owcza skóra nad-pod siedzeniem

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
cezeters
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 07.01.2015, 00:12
Mój motocykl: XL600V

owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: cezeters »

czy ktoś stosował nakładkę na kanapę z owczej skóry ?
ponoć robi robotę ( pomijając fakt ,że nie wszystkim się podoba lub nie jedza kebaba ) . Planuje kumplowi do GSa na urodziny sprawić i myślę, że jeszcze kawałek na trampka zostanie.warto czy nie ? w Gsie bedzie cyna wyglądać ale czy będzie pan P. zadowolony ? co sie później z tym robi? pastuje , goli,strzyże, dredy kreci czy cuś ? Bo jak się prezent spodoba to :zabawa: i :drinking: a jak nie to :lanie: i :fuck:
Polak z angielskim prawkiem na japońskim motocyklu wyprodukowanym we Włoszech i na francuskich tablicach ... Swiat jest za mały ... :-)
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: Reindeer »

cezeters pisze:czy ktoś stosował nakładkę na kanapę z owczej skóry ?
ponoć robi robotę ( pomijając fakt ,że nie wszystkim się podoba lub nie jedza kebaba ) . Planuje kumplowi do GSa na urodziny sprawić i myślę, że jeszcze kawałek na trampka zostanie.warto czy nie ? w Gsie bedzie cyna wyglądać ale czy będzie pan P. zadowolony ? co sie później z tym robi? pastuje , goli,strzyże, dredy kreci czy cuś ? Bo jak się prezent spodoba to :zabawa: i :drinking: a jak nie to :lanie: i :fuck:
Odpowiem hurtowo:
* tak, parę osób używa, między innymi ja.
* Z jednej skóry wykroisz nakładki na co najmniej 2 siedzenia.
* Czy będzie wyglądać i czy kumpel będzie zadowolony? Gusta są różne i nie mnie to oceniać.
* Co się z tym później robi? Nic, poza chowaniem do kufra gdy idzie na mocniejszy deszcz i ściąganiem na noc lub przynajmniej zakrywaniem czymś by nie złapało wilgoci.

Swego czasu rozpisałem się u siebie na ten temat i pozwolę sobie na autopromocję:
https://trampkiem.wordpress.com/2014/06 ... ry-owczej/
cezeters
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 07.01.2015, 00:12
Mój motocykl: XL600V

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: cezeters »

Reindeer dzięki. Twój tekst o skórach juz czytalem kiedyś ( skojarzylem po zdaniu o umilaniu nocy goralom :blush: ) to fajnio ze ktoś potwierdza fakt ze skora jest magiczna i że grzeje gdy jest zimno, a raz chlodzi tylek w gorace dni. :grin: bedziem szukac na portalach ogłoszeniowych, bo tam ceny czasem mniej wysoko górskie sie trafiają.
Polak z angielskim prawkiem na japońskim motocyklu wyprodukowanym we Włoszech i na francuskich tablicach ... Swiat jest za mały ... :-)
Awatar użytkownika
leslaw
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 04.04.2010, 21:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WROCLAW (okolice)

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: leslaw »

Użytkowałem kiedyś nakładkę na siedzenie ze skóry owczej. Potwierdzam. Przyjazna dla :dupa: , sprawdza się. :thumbsup:
Awatar użytkownika
Rumcajs
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 10.05.2015, 01:54
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kraków

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: Rumcajs »

a z praktyki... bo widze dlugosci wlosa od 3 do 12 cm. jaka optymalnie?
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: Reindeer »

Rumcajs pisze:a z praktyki... bo widze dlugosci wlosa od 3 do 12 cm. jaka optymalnie?
Nie wiem czy jest jakakolwiek różnica. W tej skórze co mam jest długi włos.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: falco »

Reindeer ma takiej hmm... długości... :haha:

https://picasaweb.google.com/MaciejFalk ... 0890512914
Obrazek
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Sinxu26
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 05.05.2015, 12:29
Mój motocykl: XL650V

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: Sinxu26 »

ja tam osobiście wolę żelowe podkładki ;) ale kto wie przy obecnej pogodzie, tylko ja poszukam z czarnej :lol: bo biała mi nie leży :grin:
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: Reindeer »

Sinxu26 pisze:ja tam osobiście wolę żelowe podkładki ;) ale kto wie przy obecnej pogodzie, tylko ja poszukam z czarnej :lol: bo biała mi nie leży :grin:
Przed zmianą kanapy na podwyższaną jeździłem z prowizoryczną żelową podkładką (w zamyśle lidlowskim pokrowcem na siodełko rowerowe) schowanym pod ww. skórą. Jedno w połączeniu z drugim robiło robotę.

@Falco, a tak się starałem pisać o długości, by nie było powodu do podtekstów :lanie:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: wilq.bb »

No i już wiadomo, że Refniery lubią z dużym futerkiem.

Na owieczkę będę polować też, coby wyściółkę pod wilczy zad na afryce sobie zmodzić - jak znajdziesz gdzieś dobrą cenę proszę o PW możemy zakup grupowy uskutecznić :tongue:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
jancio
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 14.11.2014, 16:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: jancio »

Ja mam z długim włosem i jestem zadowolony. Tak mi doradził kolega, który kilka razy w roku szlaja się po północnej Afryce. Co do ceny to w górach (okolice Zakopanego) płaciłem po 50 zeta od sztuki.
Awatar użytkownika
Sinxu26
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 05.05.2015, 12:29
Mój motocykl: XL650V

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: Sinxu26 »

No i do mnie już idzie ^^ Na OLX trafiłem w dobrym stanie za 35zł ^^
cezeters
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 07.01.2015, 00:12
Mój motocykl: XL600V

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: cezeters »

no widzisz...
Założyłem temat by sie dowiedzieć co nieco i moje upatrzone skóry po 25 zeta sie sprzedały . Zmuszony byłem zakupić za 30zł . Jak tak dalej pójdzie to spowodujemy światowy wzrost cen skór owczych , masowe trzebienie populacji i protesty obrońców praw zwierząt lub klonowanie owieczki Doly.
Opamietajcie się ludziska bo nasze trampki bedą identyczne jak te sklonowane owieczki - każdy skóra , ledzik , gmolik i z kuferków stolik :lol:
Jak tak dalej pójdzie i zobacze kilka identycznych jak mój to wszyję se esperal mimo że aż tyle nie spożywam :tongue:

proponuję sondę "ile zapłaciłem za skóre" najwyższe i najniższe wyniki będą nagradzane :thumbsup: :thumbsdown:
Polak z angielskim prawkiem na japońskim motocyklu wyprodukowanym we Włoszech i na francuskich tablicach ... Swiat jest za mały ... :-)
cezeters
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 07.01.2015, 00:12
Mój motocykl: XL600V

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: cezeters »

i zmieńmy tytuł na " Łowcy Skór czyli pawulonstory na nasze motory " :grin: :grin: :grin:
Polak z angielskim prawkiem na japońskim motocyklu wyprodukowanym we Włoszech i na francuskich tablicach ... Swiat jest za mały ... :-)
Awatar użytkownika
Sinxu26
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 05.05.2015, 12:29
Mój motocykl: XL650V

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: Sinxu26 »

^^ Uważaj z tym porównaniem do owieczek , bo zawsze gdzieś w pobliżu stada są "PSY" :yaho:
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: Leo »

Ja tez łowiecke mam na Bydlaku :D I baaardzo ją sobie chwalę w długich trasach. Na krótkie traski jej nie zakładam - niech sobie dziewczyna odpocznie ;)
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
arturbasiam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 18.01.2014, 16:08
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brzeg,

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: arturbasiam »

cezeters pisze:no widzisz...
Założyłem temat by sie dowiedzieć co nieco i moje upatrzone skóry po 25 zeta sie sprzedały . Zmuszony byłem zakupić za 30zł . Jak tak dalej pójdzie to spowodujemy światowy wzrost cen skór owczych , masowe trzebienie populacji i protesty obrońców praw zwierząt lub klonowanie owieczki Doly.
Opamietajcie się ludziska bo nasze trampki bedą identyczne jak te sklonowane owieczki - każdy skóra , ledzik , gmolik i z kuferków stolik :lol:
Jak tak dalej pójdzie i zobacze kilka identycznych jak mój to wszyję se esperal mimo że aż tyle nie spożywam :tongue:

proponuję sondę "ile zapłaciłem za skóre" najwyższe i najniższe wyniki będą nagradzane :thumbsup: :thumbsdown:
A o mojej :dupa: też pomyślałeś, czy tylko o Pawła i swojej :grin:
Jawa TS350 >90'--> Suzuki GSX 1100F >95'-->Honda XL600V >98'-->Honda XL650V >03'-->R1150GS >01'--> VT125 >02' + NT1100DCT>22'
Awatar użytkownika
hary1313
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 21.01.2015, 21:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: hary1313 »

Trampek wygląda jak osiodłany osiołek w mojej baranicy :D

Kupiłem dużą skórę na Allegro za 8 dyszek w kolorze ciemno brązowym.
Zamysł był taki, żeby zrobić dwa "siodła" z jednej dużej skóry. Wyszły spokojnie na dwa motki w wersji singiel, bo na miejscu pasażera i tak jedzie bagaż.

Kuśnierz wyciął do kanapy odpowiedni kształt i całość dookoła obszył taśmą. Z przodu zrobił jakby kieszeń nakładaną na część kanapy nachodzącą na bak z kawałka innej skóry syntetycznej. Z boków na dole nabił oczka metalowe i nadszył klapkami, żeby oczka nie uszkadzały obicia kanapy. Oczka z otworami służą do mocowania za pomocą gumki z haczykami przeciągniętej pod kanapą, tak aby w razie oberwania chmury siodło baranie szybko schować.
Całość na dwa siodła kosztowała 200 stówki.

Sprawdziła się w drodze 640 km w czerwcowy week świetnie. Cztery litery uśmiechnięte i wdzięczne hehe. Żadnego odparzania po 300 km jak to miało miejsce na orginalnym skajowym obiciu kanapy. Do tego mięciutko
Ostatnio zmieniony 11.06.2015, 22:00 przez hary1313, łącznie zmieniany 1 raz.
Jawa 350 / Jawa 350TS / Suzuki GS500 / Yamaha FZS600 Fazer / Honda VFR800 V-Tec / Honda XLV600 Transalp
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: Reindeer »

hary1313 pisze:Trampek wygląda jak osiodłany osiołek w mojej baranicy :D

Kupiłem dużą skórę na Allegro za 80 dyszek w kolorze ciemno brązowym.
Zamysł był taki, żeby zrobić dwa "siodła" z jednej dużej skóry. Wyszły spokojnie na dwa motki w wersji singiel, bo na miejscu pasażera i tak jedzie bagaż.

Kuśnierz wyciął do kanapy odpowiedni kształt i całość dookoła obszył taśmą. Z przodu zrobił jakby kieszeń nakładaną na część kanapy nachodzącą na bak z kawałka innej skóry syntetycznej. Z boków na dole nabił oczka metalowe i nadszył klapkami, żeby oczka nie uszkadzały obicia kanapy. Oczka z otworami służą do mocowania za pomocą gumki z haczykami przeciągniętej pod kanapą, tak aby w razie oberwania chmury siodło baranie szybko schować.
Całość na dwa siodła kosztowała 200 stówki.

Sprawdziła się w drodze 640 km w czerwcowy week świetnie. Cztery litery uśmiechnięte i wdzięczne hehe. Żadnego odparzania po 300 km jak to miało miejsce na orginalnym skajowym obiciu kanapy. Do tego mięciutko
Brzmi ciekawie. Możesz zdjęcia wrzucić?
Awatar użytkownika
hary1313
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 21.01.2015, 21:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: owcza skóra nad-pod siedzeniem

Post autor: hary1313 »

Reindeer pisze:
hary1313 pisze:Trampek wygląda jak osiodłany osiołek w mojej baranicy :D

Kupiłem dużą skórę na Allegro za 80 dyszek w kolorze ciemno brązowym.
Zamysł był taki, żeby zrobić dwa "siodła" z jednej dużej skóry. Wyszły spokojnie na dwa motki w wersji singiel, bo na miejscu pasażera i tak jedzie bagaż.

Kuśnierz wyciął do kanapy odpowiedni kształt i całość dookoła obszył taśmą. Z przodu zrobił jakby kieszeń nakładaną na część kanapy nachodzącą na bak z kawałka innej skóry syntetycznej. Z boków na dole nabił oczka metalowe i nadszył klapkami, żeby oczka nie uszkadzały obicia kanapy. Oczka z otworami służą do mocowania za pomocą gumki z haczykami przeciągniętej pod kanapą, tak aby w razie oberwania chmury siodło baranie szybko schować.
Całość na dwa siodła kosztowała 200 stówki.

Sprawdziła się w drodze 640 km w czerwcowy week świetnie. Cztery litery uśmiechnięte i wdzięczne hehe. Żadnego odparzania po 300 km jak to miało miejsce na orginalnym skajowym obiciu kanapy. Do tego mięciutko
Nie umiem hehe
Podaj maila na priv to wyślę.
Jawa 350 / Jawa 350TS / Suzuki GS500 / Yamaha FZS600 Fazer / Honda VFR800 V-Tec / Honda XLV600 Transalp
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości