tłumik motocyklowy - warto?

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: bartekk »

Czołem, pytanie czy ktoś z Was ma/miał do czynienia z takim tłumikiem. Wiem - chinol i uspokajam - nie do trampka, tylko do maxiskutera. Seryjny komin jest b. cichy.
https://allegro.pl/tlumik-motocyklowy-s ... 49341.html
https://allegro.pl/wydech-tlumik-motocy ... 21883.html
Obrazek
Obrazek
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: grad74 »

A dlaczego chcesz zmienić?
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: bartekk »

Seryjny komin jest mega cichy. Czytając opinie kupujących - pozytywne, więc może się zdecyduję.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: wojtekk »

Uwaga na przegląd - czy przejdzie go. Po co zmiana na głośniejszy tłumik ?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: emek »

Skuterem i tak z gazu nie strzelisz więc po co ci głośny? Tak jak pisze wojtekk trzeba zwrócić uwagę czy przegląd przelecisz. Ja miałem ostatnio przeprawę z Huzarem na diagnostyce.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: bartekk »

Wiem ze nie strzelę z tłumika, liczę na to że będę usłyszany ( nie chcę łomotu ). Apka jest cicha, więc nikt nie zwraca na nią uwagi. Chcę zamontować tłumik "plug&play", aby bez problemu na potrzeby przeglądu zmieniać na serial. Tłumiki te maja DB kilery.
ps. jeden taki próbował strzelić z komina nową AT z automatem..... Stał na podporządkowanej na DK.

Ale odchodzimy od tematu. Pytanko było czy kominy te nie są jakąś jakościową miną....
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: emek »

Na YT masz porównania oryginalnego Akrapa z tymi chińskimi. Może to pomoże.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: grad74 »

A ja powiem tak. Też nie lubię głośnych tłumików, i bardzo podoba mi się dźwięk wydechu i w transalpie 600c i w Hondzie NTV 650 revere ale ostatnio jadąc gdzieś moją Reverką w nie wiadomo jakim miejscu mój db-killer postanowił pójść sobie na spacer całkiem osobno od motocykla. Od tamtego czasu motocykli jest wyraźnie głośniejszy i szczerze mówiąc po ponad 100 km spacerku zaczyna mi szumieć w głowie jak w ulu. Natomiast jedna co zauważyłem to to że kiedy dojeżdżam do skrzyżowania bądź do przejścia dla pieszych większość osób zaczyna się oglądać w moim kierunku i faktycznie mam pewność że jestem bardziej zauważalny poprzez bycie bardziej słyszalnym. Słychać mnie teraz nie jak ścigacza z wyprutym wydechem, ale bardziej jak rasowego Choppera. I szczerze mówiąc mam teraz dylemat co mam zrobić czy założyć DB Killera czy jeździć tak jak jeżdżę teraz powodując lekki hałas który nie jest być może dokuczliwy a przynajmniej tak mi się wydaje ale przynajmniej mam pewność że inni uczestnicy ruchu zwracają na mnie uwagę. Dodam tylko że nie lubię wręcz nienawidzę głośnych motocykli. Ostatnio naprawiałem Honda revere która na przelotowych wydechach albo wręcz bez nich brzmi tak: https://m.youtube.com/watch?v=pu_RFjtrun8 .
Natomiast w mojej Hondzie NTV Revere dźwięk jest inny i motocykl inaczej brzmi. Kiedy robi się przy gazówkę bez obciążenia silnika motocyklem, nawet jeżeli w czasie jazdy na wciśniętym sprzęgle zrobię przegazówkę nie ma takiego gangu, jak podczas przyspieszania kiedy silnik jest zasprzęglony. Jak tylko będę miał okazję to nagrać , wrzucę filmy na YouTube żeby zademonstrować jak to wygląda.
Ostatnio zmieniony 20.09.2018, 08:03 przez grad74, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: Artek »

A ja dzisiaj widziałem w hoch schwarzwald urządzenie do pomiaru głośności pojazdów rozłożone przez policję.
Czasem spotykam się z protestami mieszkańców (w formie plakatów itp.), żeby zachować spokój ( dot. motocyklistów).
Zdarzyło mi się kilka miesięcy temu w okolicach Würzburga zobaczyć znak: zakaz wjazdu motocykli od piątku do niedzieli. Znak był ustawiony na bardzo krętej tzw. landstrasse.
Sam mam przelot z dbkilerem. i uważam, że jest za głośny. Najcichszy tłumik ma z trampków ma chyba 650.
Sytuacja z ostatnich wakacji: chrześniak kiedyś się zraził do moto, jak jakiś harlejowiec odkręcił manetę....w te wakacje wsadziłem go na skuter i powoli przyzwyczajałem do jazdy. Po pierwszych 5 metrach zaczął krzyczeć: Aaaaaaa.....jakie to fajne!!!!!
Dominator.
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: kapsun »

Ja śmigam z mivvem bez dbkillera i w mieście czuję się bezpieczniej, ponieważ mnie słyszą czyli wiedzą że jestem, no i puszki miejsce robią w korku :thumbsup:
W trasie nie narzekam, wcześniej miałem w innym moto dominatora i w trasie był sajgon, po 200 km miałem dosyć, więc ten chinol w mieście zda egzamin według mojej opinii jeżeli chcesz się czuć bezpiecznie czyt. Być slyszalnym, gorzej podczas badania technicznego jak piszą koledzy powyżej
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: bartekk »

Komin zamówiony. Dam znać co i jak.
Chcę zamontować tak, aby przekładka ograniczała się tylko i wyłącznie do odkręcania - bez cięcia spawania.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: old1977 »

to nie jest tak tylko że chodzi o dźwięk głośno czy cicho,każdy układ wydechowy jest obliczony do danego silnika,nie chce się rozwodzić nad zjawiskiem odbicia fali,energii spalin itp,itd,do sedna zmieniając tłumnik trzeba go dobrać (OBLICZYĆ) odpowiednio tak aby przypadkiem np.dłuższa jazda nie spowodowała wypalenia zaworów.Gdyby to było takie proste dedykowane tłumniki nie kosztowałby krocie.Takie subiektywne zdanie na ten temat mam.Ps.Osobiście też nie lubię za głośnych moto,szanujmy się na wzajem.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: bartekk »

Pierwsza przymiarka i porównanie.
Wykonanie zewnętrzne - super. Wewnątrz, trochę gorzej, DB kiler "jakoś" krzywo siedzi.
Tłumik waży 1.5kg. Seryjny ....... 7.0!!!!!
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: kapsun »

Ło Jezu ale różnica w wadze, nagraj jakiś film z ori i z chinolem wydechem
Sebix
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 14.03.2016, 02:00
Mój motocykl: XL600V

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: Sebix »

Warto i to Bardzo
Ja zamawiałem z aliexpress
Nie odczułem zaniku mocy
Dźwięk czysty nic nie dzwoni i można łatwo wyciszyć
Podsyłam mój filmik przed i po wymianie
https://youtu.be/cot2917Oexg
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: Marcinnn6 »

emek pisze:Skuterem i tak z gazu nie strzelisz więc po co ci głośny? Tak jak pisze wojtekk trzeba zwrócić uwagę czy przegląd przelecisz. Ja miałem ostatnio przeprawę z Huzarem na diagnostyce.
ja w trampku jak pojechałem na przegląd z huzarem gościu odrazu powiedział, że mogę jechać do domu. Była to stacja diagnostyczna nazwijmy ją A. I ta A jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania. Tam robię przeglądy aut itd. Oczywiście pojechałem na stację diagnostyczną B , gdzie ten przegląd dostałem. Ale najciekawsze było to, że jak pojechałem na przegląd Huską na stację A, na lajcie oryginalne wydechy, myślę se luz. A koleś mi mówi, że ni chu ja. Za głośny wydech, oczywiście pomiar na słuch. No to mówię mu, że to oryginał, że jest homologacja wybita - ale jak do słupa. Mogłem się tam z nim kłócić, żeby zrobił pomiar, ale se pomyślałem, że z koniem się kopał nie będę i pojechałem na stację B, gdzie przegląd otrzymałem bez problemu
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: pete17 »

Ta stacja A to to nadgorliwa jakaś jest? Się kurde motorów czepiają ?? Za oceanem bez tłumików jeżdżą i jest git.Ja osobiście nie przepadam za takim hałasem,ale ktoś tu na forum słusznie zauważył że zwracając uwagę tym głośniejszym wydechem podnosimy swoje bezpieczeństwo...i z tym się zgadzam.. :smile:
Lubię motory...wszystkie.
ginter06
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 199
Rejestracja: 13.09.2013, 19:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: ginter06 »

U mnie w PD06 założyłem tłumik od 700 orginalnyktory dodał innego brzmienia i nie było problemu z przeglądem 😎🤜🤛
Najmilszych ludzi spotkasz na Hondzie :)
Honda szybsza niż wygląda!!!


Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: nostrik »

Aż się zalogowałem :roll:
Jak słyszę tę teksty o bezpieczeństwie głośnych wydechów to mnie w środku skręca. Ostatnio dużo chodzę pieszo i przyglądam się samochodziarzom.
A mam co oglądać bo moja wioska jest permanentnie zakorkowana. I tak: w wielu autach głośno daje muza, wielu innych gada przez telefon (co słychać na pół wsi, bo pogłos się bardzo niesie). A teraz, uwaga najlepsze, coraz więcej ludków jeździ w słuchawkach :lol:
Wiec kogo chcecie ostrzegać tym wyciem? Bo póki co straszycie pieszych, którzy w odpowiedz za to wycie, celowo włażą przed koło jednośladom.
Brawo dla was. Wgraliście niechęć, a może nawet nienawiść, dla wszystkich moto- i skutero- kierowców.
Tak więc róbmy jeszcze więcej hałasu, świat będzie fajniejszy, a ludzie bardziej życzliwi :tongue:
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: tłumik motocyklowy - warto?

Post autor: PawelD »

Ileż to już słów wypisano, testów przeprowadzono, niektóre bardzo zaawansowane i w każdym wychodzi, że popularne także za granicą przekonanie o sensowności ryczących wydechów jest całkowicie błędne i iluzoryczne. Nie dość że głośny wydech nic nie daje, to jeszcze irytuje każdego użytkownika drogi poza właścicielem wyjca. Wpiszcie sobie na youtube zdanie „loud pipes save lives” albo w google „głosny wydech ratuje zycie”.
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości