Zabezpieczenie przed kradzieżą w podróży

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
ozyy67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 22.02.2020, 11:05
Mój motocykl: XL650V

Zabezpieczenie przed kradzieżą w podróży

Post autor: ozyy67 »

Cześć wszystkim,
Pytanie odnośnie zabezpieczenia motocykla przed kradzieżą w podróży. Czy zabezpieczacie, czym zabezpieczacie, co się sprawdziło, a co nie do końca?

Zapraszam do wymiany doświadczeń
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą w podróży

Post autor: PawelD »

Dobre ubezpieczenie! :)
Ostatnio zmieniony 23.10.2021, 23:45 przez PawelD, łącznie zmieniany 1 raz.
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 301
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą w podróży

Post autor: Huzar »

Mam łańcuch oxforda i blokade na tarcze z alarmem. Powiem Ci szczerze że może ze 3 razy użyłem. Waży to w ch**,i dla fachowca to pare sekund więcej ot cała prawda. Motocykle kradną przeważnie 3 osoby, dwóch silnych śmuntków i jeden pokemon kierowca busa, całość trwa około 15 -20 sekund.
Wydaję mi się ze najlepiej to dobre ubezpieczenie, choć nigdy nie korzystałem.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą w podróży

Post autor: Sylwek »

Pawle, czyżby sobotni wieczór natchnął Cię do skasowania obszernego wpisu :cool: ?

A w temacie. Nie stosuję zabezpieczeń mechanicznych, elektronicznych, innych.
Podczas podróży, polegam na lokalnym rozeznaniu i intuicji. Z reguły przebywam z dala od wielkomiejskiego zgiełku, myślę że łatwiej na prowincji zachować moto. Poza tym, mój dalekosiężny TA nie epatuje urodą, więc i amatorów na niego z automatu- mniej :smile: .
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą w podróży

Post autor: Paweł 71 »

W mim moto poprzedni właściciel zamontował alarm na pilota.Skoro jest to go używam.Zwłaszcza gdy włóczę się po lasach i dolinach.Nie chcę by ktoś mi gmerał,ruszał,naciskał gdy mnie nie ma.Jest dość czuły więc amator ma sygnał ,że właściciel chyłkiem wyskoczy z jakimś drągiem.Podobnie z ciekawskimi łebkami pod blokiem.Jeśli jesteś w zasięgu słyszalności alarmu to może coś to da.Po co kraść wyjący motor skoro można poszukać nie wyjącego.Podobnie z resztą zabezpieczeń.Złodzieje nie szukają problemów-ma być cicho szybko i zwinnie(z naciskiem na zwinnie).Tak to sobie wyobrażam.Im więcej zabezpieczeń tym lepiej.
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą w podróży

Post autor: PawelD »

Sylwek pisze: 24.10.2021, 18:57 Pawle, czyżby sobotni wieczór natchnął Cię do skasowania obszernego wpisu
Chciałem coś poprawić na szybko, zapisałem i o… mam efekt robienia rzeczy „na kolanie”…
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą w podróży

Post autor: Paweł 71 »

Garść ciekawych informacji o zabezpieczeniach przed kradzieżą:
https://youtu.be/05xRqofqF1U
Helios
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 20.12.2022, 18:38
Mój motocykl: XL650V

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą w podróży

Post autor: Helios »

Odgrzewając temat ja używam łańcucha firmy auvrey z ogniwami 10 lub 12 mm plus blokada na tarczę z alarmem. Staram się przypinać moto do czegoś łańcuchem. Kiedyś jak nocowałem w namiocie nad jakimś jeziorem odzywał mi się w alarmie blokady wstępny dzwięk odstraszający tak jakby ktoś się tego czepiał ale odpuścił bo alarm włączał krótkie dzwięki odstraszające. Chyba zadziałało.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości