Zakup Skutera 8)

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
RaF
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 132
Rejestracja: 13.06.2008, 09:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żary

Zakup Skutera 8)

Post autor: RaF »

... i stało się, córa zaszczepiona dwoma kółkami. Wystarczył niepełny sezon latania z ojcem jako plecaczek i już mam kłopot. :roll: :smile:

Teraz potrzebuję dobrej rady, bo kochający tatuś wrażliwy na "maślane oczy" - więc co kupić, czy używaną Hondę, Yamahę, Piaggio?, czy nowego Chińczyka :mouthshut: (ale jakoś nie jestem przekonany). Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego ustrojstwa? Macie jakieś doświadczenia, sugestie?

Córka lat 13cie, więc pojemność oczywiście <50, maksymalny budżet 4000pln

:help:

Kochana córcia :smile:
Obrazek
"Kto uważa ludzi za stado i ciągle przed nim ucieka, ten musi liczyć się z tym, że to stado dogoni go i weźmie na rogi" /Nietzsche/

A niech mnie chuje biorą na rogi, ja ich pierdole! .™ :>
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zakup Skutera 8)

Post autor: Daniel 87 »

napewno odradzam chinole, strach sie bac, delikatne to wwszystko, po moich jazdach wnioskuje ze tam chyba nie ma srodka ciezkosci, kup mlodej aeroxa, niezniszczalny nocniczek i wymien na wstepie łozuska w kolkach i sprawdzaj wariator bo te skuterki sa uzywane czesto do szalenstw przez dzieciaki
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
Paweł S.
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 07.07.2008, 15:05

Re: Zakup Skutera 8)

Post autor: Paweł S. »

Nie pakuj się w Chińczyka. Porażka.
lepiej kilkuletni ale markowy skuter - najlepiej japoński, choć włoszczyzna też jakoś lata i ludziska nie narzekają.
Tańsze od japońskich są skutery Kymco, np. model s9, produkcji o ile się nie mylę Tajwńskiej czy Malezyjskiej, ale tysiąc razy lepsze od chińskich bubli, znam kilka osób mających z nimi do czynienia i sobie chwalą, po Niemcowni też ich dużo jeździ. Za 4000 zł już coś ładnego kupisz.
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Zakup Skutera 8)

Post autor: B3stia »

też chciałem polecić Kymco
Awatar użytkownika
Buba20
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 11.08.2008, 15:41
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Re: Zakup Skutera 8)

Post autor: Buba20 »

No w końcu mogę się wykazać :tongue: Powiem tak zależy na co stawia córeczka czy na moc czy wygodę jeśli na moc to do tej ceny polecam kilka skuterków np. Aprilia Sr50 (nowa buda), Peugeot SpeedFight 2 (najlepiej z malowaniami WRC) a jak wygoda to polecam Aprilia Area 51 skuter dość wygodny chłodzony cieczą, stabilny, Gilera Runer (jak dobrze pisze) możne troszkę droższy ale nie będziesz żałować wydanych złotówek jak coś mi się jeszcze przypomni to napisze. w końcu poprzednia pasja :punk:
"Patrz w lusterko, spójrz dwa razy - motocykle są wszędzie"
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup Skutera 8)

Post autor: mazi »

To ja moze przekaze maila znajomego:

"Siemka - bede teraz sie pozbywal swojego skutra, bo nie mam gdzie go trzymac (miejsce parkingowe zajelo moje moto), wiec jakbys wiedzial, czy ktos chce kupic to...

Yamaha target, rocznik 92, sportowe sprzeglo, hamulce brembo, ciezsze rolki, po generalce, przy mojej wadze (80 kg) leci spokojnie 85 km/h.
cena 1500 zl (sam dalem tyle i wsadzilem drugie tyle, ale nie o zarobek mi chodzi ale nie mam gdzie trzymac :/ )"

Jakbys chcial jakies foty to daj znac.
Awatar użytkownika
kriss_ch
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 78
Rejestracja: 14.07.2008, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup Skutera 8)

Post autor: kriss_ch »

Witam, ja jeszcze się oficjalnie nie przedstawiałem, bo mimo, że posiadam Tramka od 1,5 m-ca, czekam na egzamin praktyczny kat. A (28-go sierpnia - 2-gie podejście po kilkunastu latach). Jak zdam oficjalnie przywitam się jeszcze raz.

Wracając do tematu. Sam jeździłem, jeszcze w tym sezonie, skuterem 50-tką. Nie wiem, czy dla Twojej córki nie będzie za duży, ale polecam Peugeota Elyseo. To duży kanapowiec o dobrych osiągach, bardzo stabilny, a używany możesz kupić właśnie w okolicach kwoty jaką podałeś. W wolnej chwili wejdź sobie na forum Elyseo/Elystar (http://www.ely.fora.pl), znajdziesz tam wiele ciekawych informacji odnośnie zakupu skutera używanego (niekoniecznie "Ely"):

http://www.ely.fora.pl/faq,12/na-co-war ... ,1244.html, http://www.ely.fora.pl/ogolnie-o-elyseo ... ,1791.html

Dołączam się również do postów przeciwko chińskim skuterom http://www.ely.fora.pl/ogolnie-o-innych ... ,2139.html
i do tego, że Kymco jest OK.
XL 650V 2001 by Kriss
Oldfox
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 13.06.2008, 10:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup Skutera 8)

Post autor: Oldfox »

Mój syn 16 lat ma Aprilię Sr50 (pierwszy pojazd mech) jest zachwycony
Wojtek
Awatar użytkownika
Buba20
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 11.08.2008, 15:41
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Re: Zakup Skutera 8)

Post autor: Buba20 »

i jak kolega już coś wybrał dla córeczki
"Patrz w lusterko, spójrz dwa razy - motocykle są wszędzie"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości