2012, 15:06
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Józefosław/Piaseczno
Kontakt:

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Jakub »

aż poszedłem do piwnicy i sprawdziłem, duży ma datę mały nie ma, więc do Niemiec jedziemy z dużym, a do Rumunii i w OFF z małym :)
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Artek »

Jeśli mnie pamięć nie myli to na 5 lat mają legalizację.
To teraz policz czy opłacało się kupić duży bo za parę lat będzie trochę nielegalny bo niebezpieczny. Metalowe=wzór taki jak w 2 wojnie światowej dają radę choć nie wyglądają adventure. W większości krajów wszędzie do dostania. Co do Twoich to rzeczywiście fajnie wyglądają i bardzo często takie kanistry można kupić w dużej promocji bo się data przydatności do użycia kończy.
Dominator.
Awatar użytkownika
Jakub
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 02.03.2012, 15:06
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Józefosław/Piaseczno
Kontakt:

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Jakub »

sory ale nie rozumiem twojej fobii daty wazności kanistra,
takiego sprzętu raczej nie używa się na objazdówce bawarskich zamków tylko na bezdrożach Rumunii lub w Bieszczadach poza trasami itp itd, tu nikt daty ważności nie sprawdza.
A jeżeli wolisz sprawdzone metalowe kanistry, to powodzenia z mocowaniem ich do maszyny :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: kanistry Rotopax

Post autor: tomekpe »

Też ta uwaga o dacie ważności kanistra wydaje mi się niezbyt istotna. Z ciekawości sprawdzę, czy nasze kanistry sprzedawane w markecie (takie po ~15 PLN) mają jakiekolwiek daty ważności lub legalizacji.

W kraju, gdzie policja ma szansę przyczepić się do takiej pierdoły, stacje benzynowe będą na tyle gęsto, że nie ma potrzeby wozić tam pełnych kanistrów :)

a same kanisterki - prima sort, bardzo, bardzo fajne i wyglądają solidnie. Inna sprawa, że coraz mniej okolic na tyle odludnych, że Trampkowi zabraknie paliwa..
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Artek »

Ale wracając z Rumunii niczego nieświadomy turysta zatankuje pełne galony u romka, bo w Czechach drożej i pojedzie dajmy na to przez Słowację a tam policmajster jak nie będzie miał się do czego przyczepić to dopier... mandat za kanistry. Koledzy miałem dużo do czynienia z racji poprzedniej profesji z policją w wielu krajach. Uwierzcie mi ale oni po prostu łatają sobie budżet obcokrajowcami i nie pomorze tłumaczenie i błaganie. Ten kto wstawił datę wiedział jakie są konsekwencje jej przekroczenia. My ich nie znamy bo laicy jesteśmy.
Dominator.
Awatar użytkownika
Jakub
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 02.03.2012, 15:06
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Józefosław/Piaseczno
Kontakt:

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Jakub »

W kraju, gdzie policja ma szansę przyczepić się do takiej pierdoły, stacje benzynowe będą na tyle gęsto, że nie ma potrzeby wozić tam pełnych kanistrów :)
no wreszcie ktoś rozsądnie gada :),

ps. też jutro idę do supermarketu sprawdzić daty ważności na kanistrach :lol:


Artek, wiesz jak policjant będzie chciał ci dać mandat to zawsze powód znajdzie, ale szczerze to z tą datą to trochę przesadzasz... trochę jeżdżę po świecie i pierwsze słyszę o terminie przydatności kanistra...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Adampio »

Na 5 litrowym kanisterku OBI jest coś co wygląda na date produkcji. Na denku są dwa wycisniete "zegarki" pokazujące "12" czyli domiemywam, że grudzień 2012. Żadnego "expires" or the like niet :grin:
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: kanistry Rotopax

Post autor: KubaMoto »

ja bym chetnie zobaczył jak to wyglada juz zamontowane..reszta mało interesujaca:)
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
Awatar użytkownika
Jakub
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 02.03.2012, 15:06
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Józefosław/Piaseczno
Kontakt:

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Jakub »

wreszcie znalazłem chwilę czasu,

Mocowanie na Transalpie prezentuje się tak:
Obrazek

z założonym 1 galonowym kanistrem
Obrazek

I 2 galonowe cudo :)
Obrazek
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: kanistry Rotopax

Post autor: evoluzione »

Z czystej ciekawości sprawdziłem na stacji paliw taki standardowy kanisterek i faktycznie ma pod spodem datę produkcji :omg: , ale pracownik stacji nie był w stanie mi wytłumaczyć po co to i na co :wink:

A te Rotopaxy ładne :thumbsup:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Jakub
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 02.03.2012, 15:06
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Józefosław/Piaseczno
Kontakt:

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Jakub »

2 galonowy i większe mają datę. Jedynie na jednogalonowym nie ma :)
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Artur »

osobiście nie rozumiem tej fobii dat wazności na tego rodzaju produktach - Są na to jakieś podstawy prawne?

Dlaczego na zbiornik paliwa nie ma? Przecież niektóre motocykle maja z tworzyw a nie metalowe.

Ja rozumiem, że zbiornik winien mieć homologację na benzynę i że tego będą się czepiać. Ale termin ważności? A to spożywka jest?
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: kanistry Rotopax

Post autor: modern25 »

Kanistry bardzo fajne. Tylko duuuużo za drogie jak dla mnie.

.A kolega Artek chyba się wygłupił i teraz mu się głupio przyznać że głupoty napisał .

(Jest masa przepisów głupich które mają różne kreje jak np. obowiązek posiadania prezerwatywy czy wiadra , piachu !!!! czy miski więc może i sa przepisy z datą gwarancji na kanisty ale nie chce mi sie wierzyć zęby ktokolwiek gdziekolwiek za 5L benzyny robił problem co innego jak by ktoś za motocyklem ciągnął cysternę. Sam osobiście widziałem Niemców co benzynę mieli w butelce po coli dwulitrowej . Artek ... już odpuść w tym temacie nie pogrążaj sie )
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Artek »

No to się pogrąże :dupa: :grin: Przepisy ADR mówią komuś coś? Cały czas twierdzę że w krajach policyjnych będzie z tym problem ale nikomu nie zabraniam nawet w PET-ch rozpuszczalniku wozić.
Dominator.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: kanistry Rotopax

Post autor: tomekpe »

Poszukałem i faktycznie ludzie piszą, że nawet za mały kanisterek trafiają się (rzadko, ale jednak) mandaty. Z tym, że wedle tego, co znalazłem, to przepisy ADR dotyczą głównie hurtowego obrotu substancjami niebezpiecznymi, ale rozumiem, że w jakiejś części zahaczają także o transport niewielkich ilości na własny użytek. Większość znalezionych wpisów na forach dotyczyła właśnie transportu ciężarowego.

Ale po co wozić po cywilizowanych krajach paliwo w kanistrze, tego nadal nie wiem :) Dla własnego bezpieczeństwa woziłem pusty kanister przez większość trasy. Zdecydowanie bardziej niż policjantów obawiałem się gleby z paroma litrami paliwa przyczepionymi luzem. Paliwo było potrzebne tylko na specjalne okazje, tj. na odcinki gdzie mogłoby zabraknąć stacji. I takie użycie wszystkim polecam, najlepszym miejscem na paliwo jest bak ;)
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: kanistry Rotopax

Post autor: Artek »

Przepisy ADR regulują także sposób pakowania i przewożenia materiałów niebezpiecznych (w tym wypadku etyliny).
Dominator.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość